Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 464299 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sata002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Kézifék
« Válasz #120 Dátum: 2004.09.12 11:07:08 »
Végre zajlik ez a topic is.
De mi lehet a gond? Lehetséges, hogy csak a kijelző szórakozik velem?
Mert akkor megkűzdök vele... :D
ercel de Toyota

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Re: Kézifék
« Válasz #121 Dátum: 2004.09.12 17:32:25 »
Idézetet írta: "sata002"
Végre zajlik ez a topic is.
De mi lehet a gond? Lehetséges, hogy csak a kijelző szórakozik velem?
Mert akkor megkűzdök vele... :D


Amúgy az a lámpa a fékolajszint jelzője is egyben, tehát ha csökken a fékolajszint( mert mondjuk kopik a tárcsafékbetét ), akkor világítani fog.

sata002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Kézifék
« Válasz #122 Dátum: 2004.09.12 19:42:01 »
Uhhh!
Igaz! Köszi szépen. Asszem ez lesz a gond. Vagyis gondolom! :?
Köszi a segítséget!
ercel de Toyota

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Kézifék
« Válasz #123 Dátum: 2004.09.12 22:48:08 »
Idézetet írta: "sata002"
Uhhh! Igaz! Köszi szépen. Asszem ez lesz a gond. Vagyis gondolom! :? Köszi a segítséget!

Na, akkor álljunk meg itt egy pillanatra. Most beragadt a fék, vagy nem? Mert azt írtad, hogy mintha szorult volna. Ha valóban szorult, akkor nem az a gond, hogy kevés a fékfolyadék - ezt mondjuk nem árt ellenőrizni néha...
music     

sata002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Kézifék
« Válasz #124 Dátum: 2004.09.15 00:58:48 »
Olyan volt, de szerintem csak fóbiám volt.
A fékfolyadékot rendszeresen nézem. Ugy áll, hogy betétcsere lesz jövő hónapban a drágán.
Megszeppent, mert azóta nem játszik:)
ercel de Toyota

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #125 Dátum: 2004.10.03 16:53:35 »
Miért nem ír ide senki ??
Nektek nem zajos a tercel ? Nekem 130-nál már igencsak hangos, valami erős búgó hang is van már ilyenkor, mintha hátulról jönne. Lehet hogy a gumik. De a motorzaj is jelentős ilyenkor már. Még mindig mászkál az eleje. A múltkor kicentíroztattam a két első kereket, egy picit javult, már nem rázza annyira a kormányt, de 120 után elkezd mászkálni. Mintha faros Skoda lenne. Tehát kb. 120-ig lehet vele viszonylag normális körülmények közt autózni, óra szerint. Nem tudom mennyire lehet pontos az óra, mert ha 3-asban elkezdem húzatni, nagyon gyorsan megy felfelé a mutató, de érzésre is elég jól gyorsul, városban nagyon élvezetes vezetni, országúton már kevésbé, ott 5-ben 120 körül már alig gyorsul.
Raktam az elejére Toyota-jelet, le is mostam, 10 évet simán letagadhatna ( 20 éves ) :)
Jó autó.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #126 Dátum: 2004.10.03 16:58:15 »
Sata !

Neked mennyit fogyaszt a gép ? Én a múltkor tankoltam bele 10 litert, és most 110 km-nél tankoltam megint, mert már eléggé lent volt. Ez kb 9 liter. Főleg városban. De szerintem kevesebbet eszik, csak a szintjelző szórakozik, mert ahogy fogy, egyre gyorsabban megy lefelé. Egyszer kipróbálom hogy kannába rakok benzint, meg tankolok a kocsiba valamennyit, és amikor kifogy, tudni fogom mennyit evett. Máshogy nem lehet pontosan lemérni sztem.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Tercel
« Válasz #127 Dátum: 2004.10.03 19:07:49 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Sata !

Neked mennyit fogyaszt a gép ? Én a múltkor tankoltam bele 10 litert, és most 110 km-nél tankoltam megint, mert már eléggé lent volt. Ez kb 9 liter. Főleg városban. De szerintem kevesebbet eszik, csak a szintjelző szórakozik, mert ahogy fogy, egyre gyorsabban megy lefelé. Egyszer kipróbálom hogy kannába rakok benzint, meg tankolok a kocsiba valamennyit, és amikor kifogy, tudni fogom mennyit evett. Máshogy nem lehet pontosan lemérni sztem.

Nővéremnek kombi 4wd Tercele van, és az megeszi városon kívül a 7-8-at, városba meg a 10et...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

sata002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Tercel
« Válasz #128 Dátum: 2004.10.07 11:40:43 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Sata !

Neked mennyit fogyaszt a gép ? Én a múltkor tankoltam bele 10 litert, és most 110 km-nél tankoltam megint, mert már eléggé lent volt. Ez kb 9 liter. Főleg városban. De szerintem kevesebbet eszik, csak a szintjelző szórakozik, mert ahogy fogy, egyre gyorsabban megy lefelé. Egyszer kipróbálom hogy kannába rakok benzint, meg tankolok a kocsiba valamennyit, és amikor kifogy, tudni fogom mennyit evett. Máshogy nem lehet pontosan lemérni sztem.


Hali!
Nagyon tolod neki?
Én leginkább városban használom, de 8 liter fölött még nem kajált a Kicsike. Szerintem ez korrekt egy 22 éves autótól. 12 literből 160 km ok.
ercel de Toyota

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #129 Dátum: 2004.10.07 15:58:33 »
Idézetet írta: "sata002"
Idézetet írta: "S.Zola"
Sata !

Neked mennyit fogyaszt a gép ? Én a múltkor tankoltam bele 10 litert, és most 110 km-nél tankoltam megint, mert már eléggé lent volt. Ez kb 9 liter. Főleg városban. De szerintem kevesebbet eszik, csak a szintjelző szórakozik, mert ahogy fogy, egyre gyorsabban megy lefelé. Egyszer kipróbálom hogy kannába rakok benzint, meg tankolok a kocsiba valamennyit, és amikor kifogy, tudni fogom mennyit evett. Máshogy nem lehet pontosan lemérni sztem.


Hali!
Nagyon tolod neki?
Én leginkább városban használom, de 8 liter fölött még nem kajált a Kicsike. Szerintem ez korrekt egy 22 éves autótól. 12 literből 160 km ok.


Hali !
Nem tolom neki. Teli szoktad tankolni mindig ? Én nem, hanem amikor már nagyon lent van a mutató, akkor tankolok. Nem sokat van használva. Ha pl így tankolok 12 litert, akkor olyan 110-120 km körül már igencsak lent van a mutató. Tehát csak ez alapján gondolom, hogy sokat eszik, de ez lehet a szintjelző miatt is, mert másoktól is olvastam már, hogy minél lejjebb van, annál gyorsabban megy lefelé. Majd egyszer lemérem a kannás módszerrel. Csak vennem kell még egy 5 l-es kannát. Vagy egy 10-eset.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #130 Dátum: 2004.10.09 18:48:30 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Miért nem ír ide senki ??
Nektek nem zajos a tercel ? Nekem 130-nál már igencsak hangos, valami erős búgó hang is van már ilyenkor, mintha hátulról jönne. Lehet hogy a gumik. De a motorzaj is jelentős ilyenkor már. Még mindig mászkál az eleje. A múltkor kicentíroztattam a két első kereket, egy picit javult, már nem rázza annyira a kormányt, de 120 után elkezd mászkálni. Mintha faros Skoda lenne. Tehát kb. 120-ig lehet vele viszonylag normális körülmények közt autózni, óra szerint. Nem tudom mennyire lehet pontos az óra, mert ha 3-asban elkezdem húzatni, nagyon gyorsan megy felfelé a mutató, de érzésre is elég jól gyorsul, városban nagyon élvezetes vezetni, országúton már kevésbé, ott 5-ben 120 körül már alig gyorsul.
Raktam az elejére Toyota-jelet, le is mostam, 10 évet simán letagadhatna ( 20 éves ) :)
Jó autó.

Hogyan tudtad ráaplikálni a jelet?
A tied 1.5-ös,sibedás?
Nekem a búgó hang hátulról a kerékcsapágyaktól jött,a csere megoldotta a problémát.
Nem is volt túl drága.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #131 Dátum: 2004.10.10 10:03:49 »
1.3 DX, napfénytető nincs. A Toyota-jelet egyszerűen ráragasztottam a hűtőrácsra, öntapadós kivitel, 500 Ft.

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #132 Dátum: 2004.10.15 18:46:03 »
Kérdés:nektek hogy viselkedik a Tercel 110-120 nál?
Nekünk ~115,és eléggé ráz. :?  Tapasztalatok??
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #133 Dátum: 2004.10.15 20:00:35 »
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Kérgés:nektek hogy viselkedik a Tercel 110-120 nál?
Nekünk ~115,és eléggé ráz. :?  Tapasztalatok??


Nekem is, de ezt mintha már leírtam volna nemrég...
120-ig tűrhető, aztán elkezd ide-oda mozogni az eleje, meg rázza is a kormányt.
A Toyota-jelet meg lelopták az elejéről [smilie=sm11.gif]
Végülis az én hülyeségem: le kellett volna csavarozni, vagy valami komoly ragasztóval odatenni. Le kéne csapni a kezét az ilyennek, láncfűrésszel. Nem tudom hogy lehettem olyan naiv, hogy azt hittem, nem viszik el. Szar 500 Ft-os műanyag, lehet hogy közben el is hajította.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #134 Dátum: 2004.10.16 17:54:33 »
Ahogy egyre koszosabb a benzinszűrő, úgy barnul az eddig fekete kipufogó :) Szegényedik a keverék. Szarabbul is megy sokkal. Kíváncsi leszek a fogyira, meg a kipuffra majd !