Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400334 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1035 Dátum: 2013.12.17 11:48:42 »
oks
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1036 Dátum: 2013.12.18 16:48:33 »
Bescanneltem a Valeos tolatóradar parkolássegítő rendszer kézikönyvét. Ha kell valakinek, szívesen elküldöm emailben. ;)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1037 Dátum: 2014.01.22 22:12:39 »
Sziasztok,

Olyan megoldàst keresek tolatoradar vagy kamera felszerelésére az E12-es Corollàmra, ami a legkevesebb fùràs/faragàst, lökhàrito le és felszerelést igényelné. Megjegyzem, hogy nem szeretném kicserélni a gyàri autoràdiot.

Eddig két lehetöséget talàltam :

1. Egy wifi kamera felszerelése valamiképpen a hàtso csomagtarto ajtora, ami az Androidos telefonnal kommunikàlna egy alkalmazàson keresztül, és a telefon lenne a képernyö (itt azonban nem vagyok benne biztos, hogy a telefonom kompatibilis-e ?)

2. Az egyik rendszàmtàblàt megvilàgito làmpa helyett beépiteni egy speciàlis tipus specifikus kameràt (Corollàhoz kaphato), ami aztàn kàbelen keresztül csatlakozna a csomagtérbe egy AV IN-el rendelkezö képernyöbe, amit szintén venni kellene (de elég lenne csak egy képernyö, nem feltétlenül olyan GPS amin lenne ilyen AV IN bemenet ).

Végül is nem lenne feltétlenül szükséges, hogy “làssak” is hàtra egy képernyö segitségével, mert elég lenne olyan csipogos, szinjelzös, tàvolsàgmutatos stb. radar is, de azok ùgy làtom mind igénylik a hàtso lökhàrito kifùràsàt és szenzorok beszerelését, amit ha lehet hanyagolnék.

Lenne esetleg màs ötletetek is, hogy milyen megoldàs lenne még kivitelezhetö, arànylag olcson is ?

Elöre is köszönöm a véleményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.22 22:18:18 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1038 Dátum: 2014.01.23 04:50:06 »
tolatoradar vagy kamera felszerelésére az E12-es Corollàmra, ami a legkevesebb fùràs/faragàst, lökhàrito le és felszerelést igényelné. Megjegyzem, hogy nem szeretném kicserélni a gyàri autoràdiot.
...  màs ötletetek is, hogy milyen megoldàs lenne még kivitelezhetö, arànylag olcson is ?
Legolcsóbban univerzális tolatóradarral jössz ki. A lökhárító megfúrásától nem kell félni, sablon felragaszt, a mellékelt körkivágóval kifúr. Fúrás előtt érdemes ellenőrizni, hogy a fúró és az érzékelő mérete valóban megegyezik. A lököst nem kell levenni, behúzókábellel megoldható.

A szalagantennás verziónál fúrni nem kell, de a lököst le kell venni a felragasztáshoz.

Az E12-höz még nem láttam tolatólámpa helyére beépíthető kamerát, csak az E15-höz, de attól még előfordulhat. Sajnos a rendszámtábla keretébe integrált verziónál is fémet kell fúrni a kábel átvezetéshez, a horganyzást ugyan lehet utólag pótolni, de én akkor sem szívesen tenném.
A kép megjelenítésére egy arra alkalmas belső visszapillantó tükröt szerelnék fel.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1039 Dátum: 2014.01.23 05:28:16 »
Nagyon szépen köszönöm a felvàzolt lehetöségeket!

Akkor most arra gondolok, hogy vajon megoldhato-e a következö dolog:

az egyik rendszàmot megvilàgito làmpa (és nem a tolatolàmpa!) helyére beépiteni egy ilyen kameràt (amiben van azért egy égö is, ami szintén vilàgitani fogja a rendszàmtàblàt), azt hiszem Konràd is ilyet épitett be, és utàna a kàbeljét bevezetni az utastérbe és összekötni példàul egy àltalad linkelt visszapillanto tükörrel, amiben làthato lesz a kép.

