Szerző Téma: Land Cruiser  (Megtekintve 124731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Land Cruiser
« Dátum: 2005.01.18 00:52:29 »
Most látom, hogy nem volt még Land Cruiser topic! Már van.
Indításnak legyen ez a cikk . Ha valakinek van ideje, tegye fel a főoldalra is :!:
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Land Cruiser
« Válasz #1 Dátum: 2005.02.17 07:34:45 »
Idézetet írta: "music"
Na és ez hogy tetszik?


Komolyan, én már láttam valami hasonló retró terpjárót vagy 5-6 évvel ezelőtt. Meglepett, hogy piacra került, de nagyon tetszik.

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Land Cruiser
« Válasz #2 Dátum: 2005.04.06 20:12:27 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Na és ez hogy tetszik?


Komolyan, én már láttam valami hasonló retró terpjárót vagy 5-6 évvel ezelőtt. Meglepett, hogy piacra került, de nagyon tetszik.

Tényleg, ez nagyon hasonlít a jóval régebbi Land Cruiser-re :wink:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

A Csaszi

  • Vendég
Land Cruiser
« Válasz #3 Dátum: 2005.07.14 19:32:05 »
Nemrégiben láttam egy gyöngyörűt, jól körbe is jártam.

Az ugye világos, hogy hogy néz ki egy 5ajtós, új LandCruiser. Ami különleges volt rajta, hogy komolyabb terpezésre lehetett felkészítve, mert volt nekije egy olyan..  nemtomhogy híjják..  a "búvárpipa" szót találtam a fordításban .. amin ugye a motor kapja a levegőt, ha mély vízben megy a jármű. Aztán egy remek csörlő figyelt az elején beépítve ill. vagy nagy kerekei voltak vagy valahogy meg volt emelve az egész, mer bár magas vagyok, túlnőtt rajtam rendesen.

Egy fura volt az egészben, hogy hófehér volt a jármű (alul némi sárral)
Sejj, ha lehetne nékem ilyenem.. egyszer.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Land Cruiser
« Válasz #4 Dátum: 2005.07.14 22:04:32 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Egy fura volt az egészben, hogy hófehér volt a jármű (alul némi sárral) Sejj, ha lehetne nékem ilyenem.. egyszer.

Régi, kocka alakú volt? Mert akkor sivatagi landcruiser lehetett. Mi is adtunk el pár darabot - a vöröskereszt eladta nekünk, mi meg tovább.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Land Cruiser
« Válasz #5 Dátum: 2005.07.14 22:43:20 »
Melletünk 3 házzal van egy ékszerész, annak is van egy elég új sötét zöld Land Cruisere. Biztos stat szimbol, mert hogy nem a mező közepén van a műhelye, ls nem is ott lakik, az tuti.
music     

A Csaszi

  • Vendég
Land Cruiser
« Válasz #6 Dátum: 2005.07.15 08:45:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Egy fura volt az egészben, hogy hófehér volt a jármű (alul némi sárral) Sejj, ha lehetne nékem ilyenem.. egyszer.

Régi, kocka alakú volt? Mert akkor sivatagi landcruiser lehetett. Mi is adtunk el pár darabot - a vöröskereszt eladta nekünk, mi meg tovább.


Tulajdonképpen lehet kocka alakú volt, én csak lenyűgözve állottam ott. De ha sivatagi, az azér sokat megmagyaráz.

Ha mán itt tartunk, azt a "búvárpipa" dolognak mi a hivatalos magyar neve? :-)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Land Cruiser
« Válasz #7 Dátum: 2005.07.15 12:19:20 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Tulajdonképpen lehet kocka alakú volt, én csak lenyűgözve állottam ott. De ha sivatagi, az azér sokat megmagyaráz.

Ha mán itt tartunk, azt a "búvárpipa" dolognak mi a hivatalos magyar neve? :-)

Nincs különösebben hivatalos neve...
Nagyon jó kocsik azok. Terepjáró képességeire jellemző, hogy homokban elakadt RAV4-et is ki lehetett vele húzni, utánfutóstul.
Két, egymástól független, óriási tankja van. A kettő együtt kb. 150-200 liter. Tökéletes benzincsempész kocsi: egyik tankban benzin, másikban gázolaj :D
Boszniából hoztak be hozzánk párat. Az egyiknek a küszöbében golyónyomot is találtunk...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

A Csaszi

  • Vendég
Land Cruiser
« Válasz #8 Dátum: 2005.07.25 17:50:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Tulajdonképpen lehet kocka alakú volt, én csak lenyűgözve állottam ott. De ha sivatagi, az azér sokat megmagyaráz.

Ha mán itt tartunk, azt a "búvárpipa" dolognak mi a hivatalos magyar neve? :-)

Nincs különösebben hivatalos neve...
Nagyon jó kocsik azok. Terepjáró képességeire jellemző, hogy homokban elakadt RAV4-et is ki lehetett vele húzni, utánfutóstul.
Két, egymástól független, óriási tankja van. A kettő együtt kb. 150-200 liter. Tökéletes benzincsempész kocsi: egyik tankban benzin, másikban gázolaj :D
Boszniából hoztak be hozzánk párat. Az egyiknek a küszöbében golyónyomot is találtunk...


Nna.. most, hogy visszaértem sikerült ezt is elolvasni. :-)
Az oké, hogy nincs hivatalos neve, de mégis hogy hivatkoznál rá? A búvárpipa nem ér, azt én találtam ki ;-)

Megtudható/emléxel még esetleg, hogy mibe kerültek/nek ezen verziók?
Ja és mennyit fogyaszthatnak vajh?
s mér nincs nekem ijenem? ;-)

János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Land Cruiser
« Válasz #9 Dátum: 2005.09.07 22:44:25 »
Hello!
Jó, hogy sokan le vagytok nyűgözve a Land Cruisertől, de van-e, aki ért is a belvilágához? (90-es széria, 3000TD)
Most lettem gazdája egy 9 éves példánynak, és - megfelelő dokumentáció hiányában - volna néhány kérdésem.
ános
(VW Golf IV. 1,4                           / 1999)
(TOYOTA Land Cruiser 90, 3000TD / 1996)

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Land Cruiser
« Válasz #10 Dátum: 2005.09.08 21:00:42 »
Szia! :)
Grazula az autóhoz, üdv. a fórumon, én segítek neked, csak kérdezz!
 :wink:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Land Cruiser
« Válasz #11 Dátum: 2005.09.08 22:35:00 »
Idézetet írta: "János"
Hello!
Jó, hogy sokan le vagytok nyűgözve a Land Cruisertől, de van-e, aki ért is a belvilágához? (90-es széria, 3000TD)
Most lettem gazdája egy 9 éves példánynak, és - megfelelő dokumentáció hiányában - volna néhány kérdésem.

Gratula eme szép Toyotához.
Sajna én nem értek hozzá, úgyhogy innen szurkolok, hogy minél olcsóbban orvosolható legyen a kocsid. Aztán sok sok balesetmentes, kellemes kilómétert  :!:  :)
Laco 73 :D

