Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 455364 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #165 Dátum: 2005.01.08 21:47:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
A karburátorosoknál is csak akkor , ha sz@rrá megy valami a karburátorban . "Alapban" , ha minden rendben működik , nyilván nem romlik !

No igen, de az injektor nem nagyon tud elromlani, szarrá menni... Karburátorban meg sok a kopó alkatrész. Pont az automata szívató az egyik ilyen gond, ahogy írtad.


Nem tud elromlani az injektor ? Kérdezd meg néhány régebbi európai autó tulajdonosát - nem is muszáj annyira régiek legyenek  :roll:

Persze nyilván nem maga a szó szoros értelmében vett injektor romlik el általában , hanem valamilyen periféria ***onda , alapjárati motor , légtömegmérő stb) - de a végeredmény ugyanaz , a hibakeresés és -elhárítás pedig általában bonyolultabb és drágább , mint egy karburátor esetében  :? - ezért írtam , hogy nagyon nagy szerencse , hogy a Toyota-injektorok csakugyan a legritkább esetben romlanak el  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Tercel
« Válasz #166 Dátum: 2005.01.09 09:53:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem tud elromlani az injektor ? Kérdezd meg néhány régebbi európai autó tulajdonosát - nem is muszáj annyira régiek legyenek  :roll:

Persze nyilván nem maga a szó szoros értelmében vett injektor romlik el általában , hanem valamilyen periféria ***onda , alapjárati motor , légtömegmérő stb) - de a végeredmény ugyanaz , a hibakeresés és -elhárítás pedig általában bonyolultabb és drágább , mint egy karburátor esetében  :? - ezért írtam , hogy nagyon nagy szerencse , hogy a Toyota-injektorok csakugyan a legritkább esetben romlanak el  :)

Én is így gondoltam  :wink:  Toyotánál ritkán romlik el.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #167 Dátum: 2005.03.03 13:49:05 »
Ma voltam zöldkártyán a Tercellel. Természetesen jó volt állítás nélkül. Viszont rohadtul nem akar menni országúton. 130 fölé nem bírtam vinni. Eddig 140 volt a legtöbb. És a fogyira sem lehet azt mondani, hogy kevés. Alapjárat OK, városban jól el lehet vele közlekedni, jól is megy, de országútra nem való. Arra gondolok, hogy elrakhatták a vezérlését amikor szíjat cseréltek. Vagy a karbi 2-es torokkal van gond.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Tercel
« Válasz #168 Dátum: 2005.03.04 00:10:19 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Ma voltam zöldkártyán a Tercellel. Természetesen jó volt állítás nélkül. Viszont rohadtul nem akar menni országúton. 130 fölé nem bírtam vinni. Eddig 140 volt a legtöbb. És a fogyira sem lehet azt mondani, hogy kevés. Alapjárat OK, városban jól el lehet vele közlekedni, jól is megy, de országútra nem való. Arra gondolok, hogy elrakhatták a vezérlését amikor szíjat cseréltek. Vagy a karbi 2-es torokkal van gond.


Előgyújtás is okozhat hasonlót, városban nem veszed észre, de magas fodulaton sokat számít!!!

A vezérlést nem hinném, hog elszúrták, azt elég hallhatóan jelezné a motor!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #169 Dátum: 2005.03.04 12:45:03 »
Az előgyújtáson visszább vettem, mert csörgött, egyébként előtte is dsazrul ment. Ha csak 1 foggal elrakják a szíjat, az már befolyásolja a motort, de attól még nem fogja összeverni a szelepeket.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Tercel
« Válasz #170 Dátum: 2005.03.04 18:44:27 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Az előgyújtáson visszább vettem, mert csörgött, egyébként előtte is dsazrul ment. Ha csak 1 foggal elrakják a szíjat, az már befolyásolja a motort, de attól még nem fogja összeverni a szelepeket.


Nem, de hallhatóan kelepel a motor a rosz időben nyitó szelepektől!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #171 Dátum: 2005.04.08 08:47:26 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Az előgyújtáson visszább vettem, mert csörgött, egyébként előtte is dsazrul ment. Ha csak 1 foggal elrakják a szíjat, az már befolyásolja a motort, de attól még nem fogja összeverni a szelepeket.
Csatlakozom!Amióta elszakadt a vezérműszíjam és a szevízben újat raktak fel,nem megy annyira az autó.Olyan "dízel" jellegű lett a gyorsulása is,valamint a hangja is sokkal tompább.Biztos,hogy nekem is elrakták egy - két foggal előre vagy hátra. :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #172 Dátum: 2005.04.08 23:38:05 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "S.Zola"
Az előgyújtáson visszább vettem, mert csörgött, egyébként előtte is dsazrul ment. Ha csak 1 foggal elrakják a szíjat, az már befolyásolja a motort, de attól még nem fogja összeverni a szelepeket.
Csatlakozom!Amióta elszakadt a vezérműszíjam és a szevízben újat raktak fel,nem megy annyira az autó.Olyan "dízel" jellegű lett a gyorsulása is,valamint a hangja is sokkal tompább.Biztos,hogy nekem is elrakták egy - két foggal előre vagy hátra. :(


Itt kéne hagynod egyszer az autót Pécsett , ahogy beszéltünk is már róla . Szerelőm tutira prímán belőné a motort . Ez még egy egyszerű konstrukció , nem lehet ördöngős dolog a beállítása .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #173 Dátum: 2005.04.12 19:25:08 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "S.Zola"
Az előgyújtáson visszább vettem, mert csörgött, egyébként előtte is dsazrul ment. Ha csak 1 foggal elrakják a szíjat, az már befolyásolja a motort, de attól még nem fogja összeverni a szelepeket.
Csatlakozom!Amióta elszakadt a vezérműszíjam és a szevízben újat raktak fel,nem megy annyira az autó.Olyan "dízel" jellegű lett a gyorsulása is,valamint a hangja is sokkal tompább.Biztos,hogy nekem is elrakták egy - két foggal előre vagy hátra. :(


Fogyi nem változott?
A mienk a következőt csinálja:
városban tök jó, élvezetesen lehet vele közlekedni. Országúton meg 0, 5-ikben nem is gyorsul. Egyszer 140 volt az óra szerinti max., de elég nehezen. Volt hogy 5-ikben 120-nál megállt, csak qrva lassan kezdett el felfelé kúszni.
A fogyija is 10 liter körül van a mutató szerint, ha beletankolok 20 litert, 200 km után már ugyanott van a mutató, ahol volt. Tudom, hogy ez becsapós, de most teli lett tankolva, és onnan is elég gyorsan lement. Egyszer mértem fogyit kifogyasztásos módszerrel, 9 literre jött ki, ez még ősszel volt, városban, nem egyhuzamban.
Ja, és emellett néha csinál olyat, országúton, hogy egy-egy pillanatra kihagy, ránt egyet.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #174 Dátum: 2005.04.12 19:27:22 »
Meg mostanában az alapjárat sem az igazi, darabos, hullámzó, de ez már más tészta.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Tercel
« Válasz #175 Dátum: 2005.04.13 23:06:31 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Meg mostanában az alapjárat sem az igazi, darabos, hullámzó, de ez már más tészta.


Amit írtál, az akár egy elbaltázott gyujtásbeállítás is lehet, félretett vezérléssel nagyon durva hangja lenne a gépnek!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Tercel
« Válasz #176 Dátum: 2005.08.30 20:27:08 »
Szerintem ez nagyon bíztató vétel, hátha valakinek kell, szerintem ideális első autó 1 tanulóvezetőnek pl. Azért nem kell összetörni ám :D

Tuti Tercel

Ez meg 1 másik:

Másik

Ezért viszont kár lenne:

Ez aztán a Youngtimer :D
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #177 Dátum: 2005.08.30 22:11:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem ez nagyon bíztató vétel, hátha valakinek kell, szerintem ideális első autó 1 tanulóvezetőnek pl. Azért nem kell összetörni ám :D

Tuti Tercel
Tök jó műszerfala van. Az enyimé nem ilyen sajnos.


Ez meg 1 másik:

Másik
Nagyon király,és ez 1,5-ös

Ezért viszont kár lenne:

Ez aztán a Youngtimer :D

Igen,ez a régi.
Nekem is ilyen szerszámtartóm van!
:D

Köszönjük! :D

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #178 Dátum: 2005.08.30 22:13:11 »
Tényleg,szerintetek kompatibilis ez a fajta műszerfal az én Tercelembe?

sata002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Eladó Tercel
« Válasz #179 Dátum: 2005.09.24 10:37:18 »
Sziasztok!

1982-es Tercel megkímélt motorral (185 000km) hibás váltóval eladó! Muszaki és zöld kártya van rajta, Irányár: 55 000ft
Érdeklődni: 06-70-2345-220
Pécs
ercel de Toyota