Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1050 Dátum: 2014.01.23 18:14:29 »
Ez nagy királyság lehet...
Nem bonyolult szerkezet, nem is értem, miért ennyire kevés autóba van gyárilag, fura, hogy a Lexusokban sincs.
A telefonos alkalmazások többsége GPS sebességet mutat, amelyik meg nem, az foglalja az OBD csatlakozót.
A Waeco-hoz pedig meg kell keresni a sebesség jelet, akárcsak a korábbi tolatóradaroshoz.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1051 Dátum: 2014.01.23 18:16:59 »
A sebességjel általában pontos (nagyon közel áll a valóshoz), az óra csal rá inkább. E12-nél konstans +5km/h.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1052 Dátum: 2014.01.23 18:49:50 »
A sebességjel általában pontos...
Nem a pontosság a bajom, hanem a megkeresés.-)
Szerencsére az E12 ebből a szempontból jól, és könnyen hozzáférhetően van dokumentálva.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1053 Dátum: 2014.01.23 19:29:01 »
SZIASZTOK!

A SEGITSÉGETEKET KÉRNÉM:MILYEN ALKATRÉSZ KELL EGY 1999-ES YARIS UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???

A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
üdv!

Úgy nézem villanyszervós.
http://www.autoalkatresz.hu/auto-kormany/szervok/toyota_yaris_10_kormany_szervo-556066
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kormanymu-szervo/toyota_yaris_elektromos_szervos_kormanyoszlop
Szóval 20k a "listaára", de hogy még kell e hozzá vezérlő elektronika is, és mennyire van előkészítve, vagy miket kell még lecserélni passz.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1054 Dátum: 2014.01.24 09:21:06 »
Ez nagy királyság lehet...
Telóra szedtem le ilyen HUD-os sebességmérő alkalmazást, baromi kényelmes.  :yes:

Mi a neve? Hogy működik?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1055 Dátum: 2014.01.24 14:45:56 »
Mi a neve? Hogy működik?
Droidos telón felméssz a Play-ra. Keresés: HUD. Aztán kiválasztod a Neked tetszőt.
Működése:  tartóba a telót aktív GPS-el és úgy forgatod, hogy a szélvédőn kényelmesen lássad az infókat, leginkább a sebességet.

Kb ennyi...  A legtöbb ilyen alkalmazásban tudod a vetített kép színét, nagyságát a megjelenítendő infók mennyiségét állítani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1056 Dátum: 2014.01.24 22:51:46 »
Velem történt, csak úgy tanulságnak leírom: Van nekem is tolatóradarom, kijelzője nincs. Az udvarból való kiálláskor megszoktam, hogy a kapuhoz közeledve, illetve a két kapuoszlop között haladva a két szélső szenzor jelez ezért sűrűbben csipog, hiszen "akadályt" érzékel, de ugye a valóságban nincs.
Na történt egyszer, hogy a kapu egyik szárnyát (persze, tudom-tudom motoros mozgatás meg minden, de én faluhelyen lakom, ott ilyen úri huncutság nem járja  :D  ) egy nagyobb széllökés befújta.
Én persze tolattam tovább, hiszen megszoktam a fentiekben leírt jelenséget (a csipogással) a kapuoszlopokhoz közeledve, meg sötétedett is és nehezítésként esett az eső. Szóval minden adott volt ahhoz, hogy nekitolassak a bezáródott kapuszárnyak radar ide vagy oda.  :lol:

Azóta van (ha már a rádió tudta ezt) kamerám a radar mellé. De nyilván sokat segít és hasznos ilyen eset elkerüléséhez egy olyan kis kijelző is a radarhoz, ami azt mutatja, hogy melyik szenzor érzékeli az akadályt és milyen távolságra   :hug:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1057 Dátum: 2014.01.24 23:05:44 »
Szerintem egy ék olcsóbb lett volna a kapu alá...  :tt2: :D

Amúgy sötétben, esőben biztos vagyok benne, hogy nem vetted volna észre a kamerán, főleg úgy, hogy nem is számítottál rá...
A távolságkijelző viszont tényleg segített volna...
Amúgy nem folyamatosan sípolt?

tomcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1058 Dátum: 2014.01.25 10:24:59 »
SZIASZTOK!

A SEGITSÉGETEKET KÉRNÉM:MILYEN ALKATRÉSZ KELL EGY 1999-ES YARIS UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???

A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1059 Dátum: 2014.01.25 10:40:13 »
SZIASZTOK!

