Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 407320 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1140 Dátum: 2015.10.08 07:10:06 »
Igen, enyém is ilyen volt!

Amúgy kihangosítós?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1141 Dátum: 2015.10.08 13:15:22 »
Igen, enyém is ilyen volt!

Amúgy kihangosítós?

Nem, mert már nincs rá igényem...nem kell telóznom nagyon. Amúgy köszi, mert a "dolgot" tőled ismertem meg!  :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1142 Dátum: 2015.10.20 09:57:08 »
Majd mesélsz róla, van-e Neked is olyan gond vele, mint nekem volt, vagy bármi más? Ne legyen! Csak kíváncsiságból...
Nekem pld. ha úgy kapcsoltam ki a rádiót, hogy nem a Yatour szólt, akkor elfelejtette a fejegység, hogy van rákötve egy cd-váltó...

Legyen benne sok örömöd! :)

Idáig az egy év alatt kb 2x 3x csinálta,hogy vagy elfelejtette,hogy rajta van a Yatour,vagy lejátszás közben megállt és azután felejtette el.Csatlakozót kitekertem lehúztam a Yatour-ról vissza és vígan muzsikál tovább.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1143 Dátum: 2015.10.21 19:39:51 »
Majd mesélsz róla, van-e Neked is olyan gond vele, mint nekem volt, vagy bármi más? Ne legyen! Csak kíváncsiságból...
Nekem pld. ha úgy kapcsoltam ki a rádiót, hogy nem a Yatour szólt, akkor elfelejtette a fejegység, hogy van rákötve egy cd-váltó...

Legyen benne sok örömöd! :)

Nálam az az érdekes, hogy a 8GB-os  SD-m még félig sincsen, mégis csak 15 CD-t (CD15) hajlandó elfogadni...hiába van több mappa, ennyit tud felismerni. (pedig 99-ig kellene, ha igaz)
Ami még érdekes, hogy ha "RND+CD" vagy csak "RND" üzemet állítok a rádión, azt az első kikapcsolásnál elfelejti. Ennyi a tapasztalat, de így is meg vagyok vele elégedve...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1144 Dátum: 2015.12.08 09:30:20 »
Sziasztok!
2007-es Corolla Versoba szeretnék a müszerfal tetején lévő rekeszbe rakni valamilyen tolató kamera monitort.A kamera valószinüleg a rendszámkeretbe beépitett lenne.Tudnátok ajánlani konkrét tipust?
Köszönöm.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1145 Dátum: 2015.12.08 16:53:24 »
Sziasztok!
2007-es Corolla Versoba szeretnék a müszerfal tetején lévő rekeszbe rakni valamilyen tolató kamera monitort.A kamera valószinüleg a rendszámkeretbe beépitett lenne.Tudnátok ajánlani konkrét tipust?
Köszönöm.

Én ezzel kacérkodok...

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1pc-lot-Brand-new-4-3-TFT-LCD-Special-Rear-View-Mirror-Car-Monitor/520693343.html
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1146 Dátum: 2015.12.22 13:21:05 »
András1980 jóvoltából belepróbáltam egy gyári tempomat kart a 2004-es 1.8 Aveba. Én kijelenthetem,hogy nem működik. Semmit nem csinál konkrétan.Tehát nem csak az Ali-s karral,hanem a gyárival sem megy.

Viszont az ebédidőben megejtett bevásárlás alkalmával végleg megérett a gondolat bennem,hogy be kell szereltetnem egy tolatóradart...
1, ki az a barom,aki a tesco parkoló közepébe kirak egy "családi parkoló" jelzőtáblát,ami pont olyan széles,hogy eltűnik a holttérben...  :cry: :whistling:
2, már harmadszor csípek el vele ugyan ott a vezető oldalon hátul pont a lámpa vonalába valamit. Vagy táblát,vagy csikkes kukát.

Most viszont a festék is megrepedt egy tenyérnyi helyen és le is nyúztam rendesen.Így már biztosan festeni kell.Gondoltam akkor itt az idő,hogy egy hátsó tolatóradar is bepattanjon. Nem szeretnék semmi kijelzőt,csak csipogjon megbízhatóan.Tudnátok ajánlani konkrét típust,ami fényezhető is és nem horror az ára?
Néztem pár hónapja a Valo beep&park N3-at,de a dobozban lévő leírás szerint tilos fényezni a szenzorokat. Lehet venni külön fényezhetőeket valami 3-4e/db áron...
Így letettem róla és átgondolva csak valami síma kijelző nélküli tökéletesen megfelelne szerintem.

tattoo 1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1147 Dátum: 2015.12.22 15:43:07 »
Sziasztok!

 Van egy 2005-ös 2.0 benzines kezi valtos Avensis-em.Gyari tempomatot szeretnek bele.Epitet mar bele vki es,ha igen tudna par infot adni?

Elöre is köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1148 Dátum: 2015.12.22 17:00:01 »
Most viszont a festék is megrepedt egy tenyérnyi helyen és le is nyúztam rendesen.Így már biztosan festeni kell.Gondoltam akkor itt az idő,hogy egy hátsó tolatóradar is bepattanjon.
Uhhh... Majd mesélj, hogy mennyi volt a fényezés. Nekem is kéne, bár nekem csak pár karc van rajta, de még nem mertem megkérdezni.... Anno 2003-ban vettünk új T25-öt. Azt húztam le pont így 2005-ben, a garázsajtóval, amit aztán a Mayer Budakeszi 110.000 bruttó jó magyar forintért fényezett le. Szóval most ott tartok, hogy még nem mertem rákérdezni...

szerk.
Sziasztok!

 Van egy 2005-ös 2.0 benzines kezi valtos Avensis-em.Gyari tempomatot szeretnek bele.Epitet mar bele vki es,ha igen tudna par infot adni?

Elöre is köszi!
Ha jól rémlik, akkor gyári tempomatot a T25 2006 közepétől forgalmazott verziói tudnak csak kezelni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.22 17:02:48 írta Silent »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1149 Dátum: 2015.12.22 18:02:28 »
András1980 jóvoltából belepróbáltam egy gyári tempomat kart a 2004-es 1.8 Aveba. Én kijelenthetem,hogy nem működik. Semmit nem csinál konkrétan.Tehát nem csak az Ali-s karral,hanem a gyárival sem megy.

Nem szeretnék semmi kijelzőt,csak csipogjon megbízhatóan.Tudnátok ajánlani konkrét típust,ami fényezhető is és nem horror az ára?
Néztem pár hónapja a Valo beep&park N3-at,de a dobozban lévő leírás szerint tilos fényezni a szenzorokat. Lehet venni külön fényezhetőeket valami 3-4e/db áron...
Így letettem róla és átgondolva csak valami síma kijelző nélküli tökéletesen megfelelne szerintem.

Tempomatot nem lehet hogy márkaszervizben engedélyezni kell az ECU-nak? Fura, hogy a gyári se működik...

Tolatóradart meg szerintem Valeo, vagy Spal. Mindkettőnek van fényezhető érzékelője. Én muter autójába ilyet tettem: http://www.12volt.hu/product/spal_tolatoradar/
Tudom ajánlani.  :yes:

Jeefoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1150 Dátum: 2015.12.22 20:17:42 »
Sziasztok,


Új vagyok a fórumon és mától új toyota tulaj is.




Jármű: 2012 évj. d-4d 150Le 2.2 diesel
A tempomattal kapcsolatban lenne kérdésem:


Hogyan bírom működésre? 100 körül hiába nyomtam be a kormányon található tempomat gombját, kigyulladt alul a zöld tempomat jelzés a műszerfal alján de semmi sem történt. Ugyanúgy van egy másik ugyanilyen rajzolatú gomb is bal oldalt ahol a fényszórómagasságot is állítom, azt benyomva sem történik semmi azon túl, hogy egy másik tempomat zöld jelzés a műszerfal felső részén jelenik meg.


Német nyelvű a dokumentáció, abból nemigen értek semmit. Angol vagy magyar nyelvű doksi jól jönne ehhez a típushoz, valamint az is elég lenne, ha valaki felvilágosítana, mert nemigen van tapasztalatom... (Értsd: Ez az első ilyen funkcióval rendelkező autóm)


Köszi a segítséget, egyébként eddig nagyon varázslatos a járgány, remélem jól megleszünk hosszú távon együtt... :)



Toyota Avensis 2.2 d-4d

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1151 Dátum: 2015.12.22 20:32:07 »
Azt majd valaki meg fogja mondani, hogy miért van a Te autodon 2 darab tempomat kar, de ha müködésre akarod birni, akkor elöbb be kell nyomni a jobb oldali tempomat karon azt a bizonyos gombot, ami utàn kigyullad a müszerfalon a zöld CRUISE jelzés, majd a kivànt sebességnél lefelé kell nyomni a kart. Utàna a kar tovàbbi lefelé nyomàsa lassitàst, felfelé mozgatàsa gyorsitàsd eredményez, és végül feléd hùzva a kart semlegesited a tempomatot.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1152 Dátum: 2015.12.22 20:42:13 »
Tempomatot nem lehet hogy márkaszervizben engedélyezni kell az ECU-nak? Fura, hogy a gyári se működik...

Tolatóradart meg szerintem Valeo, vagy Spal. Mindkettőnek van fényezhető érzékelője. Én muter autójába ilyet tettem: http://www.12volt.hu/product/spal_tolatoradar/
Tudom ajánlani.  :yes:

Ez az egy még számomra is kérdéses,hogy kell e módosítani az ECU-n,vagy hogy lehet e.
A tolatóradarnál én is ezt a kettőt néztem meg az SMP-t. Valeo N1 ami nekem elég lenne,de van ahol azt írják hogy fényezhetőek a szenzorok,van ahol azt hogy nem...Akkor igen vagy nem??

Jeefoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1153 Dátum: 2015.12.22 20:43:06 »
Aha,


köszi, akkor az hibádzott, hogy a karon a gombot csak benyomtam, mire megjelent a zöld jelzés, de lefele már nem húztam. Hát feltehetőleg ezért nem ment.


A bal oldalon egy nyomógomb van csak. A német leírásból annyit hámoztam ki, hogy sebesség limit, tehát ez nem tempomat, csak hasonlít a jele arra. Van mit megismerni rajta.


Köszönöm az infót, majd kipróbálom holnap, hátha.
Toyota Avensis 2.2 d-4d

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1154 Dátum: 2015.12.22 20:48:59 »
Aha,


köszi, akkor az hibádzott, hogy a karon a gombot csak benyomtam, mire megjelent a zöld jelzés, de lefele már nem húztam. Hát feltehetőleg ezért nem ment.


A bal oldalon egy nyomógomb van csak. A német leírásból annyit hámoztam ki, hogy sebesség limit, tehát ez nem tempomat, csak hasonlít a jele arra. Van mit megismerni rajta.


Köszönöm az infót, majd kipróbálom holnap, hátha.

A tempomatod kétfunkciós:  Az egyik a hagyományos "tempomat", ahol egy bizonyos sebességet tart a gép.  A másik a sebességkorlátozó (speed limiter) funkció, ami egy bizonyos (beállított) sebesség fölé nem engedi gyorsulni a gépet. Beállítod 50 km/h-ra és a fölé nem megy a kocsi, hiába nyomod a gázt.  Jellemzően egy adott sebességnél benyomod a gombot és akkor megjegyzi, hogy afölé nem mehet. Kuplung, fék lenyomása oldja mindkét funkciót. A hirtelen padlógáznak elvileg oldania kell a speed limiter funkciót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.