Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 126178 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Land Cruiser
« Válasz #90 Dátum: 2010.04.06 13:13:39 »
Csak ha a tulaj egy ilyen hibát figyelmen kívül hagy és tovább használja, akkor mással is így tehetett (magyarul ez egy gazdátlan autó, amibe csak tankoltak, én kerülném)

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #91 Dátum: 2010.04.06 13:57:53 »
Érdekes ez... Egyetértek azzal, hogy aki nem vesz figyelembe egy hibát, amire pedig a márkaszervizben figyelmeztetik és hajtja tovább a gépet - a Mayer elmondása szerint ez történt - az nem lehetett jó gazdája a kocsinak. Én is rákérdeztem, hogy de akkor mostmár rendben van a motor, a szervizes azt mondta "hááát, eegen, de akkor is, darabokra volt szedve és úgy legózták össze pótolt új alkatrészekből, nem az igazi, ő biztosan nem meré megvenni". Kérdeztem, szerinte a tulaj odafigyelt-e akkor a turbóra, hűtötte-e hosszú etapok után pl., mire a szervizes elmosolyodott és inkább nem kommentálta a dolgot.

Csalódott vagyok, mert tényleg ezer kocsit néztem meg, mindenfélét, már ráhangolódtam arra, hogy lesz egy LC 120-asom, bármennyire is féltem tőle a méretei és a várható költségek miatt, de most úgy néz ki, mégsem errefelé kell keresgélnem. Családi egyterűnk volt - korábban írtam - lehet, hogy az az én világom ::)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #92 Dátum: 2010.04.06 22:54:31 »
Nem szabad elkapkodni, feleségemnek egy egyszerű Corollát 6 hétig kerestem, mire lett egy használható ( már ott tartottam, hogy feladom a csak corolla teóriát), aztán sikerült egy mechanikailag tökéleteset találni - a kasznin van néhány apróbb sérülés, de ezért kárpótol, hogy 4 éve gyakorlatilag olajcserén kívül máskor nem látja szerelő.

- Ezt spec a Budakeszi Mayer telepéről hoztuk el! - akkor is korrektek voltak.

-Anyósnak egy egyszerű Swiftet keretem, -ezekkel elvileg  dunát lehet rekeszteni, de 4 hét kellett, hogy egy normális állapotút találjak. - megvételkor kis rendberakás kellett, és 3 éve nincs vele gond, most 14-évesen úgy ment át  a vizsgán, hogy a szerelő elvitte lemosatni előtte, mert anyós megkérte rá.

-Az LC nem egy gyakori típus, 2-3 hónapot garantáltan rá kell szánni egy jó darab megtalálására.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Land Cruiser
« Válasz #93 Dátum: 2010.04.12 22:28:13 »
Megint egy teszt .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Land Cruiser
« Válasz #94 Dátum: 2010.04.13 13:55:15 »
Megnéztem, tényleg az!
 :sorcerer:

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #95 Dátum: 2010.04.23 20:03:03 »
Sziasztok. Úgy néz ki, nem tudok elszakadni a Land Cruisertől :) Felhívtam egy csomó hirdetésben szereplő telefonszámot, és elég vegyesek a tapasztalataim. Van, aki csak kb tudja, hogy mennyit futott a kocsi ("240ezer vagy valami ilyesmi"), mert az óra már régen nem a valódit mutatja. Van, aki csak a havernak közvetít, van, aki már eladta, de lusta volt levenni a netről. Van, aki rossz telefonszámot írt a hirdetéshez (!!!) és a vonal végén jelentkező delikvens hangjából érződik: nem te vagy az első érdeklődő:) Aztán van a tipikus gazember, aki ráadásul hülye is: 136ezerrel árulja a kocsit rendszámmal a képeken, a márkaszerviz meg közli velem, hogy az autóban 2008. tavaszán volt 222ezer. Nem értem az ilyet, mire számít a barom? Hogy aki ilyen kocsit vesz sok pénzért, az nem jár utána alaposan?

A végére hagytam egy külön esetet, a bennfenteseket. Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy hogyan viszonyuljak ezekhez. Két olyan hirdető is van, akik elmondása szerint az általuk árult kocsik szakszerű szervizelést kaptak. Az egyik maga egy márkaszerviz tulajdonosa, aki vélhetőleg a saját kocsiját árulja, a másik egy autómentő vállalkozó, aki a márkaszerviznek dolgozik, ismerik, kvázi haverok. Mindkét autó - az elmondottak alapján - nagyon rendben van, az egyikben (2003/6) 160 ezernél cseréltek mindent (gázolajszűrő, szűrők, olajok, stb.), a másik (2004/7) 156ezernél volt utoljára szervizen, most 164 ezer van benne és gyakorlatilag nem volt semmi baja, tavaly cseréltek benne magasnyomású szelepvezérlést (ha jól értettem félre). Mindkét kocsi magyarországi. A telefonban szimpatikusak voltak mindketten, őszintének tűntek és hajlok arra, hogy elhiggyem: a kocsik tényleg rendben vannak. Azt szeretném kérdezni, mi erről a véleményetek, mik lehetnek itt a buktatók és hogyan tudnám kideríteni, hogy nem akarnak-e esetleg átverni? Márkaszervizben nem tudok utánajárni a dolgoknak ennél jobban, hiszen mindkét esetben gyakorlatilag ők maguk a márkaszerviz... Kérlek, segítsetek! Ti hogyan döntenétek? 

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #96 Dátum: 2010.04.23 23:08:21 »
A márkaszerviz általában nem tekergeti az órákat, ez előny lehet, ha az övék volt a kocsi, akkor valószínűleg nem spóroltak a karbantartással sem.
- egy megnézést megér a dolog.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Pannonrobi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Land Cruiser
« Válasz #97 Dátum: 2010.04.28 17:28:51 »
Sziasztok!

A jövő héten vinném nagyszervízre, valamint vezérműszí, összes olaj, összes szűrő, etc a 100-as LC 50Th Anniversary 2001-es évj. autómat. Melyik Bp-i szervízt tudnátok ajánlani? Nekem a Super tünt szimpatikusnak, de várnék Tőletek is 1-2 észrevételt, ötletet.

Köszi előre is.

Ui: LC-s találkozó létezik? :?:

Robi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #98 Dátum: 2010.04.28 22:20:13 »
Sziasztok!

A jövő héten vinném nagyszervízre, valamint vezérműszí, összes olaj, összes szűrő, etc a 100-as LC 50Th Anniversary 2001-es évj. autómat. Melyik Bp-i szervízt tudnátok ajánlani? Nekem a Super tünt szimpatikusnak, de várnék Tőletek is 1-2 észrevételt, ötletet.

Köszi előre is.

Ui: LC-s találkozó létezik? :?:

Robi

A Super is jó, keresd Máté Imrét , hivatkozz a klubbra, így még egy picit jobban odafigyelnek.
- Én egy ideje Kiskőrösre járok. - legalább annyira értenek hozzá, kicsit kisebb a hajtás, így kicsit alaposabban átnézik a dolgokat, és olcsóbbak is.  ( nomeg nekem itthonról ugyanannyi idő, mint átküzdeni magam a városoon.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #99 Dátum: 2010.04.29 22:11:56 »
Sziasztok. Tudom, nyilván volt már róla szó, elnézéseteket kérem, most nincs időm utánanézni itt a fórumokon... Két kérdésem lenne:

1. Érdemes-e 4 évszakos gumikat vásárolni Land Cruiserre, nem kockázatos-e vele télen közlekedni ill. nem kopik-e gyorsabban főleg nyáron?
2. Tudtok-e esetleg tuti helyeket, ahol olcsón lehet gumiabroncsokat kapni erre a típusra? Ha jól tévedek, a méret 265/65 R17.

Köszönöm!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #100 Dátum: 2010.04.30 08:09:06 »
Sziasztok. Tudom, nyilván volt már róla szó, elnézéseteket kérem, most nincs időm utánanézni itt a fórumokon... Két kérdésem lenne:

1. Érdemes-e 4 évszakos gumikat vásárolni Land Cruiserre, nem kockázatos-e vele télen közlekedni ill. nem kopik-e gyorsabban főleg nyáron?
2. Tudtok-e esetleg tuti helyeket, ahol olcsón lehet gumiabroncsokat kapni erre a típusra? Ha jól tévedek, a méret 265/65 R17.

Köszönöm!

Hiluxal a Gyári szerelésű GY Wrangler HP -t nyúzom, a hátsok 50e fölött bírtak, az elsők még 25e-t rádobtak - még 10-15 mindkettőben volt, de a télen nem akartam a minimálgumikkal menni.

Elég jók voltak a mostani télen is, nyáron sem gáz - bár ez a típus szeret hangosan nyekeregni melegben kanyarodva, és vizes úton kimondottan jó.
Az enyémek még egy évet kibírnak, de utána valószínüleg Britgestone D 964, vagy Yokohama G012 - lesz - kicsit jobb a mintájuk, és terepen is használhatók.

Ekkora méretben számíthatsz a 40-50e/db árra, ( én 30 körül megúszom a 265/70R15-öt) eddig nekem az automax.hu adta a legjobb ajánlatot, főleg ha kifogsz egy akciót.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #101 Dátum: 2010.04.30 08:11:03 »
Sziasztok. Tudom, nyilván volt már róla szó, elnézéseteket kérem, most nincs időm utánanézni itt a fórumokon... Két kérdésem lenne:

1. Érdemes-e 4 évszakos gumikat vásárolni Land Cruiserre, nem kockázatos-e vele télen közlekedni ill. nem kopik-e gyorsabban főleg nyáron?
2. Tudtok-e esetleg tuti helyeket, ahol olcsón lehet gumiabroncsokat kapni erre a típusra? Ha jól tévedek, a méret 265/65 R17.

Köszönöm!

-Sikerült venni valami jó masinát?

-Nézz be az általános/gumik-felnik  részbe, ha megvan a típus, ott is érdemes ajánlatot kérni, bár ere a kategóriára nincsenek igazán felkészülve :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #102 Dátum: 2010.05.01 00:02:30 »
Sziasztok. Tudom, nyilván volt már róla szó, elnézéseteket kérem, most nincs időm utánanézni itt a fórumokon... Két kérdésem lenne:

1. Érdemes-e 4 évszakos gumikat vásárolni Land Cruiserre, nem kockázatos-e vele télen közlekedni ill. nem kopik-e gyorsabban főleg nyáron?
2. Tudtok-e esetleg tuti helyeket, ahol olcsón lehet gumiabroncsokat kapni erre a típusra? Ha jól tévedek, a méret 265/65 R17.

Köszönöm!

-Sikerült venni valami jó masinát?

-Nézz be az általános/gumik-felnik  részbe, ha megvan a típus, ott is érdemes ajánlatot kérni, bár ere a kategóriára nincsenek igazán felkészülve :D


Köszönöm a választ! Sajnos még nem sikerült találnom LC120-ast - elképesztő, hogy milyen a piac, illetve milyen pofátlanul hirdetnek milyen autókat. A gumikra azért kérdeztem rá, mert próbálom megsaccolni, hogy mibe fog fájni nekem egy ilyen kocsi fenntartása, no meg azért is, mert szinte minden hirdető kopott gumikkal árulja a kocsikat... Mondom, az eddigi kutatásaim eredményei siralmasak: nekem egy 5-6 éves LC játszhat csak, de az elérhetőbbek közül szinte mindegyik gázos - és most nem az üzemanyagra gondolok :lol:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #103 Dátum: 2010.05.01 15:03:38 »
nekem egy 5-6 éves LC játszhat csak, de az elérhetőbbek közül szinte mindegyik gázos - és most nem az üzemanyagra gondolok :lol:

-Az az igazság, hogy először én is használt 3-4 év körüli gépeket kerestem, aztán több hónapi kutakodás után rájöttem, hogy 3 év körüli keveset futott gép, amibe bele mernék vágni, nincs, így lett új, hitellel, meg garanciával - legalább ismerem az előéletét. ( és ezt már másodszor játszottam el, mert előtte a Corollával is végigjártam ezt a keresgélést. -tulajdonképpen már akkoris egy Hiluxot kellett volna vennem )
-Évi 30-35e km-et megyek, ez a munkaeszközöm is, elég rosszul érintene, ha állandóan valami gond lenne vele, mint ahogy volt már erre példa használt kocsival.

Ami biztos költség egy használtnál az átíráson kívül:
- azonnali nagyszerviz, vezérműszíj, olajok... 150e gumigarnitúra 150e  - és nincs egyéb hibája a kocsinak.

-Mondjuk 6 éves helyet nem alternatíva az új.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Land Cruiser
« Válasz #104 Dátum: 2010.05.03 09:53:46 »
Extrém teszt: Toyota Land Cruiser - Nem kamu a Land Cruiser-legenda

Listaáron kétszázmillió forintnyi Land Cruiser áll a parkolóban, hogy bebizonyítsa, mire képes terepen. Extrém helyzetekben tettük próbára a Toyota terepjáróját, olyan sziklákon és vízmosásokban, ahol autóval semmi keresnivalónk nem lett volna.