Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 455408 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1335 Dátum: 2012.08.31 12:18:34 »
Hümm  :hmmmm: ... Minden tiszteletem a Tercelé, de ültem már Nivában terepen, mármint IGAZI terepen - és kizártnak tartom, hogy egy Tercellel überelni lehetne azt, amit a Niva tud. Nem sok olyan kemény terepjáró létezik, mint a Niva. Megnézném például, hogy egy rohadt szűk és meredek, sáros, hatalmas kövekkel teleszórt vízmosásban a Tercel hogy megy föl? Mert szerintem sehogy. De nem is erre szánták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szabi05

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tercel
« Válasz #1336 Dátum: 2012.12.27 11:47:26 »
Hello!
Érdeklődnék 85-ös 5 ajtós Tercelhez keresek jobb első sárvédőt, és csomagtér ajtót!
Ha valaki tud benne segíteni azt megköszönöm.

akitekt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tercel
« Válasz #1337 Dátum: 2013.01.03 08:27:48 »
Sziasztok Tercel tulajdonosok és fan-ek!

Abszolút új vagyok itt, csak most akadtam a fórumra, de örülök, h egyáltalán létezik!
Szóval én is tercel fanatikus lennék, 8 éve van ilyen autóm, és egy jó darabig még biztos nem cserélem le.

Igazából egy konkrét alkatrész keresése vezetett ide, ami kellene, és más helyeken sehol nem találok, feltúrtam a fél netet…

2A motorhoz (1.3L) keresek benzinpumpát (TOYOTA 23100-19065), mivel a meglévő már ereszt és egyre erősebb a benzinszag odabenn, és így ez kisgyerekek mellett tarthatatlan. Szóval megérett a cserére. Aki tudna ebben segíteni, van vagy tud valakit, akinek van első generációs 1979 Tercele, az szóljon! Bontott/pótalkatrész, minden megoldás érdekel. Egyébként más alkatrészek is érdekelnek, mert igyekszem fenntartani a kocsi állapotát. Sajnos úgy tudom a Japker már megszüntette az alkatrész forgalmazást, annyira régi évjárat L

Egyébként csúcs a gép, megy mint a golyó a mai napig is, rendszeresen használom, nem holmi hobbi vagy másodautóként a veterántalálkozókra… 26 évesen került hozzám, azóta bejártuk vele fél Európát Hollandiától Törökországig; teszi a dolgát. Rengeteg hely és kaland a hátunk mögött.

Aki tud bármit, legyen szíves jelezzen!
Köszönöm, üdv mindenkinek!
Ákos


[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1338 Dátum: 2013.01.19 23:57:58 »
Sziasztok Tercel tulajdonosok és fan-ek!
Szia  :) ... azért nem válaszol senki, mert nem tud  ::)

Nehéz ügy ezekhez ilyesfajta alkatrészt szerezni. De biztos, hogy csak kompletten cserélni lehet azt a pumpát? Javítani, felújítani nem lehetséges? A Moszkvicsnak hasonló AC-pumpája volt, s az is szivárgott néha - de abban ilyenkor elég volt egy tömítést kicserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

albicapri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tercel
« Válasz #1339 Dátum: 2013.06.25 19:07:46 »
sziasztok.tercel 1989-es.1.3 hoz keresek gyujtast.nem igazan tudom mit kell leirni az autorol,a motorkod: 2a jt1goal2000089242 aki tud  segiteni,megkoszonnem,valaszt itt a forumon,vagy emailben :albicapri@freemail.hu-ra :helpsmilie:

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1340 Dátum: 2013.08.23 10:38:48 »
Sziasztok!

Mindenek előtt, elnézést kérek, amennyiben nem a megfelelő topikba írnék véletlenül, de úgy gondoltam, hátha érdekel valakit itt is.
Elérkezett az idő, hogy meg kell válnom szeretett autómtól, elsősorban másik autó vételéből adódóan. Röviden amit tudni kell róla, alkatrésznek egyben eladó, vagy felújításra. Vannak hibái, pl.: -kerékcsapágyak -vízhűtő -gumik kopottak -bal hátsó lengéscsillapító -kaszni (ez értelemszerűen mindenütt rohad sajnos) (motor, olajat, vizet csipegeti, DE a motorja füstmentes) Kapott fél éve kb. új első szélvédőt, levegőszűrő+olajszűrő+olaj cserét. Külseje hagy némi kívánnivalót, de elektronikusan+motor+váltó azok tökéletesen teszik a dolgukat. (2A a motor benne) Röviden ennyi, napi használatban van, de már igencsak foglalkozni kell vele, ezért alkatrésznek ajánlanám, vagy bütykölő kedvű úriembereknek. Csere köszönöm nem érdekel, vas áron szintúgy nem eladó! Műszaki érvényessége: 2013. 10. 10. (4 hónapos garanciális akkumulátor van benne, az plusz 15 ezer).
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1341 Dátum: 2013.08.24 16:03:40 »
És mennyit szeretnél érte kapni :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1342 Dátum: 2013.08.25 09:22:51 »
Van egy elképzelésem árat illetően... - de érdekelne, pl. az is, hogy kinek mit ér(ne) meg. Ha lenne rávalóm felújítani, nem válnék meg tőle az biztos, elhiheted. :)
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Tercel
« Válasz #1343 Dátum: 2013.08.25 10:59:24 »
kép kéne , sztem bontsd el több kijön belőle
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1344 Dátum: 2013.08.25 16:03:38 »
Sziasztok!

Mindenek előtt, elnézést kérek, amennyiben nem a megfelelő topikba írnék véletlenül, de úgy gondoltam, hátha érdekel valakit itt is.
Elérkezett az idő, hogy meg kell válnom szeretett autómtól, elsősorban másik autó vételéből adódóan. Röviden amit tudni kell róla, alkatrésznek egyben eladó, vagy felújításra. Vannak hibái, pl.: -kerékcsapágyak -vízhűtő -gumik kopottak -bal hátsó lengéscsillapító -kaszni (ez értelemszerűen mindenütt rohad sajnos) (motor, olajat, vizet csipegeti, DE a motorja füstmentes) Kapott fél éve kb. új első szélvédőt, levegőszűrő+olajszűrő+olaj cserét. Külseje hagy némi kívánnivalót, de elektronikusan+motor+váltó azok tökéletesen teszik a dolgukat. (2A a motor benne) Röviden ennyi, napi használatban van, de már igencsak foglalkozni kell vele, ezért alkatrésznek ajánlanám, vagy bütykölő kedvű úriembereknek. Csere köszönöm nem érdekel, vas áron szintúgy nem eladó! Műszaki érvényessége: 2013. 10. 10. (4 hónapos garanciális akkumulátor van benne, az plusz 15 ezer).
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1345 Dátum: 2013.09.12 22:44:35 »
Van egy elképzelésem árat illetően... - de érdekelne, pl. az is, hogy kinek mit ér(ne) meg. Ha lenne rávalóm felújítani, nem válnék meg tőle az biztos, elhiheted. :)
"Egyben" nagyon keveset ér, főleg a lejáró vizsga miatt.

murray Mesternek tehát alapvetően igaza van a bontással kapcsolatosan - csak az a baj, hogy ilyen kocsija egyre kevesebb embernek van, ergo a bontott alkatrészeket is nagyon nehéz lenne eladni  :hmmmm:

Nem tudsz rá műszakit intézni valahogy?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Tercel
« Válasz #1346 Dátum: 2013.09.14 17:02:08 »
vedd ki a jó akksit rakjál bele egy olyat ami még most a melegben éppen indit  (minuszokban helló)  és rakd ki 80-100ra. a hirdetésbe írd bele hogy Tercel-Corolla és rakd be a corollák közé. ha a feketék elviszik 80-100ért afrikába még jó vagy. nekik nem kell müszaki sem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1347 Dátum: 2013.10.05 06:28:30 »
"Egyben" nagyon keveset ér, főleg a lejáró vizsga miatt.

murray Mesternek tehát alapvetően igaza van a bontással kapcsolatosan - csak az a baj, hogy ilyen kocsija egyre kevesebb embernek van, ergo a bontott alkatrészeket is nagyon nehéz lenne eladni  :hmmmm:

Nem tudsz rá műszakit intézni valahogy?

Szia!

Tudom, hogy már nem sokat ér, sajnos öreg; ami meg a műszakit illeti, erre jelen állapotban nem szabad műszakit rakatni.
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1348 Dátum: 2013.10.05 06:34:52 »
vedd ki a jó akksit rakjál bele egy olyat ami még most a melegben éppen indit  (minuszokban helló)  és rakd ki 80-100ra. a hirdetésbe írd bele hogy Tercel-Corolla és rakd be a corollák közé. ha a feketék elviszik 80-100ért afrikába még jó vagy. nekik nem kell müszaki sem.

Sajnos már csak szállítani lehet, a bal első kerék nagyon szét van menve.


Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1349 Dátum: 2013.10.05 06:37:11 »
Nem tudjátok véletlen, hogy a bontók, hogyan miként vagy milyen feltételekkel vesznek át öreg-rossz állapotban lévő autót?
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))