Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464673 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #255 Dátum: 2006.04.23 21:24:09 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Sziasztok! Lenne pár kérdésem, igaz nincs tercelem nem is nagyon értek hozzájuk, de egy 1,5ös tercel az hány lovas?És mennyiben hasonlit a Starlethez? Ha nem sok különbség van akkor vehetek fékeket egy tercelből a starletben, vagyis nem tom szal felvilágositanátok tercelesek, hogy mi micsoda merre van? ELőre is köszi nektek! És tudjátok....
Amennyiben a régi (mint az enyém) Tercelről van szó, akkor 62 ló van az ezeröcsiben.
Féknél pontosan mire gondolsz, betétre?

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #256 Dátum: 2006.04.24 10:51:24 »
huha 62 lovacska akkor nem éri meg nekem,:( a féknél a féknyereg, munka henger és a többi ilyen dologra gondlok.Nekem pl olyan fékem van, egyik oladlat van munkahenger, a másik oladlat ilyen körmök vagy mik vannak, és ha az egyik oladlat nyomod akkor megfeszűl a másik is. Na én azt szeretném, ha mind2 oldalt fék munkahenger dolgozna.A hátsó fékem az dob szóval csak az elsők érdekelnének.
gy Toyota sosem hagy cserben...

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #257 Dátum: 2006.04.24 23:56:24 »
Nézd meg a Unixnál és hasonlítsd össze õket.
Ha mind a kettõhöz ugyanazt adják, akkor mákod van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #258 Dátum: 2006.04.25 10:32:51 »
Idézetet írta: "tomzzzi"
hello!az az igazság h itt pécsen se bontoba se boltba nem lehet hozzá cuccot kapni,vagy többe kerül mint az autó!nekem konkrétan jobb hátso lámpabura kéne,meg a két féltengelycsuklo!ezek mijen árba lehetnek?


Itt Pécsett ? Lámpa-ügyben három szám : 439569 , 214183 , 213213 . Megpróbálhatod ezt is , ez a Szeifer-féle speciálisan japán autós alkatrészbolt , a Hungária úton van : 511933 . Toyota bontó (Pellérden) : 30/9102102 . Féltengelycsukló : cserét felejtsd el , az tényleg többe kerül , mint az autó . Újíttasd fel , teljesen jó megoldás , van rá 1 év garancia is . A Kneif mûhely csinálja a Hársfa úton . Oldalanként kb. 15 ezerbe kerül , ki-be szereléssel együtt . A számuk : 317737 .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #259 Dátum: 2006.04.25 10:37:46 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
huha 62 lovacska akkor nem éri meg nekem,:( a féknél a féknyereg, munka henger és a többi ilyen dologra gondlok.Nekem pl olyan fékem van, egyik oladlat van munkahenger, a másik oladlat ilyen körmök vagy mik vannak, és ha az egyik oladlat nyomod akkor megfeszûl a másik is. Na én azt szeretném, ha mind2 oldalt fék munkahenger dolgozna.A hátsó fékem az dob szóval csak az elsõk érdekelnének.


A legtöbb korabeli széria autón , sõt a modernebbeken is egy munkahengeres féknyergek vannak elöl (is) . Csak komolyabb sportos gépeken vannak többhengeresek . Hogy a Starletre létezik-e ilyen , illetve hogy milyen más típusé passzol rá esetleg , azt nem tom - de kérdéses a dolog , lévén az ilyen autók féktárcsái jellemzõen sokkal nagyobbak .

Egyébként én nem is tartom ezt szükségesnek , egy ilyen könnyû kis kocsira , ami ilyen sebességeket tud . Ha tuningolni akarod a féket , keress jobb tapadású betéteket (pl. a Ferodo csinál ilyeneket , asszem) , ezek kapásból jóval harapósabb fékeket eredményeznek - persze ha a tárcsa is OK . Továbbá ki lehet cserélni a gumi fékcsöveket acélszövet borításúakra , ezek is dobnak rajta valamit , de nem tom , hogy a Starlethez van-e ilyen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #260 Dátum: 2006.04.25 11:54:15 »
Hát amit mondtál gondolkodtatóba is ejtettél vele. Apám régebbi golfján ami sport golf volt gyárilag, azon 2/2 munkahenger van. A tárcsája is nagyon frankó, de sajna a Starletre nem lehet felpakolni. Mindenképpen kellesz valamit csinálnom a fékekkel, mert a motor ki lesz szedve ebbõl a verdából és vagy kiskunhalasra, vagy Gyõrbe fogom felvinni egy sráchoz aki elturbósitja majd a mocit, és kellesz oda majd a fék is. Majd még jobban utána nézek, azt tom, hogy a lengés csilapitók mármint ahátsók azok némi alakitással alá mennek. Az elsõ az totál nem sajna, de a rugó erõsebb és jobb.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #261 Dátum: 2006.04.25 13:07:08 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Hát amit mondtál gondolkodtatóba is ejtettél vele. Apám régebbi golfján ami sport golf volt gyárilag, azon 2/2 munkahenger van. A tárcsája is nagyon frankó, de sajna a Starletre nem lehet felpakolni. Mindenképpen kellesz valamit csinálnom a fékekkel, mert a motor ki lesz szedve ebbõl a verdából és vagy kiskunhalasra, vagy Gyõrbe fogom felvinni egy sráchoz aki elturbósitja majd a mocit, és kellesz oda majd a fék is. Majd még jobban utána nézek, azt tom, hogy a lengés csilapitók mármint ahátsók azok némi alakitással alá mennek. Az elsõ az totál nem sajna, de a rugó erõsebb és jobb.


A meglévõ saját l.csillapítóidat is felújíttathatod úgy , hogy keményebbre , sportosabbra csinálják õket . Én ezt mindenképpen jobb ötletnek tartom , mint Golf teleszkópokat tenni bele , amelyek , ugye , nem ehhez az autóhoz vannak hangolva . Vagy vehetsz a típusba való kemény sport telókat is (pl. Koni) , de az drága mulatság .

Ami a turbósítást illeti : aki csinálja , meg tudja oldani azt is , hogy a motor kompressziója lecsökkenjen ? Mert ha a kompresszió a régi marad és rákerül a feltöltõ , akkor nem lesz hosszú életû a gép  :hmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #262 Dátum: 2006.04.25 14:43:53 »
Meg persze meg tudja odlani a kompresszió kérdést. a lengés csillapitók eddig nagyon szuperának, majd ha tökéletesen kész lesz akkor megnézem hogy jók is e vagy nem:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #263 Dátum: 2006.04.25 22:45:09 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Meg persze meg tudja odlani a kompresszió kérdést. a lengés csillapitók eddig nagyon szuperának, majd ha tökéletesen kész lesz akkor megnézem hogy jók is e vagy nem:)


Mibe kóstál egy ilyen turbósítás ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Tercel
« Válasz #264 Dátum: 2006.04.26 08:55:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mibe kóstál egy ilyen turbósítás ?

Nekünk a Carinára (a gtire, ami most épp össze van kicsit hajtogatva, na mindegy) azt mondta egy ilyenekkel foglalkozó srác, hogy kb. 150bõl ki lehetne hozni. És a 230 ló körüli teljesítményt gyári alkatrészek cseréje nélkül is ki lehetne belõle hozni  :mivan:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #265 Dátum: 2006.04.26 11:50:34 »
Nekem 300ba lesz, de nekem a blokk teljesen fel lesz elõtte újjitva amit elképzelhetsz ki lesz cserélve és furatva is lesz. Remélem annyiból kijön a dolog, mert sajna többet nem tudok rá áldozni.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Tercel
« Válasz #266 Dátum: 2006.04.26 11:51:28 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Nekem 300ba lesz, de nekem a blokk teljesen fel lesz elõtte újjitva amit elképzelhetsz ki lesz cserélve és furatva is lesz. Remélem annyiból kijön a dolog, mert sajna többet nem tudok rá áldozni.

Hujjajaj, az akkor nagyon überdurva lesz  :nagymosoly:  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #267 Dátum: 2006.04.26 13:06:43 »
Hát nem tudom még milyen lesz, de haver mondta hogy annyiba tökéletesen megcsinája, és remélem is hogy tényleg jó lesz, mert még készûl a motor addig a karoszériát is meg kell majd csinálni, megerõsiteni az is lesz pár ezer pénzembe.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #268 Dátum: 2006.04.26 21:27:22 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Nekem 300ba lesz, de nekem a blokk teljesen fel lesz elõtte újjitva amit elképzelhetsz ki lesz cserélve és furatva is lesz. Remélem annyiból kijön a dolog, mert sajna többet nem tudok rá áldozni.


Hú , ez tényleg komolynak hangzik  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Tercel
« Válasz #269 Dátum: 2006.04.27 21:21:24 »
Eléggé komoly célkitûzésem lett az tény, és meg is szeretném valósitani minnél hamarabb. Tudjátok nincs nõ nincs sírás, helyette Toyota tuningolás van :D
gy Toyota sosem hagy cserben...