Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 125701 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #120 Dátum: 2010.07.25 11:31:38 »
Bátortalalnul érdekldődöm, hogy 2000 utáni Land Cruiser valakinek van eladó? Ha igen, mennyiért?
Egyébként Land Cruiser-ek esetében is igaz, hogy használtan csak benzinest, mert a dízellel nagyot szívhatok?
Csak a mérete miatt érdekel ez a típus, terepezni nem igazán tervezek vele

Benzinest Európában (tőlünk nyugatra) nem nagyon fogsz találni, sajnos. 3.4L, 4.7L V8, 4.0L, azért ezek már tudnak fogyasztani.  ;)
Az oroszok és az ukránok viszont előszeretettel használják őket, neten lehet találni 1-2 ígéretes darabot. Csak a regadó ugyebár...  :banging:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Land Cruiser
« Válasz #121 Dátum: 2010.09.18 12:10:04 »
Na ezért kell kerülni a pocsolyákat
Elnyelte a tócsa az orosz Landcruisert
         

tkazmer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Land Cruiser
« Válasz #122 Dátum: 2010.12.31 20:38:04 »
sziasztok,

ezzel a landcruiserrel szemezek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/land_cruiser/toyota_land_cruiser_3.0_d_vx_executive_mo-i-4388616
mire kell figyelnem ennél a típusnál? mik a gyerekbetegségek?
a tc-s népítéletnél pl a fényszórót tartják gyenge pontnál és a 80%-uk az abs-t hajmeresztőnek tartja.
nem száguldozni gondolkodom az autóban, vagy menőzni, hanem a katasztrofális magyar utakra egy kényelmes, biztonságos és normális üzemeltetési költségekkel rendelkező használati tárgynak, amiben senki sem akar letolni, erőszakoskodni, távol tartja a sok idiótát és megtalálom benne a magam nyugalmát.
szívesen olvasnám mások tapasztalatát, ha netán ilyen autóval rendelkeznek.
ez az autó tetszik alapvetően, mert korrektnek tartom a hirdetést, a fotókat, nem túloz, nem kivagyi, és teljesen gyári állapotúnak tűnik.
az árát mennyire tartjátok reálisnak?

üdv,
tóbiás
:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #123 Dátum: 2010.12.31 21:21:22 »
Ha van ennyi pénzed használt autóra, én inkább Lexus RX-et keresnék. Ennyiből már kijön egy jobban felszerelt és fiatalabb 400h is.
Tudom az nem terepjáró, de abban sem fognak letolni az útról, ugyanúgy magasan ülsz benne/átlátsz a forgalmon.

A belinkelt autó árát én magasnak tartom, és ha már valóban annyira leinformálható az autó előélete és megvan a szervizkönyve is, akkor ugyan miért nem lehet kiírni a tényleges futásteljesítményt?  :hmmmm:  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.31 21:25:13 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tkazmer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Land Cruiser
« Válasz #124 Dátum: 2010.12.31 21:47:30 »
a fene sem tudja...
rx400h-ból sem nagy a magyar piac.....
itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/rx/lexus_rx_400h_mark_levinson_pack_cvt_executive.bor.kamera.navi-4290711
ez már a modell frissítés utáni kell legyen, mert a hifije mp3-at is tud, és a díszlécekben ott a hybrid felirat.
európai modell, hurrá, gyári állapotnak tűnik. szokásos megkímélt standard duma. persze ezt is le lehet informálni, de km óra állás nincsen megadva..
mentem már rx400h-val, de a fogyasztási adataival nem vagyok tisztában, nem tudom mire számítsak. súlyra meg ugyanannyi mint a dízel lc amit előbb linkeltem. és az lc azért teljesen más világ masszivitásban. csak az meg traktor. :)
mondjuk lexusnál letudom az autót az alvázszáma alapján informálni.
szerintem ez is 150ezer km minimum..

mod: tévedtem, ez nem modellfrissített autó, csak a díszlécek vannak kicserélve meg a középkonzolon a felirat. 2007 utáni gépek a modellfrissítettek. rohadtul oda kell figyelni..
ez már modell frissítettnek tűnik: http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/rx/lexus_rx_400h_mark_levinson_pack_cvt_62.300km-4335211
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.31 21:58:36 írta tkazmer »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #125 Dátum: 2011.01.01 12:51:32 »
Én nem tudok róla, hogy lett volna ráncfelvarrás az RX-nél (de majd kijavítanak ha nem így lenne  ;) ).
A 400h-nak volt másmilyen az első lökhárítója, nagyobb felniken gördült, és a hátsó lámpái ledesek voltak.

Nem tudom hány LC tulaj vett azért ilyen autót, hogy terepre is menjen vele..., abban természetesen jobb az RX-nél.
RX-et én is vezettem már, a minőségérzet, no és persze a felszereltsége is bőkezűbb.
Ott van a sok kis "értelmetlen" extra is, mint pl az elektromos és memóriás kormányoszlop (ami még félre is húzódik, hogy kényelmesebben tudj be ill. kiszállni), vagy az elektromos csomagtérajtó (ami a a RAV4 és az LC esetében oldalra nyílik - nem éppen praktikus megoldás), és bár az LC-t nem tudom, de az RX esetében az anyósülés is kap elektromos deréktámaszt. Memóriás ülése vagy éppen gyári Xenon fényszórója is csak az RX-nek volt, az LC-kben amiket lehet látni az mind utólagos beépítés.

LC esetében az állítható futómű, a hátsó utasok által sajátkezűleg szabályozható klíma (igaz ezek csak az Executive esetén), illetve a +2 ülés lehet az "aduász", nem tudom ezekre mennyire van szükséged.

Más most nem jut eszembe.
Ha még nem tetted, próbálj ki LC-t is, van belőlük bőben az országban.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.01 12:53:48 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tkazmer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Land Cruiser
« Válasz #126 Dátum: 2011.01.03 18:40:04 »
Én nem tudok róla, hogy lett volna ráncfelvarrás az RX-nél (de majd kijavítanak ha nem így lenne  ;) ).
A 400h-nak volt másmilyen az első lökhárítója, nagyobb felniken gördült, és a hátsó lámpái ledesek voltak.

Nem tudom hány LC tulaj vett azért ilyen autót, hogy terepre is menjen vele..., abban természetesen jobb az RX-nél.
RX-et én is vezettem már, a minőségérzet, no és persze a felszereltsége is bőkezűbb.
Ott van a sok kis "értelmetlen" extra is, mint pl az elektromos és memóriás kormányoszlop (ami még félre is húzódik, hogy kényelmesebben tudj be ill. kiszállni), vagy az elektromos csomagtérajtó (ami a a RAV4 és az LC esetében oldalra nyílik - nem éppen praktikus megoldás), és bár az LC-t nem tudom, de az RX esetében az anyósülés is kap elektromos deréktámaszt. Memóriás ülése vagy éppen gyári Xenon fényszórója is csak az RX-nek volt, az LC-kben amiket lehet látni az mind utólagos beépítés.

LC esetében az állítható futómű, a hátsó utasok által sajátkezűleg szabályozható klíma (igaz ezek csak az Executive esetén), illetve a +2 ülés lehet az "aduász", nem tudom ezekre mennyire van szükséged.

Más most nem jut eszembe.
Ha még nem tetted, próbálj ki LC-t is, van belőlük bőben az országban.  ;)

