Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 122524 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Land Cruiser
« Válasz #15 Dátum: 2005.09.17 17:57:02 »
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Bocs a késői válaszért,tehát

...Ahhoz,hogy tudjuk melyik bizti mihez való, kellene egy pontos típus, és alvázszám.Ez után ki tudom keresni a kapcsolási rajzot...
 


Kedves Gergely!

Közben a műszerfal megvilágítási problémámat is megoldottam (a megvilágító izzókra kék műanyag "bugyi" volt húzva, ezek azonban kifakultak, ill. az izzókra ráolvadtak, úgy hogy épp fehér fényt adtak. Szerintem, ha minden más megvilágítás zöld, a műszerfal is legyen az, ezért zöldre festett izzókat tettem be. További tapasztalat: az öreg, már sötétedő üvegű, de jó jelzőizzók a legcsekélyebb mech. igénybevételre (kocogtatás hideg állapotban stb.) is megszakadnak, most is így jártam az egyikkel...

Így egyetlen kérésem maradt: a kocsi kapcsolási rajza... (Alvázszám eggyel előbb  :) )

Kösz, előre is!
ános
(VW Golf IV. 1,4                           / 1999)
(TOYOTA Land Cruiser 90, 3000TD / 1996)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #16 Dátum: 2005.11.11 11:33:02 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Land Cruiser
« Válasz #17 Dátum: 2005.11.12 07:08:32 »
Csak nem ez lesz a következő kocsi a családban? :finga:  :snakeman:  :weedman:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #18 Dátum: 2005.11.12 09:18:28 »
Idézetet írta: "music"
Csak nem ez lesz a következő kocsi a családban? :finga:  :snakeman:  :weedman:


Még nincs rá szükség...  :lol:  :lol:  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #19 Dátum: 2005.11.12 09:30:29 »
Amúgy nemrég jöttem haza Kijevből, és bementem az egyik Toyota kereskedésbe. Ellentétben velünk, nekik állandó készletük van a 100-asokból is, ugye nálunk meg csak a "kisebb" Land Cruiser kapható. (halkan jegyzem meg, hogy volt ott egy tesz LC, és bizony a 4 literes V6-os motorral, mi mással.  :wink: ). Dízelt nem is láttam, bár olyan benzinárak mellett nem is csodálom, hogy csakis a nagy V8-asok fogynak, a kisebb Cruiserből is a V6-os. Amikor bevezették, mert ugye az elején csak a dízellel volt kapható, nem is lehetett akkor látni belőlük az utcán sokat...

Ezek mellett természetesen az összes Lexus terepjáró megtalálható a kínálatban, és éppen szervizeltek is egy LX470-est, nagy kedvencem. A tulajt pofátlanul megkérdeztem, hogy mibe kerül az autó, mire Amerikából ide kerül.
Erre kibökte, hogy neki a full extrás verzió 78000 Euróból kijött. Első hallásra soknak tűnik, de hasonlítsuk össze a konkurenciával, azokat hozzuk fel a Lexus felszereltségi szintjére, és máris "alkalmi" vételnek tűnik az autó.
Nem csoda, hogy annyian döntenek mellette.
Az oroszok már tudják mi a jó.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Land Cruiser
« Válasz #20 Dátum: 2005.11.12 10:03:44 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Amúgy nemrég jöttem haza Kijevből, ... az oroszok már tudják mi a jó.  :)

Kijev egészen véletlenül nem Ukrajnában van? :roll:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Land Cruiser
« Válasz #21 Dátum: 2005.11.12 20:16:24 »
Idézetet írta: "music"
Kijev egészen véletlenül nem Ukrajnában van? :roll:


Dehogynem. De én nem is egy mondatban említettem a 2 dolgot, szóval ez az összevágás a Fókuszba való.  :wink:

A Lexuson történetesen orosz rendszám volt, de persze azt meg nem merném kérdezni, hogy mit csinál itt a tulaj.  :)
Ugye ahogy azon sem lepődöm meg, hogy itt az Eurocare sem érvényes, és nincsen hivatalosan elismert Toyota kereskedés, Lexus dettó. Szóval ami éppen beesik a szervizbe, azt veszik kezelésbe. Alkatrész és pénz az van dögivel, a többi nem fontos.

Egyébként sok orosz él Kijevben, és hiába küzdenek ellene, de az orosszal is el lehet boldogulni az utcákon, csak az egyetemeken lett betiltva, ott már kötelező az ukrán nyelv. Szóval szívtak rendesen a diákok.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Land Cruiser
« Válasz #22 Dátum: 2005.11.12 22:38:02 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "music"
Kijev egészen véletlenül nem Ukrajnában van? :roll:
Dehogynem. De én nem is egy mondatban említettem a 2 dolgot, szóval ez az összevágás a Fókuszba való.  :wink:

Na igen, csak semmi nem utalt arra, hogy hogy kerültek oda az oroszok. :wink: (Mármint a hozzászólásodba. Ukrajnába tudom, hogy kerültek...)  De így már minden világos. :lol:
music     

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Land Cruiser
« Válasz #23 Dátum: 2006.02.19 22:57:12 »
Kérdés: Nem tudjátok véletlenül, hogy a dubai-ba szánt Land Cruiserek és az európaiak között mi a különbség?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Land Cruiser
« Válasz #24 Dátum: 2006.02.20 21:18:19 »
Idézetet írta: "taby"
Kérdés: Nem tudjátok véletlenül, hogy a dubai-ba szánt Land Cruiserek és az európaiak között mi a különbség?

Dubaiban nincs dízelmotor csak benzines, kisebb a felszereltségük (csak 2 légzsák, és ABS sincs minden verzióban), általában dupla tankosak (kb. 160 liter). Nagyjából ennyi, így hirtelen.
Honnan jutott eszedbe hirtelen Dubai?  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Land Cruiser
« Válasz #25 Dátum: 2006.02.21 12:03:34 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "taby"
Kérdés: Nem tudjátok véletlenül, hogy a dubai-ba szánt Land Cruiserek és az európaiak között mi a különbség?

Dubaiban nincs dízelmotor csak benzines, kisebb a felszereltségük (csak 2 légzsák, és ABS sincs minden verzióban), általában dupla tankosak (kb. 160 liter). Nagyjából ennyi, így hirtelen.
Honnan jutott eszedbe hirtelen Dubai?  :wink:

Egyik ismerősöm kérdezte (merhogy nagy toyotás vagyok :oops:) gondoltam akkor megkérdezem hozzáértőktől.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Land Cruiser
« Válasz #26 Dátum: 2006.02.21 21:56:50 »
Idézetet írta: "taby"
Egyik ismerősöm kérdezte (merhogy nagy toyotás vagyok :oops:) gondoltam akkor megkérdezem hozzáértőktől.

Ami még az alább felsoroltakon túl biztos, hogy ott, az Emirátusokban a Toyotákra is csak 60.000 km garancia van, a szervíz pedig 5.000 km-enként esedékes.
A Landikon biztos van 1-2 apróbb változtatás még a jobb homoktűrés érdekében, de óriási diffiről nem tudok. Az biztos, hogy elég puritán jószágok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Land Cruiser
« Válasz #27 Dátum: 2006.02.21 22:05:07 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "taby"
Egyik ismerősöm kérdezte (merhogy nagy toyotás vagyok :oops:) gondoltam akkor megkérdezem hozzáértőktől.

Ami még az alább felsoroltakon túl biztos, hogy ott, az Emirátusokban a Toyotákra is csak 60.000 km garancia van, a szervíz pedig 5.000 km-enként esedékes.
A Landikon biztos van 1-2 apróbb változtatás még a jobb homoktűrés érdekében, de óriási diffiről nem tudok. Az biztos, hogy elég puritán jószágok.

 :magasztal:  :partyman:  :prayer:  :prayer:
Köfi mégegyszer:)

lasznagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
1983-as Land Cruiser hj45
« Válasz #28 Dátum: 2006.03.25 12:05:59 »
Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni ,hogy 83-as land cruiserhez (hj45) kardán meghajtású csörlő segédhajtóművet hol és hogyan lehetne beszerezni vagy gyártatni.

Köszi a segítséget!!

lalamail

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
felszerelés
« Válasz #29 Dátum: 2006.12.19 23:04:29 »
érdeklõdnék, hogy hol lehet rendelni toyota landcruiser 120 (new prado) hoz másfajta orrvédõt, mint a gyári?

csak kinti oldalakon láttam, de képen, forgalmazót nem láttam.