János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Land Cruiser
« Válasz #12 Dátum: 2005.09.09 10:50:05 »
Hello KLaco és Gergely!
Kösz a gratulációt :)
Nos, néhány kérdés, Gergely, hátha tudsz segíteni:
1) Nem működik néhány elektromos berendezés, a hiba biztosíték kiégésére utal, de minden, általam eddig felderített biztosíték (a motortérben egy tábla, az utastérben egy kisebb) ép. A két szivargyújtó csatlakozóból most már egyik sem dolgozik (az egyik biztijét egy hibás vizsgálólámpával sajna magam égettem ki), szintén nem működik a hátsó ablak jégleolvasztó fűtőszála (a kapcsolóján a jelzőlámpa sem gyullad ki). Hol találhatók az ezeknek megfelelő biztosítékok? (1996-os széria).
2) A légkondi kapcsolóján a jelzőlámpa hol világít, hol nem (igen hosszú ideig van egyik ill. másik állapotában), miközben a légkondi normálisan működik. Miért alszik ki a jelzőlámpa? (A négy évvel későbbi kiadás útmutatója szerint, ha a lámpa nem ég, vagy villog, hibára utal, ilyenkor a légkondi nem működik).
3) Van egy hátső részt fűtő rendszer, amelynek működtetésére van egy kapcsoló a műszerfalon, egy másik a hátsó ülésen utazók előtt. Mit kapcsol a műszerfali kapcsoló? Csak a ventillátor üzemeltetését engedélyezi, vagy valamilyen szeleppel el is zárja a hátsó rész fűtéshez áramló hűtővíz útját? Én úgy veszem észre, hogy a műszerfali kapcsoló állásától függetlenül a hűtővíz kering a hátsó fűtés radiátorán, ami azt jelentené, hogy miközben nyáron jár a légkondi, ugyanakkor meleget sugároz a hűtővizes radiátor?
Na ennyit, elsőre :)
Üdv:
ános
(VW Golf IV. 1,4                           / 1999)
(TOYOTA Land Cruiser 90, 3000TD / 1996)

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Land Cruiser
« Válasz #13 Dátum: 2005.09.15 17:54:18 »
Bocs a késői válaszért,tehát

1)Szerintem is biztosíték hibára utal a leírásod.Úgy tudom 3 db biztitábla
van a jószágban.Egy a motortérben az akksi mellett, illetve a tűzfal bal oldali sarkában, egy pedig az "A" oszlopon az utastérben, a kuplung pedál
felett-mellett bal oldalon.Ezekben vannak "mini" biztik és ha nem vetted
észre, akkor nem tudod, hogy rossz-e.Ahhoz,hogy tudjuk melyik bizti
mihez való, kellene egy pontos típus, és alvázszám.Ez után ki tudom keresni a kapcsolási rajzot.A '96-os évjáraton nincs lerelézve a hátsó ablak fűtés.Ilyenkor a kapcsoló belsejében az érintkezők megégnek. Így
nem kapcsolja az áramot és az izzó sem világít.Pattintsd ki a kapcsolót,
finoman szét lehet szedni és az érintkezőt pucold fel.Utána le kell relézni
és működni fog.
2)Azt írod, a légkondi fújja a hideget.A hiba egyértelmű.Itt is a kapcsolót
szedd szét, mert nem érintkezik az izzó a foglalatban.Így hol világít, hol
nem.
3)Általában a fűtés elől és hátul egy keringető rendszerben működik.
Szerintem az autód nem digitklímás.Ezért a műszerfalon lévő hátsó fűtés
kapcsolóval(ami a hátsó utasok kapcsolójával megegyezik)csak a hátsó fűtést lehet ki vagy be kapcsolni.Csak a digit klímás megoldásnál van hátul egy mégnes szelep, ami nem fűt és nem hűt, hanem szárítja a
levegőt, párátlanít.Tehát nyáron a hátsó fűtést az első és hátsó
kapcsolóval is el kell zárni, mert különben fűt.
 
Remélem segíthettem, és a helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok!
 :)  :)
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Land Cruiser
« Válasz #14 Dátum: 2005.09.15 20:47:24 »
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Bocs a késői válaszért,tehát

1)Szerintem is biztosíték hibára utal a leírásod.Úgy tudom 3 db biztitábla
van a jószágban.Egy a motortérben az akksi mellett, illetve a tűzfal bal oldali sarkában, egy pedig az "A" oszlopon az utastérben, a kuplung pedál
felett-mellett bal oldalon.Ezekben vannak "mini" biztik és ha nem vetted
észre, akkor nem tudod, hogy rossz-e.Ahhoz,hogy tudjuk melyik bizti
mihez való, kellene egy pontos típus, és alvázszám.Ez után ki tudom keresni a kapcsolási rajzot.A '96-os évjáraton nincs lerelézve a hátsó ablak fűtés.Ilyenkor a kapcsoló belsejében az érintkezők megégnek. Így
nem kapcsolja az áramot és az izzó sem világít.Pattintsd ki a kapcsolót,
finoman szét lehet szedni és az érintkezőt pucold fel.Utána le kell relézni
és működni fog.
2)Azt írod, a légkondi fújja a hideget.A hiba egyértelmű.Itt is a kapcsolót
szedd szét, mert nem érintkezik az izzó a foglalatban.Így hol világít, hol
nem.
3)Általában a fűtés elől és hátul egy keringető rendszerben működik.
Szerintem az autód nem digitklímás.Ezért a műszerfalon lévő hátsó fűtés
kapcsolóval(ami a hátsó utasok kapcsolójával megegyezik)csak a hátsó fűtést lehet ki vagy be kapcsolni.Csak a digit klímás megoldásnál van hátul egy mégnes szelep, ami nem fűt és nem hűt, hanem szárítja a
levegőt, párátlanít.Tehát nyáron a hátsó fűtést az első és hátsó
kapcsolóval is el kell zárni, mert különben fűt.
 
Remélem segíthettem, és a helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok!
 :)  :)


Kösz Gergely!

1) Először is, nagyra értékelném, ha tudnál szerezni egy, a ténylegesen az én kocsimhoz tartozó kapcsolási rajzot, az adatok:
TOYOTA LC90 3000 TDI, 1996, manuális váltós, manuális klíma, alváz száma: JT111GJ9000003067, motor tipus: 1KZ-TE.

2) Két biztosíték tábla van csak, egyik kb. a bal az akksi mellett, a másik az utastérben bal oldalt, ahogyan írtad. Mindkettőben minden biztosíték ép.

3) Végre rászántam magam, hogy szétszedjem a megfelelő belsőségeket, és utána járjak néhány rendelellenességnek (azért olyan butus nem vagyok ilyen téren, jó tíz évvel ezelőtt autóriasztó beépítéssel is foglalkoztam, csak a saját kocsimat nem akaródzott szervízkönyv nélkül, az adott típusból elsőként szétszedni, mert a tapasztalat szerint mindig ilyenkor törnek el olyan műanyag alkatrészek és pöckök, amelyekre csak a következő kocsi szétszedéskor tudok már figyelni. :P ). Meg, mielőtt szétszedem, szeretem tudni a rajz alapján, mire számíthatok...
A következőket tapasztaltam:
a) A bal szivargyújtó alján lévő hőbiztosíték égett ki, annak helyreállítása után az aljzat működik. A jobb szivargyújtóra egyszerűen semmi nem volt rákötve, az elvágott kábelvég a sebváltódoboz alján hányódott.
b) A hátsó ablak páramentesítő kapcsolójára nem volt rádugva a megfelelő csatlakozó. Előkerestem a lógó kábelt, és bedugása után működik.  :P
c) A klíma gombon lévő izzó ki volt égve. (Pedig az nagyon ritka, hogy a kiégett szál hol érintkezik, hol nem...) Csere után működik. De azt figyeltem meg, hogy a világítás bekapcsolásakor minden megvilágító izzó fényereje csökken (nyilván abból kiindulva, hogy sötétben kapcsolják be a világítást, és akkor a gyengébb megvilágítás is elegendő); viszont a lakott területet elhagyva, nappal bekapcsolva a világítást, a klíma lámpa a vezetőülésből nézve nem látszik világítani, csak szemből belenézve látszik valami fény... Tehát lehet az is, hogy a lakott területen belül/kívül véltem azt, hogy a lámpa ég/kialszik. :)
d) Néhány kiégett megvilágító izzó cseréje (előbb szükség szerint zöldre festése...) után többé-kevésbé helyreállt a rend a kezelőszervek környékén. A km óra műszerfalának megvilágítása azonban fehér. Szerintem ennek is zöldnek kellene lennie. Nem tudod, hogyan lehet ezekhez az izzókhoz könnyen hozzáférni?

4) Semmi helyesírási hibát nem vettem észre, de ha lett volna, akkor sem az a lényeg :)

Kösz még egyszer a segítséget!
ános
(VW Golf IV. 1,4                           / 1999)
(TOYOTA Land Cruiser 90, 3000TD / 1996)