Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 125703 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #151 Dátum: 2011.08.05 09:47:33 »
És egy tesztre fogott 60. éves jubileumi kivitel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Land Cruiser
« Válasz #152 Dátum: 2011.11.08 17:07:52 »
         

Batu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Land Cruiser
« Válasz #153 Dátum: 2011.12.28 11:21:33 »
Hello Mindenkinek!

Nemrégiben egy 2000-es évjáratú LC tulajdonosa lettem, és keresnék valakit, aki tudna pár információval segíteni. A kocsit egy  db. 100 Ah-s akksival kaptam, de a téli hideg reggeleken (már 0 fok körül) a kocsi nem indul. Indítózásnál - habár az önindító egészségesen kerreg - letiltódik a motorindítás, és a vészjelzés kezd villogni. Egyszer rákapcsoltunk egy másik akkut, s első kulcsra beindult. A volt tulaj azt mondja, az akksi 2 éves, talán cserére szorulna (ő már egy akksival vette), de addig nem vágok bele, ameddig nem tudom biztosra mit kell tennem vele. Ezt a típust tudomásom szerint két akksival adták ki, látszik is a jobb oldalon az akksitálca helyén és az akksileszorító rúd helyén le van kopva a festék...
A képviseletnél futólag azt mondták, hogy ezt a szériát így adták ki, így kell hagyni, de ez nem áll összhangban a leírt festékkopással. Szóval vegyek egy új nagyobb kapacitású akksit (95-100Ah), vagy próbáljam meg visszaszereltetni kettőre? (és ez esetben mekkora akksik járnak bele?) A motor típusa 1KD-FTV.

köszönöm
G

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Land Cruiser
« Válasz #154 Dátum: 2011.12.28 14:39:36 »
Ugyanilyen LC-m van nekem is.

Persze, egy akksis... meg igazából a régi Trabant 6V-s való bele... Melyik képviselet mondta ezt, hogy egy akkus?  :censored: :ph34r: :eek:

Mondjuk annak is letörném a kezét, aki anno nagy okosan beleszerkesztette azt az egy darabot...

Kettő kell bele természetesen! Talán 91Ah-s, ami nekem van. De ha elmész egy akkus szaküzletbe, ott a tipus alapján rögtön tudni fogják, hogy mi való bele.

( Ha kell még segítség, jelezd nyugodtan, akkor megnézem, hogy konkrétan mi van nekem! )
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.28 14:42:42 írta MEB »

Batu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Land Cruiser
« Válasz #155 Dátum: 2011.12.28 14:58:52 »
Köszi a gyors választ.

Hát a kézletöréssel én is így állok, mert sajnos az egész kábelezést kivágták, és olyan rövidre hagyták, hogy azt az egy akkut is kell igazgassam, hogy a sarukat bekössem.
Valahol láttam régebb egy képet, amin kiolvasható volt egy 120as LC akkuin a felirat, úgy emlékszem, hogy 2x65Ah volt benne, de ha biztosra tudnál nekem mondani valamit, megköszönném
Amúgy megpróbálom egy akkuboltban is...
A két akku esetén további gondom marad a kábelezés és a másik akku tartóelemeinek a beszerzése. Lehet, hogy mégis a képviseletre szorulok (amúgy korrekt fiúk, csak ennek nem néztek utána).

Üdv
G

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Land Cruiser
« Válasz #156 Dátum: 2011.12.28 16:16:10 »
Mindenféleképpen csináld/csináltasd vissza az eredeti, kétakkus felállásra, azt javaslom!

A 65-ös kicsi lesz egészen biztosan, 90-95Ah körüli való bele.
Holnapra megnézem, hogy pontosan mi van benne!

Úgy emlékszem, hogy 3 éve vettem meg a párat. Még nagyon jól bírják, akár úgy is, hogy reggel/este fél-fél órát megy az állófűtés, plusz nem is sokat megyek vele.
Ha egyébiránt minden rendben van az üzemanyagellátó és izzító rendszerrel, akkor gyakorlatilag nincs az a hideg, amiben be ne indulna ezzel a két bika akksival, két-három tekerés után.  :innocent:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Land Cruiser
« Válasz #157 Dátum: 2011.12.28 21:38:43 »
Hiluxból tudok kiindulni, a 2,5-ös motorhoz 2db 70Ah akku van gyárilag, legalább ekkora kellene a nagyobb motorhoz is.

