Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 406970 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1335 Dátum: 2017.02.06 21:07:53 »
Tetőmonitor, fejtámlamonitor, infrás fejhallgató témában van valakinek pozitív/negatív tapasztalata?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1336 Dátum: 2017.02.06 22:57:00 »
Tetőmonitor, fejtámlamonitor, infrás fejhallgató témában van valakinek pozitív/negatív tapasztalata?
Nekem van. Pozitiv. De az gyari volt :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1337 Dátum: 2017.02.07 00:08:19 »
Tetőmonitor, fejtámlamonitor, infrás fejhallgató témában van valakinek pozitív/negatív tapasztalata?
van
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1338 Dátum: 2017.02.07 16:28:13 »
Nekem van. Pozitiv. De az gyari volt :)
Akkor feltéve, hogy maga a monitor jó minőségű... Kölyköket lefoglalta? Az infra füles használata nem volt túl macerás?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1339 Dátum: 2017.02.07 17:24:56 »
bt jobb
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1340 Dátum: 2017.02.07 17:40:40 »
Mi kaptunk anno ajándékba egy 7"os digitális képkeretet ami képes volt .avi fájlokat lejátszani. Ezt trükkösen oda tudtuk rögzíteni a fejtámlához.
Kb 2 éves korig foglalta le a gyereket a rajzfilm, utána egyre kevésbé. Meghát sok órán át utazva végülis nem is jó ötlet folyamatosan tartalmakat a gyerek agyába pumpálni - leszoktunk róla. Itthon se nagyon tévéznek. Ezirányú fejlesztés nálunk fölös pénzkidobás lenne.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1341 Dátum: 2017.02.07 19:29:53 »
Vacilálok rajta én is, hogy van-e értelme egy százast rákölteni. Ha meg igen, akkor tetőmonitor vagy fejtámlamonitorokat inkább... Nyaralásnál, síelésnél 2-6 órás utazásokon ha egy kocsiban van mindenki, akkor a 3 gyerek jócskán hozzátesz a káosz elmélethez. Nem bánék egy olyan megoldást ahol 1-2 órára lekötöttem őket, de közben nem kell a mesét "élveznem", hanem mondjuk beszélgethetek az asszonnyal.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1342 Dátum: 2017.02.07 20:59:18 »
Adj a kezükbe tabletet. Leteszik ha unják, elveheted ha bünti van, és nem csak filmet lehet rajta nézni. Ja és nem csak kocsiban  ;)

És nincs szétbarmolva az autó sem.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1343 Dátum: 2017.02.07 22:49:31 »
Én magamnak refurbished ipadot vettem, tök jó, munkára szórakozásra hasznalom. Nézd meg párat, multifunctionális.

bodomate

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1344 Dátum: 2017.03.06 16:11:00 »
Üdv!

2005-ös Toyota Corolla Hatchback-hez hátsó TAP 400 tolatóradart sötétszürke szenzorokkal. Tippek, hogy hol kapható? Esetleg ahol be is szerelik?

Válaszokat előre is köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1345 Dátum: 2017.03.07 19:47:53 »
Üdv!

2005-ös Toyota Corolla Hatchback-hez hátsó TAP 400 tolatóradart sötétszürke szenzorokkal. Tippek, hogy hol kapható? Esetleg ahol be is szerelik?

Válaszokat előre is köszönöm!
Autóvillamosságit tudok ajánlani aki Toyotaspecifikus.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1346 Dátum: 2017.03.13 12:03:04 »
Félve, de megkérdezem:

Avensis 1.8 (T25) 2004-es lépcsőshátúba vajon mennyiért lehetne kivitelezni a gyári tempomatot, és mekkora szívás beaplikálni, mit kell szét/ki/le szedni hozzá? Arra tippelek, hogy kell egy kar, kábel a kuplunghoz, az ECU-hoz, és még egy kuplungkapcsoló, valamint az ECU-ban engedélyeztetni a cuccot. A kar elvileg két vezetékes, a kuplung kapcsoló szintén, az ECU meg a kesztyűtartónál. Ezt annyira necces összekötni? Persze szaktudás kell hozzá, hogy mit hová, ez ok. Vagy van külön tempomat vezérlő egység is, amit még meg kell venni?
Feltételezem, hogy az elektronikus gázpedálnál a sebességjelet már az ECU is megkapja, a fordulat jelet is, és ha szabályozni kell, akkor gondolom software-ből tuzdna is, ezért vgyok kíváncsi, hogy a gyári szetthez vajon mi kellhet még a felsoroltakon kívül.

Olvastam a topicban, és mintha írtak volna itt 100-120 ezres árakról, de ez márkaszervízes ár, és gyári új cuccokkal, karral együtt, meg mindennel, vagy ez valami utólagos szerkentyű?

Ja, az enyém már elektromos gázpedálos, nem bowdenes, így a mechanikus tempomat nem jó hozzá, és olyat sem szeretnék, ami valami bowdennel húzgálja a gázpedált, és úgy szabályoz, mert már ilyet is láttam olcsósítva. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

ult1mate

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1347 Dátum: 2017.03.13 14:41:17 »
Félve, de megkérdezem:

Avensis 1.8 (T25) 2004-es lépcsőshátúba vajon mennyiért lehetne kivitelezni a gyári tempomatot, és mekkora szívás beaplikálni, mit kell szét/ki/le szedni hozzá? Arra tippelek, hogy kell egy kar, kábel a kuplunghoz, az ECU-hoz, és még egy kuplungkapcsoló, valamint az ECU-ban engedélyeztetni a cuccot. A kar elvileg két vezetékes, a kuplung kapcsoló szintén, az ECU meg a kesztyűtartónál. Ezt annyira necces összekötni? Persze szaktudás kell hozzá, hogy mit hová, ez ok. Vagy van külön tempomat vezérlő egység is, amit még meg kell venni?
Feltételezem, hogy az elektronikus gázpedálnál a sebességjelet már az ECU is megkapja, a fordulat jelet is, és ha szabályozni kell, akkor gondolom software-ből tuzdna is, ezért vgyok kíváncsi, hogy a gyári szetthez vajon mi kellhet még a felsoroltakon kívül.

Olvastam a topicban, és mintha írtak volna itt 100-120 ezres árakról, de ez márkaszervízes ár, és gyári új cuccokkal, karral együtt, meg mindennel, vagy ez valami utólagos szerkentyű?

Ja, az enyém már elektromos gázpedálos, nem bowdenes, így a mechanikus tempomat nem jó hozzá, és olyat sem szeretnék, ami valami bowdennel húzgálja a gázpedált, és úgy szabályoz, mert már ilyet is láttam olcsósítva. :)


Ez az egész engem is érdekelne és eléggé sokallom azt a 120+ árat ért.
Ahogy nézegettem ezek nem gyári tempomat árak sajnos.
Kicsit drága a "szaktudás" amikor vannak még hasonló tudást igénylő szakmák mégsem ennyire lehúzósak.
Esetleg valaki ismer olyan szakit aki nem ennyire embertelen áron dolgozik?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1348 Dátum: 2017.03.13 14:44:40 »
Félve, de megkérdezem:

Avensis 1.8 (T25) 2004-es lépcsőshátúba vajon mennyiért lehetne kivitelezni a gyári tempomatot, és mekkora szívás beaplikálni, mit kell szét/ki/le szedni hozzá? Arra tippelek, hogy kell egy kar, kábel a kuplunghoz, az ECU-hoz, és még egy kuplungkapcsoló, valamint az ECU-ban engedélyeztetni a cuccot. A kar elvileg két vezetékes, a kuplung kapcsoló szintén, az ECU meg a kesztyűtartónál. Ezt annyira necces összekötni? Persze szaktudás kell hozzá, hogy mit hová, ez ok. Vagy van külön tempomat vezérlő egység is, amit még meg kell venni?
Feltételezem, hogy az elektronikus gázpedálnál a sebességjelet már az ECU is megkapja, a fordulat jelet is, és ha szabályozni kell, akkor gondolom software-ből tuzdna is, ezért vgyok kíváncsi, hogy a gyári szetthez vajon mi kellhet még a felsoroltakon kívül.

Olvastam a topicban, és mintha írtak volna itt 100-120 ezres árakról, de ez márkaszervízes ár, és gyári új cuccokkal, karral együtt, meg mindennel, vagy ez valami utólagos szerkentyű?

Ja, az enyém már elektromos gázpedálos, nem bowdenes, így a mechanikus tempomat nem jó hozzá, és olyat sem szeretnék, ami valami bowdennel húzgálja a gázpedált, és úgy szabályoz, mert már ilyet is láttam olcsósítva. :)
Úgy tudom, hogy a 2006-os facelift előtti kocsiknál csak 2.4-es Executive volt alkalmas tempomatra, a többibe ekkor gyárit még nem lehetett berakni. 100-150 közt utángyártott OFF-brand-et tudnak beépíteni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1349 Dátum: 2017.03.13 14:49:07 »
Úgy tudom, hogy a 2006-os facelift előtti kocsiknál csak 2.4-es Executive volt alkalmas tempomatra, a többibe ekkor gyárit még nem lehetett berakni. 100-150 közt utángyártott OFF-brand-et tudnak beépíteni.
Pedig nekem is gyári van a fl előtti 2.0 benzineshez.

Inkább úgy helyes a tempomatos kérdés, hogy az 1.8 benzineshez nem tudták megoldani annak gyári illesztését. A többi motorhoz felszereltségtől függően vagy járt vagy utólag megoldották/megoldhatják.