Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464401 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #135 Dátum: 2004.10.17 10:49:22 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Kérgés:nektek hogy viselkedik a Tercel 110-120 nál?
Nekünk ~115,és eléggé ráz. :?  Tapasztalatok??


Nekem is, de ezt mintha már leírtam volna nemrég...
120-ig tűrhető, aztán elkezd ide-oda mozogni az eleje, meg rázza is a kormányt.
A Toyota-jelet meg lelopták az elejéről [smilie=sm11.gif]
Végülis az én hülyeségem: le kellett volna csavarozni, vagy valami komoly ragasztóval odatenni. Le kéne csapni a kezét az ilyennek, láncfűrésszel. Nem tudom hogy lehettem olyan naiv, hogy azt hittem, nem viszik el. Szar 500 Ft-os műanyag, lehet hogy közben el is hajította.


Leírdad?
Bocs, akkor lemaradtam valamiről :roll:
A Toyota jeleddel viszont őszinte részvétem... :toy:  :wink:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #136 Dátum: 2004.10.23 00:58:51 »
Huhh , ide se néztem be egy ideje  :oops:  ...

Ennek a futómű-mászkálásnak/rázásnak valami oka kell , hogy legyen . Gumi , lengéscsillapító , szilentblokk , mittudomén . Nem hiszem el , hogy egy futóműves ezt nem tudja kideríteni  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #137 Dátum: 2004.10.23 18:52:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Huhh , ide se néztem be egy ideje  :oops:  ...

Ennek a futómű-mászkálásnak/rázásnak valami oka kell , hogy legyen . Gumi , lengéscsillapító , szilentblokk , mittudomén . Nem hiszem el , hogy egy futóműves ezt nem tudja kideríteni  :shock:
Szerintem ez kormány lógás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #138 Dátum: 2004.10.28 20:24:44 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Huhh , ide se néztem be egy ideje  :oops:  ...

Ennek a futómű-mászkálásnak/rázásnak valami oka kell , hogy legyen . Gumi , lengéscsillapító , szilentblokk , mittudomén . Nem hiszem el , hogy egy futóműves ezt nem tudja kideríteni  :shock:
Szerintem ez kormány lógás.


Azmiaz  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #139 Dátum: 2004.10.31 18:25:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Huhh , ide se néztem be egy ideje  :oops:  ...

Ennek a futómű-mászkálásnak/rázásnak valami oka kell , hogy legyen . Gumi , lengéscsillapító , szilentblokk , mittudomén . Nem hiszem el , hogy egy futóműves ezt nem tudja kideríteni  :shock:
Szerintem ez kormány lógás.


Azmiaz  :?:
A gömbfejek egyféle hibája,a műanyag rész kopásából adódik.
Úgy lehet diagnosztizálni,hogy kifelé,azaz tengely irányban meg kell rángatni a kereket.
(A Supenél van erre külön gépezet is.)
Ettől (mármint a hibától) a keréknek lesz egy kis holtjátéka,amitől önállóan képes "szlalomozni" annélkül,hogy a kormányon mozdítanál.Nagy sebességnél pedig az autó eleje elkezd mászkálni.
Az enyémnél is észlelhető volt a jelenség,aztán amikor kicseréltettem a a gömbfejeket (én nem emiatt,az enyémek nyikorogtak) a hibajelenség megszűnt.
Az enyémnek már nem mászkál az eleje.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #140 Dátum: 2004.10.31 20:25:47 »
De ez vizsgás volt márciusban, ott csak kiderült volna, ha lóg a gömbfej. Bár el tudom képzelni hogy nem.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #141 Dátum: 2004.11.01 09:00:28 »
Idézetet írta: "S.Zola"
De ez vizsgás volt márciusban, ott csak kiderült volna, ha lóg a gömbfej. Bár el tudom képzelni hogy nem.
Az a gond,hogy a futóműnél sok féle hiba okozhatja ugyanazt a jelenséget.Ráadásul a sok pici hiba hatása össze is adódik.(Gömbfej,kerék dőlés,csap terpesztés,kormánymű holtjátéka,kerék összetartás.)

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #142 Dátum: 2004.11.01 09:57:22 »
Ismerős hiba... :?
A Tercel kb. 2 hete elkezdte ugyanezt csinálni,
(hiába volt egyenesen a kormány, mégis elment
balra) de mostanra elmúlt. :?:  :?:  :?:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #143 Dátum: 2004.11.08 10:47:40 »
Nektek nem csörög a Tercel a 95-össel ? Nekem igen, ha pl gyorsítani akarok kis fordulatról, akkor becsörög. Már állítottam a gyújtáson, de még mindig hallani.

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #144 Dátum: 2004.11.09 19:49:15 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Nektek nem csörög a Tercel a 95-össel ? Nekem igen, ha pl gyorsítani akarok kis fordulatról, akkor becsörög. Már állítottam a gyújtáson, de még mindig hallani.

Nem,szerencsére nem csinálja :wink:,viszont nem érdemes pl. már
egy nagyobb dombon nagy gázt adni, mert rengeteget
fogyaszt,és az embernek olyan érzése van, mintha a kocsi mindjárt
"szétesne".
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #145 Dátum: 2004.11.11 10:42:50 »
Közben megoldódott a probléma: rossz irányba fordítottam az elosztót :oops: . Elfordítottam a másik irányba, és most jó.
Én nem érzek olyat, hogy szét akarna esni, ha gázt adok, megindul a kocsi :lol:  A múltkor 140-et mentem vele óra szerint, de ez már nem kényelmes utazótempó, meg ilyenkor már nem is valami stabil. De 120-ig teljesen OK. Utána már elég lassan gyorsul.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #146 Dátum: 2004.11.12 10:05:09 »
Végre megvan az első hiteles fogyasztási adat: 9 liter városban. Ez úgy jött ki hogy üres tankba beleöntöttem kb. 4.5 liter benzint, és 49 km-t ment el vele. De ez nem végig üzemmelegen, hanem több hidegindítással. Szerintem ez nem annyira rossz, de egyáltalán nem is jó. De ha odalépek neki, megy is. Szóval valamit valamiért. Ja, 1.3-as  motor.

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #147 Dátum: 2004.11.12 18:01:34 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Közben megoldódott a probléma: rossz irányba fordítottam az elosztót :oops: . Elfordítottam a másik irányba, és most jó.
Én nem érzek olyat, hogy szét akarna esni, ha gázt adok, megindul a kocsi :lol:  A múltkor 140-et mentem vele óra szerint, de ez már nem kényelmes utazótempó, meg ilyenkor már nem is valami stabil. De 120-ig teljesen OK. Utána már elég lassan gyorsul.

A "szét akarna esni" szót csak jelképesen írtam...
Ennek  120 a max., utána már nagyon ráz, és a motor hihetetlenül
hangos. Állítólag 10 éve mentek vele 180-at is, de ez ugye már régen volt... :wink:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #148 Dátum: 2004.11.16 00:10:35 »
Idézetet írta: "Szonár"
A gömbfejek egyféle hibája,a műanyag rész kopásából adódik.
Úgy lehet diagnosztizálni,hogy kifelé,azaz tengely irányban meg kell rángatni a kereket.
(A Supenél van erre külön gépezet is.)
Ettől (mármint a hibától) a keréknek lesz egy kis holtjátéka,amitől önállóan képes "szlalomozni" annélkül,hogy a kormányon mozdítanál.Nagy sebességnél pedig az autó eleje elkezd mászkálni.
Az enyémnél is észlelhető volt a jelenség,aztán amikor kicseréltettem a a gömbfejeket (én nem emiatt,az enyémek nyikorogtak) a hibajelenség megszűnt.
Az enyémnek már nem mászkál az eleje.


Ja , hogy úgy . Érdekes , a Camryben is hajlamos kikopni a külső kormányösszekötő gömbfej , de ettől nem kezd el kóvályogni a kocsi eleje . Tudom , mert anno vagy egy éven át jártam elég rondán kikopott (úthibákon hangosan kopogó , méretes kerék-lötyögést okozó) gömbfejjel , és 140-150-él is teljesen stabil volt az egyenesfutás . Haverom Camryje dettó ugyanez . Úgy látszik , ez a típus erre kevésbé érzékeny .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #149 Dátum: 2004.11.16 00:13:13 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Végre megvan az első hiteles fogyasztási adat: 9 liter városban. Ez úgy jött ki hogy üres tankba beleöntöttem kb. 4.5 liter benzint, és 49 km-t ment el vele. De ez nem végig üzemmelegen, hanem több hidegindítással. Szerintem ez nem annyira rossz, de egyáltalán nem is jó. De ha odalépek neki, megy is. Szóval valamit valamiért. Ja, 1.3-as  motor.


Teljesen jó ez egy ennyi idős , karburátoros benzines autótól . Haverom '85-ös , 1.5-ös Mitsu Coltja is 10 litert eszik városban , amúgy tiptop állapotban lévő , jól beállított motorral . Ennyi és kész .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )