Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 219727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1605 Dátum: 2019.08.26 16:57:57 »
Sziasztok!
2008-as Auris 1.4 D4D -be szeretném megoldani a műszerfal és a multi fejegység fényerejének automatikus fényerőszabályzását a külső megvilágítástól függően.  :otlet:
Jelenleg a helyzetjelző bekapcsolásakor visszaveszi a beállított értékre a fényerőket, viszont ez nappal kifejezetten zavaró,mert alig lehet látni valamit. Éjjel pedig vakít, ha a nappali beállításokon nem csökkentek. Minden alkalommal pedig kényelmetlen variálni a beállításokat.  :hmmmm:
Jól jönne egy elektromos rajz is a csatlakozók lábkiosztásával...
Az ötlet jó, de nem találkoztam itt még a megoldással

Tapatalkkal küldve

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #1606 Dátum: 2019.08.26 17:23:55 »
Sziasztok!
2008-as Auris 1.4 D4D -be szeretném megoldani a műszerfal és a multi fejegység fényerejének automatikus fényerőszabályzását a külső megvilágítástól függően.  :otlet:
Jelenleg a helyzetjelző bekapcsolásakor visszaveszi a beállított értékre a fényerőket, viszont ez nappal kifejezetten zavaró,mert alig lehet látni valamit. Éjjel pedig vakít, ha a nappali beállításokon nem csökkentek. Minden alkalommal pedig kényelmetlen variálni a beállításokat.  :hmmmm:
Jól jönne egy elektromos rajz is a csatlakozók lábkiosztásával...

Szia!

Így hirtelen rákeresve a hobbielektronika oldalán pár éve volt hasonló téma:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1599813.html
A következő oldalon folytatják.

Itt egy kapcsolás is tőlük, az elv miatt:

A fotoellenállást az R1-hez kell választani (vagy fordítva). Én egy trimmer potmétert tennék R1-nek, amivel a működés beállítható neked megfelelően.
A darlingtontól függ, mekkora teljesítményű fényforrást kapcsolhatsz rá, szerintem a műszerfal izzókhoz is lehet megfelelőt választani (akár 2 tranzisztorból összerakni).
A LED előtétellenállása nem is kell, ha a műszerfal izzós. Ha LED, akkor a szükséges feszültségre/áramra kell méretezni.
A műszerfal világítás tápvezetékét kell megtalálni és azt meghajtani ezzel. Szerintem :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.26 17:26:02 írta vd1234 »

zgyula

• Újonc
  • *
  • Autó: Auris 1.4D
« Válasz #1607 Dátum: 2019.08.26 20:30:08 »
Ez egy PWM elvű megoldás, én is ilyesmire gondoltam.  Az autó elektromos rajza nélkül viszont nagyon nehéz beépíteni, ugyanis először meg kell találni azt a vezetéket, amely a helyzetjelző bekapcsolásakor jelet ad a műszerfalnak és a középső konzolnak hogy visszavegyenek a LED-ek áramából.

espero1

• Megszállott
  • Autó: Toyota Corolla HB E12 facelift 1.6 VVTi Sol 110 LE (2005) angol szerelés
« Válasz #1608 Dátum: 2019.10.09 17:56:19 »
Sziasztok,

Egy autos Androidos fejegységre szeretnék 3G modemet csatlakoztatni a hozzà kapott 3G/WIFI jelzésü USB kàbelen keresztül.
Az lenne a kérdésem, hogy ez csak valamilyen APP segitségével müködik, vagy közvetlenül is csatlakozhatna a netre?
Milyen APP-ot ajànlanàtok, ha az mindenképp kellene (régi PPP Widget-el nem jàrtam sikerrel...)? Egyébként Kitkat Android van az egységen.

Elöre is köszönöm a segitséget.