Gondolom indítózás közben nagyon alacsony lesz a feszültség, és ezért akad ki a motorvezérlés. - ha nem gondozásmentes az aksi, akkor vízszintet ellenőrizd benne, és érdemes a motorolajat a gépkönyv szerint ajánlott legkisebb vizkozitásúra cserélni. ( nálam ez 5w-30 a 2KD-FTV-hez.)

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Land Cruiser
« Válasz #158 Dátum: 2011.12.29 10:29:50 »
Energizer márkájú az akku.
Tipusa: EP91J, 12V 91Ah 740A(EN), 591 400 074 UK335

Ezek vannak ráírva.

Batu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Land Cruiser
« Válasz #159 Dátum: 2011.12.29 12:05:42 »
Köszi szépen a válaszokat,

sajnos az akku nem karbantartásmentes, megnéztem már régebb a vízszintet, pótoltam is pár cellában desztvizzel. Amúgy Berga márkájú német akksi (életemben nem hallottam róla). Tegnap egész nap töltőn volt, ma végig pöccre indult. Ünnepekek után utánanézek, mit tudok csinálni. Az olaj 5W40 (Mobil 1), ami benne van, Metabonddal keverve. Hosszútávon mindenképpen visszaszereltetném 2 akkura, de ezt talán jobb ha szakira bízom, mert gondolom, a töltést is újra kell állítani. Valaki tudja esetleg, hogy mi az, ami a 120-asból talál a 90-sbe?  Romániában (én Erdélyben élek) rengeteg megütött 120-ast bontanak alkatrésznek. A kábelek talán jöhetnek, nem tudom viszont az akku rögzítőszerkezete mennyire passzol....

Üdv
G

crew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Land Cruiser
« Válasz #160 Dátum: 2011.12.29 20:25:44 »
Sziasztok!

Gyárilag szerelték 2db 80Ah-al is, és 2db 95Ah-al is, de létezik gyárilag 1 akksis is, alvázszámból biztosat lehet mondani.

Batu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Land Cruiser
« Válasz #161 Dátum: 2011.12.29 21:51:04 »
Köszi.

van lehetőséged megnézni valahol? Az alvázszámom: JTEBZ99J800008521.

Üdv
G

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Land Cruiser
« Válasz #162 Dátum: 2011.12.29 23:32:35 »
Köszi.

van lehetőséged megnézni valahol? Az alvázszámom: JTEBZ99J800008521.

Üdv
G

Ez alapján egy felkészültebb autóalkatrész üzletben, vagy márkaszervizben megmondják. - vagy nem. Sajnos sokszor nem egyértelmű, hogy pont mi kell, és előfordul, hogy csak a próba segít.


-bár látom márkaszervizben már próbálkoztál :(

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Batu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Land Cruiser
« Válasz #163 Dátum: 2011.12.30 08:33:32 »
Igazad van... csak még nem tudtam akkorát lépni, hogy ez legyen az első a prioritáslistámon :D. Amikor a márkaszervizben jártam, más problémával voltam bent, és úgy futólag rákérdeztem erre is, talán nem is a megfelelő személytől. Azért ahogy észrevettem, nem sok LC fordul meg náluk... Addig a kocsi még csak egyszer csinálta meg ezt a figurát, és nem volt egyértelmű, mi okozza a problémát (akkor még egy törött kulcs is bonyolította a dolgot). Most a napokban vált egyértelművé, hogy mégis az akksi miatt van. Ha mindennap használom, nincsen gond, de ha egy nap is kiesik, akkor vehetem elő a töltőt.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Land Cruiser
« Válasz #164 Dátum: 2011.12.30 23:31:01 »
Akkor vagy nagyon eszi valami az aksit - utólagos riasztó, vagy az ahhoz kapcsolt ajtózáró/ablakhúzó modul tud érdekeset produkálni, vagy valóban gáz az aksi, és akkora az önkisülése, hogy ennyit bír.

-Azért Hiluxal is keresgélni kellett, mire eljutottam a Kiskőrösi szervizig, mert a pestiek kevésbé ismerik a típust, és mondtak "okosságokat" .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!