A SEGITSÉGETEKET KÉRNÉM:MILYEN ALKATRÉSZ KELL EGY 1999-ES YARIS UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???

A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
Amennyiben eltökélten "SZERVÁSÍTANI" szeretnél, akkor a javallatom; 1 háló, 2 ütő+játékostárs, laszti, és mehet a SZERVA-sítás. :) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1060 Dátum: 2014.01.25 10:50:17 »
SZIASZTOK!

A SEGITSÉGETEKET KÉRNÉM:MILYEN ALKATRÉSZ KELL EGY 1999-ES YARIS UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???

A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Üdv a fórumon!

Arra kérnélek, hogy nem írj nagybetűvel ez kiabálást jelent a neten és nem illik.
A másik dolog, hogy szóról szóra ezt a hozzászólásodat két napja tetted ide fel. Ez meg flood, amit a fórum szabályzata tilt.
Hidd el egyetlen kérdésre is jönni fog a válasz.
Kérlek, hogy olvasd el a fórum szabályzatát és annak megfelelően fórumozz.

Köszönöm.


Más: 

Véleményem szerint az utólagos szervósítás nem kivitelezhető, nemcsak magát a hadrvert kell beszerelni, hanem annak a vezérlését is illeszteni kell a kocsi meglévő rendszerébe.  Nem éri meg anyagilag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1061 Dátum: 2014.01.25 18:31:45 »
Szerintem egy ék olcsóbb lett volna a kapu alá...  :tt2: :D

Amúgy sötétben, esőben biztos vagyok benne, hogy nem vetted volna észre a kamerán, főleg úgy, hogy nem is számítottál rá...
A távolságkijelző viszont tényleg segített volna...
Amúgy nem folyamatosan sípolt?

 :D  Igen, azt követően a kapu kiakasztását is megoldottam   :lol:
Érdekes egyébként a kamera, mert a tolatólámpa fénye elég fényt ad ahhoz, hogy ezek az elég fényérzékeny kamerák jól látható képeket adjanak este is.
Egyébként amikor közel értem hozzá sípolt folyamatosan, és tapostam is a fékre (pedig nem "mentem" gyorsan tolatás közben) de addigra már koppant is a kapu   :hmmmm:   Ezért írtam, hogy azért a pancserkodásom is belejátszott, mert figyelhettem volna jobban.   :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1062 Dátum: 2014.01.25 20:24:59 »
:D  Igen, azt követően a kapu kiakasztását is megoldottam   :lol:
Érdekes egyébként a kamera, mert a tolatólámpa fénye elég fényt ad ahhoz, hogy ezek az elég fényérzékeny kamerák jól látható képeket adjanak este is.
Egyébként amikor közel értem hozzá sípolt folyamatosan, és tapostam is a fékre (pedig nem "mentem" gyorsan tolatás közben) de addigra már koppant is a kapu   :hmmmm:   Ezért írtam, hogy azért a pancserkodásom is belejátszott, mert figyelhettem volna jobban.   :yes:

Az valós lehet mert írtad, hogy a művelet közben rátok sötétededett. :) :) :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1063 Dátum: 2014.01.25 21:30:56 »
Az valós lehet mert írtad, hogy a művelet közben rátok sötétededett. :) :) :)

Igen, ez valóban sokat megmagyaráz    :lol:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1064 Dátum: 2014.04.04 17:01:17 »
Voltam ma a Toyota szervizben egyéb ügy miatt, és ha már ott jártam megkérdeztem, hogy az 1.8-ás 2005-ős T25-ös Avemba lehet-e utólag beszerelni tempomatot. Azt mondták, hogy már többször csináltak ilyet, igaz nem ebbe a motortípusba. Kerestélt jó sokáig, de sajnos nem derült ki, hogy lehet-e csatlakoztatni a tempomatot az enyémbe vagy sem. Abba maradtunk, hogy jövő héten bemegyek, és megnézik, hogy egyáltalán van-e csatlakozási lehetőség vagy nincs. Ha nincs, akkor eleve bukta, ha viszont van, akkor megrendelik az alkatrészt hozzá, bepróbáljuk és cross fingers. :) Ha működik, örülünk, ha nem akkor nem kell kifizetnem. :)
~53.000 lenne 2 alkatrésszel beszerelve.
Jobb, mint az utólagos tempomatot 100.000-ért. :) És ez még gyári alkatrész is. :)