Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400620 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1065 Dátum: 2014.04.04 20:53:02 »
Voltam ma a Toyota szervizben egyéb ügy miatt, és ha már ott jártam megkérdeztem, hogy az 1.8-ás 2005-ős T25-ös Avemba lehet-e utólag beszerelni tempomatot. Azt mondták, hogy már többször csináltak ilyet, igaz nem ebbe a motortípusba. Kerestélt jó sokáig, de sajnos nem derült ki, hogy lehet-e csatlakoztatni a tempomatot az enyémbe vagy sem. Abba maradtunk, hogy jövő héten bemegyek, és megnézik, hogy egyáltalán van-e csatlakozási lehetőség vagy nincs. Ha nincs, akkor eleve bukta, ha viszont van, akkor megrendelik az alkatrészt hozzá, bepróbáljuk és cross fingers. :) Ha működik, örülünk, ha nem akkor nem kell kifizetnem. :)
~53.000 lenne 2 alkatrésszel beszerelve.
Jobb, mint az utólagos tempomatot 100.000-ért. :) És ez még gyári alkatrész is. :)

Ez így minden tekintetben nagyon jól hangzik. Remélem összejön!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1066 Dátum: 2014.04.07 10:13:01 »
Köszi!  ;)

lovapete

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1067 Dátum: 2014.04.11 10:53:01 »
Egy bontott versobol nem lehet atteni a tempatot egy 2006os corollaba?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1068 Dátum: 2014.04.11 14:12:10 »
Ezt igazán a márkaszerviz tudná megmondani. Ha motorkódot és felszereltségi szintet tudsz nekik mondani, abból nekik tudniuk kell a választ. Illetve a kiszerelt tempomatnak biztosan van egy cikkszáma.
De volt egyáltalán Corollában gyári tempomat? Mert ha nem, akkor azért közel sem olyan sima az ügy.
music     

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1069 Dátum: 2014.04.13 10:40:27 »
Valaki próbált már aftermarket HUD-ot beszerelni a kocsiba? Sajnos az RX-ben az én magasságommal és kormányállásommal a sebességmérő teljesen ki van takarva. Gyakorlatilag 0-30km/h és 170-200 közötti sávot látom csak. Mindkettő olyan érték ami nem túl használható a hétköznapokban...

Amennyiben meg akarom nézni hogy mennyivel megyek, akkor le kell húzni a nyakamat és be kell pillantani a kormánykerék mögé. Néztem egy-két videót aftermarket HUD-okról, de azok alapján necces a történet mivel a dupla üveg miatt a HUD nehezen olvasható lesz.

Próbálta már valaki? Van olyan megoldás, ami használható?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1070 Dátum: 2014.04.13 11:37:08 »
Valaki próbált már aftermarket HUD-ot beszerelni a kocsiba? Sajnos az RX-ben az én magasságommal és kormányállásommal a sebességmérő teljesen ki van takarva. Gyakorlatilag 0-30km/h és 170-200 közötti sávot látom csak. Mindkettő olyan érték ami nem túl használható a hétköznapokban...

Amennyiben meg akarom nézni hogy mennyivel megyek, akkor le kell húzni a nyakamat és be kell pillantani a kormánykerék mögé. Néztem egy-két videót aftermarket HUD-okról, de azok alapján necces a történet mivel a dupla üveg miatt a HUD nehezen olvasható lesz.

Próbálta már valaki? Van olyan megoldás, ami használható?

Ha van egy használaton kívüli, ámde még üzemképes okostelód, droidra van számos HUD funkciós progi, ami jól használható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1071 Dátum: 2014.04.13 18:28:55 »
Ha van egy használaton kívüli, ámde még üzemképes okostelód, droidra van számos HUD funkciós progi, ami jól használható.

Pillanatnyilag nincs, de hamarosan lesz, mert pár hónap múlva kénytelen leszek lecserélni a mostani telefont, de húzom amíg lehet.

Próbáltam androidos HUD-okat, de nappali fényben nem igazán látni a pontos értékeket. Mindenesetre végülis mi garantálná hogy egy aftermarket HUD esetében lehetne látni ha a telefon esetében nem lehet...semmi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1072 Dátum: 2014.04.14 05:49:55 »
Pillanatnyilag nincs, de hamarosan lesz, mert pár hónap múlva kénytelen leszek lecserélni a mostani telefont, de húzom amíg lehet.

Próbáltam androidos HUD-okat, de nappali fényben nem igazán látni a pontos értékeket. Mindenesetre végülis mi garantálná hogy egy aftermarket HUD esetében lehetne látni ha a telefon esetében nem lehet...semmi.

Én próbáltam napsütésben is - nekem olyan alkalmazásom van, amiben lehet a betűttípust, annak formáját és színét állítani igény szerint -, simán lehet értékelhetően látni, beállítás kérdése.  Egyébként tavaly a kakucsi talin próbálgattuk a Prius Plus HUD-ját, háááááát, a droidos sokkal impresszív volt, na azt alig lehetett látni a napsütésben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1073 Dátum: 2014.04.16 09:13:54 »
Voltam ma a Toyota szervizben egyéb ügy miatt, és ha már ott jártam megkérdeztem, hogy az 1.8-ás 2005-ős T25-ös Avemba lehet-e utólag beszerelni tempomatot. Azt mondták, hogy már többször csináltak ilyet, igaz nem ebbe a motortípusba. Kerestélt jó sokáig, de sajnos nem derült ki, hogy lehet-e csatlakoztatni a tempomatot az enyémbe vagy sem. Abba maradtunk, hogy jövő héten bemegyek, és megnézik, hogy egyáltalán van-e csatlakozási lehetőség vagy nincs. Ha nincs, akkor eleve bukta, ha viszont van, akkor megrendelik az alkatrészt hozzá, bepróbáljuk és cross fingers. :) Ha működik, örülünk, ha nem akkor nem kell kifizetnem. :)
~53.000 lenne 2 alkatrésszel beszerelve.
Jobb, mint az utólagos tempomatot 100.000-ért. :) És ez még gyári alkatrész is. :)

Tegnap du. voltam Toyota szervizben, megnéztük, hogy beszerelhető a gyári tempomat kapcsoló. Szerelővel szétszedtük a kormányt, első ránézésre nem. Majd szerencsére volt ott egy másik hasonló korú Ave, ugyanilyen kormánnyal, amin volt tempomat. Szétszedtük annak a kormányát is. A kormányok között igazából semmi különbség nem volt. Tehát fizikailag a kapcsoló beszerelhető. Lenéztük, hogy hova van bekötve a tempomat kapcsoló vezetéke. Széthúzta az enyémen is a csatlakozót, és csavarhúzóval megpróbálta rövidre zárni azt a két lábat, ahova a képen a fehér és a piros vezeték csatlakozik. Azt mondta, hogy így be kéne kapcsolni a műszerfalon a tempomat visszajelző lámpának. Mivel nem kapcsolt be, így állítása szerint az Én autóm nem tudja ezt a funkciót.
Na most javítsatok ki ha tévedek, de ezt tényleg így kell ellenőrizni? Ennyi? Rövidre zárjuk csavarhúzóval? Azon a kapcsolón ha jól gondolom, legalább 4 funkció van. És ennyi lenne csak az ellenőrzése?!
Más esetleg van itt, akinek 2005-ös, 1.8-as benzines Aveja van és megtudja erősíteni vagy cáfolni azt, hogy tudja vagy nem tudja a tempomat funkciót az autója?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1074 Dátum: 2014.04.16 09:14:32 »
Tempomat vezetékek.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1075 Dátum: 2014.04.16 09:29:01 »
Lehet, hogy ő azt nézte, hogy a tempomat üzemmód (cruise) kapcsolható-e.
Mert ugye úgy működik, hogy előbb aktiválod az üzemmódot a kar végén lévő kapcsolóval, ekkor van zöld crusie felirat a műszerfalon, de ekkor még nem tartja a sebességet, azt utána a karral tudod beállítani.

Nem értek én ehhez az elektromos részéhez, de lehet, hogy ő csak ezt nézte, hogy világít-e.
A legjobb lett volna a másik autón is ellenőrzni, hogy ott világít-e ebben az esetben.

Tényleg, nem az én autóm volt a másik?  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.16 09:40:26 írta András1980 »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1076 Dátum: 2014.04.16 13:04:16 »
Lehet, hogy ő azt nézte, hogy a tempomat üzemmód (cruise) kapcsolható-e.
Mert ugye úgy működik, hogy előbb aktiválod az üzemmódot a kar végén lévő kapcsolóval, ekkor van zöld crusie felirat a műszerfalon, de ekkor még nem tartja a sebességet, azt utána a karral tudod beállítani.

Nem értek én ehhez az elektromos részéhez, de lehet, hogy ő csak ezt nézte, hogy világít-e.
A legjobb lett volna a másik autón is ellenőrzni, hogy ott világít-e ebben az esetben.

Tényleg, nem az én autóm volt a másik?  :D

Nem, pezsgő színű volt és dízel. ;)
Motorcserén... :innocent:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1077 Dátum: 2014.04.16 13:18:04 »
Nem, pezsgő színű volt és dízel. ;)
Motorcserén... :innocent:

Szép!  :devil:
Éppen nemrég írták másik topicban, hogy benzineseket láttak motorcserén, hát akkor itt egy ellenpélda.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1078 Dátum: 2014.04.16 15:18:20 »
Szép!  :devil:
Éppen nemrég írták másik topicban, hogy benzineseket láttak motorcserén, hát akkor itt egy ellenpélda.
Nem, az a szabály, a dízelesek mindig benzines autókat látnak motorcserén, akinek meg benzines van azok meg dízelt.  [rohog]

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1079 Dátum: 2014.04.16 20:49:49 »
Ezt találtam. Ha a tiédben is ez a motor van, akkor valószínűleg nem lehet utólag beletenni.
Én már több hónapja megvettem az Aurisba a tempomat kapcsolót és kábelt, az enyémbe elvileg csak be kell rakni és működik, egyedül az tart vissza, hogy ki kell vágni a kormányburkolatot.
Aurisban 2 kábellel csatlakozik a kormányhoz, a kapcsolók egy-egy ellenálással vannak párhuzamosan kötve, így tudja megállapítani, hogy melyik van kapcsoló van aktiválva.