Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400399 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1530 Dátum: 2018.03.02 20:34:23 »
Én már gondolkodom azon, hogy kikötöm a hangszórót...  :censored:
Megértem. Nem igaz, hogy nem lehet megoldani, hogy lenémítható legyen. Nameg hogy angolul is beszélhessen. Bár szemezgeteg mostanság a mandarinnal... :D

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1531 Dátum: 2018.03.03 10:13:19 »
Megértem. Nem igaz, hogy nem lehet megoldani, hogy lenémítható legyen. Nameg hogy angolul is beszélhessen. Bár szemezgeteg mostanság a mandarinnal... :D

Abban bíztam, hogy ha az AV kimenetbe bedugom a csatlakozót (mivel a multimédiás fejegységebe bekötöttem a "front camera" bemenetre) akkor az is elhallgat, ahogyan a kép is eltűnik a kis kijelzőről...  DE NEM!  :censored:
Amúgy a firmware miatt nem lehet, mert láttam egy hasonló (ugyanolyan) kamerának a menüjét és ott lehetett. Mindegy, marad a forrasztópákám.  :devil:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

elyman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1532 Dátum: 2018.05.03 15:58:02 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Toyota Avensis T251, 2007, 1.8.

Lehetséges ezeknél a típusú autoknál a távközponti vezérlõröl a szellõztetés funkciót aktiválni (ajtó zárás nyitás és ablak felhúzás lehuzás 1 gombnyomással) na meg a motor leállitásakor a hosszú fény levétele parkoló fényre?

Köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1533 Dátum: 2018.05.03 17:07:29 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Toyota Avensis T251, 2007, 1.8.

Lehetséges ezeknél a típusú autoknál a távközponti vezérlõröl a szellõztetés funkciót aktiválni (ajtó zárás nyitás és ablak felhúzás lehuzás 1 gombnyomással) na meg a motor leállitásakor a hosszú fény levétele parkoló fényre?

Köszönöm!
Duett-et keresd meg. Lehet meg tudják neked csinálni. Ablakfelhúzó modul nem probléma, a többi viszont nagyon egyedi.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1534 Dátum: 2018.05.03 22:44:52 »
Sziasztok!
 na meg a motor leállitásakor a hosszú fény levétele parkoló fényre?

Az melyik? A tompított vagy a távolsági? Vagy?
De nincs ilyen funkció. Egyet sem veszi vissza helyzetjelzőre (ha az a parkoló fény). A T25-nél nem ismerem, de a T27-nél gyújtás levétele után is marad a tompított egészen addig, míg ki nem nyitom a vezető oldali ajtót. Akkor lekapcsolja. Sanszos, hogy nálad is ez van.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1535 Dátum: 2018.06.19 09:20:38 »
Sziasztok!

autó vásárlás előtt állok ( Avensis Verso vagy Previa ) - a kérdés a következő - utólag is be lehet szerelni a gyári tempomatot a gépekbe ( lásd bontó ) és mi kell hozzá ha igen ( részegységek - bajuszkapcsoló stb stb )
Előre is köszönöm
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1536 Dátum: 2018.06.26 13:29:10 »
Szerintem - mivel ezeket a típusokat itthon nem forgalmazták - erre csak nagyon tájékozott/elfogult szervizes tud válaszolni. Nekem a COV-ra azt mondta a márkaszerviz ezzel foglalkozó szerelője, hogy a műszerfal szétbontása nélkül nem tudja megmondani, hogy lehet-e az enyémbe tempomatot szerelni. A Sol felszereltséghez járt, ennek ellenére mondta ezt.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1537 Dátum: 2018.06.28 22:01:00 »
Sziasztok!

autó vásárlás előtt állok ( Avensis Verso vagy Previa ) - a kérdés a következő - utólag is be lehet szerelni a gyári tempomatot a gépekbe ( lásd bontó ) és mi kell hozzá ha igen ( részegységek - bajuszkapcsoló stb stb )
Előre is köszönöm
Ha bármelyikbe raktak gyárilag, akkor az az Avensis Verso Executive felszereltségi szint lesz, ezeket érdemes mobile-n végignézni. De ha gyári nincs is, ne agódd túl, utángyártottat több helyen is tudnak belerakni 150 körül.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1538 Dátum: 2018.06.28 22:21:58 »
Olyat lehet, de annak nem lesz visszajelzője a műszerfalon.
music     

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1539 Dátum: 2018.08.19 12:27:03 »
Sziasztok!

A napokban kerül a kezembe a nekem új avensisem.
1,8L Avensis II. '06 os rácfelvarrott, kombi. Sol felszereltségű, német forgalomba helyezésű.

Minden kütyűvel többé kevésbé elégedett vagyok, de egy dolog hiányzik belőle, és ez a tempomat.

A topic-ot elolvastam, de nem lettem okosabb abban, hogy ebbe az autóba simán, vagy csak problémásan lehet -e utólag gyári, vagy gyári jellegű tempomatot beépíteni...

Magyarul csak egy kar kel bele, vagy be kell -e szerelni az összes érzékelőt, kábelt stb hozzá.


Meglepően olcsón találtam ezt a kart, és nem hagy nyugodni a gondolat, hogy megoldjam ezt a tempomat beszerelést.
Persze ha nem jó akkor ez mindegy is. De csak motoszkál az a kisördög...

https://www.banggood.com/Car-Turn-Signal-Cruise-Control-Switch-84632-34011-For-Toyota-Camry-p-973087.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN



Tud erről valaki valamit?

köszönöm!

« Utoljára szerkesztve: 2018.08.19 12:28:50 írta Erzsébeti »
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1540 Dátum: 2018.08.19 12:38:41 »
Valamilyet be lehet szerelni. Nekem a COV-ra a márkaszerviz azt mondta, hogyha olyat szeretnék, mint a gyári, - itt az olyat arra vonatkozik, hogy legyen műszerfali visszajelzése is, tehát amikor működik, akkor a visszajelző lámpa is ég - akkor meg kell bontania a műszerfalat, és mögé nézni, mert anélkül ő se tudja megmondani, hogy melyik modellhez lehet, melyikhez nem. De, ezt fontos tudni, a COV esetében a SOL felszereltség része volt a tempomat, tehát elvileg benne lehet az előkészítés. Hogy a német piacos ráncfelvarrott Avensisnél mi a helyzet, arra vonatkozólag ebből semmilyen következtetést nem lehet levonni. Itthon a ráncfelvarrás előtti modellnél csak a csúcsfelszereltséghez járt a tempomat.
Szóval mindent összegezve valszeg nálad is mögé kéne kukkantani a biztos válasz érdekében.
music     

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1541 Dátum: 2018.08.19 12:53:19 »
Valamilyet be lehet szerelni. Nekem a COV-ra a márkaszerviz azt mondta, hogyha olyat szeretnék, mint a gyári, - itt az olyat arra vonatkozik, hogy legyen műszerfali visszajelzése is, tehát amikor működik, akkor a visszajelző lámpa is ég - akkor meg kell bontania a műszerfalat, és mögé nézni, mert anélkül ő se tudja megmondani, hogy melyik modellhez lehet, melyikhez nem. De, ezt fontos tudni, a COV esetében a SOL felszereltség része volt a tempomat, tehát elvileg benne lehet az előkészítés. Hogy a német piacos ráncfelvarrott Avensisnél mi a helyzet, arra vonatkozólag ebből semmilyen következtetést nem lehet levonni. Itthon a ráncfelvarrás előtti modellnél csak a csúcsfelszereltséghez járt a tempomat.
Szóval mindent összegezve valszeg nálad is mögé kéne kukkantani a biztos válasz érdekében.

Pontosan hová kéne kukkantani? A kormány mögé, vagy máshova? És mit is kéne látni? :)
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1542 Dátum: 2018.08.19 13:07:12 »
A műszerfal mögé. Mármint a műszeregységek mögé. Egyrészt, hogy van-e a megfelelő kábel, másrészt, hogy van-e a tempomat kijelző mögött lámpa. De ehhez meg kell azt bontani.
Ehhez nem értek, de biztos találsz róla videót a youtube-on.
music     

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1543 Dátum: 2018.08.19 13:12:25 »
A műszerfal mögé. Mármint a műszeregységek mögé. Egyrészt, hogy van-e a megfelelő kábel, másrészt, hogy van-e a tempomat kijelző mögött lámpa. De ehhez meg kell azt bontani.
Ehhez nem értek, de biztos találsz róla videót a youtube-on.


Esetleg egy márkaszerviz-kerskedő nem tudja megnézni a nagy toyota rendszerben az alvázszám után?
De szép is lenne, ha képesek(és akarnák is) lennének rá...

Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1544 Dátum: 2018.08.19 13:42:40 »
Nekem a COV-ra épp ezt mondta, hogy hiába alvázszám, hiába motorszám, meg típuskód, csak az a biztos, amit lát. Ott volt az autó, mutattam neki, hogy miről van szó, ennek ellenére.
music