Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464413 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #180 Dátum: 2005.10.15 13:42:24 »
Szonár, köszi az alkatrészárakat!
Neked mennyit eszik a Tercel? A mienk most nyáron vegyesben stabil 8 litert kajált. Ez város/elővárosi közlekedés, úgy hogy reggel még sok lámpa nincs bakapcsolva, tehát nem kell megállni/elindulni. Aztán 50-60-nal egy majdnem országúti szakaszon. Azért így lehetne kevesebb is, nem? Bár tesóm inkább kihúzatósan vezet, tehát később vált fel. Sőt, az 5-iket nem is használja. Télen meg 9-10 lityó volt asszem, majd kíváncsi leszek, most milyen lesz. Ja, meg most raktunk bele új teleszkópokat meg bontott rugókat hátra, mindkét rugó törött volt. A teló 17500 volt/db. Pesten. Rugó szintén Pestről(Toyota-bontó) 6e/db. Most meg elkezdett kifújni a kipuff sortömítés, vagy valami más, mert csattog, ciripel terhelésen.
Ma vezettem nagybátyám 22 éves 323-masát, hát sztem jobb a Tercel! :) Jobban is néz ki. Bár a Mazdának jobb a belseje.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #181 Dátum: 2005.10.17 09:40:22 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Szonár, köszi az alkatrészárakat!
Neked mennyit eszik a Tercel? A mienk most nyáron vegyesben stabil 8 litert kajált. Ez város/elővárosi közlekedés, úgy hogy reggel még sok lámpa nincs bakapcsolva, tehát nem kell megállni/elindulni. Aztán 50-60-nal egy majdnem országúti szakaszon. Azért így lehetne kevesebb is, nem? Bár tesóm inkább kihúzatósan vezet, tehát később vált fel. Sőt, az 5-iket nem is használja. Télen meg 9-10 lityó volt asszem, majd kíváncsi leszek, most milyen lesz. Ja, meg most raktunk bele új teleszkópokat meg bontott rugókat hátra, mindkét rugó törött volt. A teló 17500 volt/db. Pesten. Rugó szintén Pestről(Toyota-bontó) 6e/db. Most meg elkezdett kifújni a kipuff sortömítés, vagy valami más, mert csattog, ciripel terhelésen.
Ma vezettem nagybátyám 22 éves 323-masát, hát sztem jobb a Tercel! :) Jobban is néz ki. Bár a Mazdának jobb a belseje.

Az enyémnek most brutális a fogyasztása mert (szerintem) csúszik a kuplungja.Ahogy írtam a priviben,egyéb gondja is van,így a ciripelés már 20-ad rangú dolog nálam.Amúgy ennél gyújtásprobléma okozza.
Be kéne állíttatni meg a zárásszöget is.
Te milyen oktánszámú benzint használsz?

A Mazda mindig is jobban ügyelt az esztétikumra mint a többi japó.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #182 Dátum: 2005.10.17 14:53:28 »
95-össel járok. De a ciripelés nem gyújtás-ciripelés, hanem kipuff sortömítés.
Közben arra gondoltam az olajfolyással kapcsolatban, hogy lehet hogy a hideg miatt jött elő, megkeményedett vagy összehúzodott a szimmering vagy mittudomén, és amíg nem melegszik be, engedi az olajat. Merthogy gyakorlatilag most jött elő, ahogy jött ez a hidegebb idő.
Nekünk nagyjából minden rendben az autóval hálistennek, a hátsóablakfűtés nem műxik(mint kiderült, meg vannak szakadva a szálak), más baja nincs. Az olaj sem folyik máshol, a váltó is száraz. Csak a fogyit sokallom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #183 Dátum: 2005.10.18 12:18:02 »
Idézetet írta: "S.Zola"
95-össel járok. De a ciripelés nem gyújtás-ciripelés, hanem kipuff sortömítés.
Közben arra gondoltam az olajfolyással kapcsolatban, hogy lehet hogy a hideg miatt jött elő, megkeményedett vagy összehúzodott a szimmering vagy mittudomén, és amíg nem melegszik be, engedi az olajat. Merthogy gyakorlatilag most jött elő, ahogy jött ez a hidegebb idő.
Nekünk nagyjából minden rendben az autóval hálistennek, a hátsóablakfűtés nem műxik(mint kiderült, meg vannak szakadva a szálak), más baja nincs. Az olaj sem folyik máshol, a váltó is száraz. Csak a fogyit sokallom.


Ne sokalld , ez az említett nyáron 8 , télen 9-10 ilyen használatban tökéletesen OK egy karburátoros benzinestől . Ennek ez a normál fogyasztása , nem érdemes piszkálni . Gyertya , légszűrő , olaj legyen OK és jófajta - ennyi .

A megszakadt hátsó fűtőszálakat autóvillamossági műhelyben nagyon olcsón meg tudják csinálni , maximum két-három ezres . Ennyit megér , hogy télen is kilásson az ember hátul  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #184 Dátum: 2005.10.18 12:19:43 »
Idézetet írta: "Szonár"
Az enyémnek most brutális a fogyasztása mert (szerintem) csúszik a kuplungja.


Hogy néz ki a hibajelenség ? Fölengedett kuplunggal , gázadásra fel tud pörögni a motor , anélkül hogy gyorsulna a kocsi ? Csúszó kuplung ilyesmit csinál .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #185 Dátum: 2005.10.18 15:48:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Az enyémnek most brutális a fogyasztása mert (szerintem) csúszik a kuplungja.


Hogy néz ki a hibajelenség ? Fölengedett kuplunggal , gázadásra fel tud pörögni a motor , anélkül hogy gyorsulna a kocsi ? Csúszó kuplung ilyesmit csinál .
Emelkedőn jellemzőbb.(A hibaelhárítás topikba is beírtam.)
Nem húz,bár a motor pörög és ferrodol szag is van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #186 Dátum: 2005.10.18 16:29:42 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Az enyémnek most brutális a fogyasztása mert (szerintem) csúszik a kuplungja.


Hogy néz ki a hibajelenség ? Fölengedett kuplunggal , gázadásra fel tud pörögni a motor , anélkül hogy gyorsulna a kocsi ? Csúszó kuplung ilyesmit csinál .
Emelkedőn jellemzőbb.(A hibaelhárítás topikba is beírtam.)
Nem húz,bár a motor pörög és ferrodol szag is van.


Hát akkor valszeg tényleg csúszik . A leírás erre utal . Ezt sajnos csak kuplungtárcsa-cserével (vagy legalábbis felújítással) lehet orvosolni . Utóbbi cirka 20 ezerből megáll , munkadíjjal együtt (legalábbis az én szerelőmnél) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #187 Dátum: 2005.10.18 16:30:51 »
Szereztem fűtőszál-javító festéket :) Majd lehet hétvégén megcsinálom, vagy megpróbálom. Meg kéne csinálni a sortömítést, és az olajfolyást is.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #188 Dátum: 2005.10.19 14:42:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Az enyémnek most brutális a fogyasztása mert (szerintem) csúszik a kuplungja.


Hogy néz ki a hibajelenség ? Fölengedett kuplunggal , gázadásra fel tud pörögni a motor , anélkül hogy gyorsulna a kocsi ? Csúszó kuplung ilyesmit csinál .
Emelkedőn jellemzőbb.(A hibaelhárítás topikba is beírtam.)
Nem húz,bár a motor pörög és ferrodol szag is van.


Hát akkor valszeg tényleg csúszik . A leírás erre utal . Ezt sajnos csak kuplungtárcsa-cserével (vagy legalábbis felújítással) lehet orvosolni . Utóbbi cirka 20 ezerből megáll , munkadíjjal együtt (legalábbis az én szerelőmnél) .
+ 5+5 a le- és hazajutás. :D
Kérnél ajánlatot egy kuplung felújítás + féltengelycsukló csere + váltóolajcsere + motorbeállítás + fékgenerál csomagra?
Esetleg tételesen,hogy az anyagi lehetőségeimhez mérten rangsorolni tudjak?
Előre is köszönöm!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #189 Dátum: 2005.10.20 00:23:05 »
Idézetet írta: "Szonár"

Kérnél ajánlatot egy kuplung felújítás + féltengelycsukló csere + váltóolajcsere + motorbeállítás + fékgenerál csomagra?
Esetleg tételesen,hogy az anyagi lehetőségeimhez mérten rangsorolni tudjak?
Előre is köszönöm!


Némely tétel pontosítandó .

1. Motorbeállítás . Ez mit jelent pontosan ? Csak karburátor és gyújtás , vagy szelepek is ?

2. Fékgenerál . Pontosan mit kell(ene) cserélni ? Tárcsa , dob , pofa , betét , minden ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #190 Dátum: 2005.10.20 08:04:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Némely tétel pontosítandó .

1. Motorbeállítás . Ez mit jelent pontosan ? Csak karburátor és gyújtás , vagy szelepek is ?

2. Fékgenerál . Pontosan mit kell(ene) cserélni ? Tárcsa , dob , pofa , betét , minden ?
1: karbi,gyújtás,zárásszög.
2:pofa + folyadék.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #191 Dátum: 2005.10.23 20:20:42 »
Ma kicseréltem a sortömítést. Szar volt. Mindkét kipuffrésznál át volt égve, meg mellesleg tök lazák voltak a csavarjai. Most már nem csattog, csak valahol hátuk van percegés. Kiszedtem az elosztót is, bekentem masszával a felfekvö felületét. Ja, meg érdekes dolgot fedeztem fel, a kipuffban, a torok után a gyűjtőcsőben van valami csappantyú, vagy nem tudom mi, egy tengely, ami forog, és egy rugó van rajta, olyan összetekert, mint a szívató bimetálja. Ez mi lehet?

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #192 Dátum: 2005.10.23 20:43:34 »
Az ablakfűtés meg reménytelen :(  Olyan sok helyen meg van szakadva, hogy gyakorlatilag át kéne húzni az egészet a javítóval.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #193 Dátum: 2005.10.23 23:25:03 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Ja, meg érdekes dolgot fedeztem fel, a kipuffban, a torok után a gyűjtőcsőben van valami csappantyú, vagy nem tudom mi, egy tengely, ami forog, és egy rugó van rajta, olyan összetekert, mint a szívató bimetálja. Ez mi lehet?


Passz ... Talán van az autódban valamiféle kezdetleges emisszió-csökkentő rendszer , kipufogógáz-visszavezetés vagy ilyesmi , és annak lehet valami alkatrésze . De ez csak tipp .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #194 Dátum: 2005.10.24 13:52:22 »
Nincs benne kipuff-visszavezetés. Lövésem sincs mi lehet. Érdekes, senki sem tudja.
Szonár a tiedben nincs? Meg tudod nézni, ha alulról valahogy be tudsz nyúlni a kipufftorok alá.