Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400572 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1455 Dátum: 2017.12.07 14:10:05 »
Az ilyen szempontokkal óvatosan. Közbeszéd szinten elmegy, de a gyakorlat az, hogy miközben a káros anyag elfüstölése egyedileg szétszórtan kerül a környezetbe, amit gyakorlatilag lehetetlen megfékezni, pláne utólag, addig a gyártás során keletkező káros anyag koncentráltan egy helyen termelődik - azaz hatékonyan kordában lehet tartani, kezelni, csökkenteni a környezeti befolyását, újrahasznosítani stb.
A kettő nem ugyanaz!
Ez arról szól, hogy hol szennyezel. Nekünk a lokális fűtés a fő egészségkárosító, azt követi a kocsik kibocsátása. Bolygószinten a hajók kibocsátása a legkárosítóbb, az viszont minket koncentráltan nem érint, csak hosszú távon nyír ki. Sok komponensű egyenlet ez. Én például agybajt kapok amikor 10 év alatt 3 mosógép, 2 mosogatógép, 3 porszívó, 4 kávéfőző meg a kukába, mert nem csinálták tartósra. 3-4 generáció múlva mi lesz ha elfogytak a nyersanyagok és a légkört is szétcsesztük? Küldünk majd az unokáknak egy nyalkát és megírjuk, hogy bocs, de csak így volt elég profit, hogy tudjunk valami izmosabb kocsit venni?

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1456 Dátum: 2017.12.07 14:55:47 »
Ez az egész károsanyag kibocsátás sztori egy bürokratikus baromság miatt alakult olyanná, amilyennek most látjuk. Persze, ne gyilkoljuk le a Földet, ezzel egyetértek. Ámde. Károsanyag kibocsátást átlagban és flottára vetítve néznek. Senki, és ezt úgy értem, hogy valóban senki, szóval senki sem tudja, hogy egy adott autó egy adott év alatt mennyi és milyen káros összetevőket puffogtat ki.
Bonyolult képletekkel számolták ki, hogy egy adott autó, kábé ilyen és olyan felhasználás mellett, kábé ennyi kilométert hajtva, kábé nagyjából ennyit vagy annyit állhat a forgalmi helyzet függvényében. Ebből képeztek egy viszonyszámot, és azt mondták, hogy ha a rendszer károsanyag kibocsátása 10000 gramm / év, és a kocsi a használat idejének 4,5 százalékát állásban tölti, akkor kábé 4,5%-al lehet kevesebb a károsanyag kibocsátás ha arra az időre a károsanyag kibocsátásért felelős berendezéseket fizikailag is leállítják. És ezzel már el is érkeztünk oda, hogy nem azért van Start-Stop rendszer mert az jó, meg kímélő, hanem azért mert az autógyártó, a számára megengedett károsanyag kibocsátási norma alá így fért be... Ha tovább gondoljuk, akkor máris megvan az elektromos autók "gyártásának" a logikus magyarázata. Mert nem az elektromos vagy a hibrid pörgeti az autóipart, nem az hoz nyereséget, hanem a benzin (vagy gázolaj) zabáló, mindenféle földi jóval ellátott hagyományos modellek. És ez még egy jó darabig így is marad. Nem sokat számít 2-3 százaléknyi csökkenés a károsanyag kibocsátásban, ha évente 4-5-6 százalékkal több autót adnak el...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1457 Dátum: 2017.12.07 15:48:09 »
 :offtopic:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1458 Dátum: 2017.12.07 18:27:14 »

Ez arról szól, hogy hol szennyezel. Nekünk a lokális fűtés a fő egészségkárosító, azt követi a kocsik kibocsátása. Bolygószinten a hajók kibocsátása a legkárosítóbb, az viszont minket koncentráltan nem érint, csak hosszú távon nyír ki. Sok komponensű egyenlet ez. Én például agybajt kapok amikor 10 év alatt 3 mosógép, 2 mosogatógép, 3 porszívó, 4 kávéfőző meg a kukába, mert nem csinálták tartósra. 3-4 generáció múlva mi lesz ha elfogytak a nyersanyagok és a légkört is szétcsesztük? Küldünk majd az unokáknak egy nyalkát és megírjuk, hogy bocs, de csak így volt elég profit, hogy tudjunk valami izmosabb kocsit venni?
Ez az egész károsanyag kibocsátás sztori egy bürokratikus baromság miatt alakult olyanná, amilyennek most látjuk. Persze, ne gyilkoljuk le a Földet, ezzel egyetértek. Ámde. Károsanyag kibocsátást átlagban és flottára vetítve néznek. Senki, és ezt úgy értem, hogy valóban senki, szóval senki sem tudja, hogy egy adott autó egy adott év alatt mennyi és milyen káros összetevőket puffogtat ki.
Bonyolult képletekkel számolták ki, hogy egy adott autó, kábé ilyen és olyan felhasználás mellett, kábé ennyi kilométert hajtva, kábé nagyjából ennyit vagy annyit állhat a forgalmi helyzet függvényében. Ebből képeztek egy viszonyszámot, és azt mondták, hogy ha a rendszer károsanyag kibocsátása 10000 gramm / év, és a kocsi a használat idejének 4,5 százalékát állásban tölti, akkor kábé 4,5%-al lehet kevesebb a károsanyag kibocsátás ha arra az időre a károsanyag kibocsátásért felelős berendezéseket fizikailag is leállítják. És ezzel már el is érkeztünk oda, hogy nem azért van Start-Stop rendszer mert az jó, meg kímélő, hanem azért mert az autógyártó, a számára megengedett károsanyag kibocsátási norma alá így fért be... Ha tovább gondoljuk, akkor máris megvan az elektromos autók "gyártásának" a logikus magyarázata. Mert nem az elektromos vagy a hibrid pörgeti az autóipart, nem az hoz nyereséget, hanem a benzin (vagy gázolaj) zabáló, mindenféle földi jóval ellátott hagyományos modellek. És ez még egy jó darabig így is marad. Nem sokat számít 2-3 százaléknyi csökkenés a károsanyag kibocsátásban, ha évente 4-5-6 százalékkal több autót adnak el...

:offtopic:
Áf
Az lehet, hogy a fentiek nem a hőn áhított kényelmi kütyükről szóltak , close too - bár meglehetősen röviden - de teljesen az igazsághoz szorosan khónvergáltak!
Án
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1459 Dátum: 2017.12.15 15:17:18 »
Yaris-ban, Verso-ban egyaránt tökéletes már évek óta.
Komfort index relé...

Basszus, ma megérkezett és rájöttem, hogy elcsesztem a megrendelést, mert a LED-es változatot rendeltem tévedésből. Bepróbáltam az autóba, de természetesen egyetlen rövid villanást követően nem villogott tovább... Írtam az eladónak, hogy cseréljük már ki, lécci...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1460 Dátum: 2017.12.15 15:21:58 »
Igen, van mindkét verzio... Melyik kodszàmùt vetted? Rendes eladonak tünik, meg lehet vele beszélni szerintem. Ha Paypal-on keresztül fizettél, akkor azt hiszem visszaigényelheted a postàzàsi költséget, amit a téves rendelés visszaküldésére fizetsz ki (nézz egy kicsit utàna), igy elvileg nem lesz ràfizetéses.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1461 Dátum: 2017.12.15 15:32:09 »
Igen, van mindkét verzio... Melyik kodszàmùt vetted? Rendes eladonak tünik, meg lehet vele beszélni szerintem. Ha Paypal-on keresztül fizettél, akkor azt hiszem visszaigényelheted a postàzàsi költséget, amit a téves rendelés visszaküldésére fizetsz ki (nézz egy kicsit utàna), igy elvileg nem lesz ràfizetéses.
Ebayen én mindig PayPalon kerfesztül fizetek. Köszi a tippet, nem tudtam, hogy van ilyen visszaigénylési lehetőség.
Most utánanéztem, hogy tesóm YarisII-jébe nem jó-e ez a típus, de sajna abba másik kell.
Mindegy, már megvan a sima, nekem való is, és bízom benne, hogy az eladó partner lesz a cserében. A szállítási díj 1500Ft, le is tojom, ha mégis nekem kell állnom, csak cserélje ki.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1462 Dátum: 2017.12.15 20:12:39 »
mennyi egy ilyen relé!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1463 Dátum: 2017.12.15 20:54:35 »
Forintra àtszàmitva olyan 18e - 20e között mozog szàllitàsi költséggel.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1464 Dátum: 2017.12.16 00:11:13 »
50EUR plusz 1500 ft szállítási klts.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1465 Dátum: 2017.12.16 09:06:31 »
Forintra àtszàmitva olyan 18e - 20e között mozog szàllitàsi költséggel.
egy ilyen kis relé?? azigen...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1466 Dátum: 2017.12.16 10:05:47 »
Sokallod? Bontóban, eredeti állapotút (azaz komfort funkció okosítás nélkülit) használtan, nem kapsz 5000+Áfa alatt.
Itt a komfortindex elektronika van beépítve a gyári relébe, amit a sajátod helyére bepattintasz, azaz az autó eredeti állapotát nem változtatod meg (semmi kábelvágás, gányolás stb.) Mikrokontroller-vezérelt, pl. a sáv-elhagyás figyelmeztetővel is kompatibilis (ha van az autóban). Az ár/érték arányt tartsd szem előtt...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1467 Dátum: 2017.12.16 11:09:09 »
Ebayen én mindig PayPalon kerfesztül fizetek. Köszi a tippet, nem tudtam, hogy van ilyen visszaigénylési lehetőség.
Most utánanéztem, hogy tesóm YarisII-jébe nem jó-e ez a típus, de sajna abba másik kell.
Mindegy, már megvan a sima, nekem való is, és bízom benne, hogy az eladó partner lesz a cserében. A szállítási díj 1500Ft, le is tojom, ha mégis nekem kell állnom, csak cserélje ki.

Én is letojnám, ha így végbemenne. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1468 Dátum: 2017.12.16 14:41:17 »
Sokallod? Bontóban, eredeti állapotút (azaz komfort funkció okosítás nélkülit) használtan, nem kapsz 5000+Áfa alatt.
Itt a komfortindex elektronika van beépítve a gyári relébe, amit a sajátod helyére bepattintasz, azaz az autó eredeti állapotát nem változtatod meg (semmi kábelvágás, gányolás stb.) Mikrokontroller-vezérelt, pl. a sáv-elhagyás figyelmeztetővel is kompatibilis (ha van az autóban). Az ár/érték arányt tartsd szem előtt...
Így van. Ez csak első hallásra tűnik soknak, de, mivel teljesen gyári Denso reléről beszélünk, plusz még egy szakszerűen bekötött kis “komfort” áramkör is van benne, már nem tűnik aránytalanul drágának. Ráadásul, a biztonság szükséges elvárás ezen relé felé, hiszen részét fogja képezni az autó elektronikai rendszerének, nem mindegy, hogy okosba forrasztgatott, vagy szakszerű, eredeti alkatrészekből álló egységet kapunk, ami, ahogy te is írtad, évek óta probléma nélkül működik az autóidban.

Egyébként, elutaltam a 20 zlotyit az eladónak, vissza kell küldjem a nem jót, de ő ezt nem megvárva, már hétfő reggel postázni fogja nekem a klasszik verziót, hogy karácsonyig megérkezzen.
Szóval, ha ez tényleg így lesz, teljesen korrekt módon jár el.

Készítettem pár képet a reléről, amit vettem, és az eredetiről:


Toyodiy-en megkerestem a relé helyét:


És valóban ott is van (a képen középen-fönt, az a szürke kis doboz):


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1469 Dátum: 2017.12.16 15:02:07 »
Az én Corollàmba azt hiszem màs kodszàmù relé kellett. Most màr akkor csak az a kérdés, hogy csupàn egy, vagy két szàllitàsi költséget fogsz bukni.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos