Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464720 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Re:Tercel
« Válasz #1320 Dátum: 2011.10.25 15:32:18 »
LacaBp ha még aktuális akkor keress meg privátban vagy ímélben és tudok segíteni alkatrészögyben (minden másban is, ami Tercel). De gondolom tudod hogy nehéz bármit is találni hozzá
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tercel
« Válasz #1321 Dátum: 2012.01.19 12:46:50 »
Sziasztok!
Az 1984-es 1.5Toyota Tercelemhez keresek megfelelő karburátort akinek van felesleges, vagy tud szerezni egy passzoló darabot az kérem segítsen mert nagy szükségem lenne rá./sajnos az 1.3-as nem jó hozzá ha jól tudom/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1322 Dátum: 2012.01.19 22:28:19 »
István, próbáld meg a kluboldalon fellelhető boltokat, bontókat - hátha valamelyiknél akad ilyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tercel
« Válasz #1323 Dátum: 2012.01.21 09:38:20 »
Nagyon szépen köszönöm a segitséget,remélem sikerül.István

szenball

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Toyota Tercel tulajdonos
Re:Tercel
« Válasz #1324 Dátum: 2012.05.26 16:20:39 »
Sziasztok!

Keresek használt de jó állapotú, 1983-as évjáratú Toyota Tercel 1.3-as, (2A motor) autómhoz vízhűtőt baráti áron.
Ha valakinek van "elfekvőben" kérem értesítsen.

Előre is köszönöm.
Ibolya
Toyota Tercel_1983_1,3_ 2A motor_Benzin + 4 kerék, 3 ajtó 10 éve nálam  :))

kisB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tercel
« Válasz #1325 Dátum: 2012.06.14 22:33:56 »
Sziasztok,
Van egy 1,3-mas 2 ajtós, 5 sebességes majdnem teljesen hibátlan Tercel-em (amit 1980 májusában Svájcban helyeztek forgalomba majd 1990-ben hoztak be kishazánkba, valamint kb 6 éve van nálam) és túl van a teljes rozsdátlanításon (kasztnizás), viszont a fényezés előtt jó lenne 2db jó állapotú ajtót szerezni rá. Na egyelőre ott tartok, hogy mission impossible, de hátha itt valaki tud (akár külföldi) kapcsolatot (vagy nyomot amin elindulhatok), ahonnan beszerezhetném, mert a mostaniak alja menthetetlenül korrodált lett  :no:
A képen pedig egy elég gyenge minőségű kép van róla, de hirtelen csak ez van kéznél.

Köszönöm a válaszokat!

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1326 Dátum: 2012.06.17 10:08:07 »
Sziasztok,
Van egy 1,3-mas 2 ajtós, 5 sebességes majdnem teljesen hibátlan Tercel-em (amit 1980 májusában Svájcban helyeztek forgalomba majd 1990-ben hoztak be kishazánkba, valamint kb 6 éve van nálam) és túl van a teljes rozsdátlanításon (kasztnizás), viszont a fényezés előtt jó lenne 2db jó állapotú ajtót szerezni rá. Na egyelőre ott tartok, hogy mission impossible, de hátha itt valaki tud (akár külföldi) kapcsolatot (vagy nyomot amin elindulhatok), ahonnan beszerezhetném, mert a mostaniak alja menthetetlenül korrodált lett  :no:
Szia!

Egy jó lakatos, ha akarja, meg tudja csinálni a korrodált aljú ajtót szépen, szakszerűen. A Coronám ajtajainak is erősen rohadt volt az alja, és lakatos cimborám szépen megcsinálta.

Mert amúgy ilyet szerezni, pláne 2 ajtós verzióét, és ezen belül is olyat, ami nincs ugyancsak elrozsdásodva... Hááááát... Majdhogynem lehetetlen vállalkozás, főleg itthon; de nyugatabbra se fogyott vmi sok ezekből a kocsikból, és hol vannak azok már... És ha mondjuk találsz egy pár ajtót Hollandiában, mennyiben fog az megállni, mire hazakerül... Mondom, inkább keress olyan lakatost, aki elvállalja a javításukat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kisB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tercel
« Válasz #1327 Dátum: 2012.06.17 22:52:23 »
jogosnak tűnik, akkor keresünk olyat aki hajlandó belevágni...
köszi!

kunokbalint

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tercel
« Válasz #1328 Dátum: 2012.08.23 00:42:30 »
Üdvözöllek titeket! :)

Még új vagyok a Toyotás fórum körében, ha valakinek esetleg 4WD Tercelhez kellene valamilyen alkatrész az szóljon, lehetséges hogy be tudom szerezni! :)

Bemutatom az én járművemet, 2009-ben került hozzánk, erősen korrodált állapotban, 1 év alatt teljesen felújítottuk az utolsó csavarig a kis családdal, így kijelenthetem hogy egy teljesen új Tercelem van, egyedül még a motor teljesen gyári benne de a műhely sarkában áll egy teljesen felújított, zsír új hengerfejjel.
http://postimage.org/image/olzxp6mlt/

Nem ismerem a fórumot, de ha van ilyen 'garázs' szerűség ahová feltölthetnék a kocsiról pár képet, az jó lenne. :)
Kis ízelítő, mindent mi csináltunk, szakember csak a műszaki vizsgán látta: http://postimage.org/image/4yx5vrbqp/


Érdeklődnék hogy van-e valakinek Tercel 4WD-hez belső dőlésszögmérő?
'84 Toyota Tercel 4WD Allrad 1.5L

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Tercel
« Válasz #1329 Dátum: 2012.08.23 08:28:33 »
gratula, szép autó, szép munka  :clap:
képeket vmi gugli tárba rakd fel és oszd meg itt. kasznielemeket honnan szereztél? eléggé ritka!
dőlésszögmérőt ebay-en kapsz sajnos eléggé ritka. volt a corollának is 4x4 változata is lehet az is jó bele de nem hinném. azt tudom hogy a mitsu SUV, és platos  kisteherautókban is van azzal is próbálkozhatsz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kunokbalint

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tercel
« Válasz #1330 Dátum: 2012.08.24 16:48:17 »
Ajtókat, sárvédőíveket tudtunk szerezni egy pécsi bontóban, nagyon jutányos áron.. De ha kicsit keres interneten az ember akkor talál, nekem ami eddig kellett a géphez, mindent meg tudtam szerezni.
Februárban beledurrantak a tercel oldalába, csak a vezetőoldali ajtó sérült, egy zsír új A3-as Audi volt, neki 320 ezer forintos kár keletkezett én pedig vettem egy ajtót 5 ezer forintért.  :D
Még mindig a nyomott ajtóval járok, megvan a másik, csak le kell fújnom és lakkoznom, majd egyszer az is kész lesz..
Szétnéztem neten, tudtam szerezni dőlésszögmérőt!  :cool2: "Öröm bódottá'!"  :clap: 3 ezer + postaköltség

Akinek kellene valamilyen alkatrész 4WD tercelhez az szóljon! Ahonnan vettem a vezetőoldali ajtót, az a kocsi épp bontás alatt van, írjatok privátban, akkor felveszem az illetővel a kapcsolatot, még Pécsen is tudok egyet csak abban nincsenek féltengelyek meg kardántengely + kardánkereszt + első komplett lámpák meg oldalsó helyzetjelzők, mert elvittem őket 12 ezerért. :) Ezért szeretem ezt az autók, kis pénzből fent lehet tartani, olcsó az alkatrész hozzá és a fogyasztással is meg vagyok elégedve főleg hogy ethanollal megyek, és mindenhol elmegy mgfelelő gumikkal, csak az alja ne feküdjön fel!
Egyben azt hiszem hogy 50-et kért akomplett kocsiért, így hogy ezek hiányoznak, így valszeg olcsóbban hozzá lehet jutni, akit a pécsi érdekel az szóljon minél hamarabb mert bontóba szánja! :)

Kedves fórumtársak, írjátok le hogy milyen alkatrész kell a Terceletekhez és én hozzásegítelek titeket! :)
'84 Toyota Tercel 4WD Allrad 1.5L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1331 Dátum: 2012.08.24 17:33:47 »
Bemutatom az én járművemet...
Gyönyörű lett  :clap: ! Egyedül a felni az, amiből én mást választottam volna - valami olyat, ami korhű, sőt, leginkább a kocsi eredeti felnijeit, mert ez szvsz designban elüt tőle - dehát ízlések és pofonok  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kunokbalint

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tercel
« Válasz #1332 Dátum: 2012.08.24 17:57:12 »
Teljesen igazat adok neked, amúgy nekem sem tetszenek, az autó formája szögletes, ez a felni nem korhű, túl modern hozzá, lent volt a felni a pincében, még a Nissanon voltak rajta, de az el lett adva és ránk ragadt, én meg úgy voltam vele hogyha van akkor rárakom..
Most néztem hozzá felnit, szögletes ötágút, enyhén peremes, annyira szép az autón hogy nem igaz :) Az 15''-os /65-ös ballonos gumikkal, ez kell rá, csak a tőcsavarok túl rövidek hozzá, a tőcsavarok helyett kellene nézzek hosszabbakat és mehetnek rá azok.
Sokat gondolkodtam hogy valami peremes krómfelnit hozzá 13''-os méretben ballonos murvagumival, olyan terepjárósat!
Ilyet néztem rá, de ilyet nem találok 4x100-asba. Mangels márkájú. http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=hu&sa=N&rlz=1C1AFAB_huHU455HU455&biw=1152&bih=719&tbm=isch&tbnid=ycoXRqPsBSZ5RM:&imgrefurl=http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/mangels_kromfelni_15x7&docid=a8V9ojcKd5JX_M&imgurl=http://racing-bazar.hu/ShowImage.ashx%253FimgID%253D1005317844%2526imgX%253D400%2526imgY%253D0&w=400&h=300&ei=hKE3UIvGC4HetAaUnICADA&zoom=1&iact=hc&vpx=396&vpy=164&dur=1092&hovh=194&hovw=259&tx=132&ty=120&sig=116165737569332674658&page=1&tbnh=164&tbnw=231&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:1,s:0,i:73

Ami meglesz, az is szépen mutat majd! :) Az egy Borbet A, önmagában nem tetszik, de az autón gyönyörű! :)
'84 Toyota Tercel 4WD Allrad 1.5L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Tercel
« Válasz #1333 Dátum: 2012.08.25 12:27:46 »
15-ös felnivel a /65-ös gumi szvsz túl magas lesz a kocsira  :hmmmm: ... Még ha 185/65x15-ről beszélünk, akkor is. Nem vágom pontosan, mekkora ennek az autónak a gyári gumimérete, de valahol 175/70x13 körül lehet - nem?

Ezek a Mangels felnik szépek  :yes: ... De miért nem teszed vissza egész egyszerűen a gyári felniket? Nem tetszenek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kunokbalint

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tercel
« Válasz #1334 Dátum: 2012.08.26 21:00:22 »
15-ös felnivel a /65-ös gumi szvsz túl magas lesz a kocsira  :hmmmm: ... Még ha 185/65x15-ről beszélünk, akkor is. Nem vágom pontosan, mekkora ennek az autónak a gyári gumimérete, de valahol 175/70x13 körül lehet - nem?

Ezek a Mangels felnik szépek  :yes: ... De miért nem teszed vissza egész egyszerűen a gyári felniket? Nem tetszenek?

A gyári kerékméret az 175/70 R13, azaz 575mm átmérő, a Borbet garnitúra 185/65 R15 ami 621mm átmérő, a hasmagasság így 23mm-t nő, átmérőben pedig 46mm eltérés van, de elbírja.
Olyan Mangels felnik lennének az igazik, jelenleg a gyári kerekek vannak rajta, de az nem olyan mutatós nekem, szépek mert amikor az autót fújtuk akkor ezüstre lefújtam és lakkal lelakkoztam amikor a kocsi is le lett lakkozva.
Ma felraktam a Borbeteket, mivel nem hosszú a tőcsavar ezért nem nyesztettem, emelt állapotban tekergettem a kormányt és néztem hogy mennyi hely van, bőven elfér a kerékjáratban de ránézésre tényleg nagy kerék, nem is baj mert nekem egyik célom volt ezzel a hasmagasságot emelni a jobb terepszög érdekében, majd ráengedtem a kocsi súlyát is és úgy is tekergettem a kormányt, hibátlan. Sokkal testesebbnek néz ki tőle az autó, mintha terepre teremtették volna.
Így is odavertem a Nivás vadászkolegáknak terepen, csak a nagy hátrányom a hasmagasság volt, ha felül akkor vége, így remélem jobb lesz a helyzet! :)
Hátra is felraktam, ráengedtem, ugráltunk a vonóhorgon és bőven elfér.

Hasmagasság nőtt, ha lesz időm akkor kicserélem a féltengelyeket, veszek hosszabb tőcsavarokat, akkor rámehet a nagy kerék és csókolom'.. :)
'84 Toyota Tercel 4WD Allrad 1.5L