Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464695 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #195 Dátum: 2005.10.25 20:40:10 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Nincs benne kipuff-visszavezetés. Lövésem sincs mi lehet. Érdekes, senki sem tudja.
Szonár a tiedben nincs? Meg tudod nézni, ha alulról valahogy be tudsz nyúlni a kipufftorok alá.


Biztos , hogy nincs benne ? Már a '80-as Coronámban is van . De hogy ahhoz valóban tartozik-e egy ilyen alkatrész , amit te leírtál , azt nem tudom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #196 Dátum: 2005.10.26 15:14:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S.Zola"
Nincs benne kipuff-visszavezetés. Lövésem sincs mi lehet. Érdekes, senki sem tudja.
Szonár a tiedben nincs? Meg tudod nézni, ha alulról valahogy be tudsz nyúlni a kipufftorok alá.


Biztos , hogy nincs benne ? Már a '80-as Coronámban is van . De hogy ahhoz valóban tartozik-e egy ilyen alkatrész , amit te leírtál , azt nem tudom .

Az biztos, hogy nem kipuff-visszavezetés. Ez csak egy csappantyú(gondolom én, de mi más lehetne) a torokban. Vagy legalábbis egy tengely, a végén kis karral, rajta egy bimetálrugó. De amúgy tök könnyen el lehet forgatni.
Mi a franc lehet? A kipufogogáz útját szabályozhatja :?:  :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #197 Dátum: 2005.10.26 19:39:04 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S.Zola"
Nincs benne kipuff-visszavezetés. Lövésem sincs mi lehet. Érdekes, senki sem tudja.
Szonár a tiedben nincs? Meg tudod nézni, ha alulról valahogy be tudsz nyúlni a kipufftorok alá.


Biztos , hogy nincs benne ? Már a '80-as Coronámban is van . De hogy ahhoz valóban tartozik-e egy ilyen alkatrész , amit te leírtál , azt nem tudom .

Az biztos, hogy nem kipuff-visszavezetés. Ez csak egy csappantyú(gondolom én, de mi más lehetne) a torokban. Vagy legalábbis egy tengely, a végén kis karral, rajta egy bimetálrugó. De amúgy tök könnyen el lehet forgatni.
Mi a franc lehet? A kipufogogáz útját szabályozhatja :?:  :roll:


Gőzöm sincs . Lehet , hogy arra való , hogy elzárja a kipuffrendszerbe hátulról esetleg bejutó víz útját ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #198 Dátum: 2005.10.27 17:10:57 »
5.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #199 Dátum: 2005.10.27 17:15:37 »
4.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #200 Dátum: 2005.10.27 17:16:45 »
3.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #201 Dátum: 2005.10.27 17:17:43 »
2.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #202 Dátum: 2005.10.27 17:18:45 »
1.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #203 Dátum: 2005.10.27 17:21:19 »
Lementem,megtapogattam,de semmi hasonlót sem találtam.
Csináltam egy képet felülről és pár fotót alulról.
(Hogy miért nem nyílik meg azt nem tudom.)
Hol kell keressem?
Esetleg töltsd le,nyilazd be,aztán töltsd vissza.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #204 Dátum: 2005.10.28 14:54:58 »
Idézetet írta: "Szonár"
Lementem,megtapogattam,de semmi hasonlót sem találtam.
Csináltam egy képet felülről és pár fotót alulról.
(Hogy miért nem nyílik meg azt nem tudom.)
Hol kell keressem?
Esetleg töltsd le,nyilazd be,aztán töltsd vissza.


Én úgy vettem észre, hogy le kellett venni a karbit, meg a karbi tálcáját a szívócsonkról, és ott van alatta a kipuffcsőben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #205 Dátum: 2005.10.30 00:31:18 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Szonár"
Lementem,megtapogattam,de semmi hasonlót sem találtam.
Csináltam egy képet felülről és pár fotót alulról.
(Hogy miért nem nyílik meg azt nem tudom.)
Hol kell keressem?
Esetleg töltsd le,nyilazd be,aztán töltsd vissza.


Én úgy vettem észre, hogy le kellett venni a karbit, meg a karbi tálcáját a szívócsonkról, és ott van alatta a kipuffcsőben.


Na , most már végképp nem tudom elképzelni , hogy hol is van ez az izé  :shock: ???
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #206 Dátum: 2005.10.30 10:03:53 »
A kipufftorok közepén. Tehát 2 oldalról jön a hengerfejből a kipuffcső, középen ugye összetalálkoznak, na itt van az az izé. Felülről pedig úgy látható, ha leveszem a karbit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #207 Dátum: 2005.10.30 11:07:38 »
Idézetet írta: "S.Zola"
A kipufftorok közepén. Tehát 2 oldalról jön a hengerfejből a kipuffcső, középen ugye összetalálkoznak, na itt van az az izé. Felülről pedig úgy látható, ha leveszem a karbit.


Tehát ez a dolog BENNE VAN a kipufogócsonkban ? Ott , ahol az egyes hengerekből kijövő kipufogócsövek összetalálkoznak és egyesülnek , mielőtt "elindulnának" a leömlőbe ?

Szóval te le bírtad szedni a motorról a kipufogócsonkot  :o ? Nem semmi munka lehetett legyógyítani a huszon-év meg a nagy hő közös munkájával összeforrt csavarokat  :o  :o  :o

Node azt továbbra sem értem , hogy miként jön a képbe a karburátor ? Véletlenül nem lehetséges , hogy te arról a kerek kivezetésről beszélsz , ami a kipufogócsonkon lévő hővédő lemezen van , és amiből egy cső megy a légszűrőházhoz , hogy télen azon keresztül szívja a levegőt ? Mert ez esetben érteném , hogy ez és a karburátor hogyan jönnek észre . De bocs , ha hülyeséget írok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #208 Dátum: 2005.10.30 19:35:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S.Zola"
A kipufftorok közepén. Tehát 2 oldalról jön a hengerfejből a kipuffcső, középen ugye összetalálkoznak, na itt van az az izé. Felülről pedig úgy látható, ha leveszem a karbit.


Tehát ez a dolog BENNE VAN a kipufogócsonkban ? Ott , ahol az egyes hengerekből kijövő kipufogócsövek összetalálkoznak és egyesülnek , mielőtt "elindulnának" a leömlőbe ?

Szóval te le bírtad szedni a motorról a kipufogócsonkot  :o ? Nem semmi munka lehetett legyógyítani a huszon-év meg a nagy hő közös munkájával összeforrt csavarokat  :o  :o  :o

Node azt továbbra sem értem , hogy miként jön a képbe a karburátor ? Véletlenül nem lehetséges , hogy te arról a kerek kivezetésről beszélsz , ami a kipufogócsonkon lévő hővédő lemezen van , és amiből egy cső megy a légszűrőházhoz , hogy télen azon keresztül szívja a levegőt ? Mert ez esetben érteném , hogy ez és a karburátor hogyan jönnek észre . De bocs , ha hülyeséget írok .


Na, szóval hogy most pontosan a csonkban van vagy a csőben, nem tudom pontosan, lényeg, hogy a csonk két ágának találkozása után, tehát a gyűjtőcsőben. A csonkot tök könnyű volt levenni a hengerfejről, sőt, tök lazák voltak a csavarjai, lehet hogy ezért is égett át a tömítés. A kipuffcsonkot a szívócsonkkal összekötő csavarokat nem bírtam kiszedni, az egyik bele is tört, de nem is kellett, levettem a két csonkot együtt, nem volt vészes meló.
A karbi úgy jön képbe, hogy le kellett szedni, hogy hozzáférjek a dolgokhoz, alatta van egy tálca, azt is le kellett venni, és akkor láttam meg ezt az izét. És természetesen nem az előmelegítőről beszélek, ami a légszűrőn van.

Más, kifúj a kipuff elöl, a középdob csöve és a torok összecsatlakozásánál, ha jól néztem, bilincses megoldású. Na oda kéne valami tömítés. Az unix webkatalógusában van is pár ilyen tömítőkarika, de 3 féle. Nem tudja valaki pontosan, mi kell oda?
Most, hogy hidegebb van, a fogyi felment 9-10 lityóra. Bár tesóm béna és melegíti álló helyben. Pedig párszor már elpofáztam neki, hogy használja a szívatót.
Szonár neked automata szívatód van? Neked hogy indul? A mienk úgy hogy beindul pöccre(ha megfelelően csinálja az ember), aztán elkezd dadogni, majd kis idő múlva simán jár emelt fordulaton, mitán elindultunk vele. Ez kézi, de automata volt. Megcsináltam úgy, hogy egy dróttal az utastérből be lehet zárni az indítócsappantyút, utána meg már intézi magának a nyitást. Nyáron persze nincs használva.
Ja, meg kérdeztem már régebben, hogy nálatok hogy áll a benzinszint az úszóházban? Nálam kb. középen van a szintfigyelőn, talán kicsivel fölötte. Ez jó?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #209 Dátum: 2005.10.30 20:18:49 »
Aha , most már értem ezt a kipufogó-dolgot . Valaki minden bizonnyal leszedte korábban , ha le voltak lazulva a csavarok . Azok normális esetben olyan brutál módon oda tudnak sülni , hogy ember legyen a talpán , aki leszedi őket  :shock:

A helyben melegítés tényleg nem jó ötlet , csak a benzint pocsékoljátok vele . A legcsikorgóbb hidegben sem célszerű 20-30 mp-nél tovább helyben járatni (ez is csak az ilyen öreg kocsikra érvényes , fiatalabbat még annyit sem kell) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )