Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400537 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1500 Dátum: 2017.12.19 13:25:55 »
Próbálkoznak, na. A Verso-nkban van már ilyesmi csomó minden gyárilag (halványodva fel-le kapcsolódó belső világítás elöl-hátul, hazakísérő fény stb). A hazakísérő fényt pl. passzoltam volna a komfortindexért cserébe.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1501 Dátum: 2017.12.19 13:30:28 »
Mid van neked, füstgéped??? :D
Az enyém nem büdös  :tt2:
Belső keringést kertbe betolatásnál mindig rögtön kapcsolom, különben tolja be rögtön. Így felsorolva tényleg jó sok filléres kényelmi cucc maradt ki a kocsiból.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1502 Dátum: 2017.12.22 19:42:20 »
Így van. Ez csak első hallásra tűnik soknak, de, mivel teljesen gyári Denso reléről beszélünk, plusz még egy szakszerűen bekötött kis “komfort” áramkör is van benne, már nem tűnik aránytalanul drágának. Ráadásul, a biztonság szükséges elvárás ezen relé felé, hiszen részét fogja képezni az autó elektronikai rendszerének, nem mindegy, hogy okosba forrasztgatott, vagy szakszerű, eredeti alkatrészekből álló egységet kapunk, ami, ahogy te is írtad, évek óta probléma nélkül működik az autóidban.

Egyébként, elutaltam a 20 zlotyit az eladónak, vissza kell küldjem a nem jót, de ő ezt nem megvárva, már hétfő reggel postázni fogja nekem a klasszik verziót, hogy karácsonyig megérkezzen.
Szóval, ha ez tényleg így lesz, teljesen korrekt módon jár el.
Megjött ma a relé, be is raktam, minden jól működik.
Végül egyszer 20 Zlotyit utaltam az új szállításra, valamint, 555Ft-ért visszaküldtem a régit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1503 Dátum: 2017.12.22 22:48:22 »
Sőt, első hallásra banális, de nagyon praktikus tud lenni: a(z előzőhöz legalábbis) C4-hez adtak egy zseblámpát is, előre kialakított hellyel...
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1504 Dátum: 2017.12.25 20:37:29 »
Help me!  :helpsmilie:

Yarisom kapott karácsonyra egy ilyen fejegységet:
https://www.aliexpress.com/item/MTK3360-faster-speed-512Mb-RAM-WINCE-6-0-car-DVD-player-1080P-gps-fit-for-TOYOTA/32775303901.html

Szépen be tudtam építeni, tolatókamerával, ahogy kell. Minden kiválóan működött. Használtam is már...
Ma volt még időm a rendszert finomítgatni, tesztelgetni és a DVD funkció beállításánál a képformátum miatt bementem egy almenübe, ahova a 3360-as jelszóval lehet belépni. Ott egy "Screen size" menüpontban kínai feliratos alternatívák vannak. Egyet léptettem lefelé és miután kiléptem a beállításból a DVD fekete-fehér lett és a kamerák (első-hátsó) képei eltűntek, vagyis fehér képernyő van azokon a bemeneteken kizárólag. Visszaállítás nem használt. :censored:
Hardware-sen jónak kell lennie, mert a kamera bemenetek kapcsolnak és a hangjel is átjön. Minden más működik.
Ettől kezdve hiába csináltam "soft és hard reset-et", semmi nem javul. Kell lennie egy "secret set up"-nak, ahol a sok műszaki paraméter állítható, de a "kíváló" leírásnak köszönhetően gőzöm sincs, hogy miként lehet előhívni. Talán ott állítódott el valami? Mert én nem jártam más menüpontban...
Van valaki, aki ezzel már "szenvedett"?
Köszi a választ, ha lesz...   :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1505 Dátum: 2017.12.25 21:00:27 »
Miénk Android-os verziója ennek, ott ilyen probléma nincs (hifis topikba keress vissza).

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1507 Dátum: 2017.12.25 23:42:05 »
Azt szeretném kérdezni, hogy az Android-os fejegységekben milyen beépitett Bluetooth van? Ugy veszem észre, hogy màs mint a telefonokban, tàblagépekben... Igy valoszinüleg nem is nagyon lehet tàrsitani ezeket egyéb kütyükkel, vagy esetleg valami speciàlis eljàràst kell alkalmazni hozzà? Azt sem értem, hogy az autodiagnosztikai ELM27 bluetooth OBD II adapter (melyet külön meg lehet venni hozzàjuk), hogyan komunikàlhat a fejegységgel, ha màst meg nem ismer fel?

Màsik kérdésem meg az, hogy miben különböznek (elönyök/hàtrànyok) az Android-os meg a WinCE-s autos fejegységek?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1509 Dátum: 2017.12.26 13:09:25 »
Igen, mindkettőt, de semmi eredmény... :no:

Ha jól értettem át lett állítva a nyelv kínaira, és azóta nem működik rendesen? És a nyelvet se tudod visszaállítani? Mert akkor lehet le kellene szólítani az utcán egy fiatalabb kínai srácot (biztos értene a kütyükhöz), az lehet meg tudná neked hekkelni, vagy csak pusztán az ő anyanyelvén megjelenítve tudná hova és mit kellene kapcsolni/megnyomni, hogy visszaálljon a rend.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1510 Dátum: 2017.12.26 13:55:00 »
Ha jól értettem át lett állítva a nyelv kínaira, és azóta nem működik rendesen? És a nyelvet se tudod visszaállítani? Mert akkor lehet le kellene szólítani az utcán egy fiatalabb kínai srácot (biztos értene a kütyükhöz), az lehet meg tudná neked hekkelni, vagy csak pusztán az ő anyanyelvén megjelenítve tudná hova és mit kellene kapcsolni/megnyomni, hogy visszaálljon a rend.  ;)

Nem, azzal nincs semmi baj, angollal megy kütyü. Az a bizonyos almenü-pont, amire gyanakszom (de lehet, hogy nem is az okozza a bajt) az van kinaiul, csak...ott pedig, a 6 alternatívát végig nyomkodva sem lett semmi eredmény. Ezért vagyok szkeptikus, hogy amiatt van-e a gond.
A "Master Reset" gomb sem segített. Pedig olyanja is van az SD-kártya fedél mögött, vagy nem jól használom?
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1511 Dátum: 2017.12.26 15:19:28 »
Ha van Androidos telefonod, akkor telepítsd fel rá a Google Fordító alkalmazást. Azzal a kamerát használva le tudod fordítani, hogy mik azok a beállítási lehetőségek. Hátha közelebb visz a megoldáshoz.
E mellett javaslom, hogy írj az eladónak és a gyártónak, hátha segítenek. Ezekről a kínai autórádiókról kevés az információ a neten.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1512 Dátum: 2017.12.26 17:27:42 »
Ha van Androidos telefonod, akkor telepítsd fel rá a Google Fordító alkalmazást. Azzal a kamerát használva le tudod fordítani, hogy mik azok a beállítási lehetőségek. Hátha közelebb visz a megoldáshoz.
E mellett javaslom, hogy írj az eladónak és a gyártónak, hátha segítenek. Ezekről a kínai autórádiókról kevés az információ a neten.

Köszi, már ment levél!
C
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1513 Dátum: 2017.12.26 18:59:45 »
Azt szeretném kérdezni, hogy az Android-os fejegységekben milyen beépitett Bluetooth van? Ugy veszem észre, hogy màs mint a telefonokban, tàblagépekben... Igy valoszinüleg nem is nagyon lehet tàrsitani ezeket egyéb kütyükkel, vagy esetleg valami speciàlis eljàràst kell alkalmazni hozzà? Azt sem értem, hogy az autodiagnosztikai ELM27 bluetooth OBD II adapter (melyet külön meg lehet venni hozzàjuk), hogyan komunikàlhat a fejegységgel, ha màst meg nem ismer fel?
A fejegységekben lévő Bluetooth modul egy külön kis kártya, mely működését tekintve olyan, mintha egy BT-s headset lenne, vagy füles vagy ilyesmi. Tehát ezt úgy képzeld, hogy a fejegységet mint Bluertooth "fogyasztót" csatlakoztatod a telefonodhoz ami egy Bluetooth "forrás". A fejegységen futó Android szemszögéből nézve tehát ez pont fordítva van, mint ahogy a telefon felől néznéd. Magyarán, ha az OBD adaptert a fejegységhez akarnád csatlakoztatni, az kb. ugyanazt jeleni, mint amikor az OBD adaptert nem a telefonhoz, hanem a headset-hez csatlakoztatnád, ami nyilván abszurdum.
Persze nem lehetetlen, az XDA fórumon számos okosgyerek próbálta már hekkelni a dolgot - de vagy megbízhatatlan a végeredmény, vagy elbukod a kihangosító funkciót. Ha elengedhetetlenül fontos az OBD adapter használata Android fejegységen, akkor a helyes megoldás WiFi-s OBD modult használni, vagy USB-set (csak ellenőrizni kell, a fejegységen lévő Android támogatja-e az USB-s OBD-t).

Màsik kérdésem meg az, hogy miben különböznek (elönyök/hàtrànyok) az Android-os meg a WinCE-s autos fejegységek?
Nyilván való, hogy az egyiknek az operációs rendszere Android, annak összes előnyével és hátrányával, a másiknak pedig Windows CE, ami a Microsoftnak egy régebbi, üzletileg sajnos elbukott mobilplatformja (több változat létezett belőle, a CE az ipari megoldásuk volt, a Windows Mobile pedig az akkori PDA-k végfelhasználóknak szánt megoldása volt - én szerettem mindkettőt, sajnos leállt a fejlesztésük). WinCE-s fejegységre iGO8-at meg Primo-t találsz, azt ennyivel tulajdonképpen be is fejeződik a történet. Android-ra meg még Waze-t is fel tudsz tenni, telódról ha megosztasz neki netet akkor online navigál.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1514 Dátum: 2017.12.26 21:46:10 »
A fejegységekkel szoktak Bluetooth-os OBD adaptert àrulni, a leiràsokban ki is hangsùlyozzàk, igy müködnie kell. Youtube-os videokon ùgy tünik felismeri az adaptert a fejegység, tàrsitjàk ahogy mondod mint headsetet, majd müködik a Torque is, bàr sokszor mintha felugrana egy buborék, hogy nincs elérhetö bluetotth egység, tehàt eléggé ellentmondàsos.
Ilyenkor szerinted nem müködik akkor a kihangosito funkcio?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos