Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400484 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1305 Dátum: 2016.11.25 11:44:07 »
Az nem annyira jo hir. Nagyon elkenyelmesedtem.
Viszont az autot csak most vettem, nem kellene mar lecserelni :)
Felhivom a pecsi Toyotat.

Éppen ezt fogom megvalósítani én is, egy 2004.12. havi T25-be internetről vásárolt kar beépítését.
Tegnap eljutottam a kormány leszereléséig, csak a karnak nincs gyárilag kialakított helye a kormányon, így megriadtam és visszaszereltem az egészet.
De egyik fórumtársunkkal konzultálva megnyugodtam, hogy jó volt az irány, és az általad is belinkelt spanyol leírás szerint a duda mozgó lemezére kell felszerelni a kart, készíteni kell furatokat és távtartót is.  :whistling:

Meg fogom csinálni magamnak, és készítek fényképet a műveletről, had legyen az utókornak DIY tempomat.  ::)

Már csak hetek kérdése, mikor veszem rá magam megint, hogy nekiessek...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1306 Dátum: 2016.11.25 11:48:35 »
Már csak hetek kérdése, mikor veszem rá magam megint, hogy nekiessek...
Egy pofa sör, meg egy pálesz rá, és máris jön a munkakedv.  :tt2:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1307 Dátum: 2016.11.29 12:10:42 »
A Verso-ban is hibátlan. Ma pattintottam be a helyére.
Nagyon megszoktam amúgy az évek alatt (kiában gyárilag volt, Yaris-ban meg ugyanez), hogy ma míg beértem az alap-indexxel a melóhelyre, számtalanszor csak egy felvillanást láttak az emberek körülöttem, mert minden sávváltáskor, kisebb kanyarodáskor meg körforgásokból kifelé csak ennyire van szükség... mire észrevettem, hogy jaj ez kevés volt már kellemetlen volt megismételni... na majd most hazafelé! Minden pöccintés 3 indexet ér!
A Yaris-ban másfél év után úgy tűnik tönkrement a komfortindex modul. Van, hogy azt csinálja, hogy folyamatosan balra indexel, nem lehet kikapcsolni, csak a motor leállításával.
Írtam a srácnak (így másfél év után), és azonnal válaszolt, kérte a postai címemet, azonnal küld egy újat, és még bónuszként alkatrészt is ad a régi javítására. Mindezt ingyen.
Nesze neked garancia  :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1308 Dátum: 2016.11.29 12:17:31 »
A Yaris-ban másfél év után úgy tűnik tönkrement a komfortindex modul. Van, hogy azt csinálja, hogy folyamatosan balra indexel, nem lehet kikapcsolni, csak a motor leállításával.
Írtam a srácnak (így másfél év után), és azonnal válaszolt, kérte a postai címemet, azonnal küld egy újat, és még bónuszként alkatrészt is ad a régi javítására. Mindezt ingyen.
Nesze neked garancia  :clap:
Korrekt hozzáállás. Mi romlott el benne?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1309 Dátum: 2016.11.29 12:24:27 »
Van benne 2 db. tranzisztor (BS170), ezek szimulálják a 3 db. indexelést az autó felé, az IC-től kapott vezérlés alapján. Egyik a jobb-index, másik a bal-indexé. Valószínűleg a bal odalt vezérlő tarnzisztor tönkrement.
1 db. ilyen tranzisztor a Lomex-ban bruttó 38 Forint, a drágább fajta.
Erre a srác nem szarozik, nem csak hogy két darabot küld belőle, hanem egyenesen egy új, kompletten összeszerelt modult is.

Szerk: megírta még, hogy már régóta nem BS170-est használ az új modulokba, ezért nem azt fog küldeni, hanem mást a helyére. Valszeg a BS170 gyenge ide, ezért is szállhatott el (igaz másfél év után).
Még ma adja fel postán.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.29 12:50:25 írta robi (Robi) »

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1310 Dátum: 2016.11.29 12:47:04 »
Nagyon korrekt a srác, én is rendeltem tőle Versóba valót. Ebayen elvileg olyan komfort relét árul ebbe a típusba, amiben nincs beépítve a komfort elektronika, de olyan szépen kértem, hogy nekem megcsinálta... Aranyat ér ez a srác a Toyotásoknak.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1311 Dátum: 2016.12.06 08:10:54 »
Egy pofa sör, meg egy pálesz rá, és máris jön a munkakedv.  :tt2:

Kész!

Siker van, nem volt nagy durranás beszerelni, de azért van egy-két praktika, amit érdemes használni menet közben. :)  :clap:
Teszi a dolgát ahogy kell, minden oks eddig! :)

Bee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1312 Dátum: 2016.12.06 18:52:16 »
üdv
Kérdés szinten egyenlőre , van itt valaki aki utólagosan szereltetett az autójába állófűtést,mivel jár,és mennyiből lehet kihozni :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1313 Dátum: 2016.12.12 09:46:39 »
Van benne 2 db. tranzisztor (BS170), ezek szimulálják a 3 db. indexelést az autó felé, az IC-től kapott vezérlés alapján. Egyik a jobb-index, másik a bal-indexé. Valószínűleg a bal odalt vezérlő tarnzisztor tönkrement.
1 db. ilyen tranzisztor a Lomex-ban bruttó 38 Forint, a drágább fajta.
Erre a srác nem szarozik, nem csak hogy két darabot küld belőle, hanem egyenesen egy új, kompletten összeszerelt modult is.

Szerk: megírta még, hogy már régóta nem BS170-est használ az új modulokba, ezért nem azt fog küldeni, hanem mást a helyére. Valszeg a BS170 gyenge ide, ezért is szállhatott el (igaz másfél év után).
Még ma adja fel postán.

Megjött a cserealkatrész és az extra modul is. C114 típusú tranzisztort kaptam a BS170 helyére. Ára a Lomex-ban bruttó 8 Forint darabja.
A tranzisztorok cseréje után ismét tökéletesen működő komfort index van a Yaris-ban.

A Verso-ba is tettem korábban ilyen modult, abba még a régi fajta tranzisztor van, ki fogom cserélni újra azt is, megelőzés céljából.  ;)

bodomate

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1314 Dátum: 2016.12.12 15:57:52 »
Üdvözlet!

3 napja végre Toyota tulaj lettem.  ::) Első autó, 2005-ös Corolla Hatchback Terra 1.4 benzin. Kb. három hónapos keresgélés és kereskedőtől-kereskedőig járás zárult le végre. Sok autót megnéztem, de vagy "kitűnő" állapotúnak hirdetett autó törve vagy fújva volt, vagy a kilométer hibádzott, avagy egy külföldről behozott "magyar papírokkal" vizsga nélkülibe futottam bele. De végül csak sikerült magánszemélytől 135 ezer kilométerrel egyet kifogni, tökéletes állapotban. Mivel többnyire autópályán fogom használni, ezért érdeklődnék milyen tempomat építhető be. Kinéztem egy fajtát, csak nem tudom kompatibilis-e vagy sem. Illetve hol lehet beszerezni és beszereltetni.

Alábbi E-cruise EC 41 modell beépíthető-e a 2005-ös Hatchback-be: http://lpdk.com/products_cruisecontrol.control.php

Köszi a válaszokat
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.12 16:05:45 írta bodomate »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1315 Dátum: 2016.12.13 22:58:16 »
Én E12 D-4D-be ezt használom, ha elektromos gázpedálos az autód (nem vezet bowden a fojtószelephez), akkor könnyen, gyorsan beépíthető.

Jól használható, finoman szabályozható kütyü.  :yes:
Egyetlen gond, hogy picit kopottasabb gázpedál esetén néha-néha (nekem 2 havonta 1x) TPS hibát fog dobni, de leállítás-újraindítás után ugyanúgy tökéletes az autó.  ;)

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1316 Dátum: 2016.12.14 21:12:34 »
Sziasztok,

Apósom panaszkodik hogy a nemrég vásárolt OFF Dusterből nem  lát jól hátra tolataskor.

Karácsonyra gondoltam lehetne ezt orvosolo ajándékot venni.

Tolató radarbol mit ajánlanátok? Mit kell ott vásárlásnál figyelni?

Kamerák első ránézésre elég húzós összegbe kerülnek.

Köszönöm

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1317 Dátum: 2016.12.14 21:21:01 »
Szerintem praktikusabb is egy jó radar, mint a kamera, mert amikor a legjobban kell, akkor a kamerában általában ugyanúgy nem látni semmit mint a tükörben. Esőben és/vagy sötétben, szűk helyen, stb...

A radar meg gyakorlatilag minden körülmény között "lát". Persze a legideálisabb ha mind2 van.  :yes:

Amúgy Spal, Valeo környékén nézelődnék első körben.  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1318 Dátum: 2016.12.14 21:35:26 »
Nemtom, nekem a gyári kamera a Verso-ban kiválóan lát sötétben, esőben. Automatikus éjeli üzemmódja van, külön állítható a nappali/éjjeli kép kinézete ízlés szerint.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1319 Dátum: 2016.12.14 22:00:34 »
Igen, a gyári kamerák jók szoktak lenni, de az utólagosaknak csak a felső 1/3-a használható sztem. És ugye sok múlik a belső egységen/képernyőn is, az se filléres tétel. Főleg ha van igény az igényes kinézetre...  ::)