nem vagyok kibékülve az rx400h-val maradéktalanul, pedig anno mikor néztem a kereskedésben 6-7 darabot is vezettem egymás után modellfrissítés előttit és utánit is. a különbség a felszereltségben van, némi optikában, és elektronikában.
egyszerűen valami hiányzik. a fogyasztásában sem bízok, 2 tonnás autó, ebbe lpg kéne isten igazából. az rx300-at nem lehet átépíteni, mert a motorja alkalmatlan hozzá, az rx400h blokkja már bírja, németeknél pl van erre szakosodott toyota-lpg szerelő műhely. valahol el is van mentve a cég url-je.
arról nem is beszélve, hogy az rx400h indító akksija nevetségesen kicsi, pikk-pakk lemerül, ha nem használod folyamatosan, amit azért én valahol viccnek tartok, miközben egy tonnányi akksi van belepakolva. még a toyota/lexus kereskedő is csak hümmögött a kérdés felett, de csak bevallotta. pedig nagyon szívesen elücsörésztem benne, hozzá tudnék szokni. de a fogyasztása nem győz meg. és van ami nagyon zavar benne, az pedig az a gagyi ezüst műszerfal betét azzal a két ordas ronda tekerő gombbal valami corollából. hát az fertő, ránézek és nem hiszem el, hogy lexusba ilyet szereltek. tudom, kukacos vagyok, de akkor is agyrém. 2007-es modellben:(
valamiért az lc még mindig szimpatikusabb a traktor zörgő motorjával együtt is, nem tudom miért, pedig rr-es meg r-es hondám van 2 és 4 keréken is.. csak a 4 kerekes versenyautózást már kinőttem. nyugalomra vágyom, csöndre és békére, az autózás egyszerűen nyűg lett magyarországon. a honda absz unattraktív suv/terepjáró kategóriában (lassan amúgy is mindenben, kivéve a motorjait), dízel x5-től fosok mint a zállat, hogy megáll az út szélén.. németeknél nem lenne gond, ott mernék venni, de most mo-n élek épp, és így racionális döntéssel maradna a toyota ami szintén japó és szintén szeretem. talán az lc-vel nem jár (akkora) bunkófaktor sem kötelezően és nem olyan feltűnő. és ha az lc szétfossa magát, akkor asszem minden más is. szóval a megbízhatóságra nagyon építek az lc-nél, amit az rx-ből nem nézek valamiért ki.
egyszerre 25-30 km-t megyek, garázsból garázsba, az esetek 80%-ban, még ha a legtöbbet városban is, de 8 liter dízel körül számolok minimum, inkább 9. azt kell még kiszámolnom, hogy egy ilyen dízel, vagy egy lpg-vel átalakított benzines.
egy biztos: a dízel ára is idén 400 lesz. a gáz meg jóval olcsóbb még mindig, kérdés hogy mennyi km után éri meg, mert gázból ekkora tömegnél azért több is kell.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Land Cruiser
« Válasz #127 Dátum: 2011.01.03 19:57:09 »
RX400h fogyasztással kapcsolatban Mickey tudna felvilágítosítást adni, több mint egy éve nyúz egyet.  :)
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Land Cruiser
« Válasz #128 Dátum: 2011.01.03 20:16:00 »
Kicsit optimistán nézed a fogyasztást, 3l automata, inkább 10-12 között lesz az, mint 8-9 !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Land Cruiser
« Válasz #129 Dátum: 2011.01.03 20:34:32 »
...
egyszerre 25-30 km-t megyek, garázsból garázsba, az esetek 80%-ban, még ha a legtöbbet városban is, de 8 liter dízel körül számolok minimum, inkább 9. azt kell még kiszámolnom, hogy egy ilyen dízel, vagy egy lpg-vel átalakított benzines.
egy biztos: a dízel ára is idén 400 lesz. a gáz meg jóval olcsóbb még mindig, kérdés hogy mennyi km után éri meg, mert gázból ekkora tömegnél azért több is kell.
Azt nem tudom, hogy ilyen körülmények között mennyit fogyaszt, de (német)autópályán villámgyorsan kiszárította a 80 literes tankot (V8 dízel). Arról nem is beszélve, hogy a 6400 km-rel előtte szervizelt 2,5 éves LC-be 2 liter olajat kellett útközben utána tölteni, hogy elérje a nívó minimumot. 1700 km-t utaztam tavaly az említett típussal, nagyon kényelmes, csendes, luxus autó volt, de az előbb említett dolgok kicsit kiábrándítottak  :hmmmm:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Land Cruiser
« Válasz #130 Dátum: 2011.01.03 20:48:16 »
szombaton hazafele a Noszvajrol M3 - M0 irányban, 10en valahány ukrán rendszámu fekete landcruiser  és rx huzott el mellettünk.
gyanitom milyen emberek ülhettek bennük  :cool2:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

tkazmer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Land Cruiser
« Válasz #131 Dátum: 2011.01.03 21:48:10 »
...
egyszerre 25-30 km-t megyek, garázsból garázsba, az esetek 80%-ban, még ha a legtöbbet városban is, de 8 liter dízel körül számolok minimum, inkább 9. azt kell még kiszámolnom, hogy egy ilyen dízel, vagy egy lpg-vel átalakított benzines.
egy biztos: a dízel ára is idén 400 lesz. a gáz meg jóval olcsóbb még mindig, kérdés hogy mennyi km után éri meg, mert gázból ekkora tömegnél azért több is kell.
Azt nem tudom, hogy ilyen körülmények között mennyit fogyaszt, de (német)autópályán villámgyorsan kiszárította a 80 literes tankot (V8 dízel). Arról nem is beszélve, hogy a 6400 km-rel előtte szervizelt 2,5 éves LC-be 2 liter olajat kellett útközben utána tölteni, hogy elérje a nívó minimumot. 1700 km-t utaztam tavaly az említett típussal, nagyon kényelmes, csendes, luxus autó volt, de az előbb említett dolgok kicsit kiábrándítottak  :hmmmm:

a v8 trakesz nem az én pénztárcám:)

2 liter olajat a 3 literes???
soha egyetlen vasam sem evett egy deci olajat sem. ez eléggé ijesztő:(
végigolvastam a tc-s népítéleteket is, az abs-t eléggé szapulják, a féket kellően erősnek tartják, de az abs rémálom tud lenni.
ezt nézem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/land_cruiser/toyota_land_cruiser_3.0_d_vx_executive_mo-i-4399676, ezek szerint erről írtad az olaj fogyasztást is. pedig ezt tetszik alapvetően, gondozottnak tűnik. aztán lehet hogy felhívom és kiderül hogy 250ezer km van benne... :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #132 Dátum: 2011.01.03 22:57:53 »
Azt nem tudom, hogy ilyen körülmények között mennyit fogyaszt, de (német)autópályán villámgyorsan kiszárította a 80 literes tankot (V8 dízel). Arról nem is beszélve, hogy a 6400 km-rel előtte szervizelt 2,5 éves LC-be 2 liter olajat kellett útközben utána tölteni, hogy elérje a nívó minimumot. 1700 km-t utaztam tavaly az említett típussal, nagyon kényelmes, csendes, luxus autó volt, de az előbb említett dolgok kicsit kiábrándítottak  :hmmmm:

V8 dízel, akkor az a Land Cruiser 100-as kellett, hogy legyen.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Land Cruiser
« Válasz #133 Dátum: 2011.01.03 23:01:40 »
Az RX esetében pedig tényleg a tulajdonos adhat pontos infókat, hátha majd idetéved a Főnök.  :D
Mint minden használtautó esetében a belinkelt LC-nél is előfordulhat, hogy visszatekert órás, vagy éppen törött volt valahol.
Meg kell nézni, ki kell próbálni, és lehetőség szerint rendszám alapján leinformálni az autót (persze ha külföldi, akkor erre nincs túl sok remény).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tkazmer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Land Cruiser
« Válasz #134 Dátum: 2011.01.03 23:55:23 »
Az RX esetében pedig tényleg a tulajdonos adhat pontos infókat, hátha majd idetéved a Főnök.  :D
Mint minden használtautó esetében a belinkelt LC-nél is előfordulhat, hogy visszatekert órás, vagy éppen törött volt valahol.
Meg kell nézni, ki kell próbálni, és lehetőség szerint rendszám alapján leinformálni az autót (persze ha külföldi, akkor erre nincs túl sok remény).

természetesen visszatekert órából indulok ki, nem kergetek illúziókat, kint is népsport az óra tekergetés, bár nagyobb eséllyel kapsz lízing miatt visszavitt autót valós km-rel, mint itthon.. :)
bár a beltér állapotából, az anyagok kopásából, a gumi alkatrészekből, a szilentekből a futóműben, a fékek állapotából sok mindent le tudok vonni. kédergumik állapota, a fényezési hibákat, eltéréseket, kopásokat, bőr állapotát meg észre veszem, illetve le tudom mérni.
leinformálni is letudom alvázszám alapján, ez nem gond, de majd megpróbálok egy toyota gurut magammal vinni, mert csak a hondákhoz konyítok egy keveset, itt nem vagyok kompetens, az achilles pontjait nem venném észre. már csak a légrugózás miatt is óvatos vagyok, szervizesektől hallottam, hogy azért az egy kényesebb történet, főleg magyar utakon. igaz, ezt még az rx400h légrugós futóművére mondták.
de ez is csak akkor reális lehetőség, ha egy kicsit visszavesz az árából, mert 6 millió felett én nem veszek autót. miután nem írta ki a km óra állást, gyanítom van benne bőven. 2005 év végi, vagyis 6 év, elsőre szép állapotú, utazó autó, legalább 150ezer km kéne legyen benne.
azt mondja nagy szervíz elvégezve. illetve +2 év gari? egy 6 éves autóra? azt meg hogy? no, majd felhívom, azért kíváncsi vagyok.