Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 122580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pannonrobi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Land Cruiser
« Válasz #75 Dátum: 2010.01.27 09:37:05 »
Ha bemész egy normálisabb márkakereskedésbe, elárulják neked :D
Ha pesti vagy, a Supert ajánlanám, ott keresd Máté Imrét - ha megemlíted, hogy a fórumról ajánlották, akkor pici időt szakít rád; vagy Kiskőrösön is segítőkészek a fiúk, de itt a fórumon is találsz kereskedésben, szervizben dolgozó ebereket, akik tudnak segíteni az ügyben.

Szia!

Köszönöm! Élek vele!

Robi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #76 Dátum: 2010.01.27 23:35:58 »
A két első ülés közötti öblös kartámaszban nézted már? A Lexus LX470-esben is ott volt a CD-DVD rekesz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pannonrobi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Land Cruiser
« Válasz #77 Dátum: 2010.01.30 14:26:37 »
A két első ülés közötti öblös kartámaszban nézted már? A Lexus LX470-esben is ott volt a CD-DVD rekesz.

Sziasztok!

Siker! Megvan! Az anyósülés alatt van, teljesen előre kell húzni az ülést, és úgy férsz hozzá! Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem Én találtam meg, hanem Budapest legjobb kormány és váltó "bőrözője", Varga Józsi! Ha valakinek efféle gondja támad, kimondottan ajánlom. Jobb lett a bőr a kormányon mint a gyári!!! :)

www.varrga.hu

Üdv

Pannon

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Land Cruiser
« Válasz #78 Dátum: 2010.01.30 19:08:13 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #79 Dátum: 2010.03.02 22:20:58 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #80 Dátum: 2010.03.18 23:39:40 »
És egy másik .
LC 150 D-4D Executive (de ez most fehér színű  ;) )
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #81 Dátum: 2010.04.04 19:27:12 »
Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban, végigolvastam mindent. Nagy döntés előtt állok, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Nemrég adtam el jó öszvérként szolgáló családi VW egyterűnket, és éppen azon vagyok, hogy régi nagy álmomat megvalósítandó, megveszek egy 2005/09 havi Toyota Land Cruiser 120 VX-et automata váltóval, 132ezer futott kilométerrel. Előző kocsink eladása után (és már előtte is) elképesztő mennyiségű autót néztem meg, próbáltam ki, de egyetlen egy sem győzött meg, egyikbe sem lettem szerelmes (volt Mitsubishi Outlander, VW Sharan, Toyota RAV4, Toyota Verso, Ford S-Max, Ford Galaxy, Land Rover Freelander, VW Tiguan, stb., stb., stb.....). Pár hete kipróbáltam egy LC 120-at, és megdöbbentem: hihetetlenül jó autó. Az LC 120 elsőre iszonyat nagynak tűnik, de utánanéztem a méreteknek: kb. ugyanolyan hosszú, mint egy Passat kombi és keskenyebb (!!!) mint egy S-Max, az egyedüli brutális mérete a magassága. A neten minden fellelhető tesztet, értékelést, hírt, véleményt elolvastam magyarul és többnyire az angol nyelvűeket is. Az ABS brutális működésén kívül semmiféle negatívumot nem találtam sehol, úgy tűnik, hogy ez a kocsi elpusztíthatatlan. Kérdezem Tőletek: van-e valamiféle tapasztalatotok, hallottatok-e Ti valamilyen húzós meghibásodásról, lerobbanásról, hibáról, amire oda kell figyelni?

Egyébként még a fenntartási költségeknek is alaposan utánanéztem: gyakorlatilag ugyanannyiba kerül egy ilyen autó napi szintű fenntartása, mint egy bármilyen nagyobb személyautó birtoklása, rákérdeztem szerviz díjakra, alkatrészárakra, néztem gumikat - egy-két tétel ára borsosabb, de nem csillagászatiak az árak. Mit gondoltok erről?

Noha az LC120 számomra maga "az autó", mivel még sosem volt ekkora autóm, nagyon sok kétely van bennem, de nem az autó iránt, inkább attól tartok, fenn tudom-e majd tartani, nem néznek-e majd benne felfuvalkodott idiótának, nem kell-e majd sűrű elnézések közepette egy harminc autóból álló sort tolatásra kényszerítenem, ha nem férek be valahol????????? Nekem az autó elsősorban családi autónak kell, egy olyan kocsira vágyom, amit nem kell babusgatni, masszív, tartós, erős és biztonságos, és nem kezd el 3-4 évesen széthullani, mint az a sok tucatautó, amik ugyan jók voltak, de mindegyik lényegében egy futószalagon gyártott, amortizálódó tucatáru volt. Mint látjátok, elsősorban biztatásra vágyom, kérlek Benneteket, erősítsetek meg, hogy jó döntést hozok éppen, de ha véleményetek szerint marhaságot csinálok, beszéljetek le!!!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Land Cruiser
« Válasz #82 Dátum: 2010.04.04 21:37:16 »
Szia,

Az LC120 valóban egy jól sikerült darab. Nyilván ez is elromolhat, hiszen ez is egy műszaki termék, de azért nem jellemző rá a meghibásodás, főleg, ha van gazdája a kocsinak, ahogy mondani szokták ugye...
Ahogy Te is írtad, a méretei nem vészesek, inkább csak nagynak tűnik, ennél fogva szerintem a forgalomban sem lesz vele gondod, emiatt ne aggódj. Nyilván szokni kell az elején, de ez minden új autónál így van. A fenntartási költségei picit magasabbak, mint egy normál személyautóé, ami inkább a nem szokványos alkatrészekben jelentkeznek, mint pl. a drágább gumik. Ha nem töröd össze a kocsit, akkor a szokásos karbantartási költségek nem vészesek.
Az autó értéktartása nem rossz, főleg ha nem újonnan veszi az ember, de azért manapság nehéz vevőt találni ebben a kategóriában. Dízelekkel persze picit könnyebb a helyzet.
Összességében, ha a mindennapos igényeidnek egy ilyen autó felelne meg a legjobbnak, akkor az LC120 jó választás szerintem.

Van esetleg konkrét autó/hirdetés?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #83 Dátum: 2010.04.04 22:39:09 »
Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban, végigolvastam mindent. Nagy döntés előtt állok...

Üdv!

nem mennyiség neki a 130e, ha valóban normálisan karban volt tartva, és húzósabb hajtás után minimális alapjáraton járatással a turbó le lett hűtve, illetve hidegen nem taposták padlógázon ( ez minden dizelt kinyír)
- Ha nem volt Chip benne, akkor kimegy a világból, néhány chippelt, és ütött-vágott motorról hallani 100-150e között turbo, ill. befecskendezőrendszer cserét ( attól függően, hog ya chip a turbonyomást, vagy a befecskendező nyomást baxtatta.)

Egyéb jellemző gondról nem hallani.



Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #84 Dátum: 2010.04.05 01:37:33 »
Köszönöm a válaszokat!!! Az igazat megvallva, nem is számítottam arra, hogy ilyen hamar reagál vlaki, ráadásul rögtön ketten. Köszönöm.

A kiszemelt példány egy fekete 2005/09-es 3.0 D4D, Budaörsön. 132ezret futott, de tudom, ha nem volt gyilkolva, ez a futás ennek az autónak semmi. Úgy tervezem, hogy 10-12 éves koráig tartom meg, vagyis 5-7 évig, ez nekünk kb. 60-80 ezres futásteljesítmény. Nem azért akarok dízel autót, hogy spóroljak az üzemanyagon és nem azért akarok LC-t, mert jachtot kell vontatni vagy az erdőbe, hegyrevölgyre kellene, hanem mert tetszik a robosztussága, magabiztossága és a megbízhatósága, amiről ódákat zengenek mindenfelé. És azért, mert egyszerűen nem találtam olyan autót, ami ennél jobb lenne ::), pedig elhihetitek, hogy ezret néztem, próbáltam, vezettem. Idestova 40 leszek és szeretném egy régi álmomat megvalósítani: szeretném, ha lenne egy "AUTÓM", nem csupán egy közlekedési eszközöm, ami 3-4 év elteltével leamortizálódik és zuhanórepülésben veszti az értékét.

Kedden megyek megnézni az autót, kértem a Toyota Mayer-nél időpontot egy állapotfelmérésre. Nagyon megköszönném, ha segítenétek, hogy mire kell odafigyelni, mire figyeljenek az állapotfelmérők, hogyan lehet esetleg kideríteni, ha gyilkolva volt a kocsi - nyilván kívül és alul ez többé-kevésbé látszik, de esetleg van-e valami módszer a dízelmotor ill. a turbó állapotának felmérésére viszonylagos pontossággal, vagy ez lutri? Itt a hirdetés linkje, várom az esetleges észrevételeiteket:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/land_cruiser/toyota_land_cruiser-3607114]]http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/land_cruiser/toyota_land_cruiser-3607114

Még egyszer köszönöm a gyors reagálásokat!!!


Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #85 Dátum: 2010.04.05 02:05:37 »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #86 Dátum: 2010.04.05 19:17:23 »
Ha magánszemély árulja, akkor jobban lehet bízni az állapotában, ha a szervízkönyv megvan, akkor a szervizeléseket végző szervizt is le lehet kérdezni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wilson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Land Cruiser
« Válasz #87 Dátum: 2010.04.06 12:03:19 »
Ha magánszemély árulja, akkor jobban lehet bízni az állapotában, ha a szervízkönyv megvan, akkor a szervizeléseket végző szervizt is le lehet kérdezni.

Köszönöm a segítséget. A kocsi a Toyota Tsusho-tól származik, 60ezerig ott volt szervizelve, utána a tulaj elmondása szerint a Toyota Mayernél. Ma beszéltem a Mayer-es szervizvezetővel, mérhetetlen kedves és segítőkész volt (!), elővette a kocsi történetét, és háááááááát: náluk először 105ezernél járt a kocsi, tehát cirka 45ezer kilométer kiesik, de ennél is nagyobb baj, hogy 127ezernél gyakorlatilag darabokra volt szedve a motor, sérültek a hengerek és kb. 50 tételt cseréltek ki rajta, gyakorlatilag újjá kellett építeni a motort, darabonként, csavaronként. Állítólag injektorok hibájára hívták fel a tulaj figyelmét, aki sz@rt rá, hajtotta tovább a kocsit, egyszer csak szétdurrant alatta a motor. Számomra innentől felejtős a dolog - kár, hogy az eladó erről egy szót sem szólt...

Arra szeretnélek kérni Benneteket, nézzétek meg a hasznaltauto.hu-n lévő 2003 utáni LC-eket és javasoljatok nekem olyat, amit szerintetek még érdemes megnéznem, rákérdeznem. Több, mint egy hónapja keresek autót és amellett, hogy most már kezd kényelmetlenné válni, hogy mindig kunyerálnom kell egy autót vagy fuvart a családban, kezdek nagyon-nagyon kiábrándult lenni. Ma már azon kaptam magam, hogy újra elővett a "jó-lesz-nekem-egy-tucatautó-megint, de-újonnan, ***a" érzés. Persze lehet, hogy ez az esős idő az oka ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Land Cruiser
« Válasz #88 Dátum: 2010.04.06 12:10:13 »
Én azért bekérdeznék az eladónál erre a sztorira.  :censored: :devil:
Egyébként várd ki a te autódat, tudom, nehéz, de többen hónapokig keresik az igazit. Ne elégedj meg egy "jó-lesz-csak-legyen-már-egy-végre" kocsival.  :)
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #89 Dátum: 2010.04.06 13:07:17 »
Ha minden cserélve volt a motoron, akkor nem feltétlenül felejtős a dolog, szerintem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61