De, megint az lesz a gond, hogy ez a tükör is jo lenne ha kisebb lenne és elférne a màsik mellett, mert az eredetit nem cserélném ki (fényre sötétedö ugyanis...).

Meg kell gondolni, hogy ne legyen tùl sok kütyü se, de a cél is megvalosuljon...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1040 Dátum: 2014.01.23 06:47:08 »
rendszàmot megvilàgito làmpa (és nem a tolatolàmpa!)
... a tükör ... fényre sötétedö
Elnézést természetesen a rendszámtábla megvilágításra gondoltam, a tolatólámpába egyáltalán nem kapható átalakító szett.
Rendszámtábla világításhoz típusspecifikusan csak E15-höz valót láttam a neten, azt, hogy melyik kompatibilis az E12-vel nem tudom.

A tükör szívás, akkor marad a napellenzőbe épített verzió.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1041 Dátum: 2014.01.23 08:05:32 »
Én tuti nem tennék E12HB-ba tolatókamerát...

Annyira jól belátható az oldala, hátulja. Távolság érzékelésére meg elég a radar simán...
Az a "baj" a tolatókamerával szerintem, hogy jobban megosztja a figyelmet, és sötétben, vagy lemenő nap fényében ott sem látsz semmit.
A pittyegés meg mindig adott, és nehezebb nem észre venni ha sípol, mint a kamerán valami akadályt.  ::)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1042 Dátum: 2014.01.23 09:52:17 »
@PiciPeti
Igen, ezért mondtam, hogy nem kell nekem feltétlenül kamera hàtulra, mert a radar is elég lenne.

A gond csak az, hogy több mint valoszinü a radar beszereléséhez kell fùrni a szenzorok beépitésénél, vagy levenni a lökhàritot a szalagos megoldàsnàl...
A radar csipogoja, vagy kijelzöje pedig hogyan férne el esztétikusan az autoban? Erre is létezik vajon valami turpissàg?

@Agyarka
Köszönöm a linkelt napellenzöbe épithetö képernyöt, mert erröl eddig egyàltalàn nem tudtam...
 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1043 Dátum: 2014.01.23 11:47:13 »
Nézd meg a gyári tolatóradar beépítési útmutatóját. Annak kijelzője nincs, de a csipogó a csomagtérben van a kárpit alatt - nálam mindenképpen, de szerintem a tiedben is.
Én nem félnék a lökhárító fúrásától. Ha nagyon vissza akarod cserélni, akkor veszel egy bontottat vagy egy műanyagos befoltozza.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1044 Dátum: 2014.01.23 13:31:01 »
 :yes:

Nekem is gyári van, nincs kijelző. Amikor készülök beállni valahova, megnézem hol van a legközelebbi akadály, és akkor tudom, hogy hol van kevés hely.
Nyugodtan csináltasd meg a radart szerintem, tökéletesen elég, és nem kell szétfaragni a belteret.  ;)

tomcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1045 Dátum: 2014.01.23 15:53:36 »
SZIASZTOK!

A SEGITSÉGETEKET KÉRNÉM:MILYEN ALKATRÉSZ KELL EGY 1999-ES YARIS UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???

A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1046 Dátum: 2014.01.23 15:59:41 »
A pittyegés meg mindig adott
Szerintem is a pittyegés bőven elég az E12-be, ahhoz nagyon fáradtnak kell lennie az embernek, hogy ne hallja meg.
Persze általánosságban a legbiztosabb a radar+ kamera kombó, vagy egy parkoló asszisztens, aki nem a menetirányban áll meg.-)

A kis csipogót számtalan helyre el lehet helyezni, a kárpit alá, a csomag, vagy az utastérbe is. A kis lapos kijelző a legpraktikusabb a belső visszapillantó tükör tetején.
Olcsón kapható HUD-os megoldás is, amiből létezik sebesség kijelzős verzió is.
A lökhárító kifúrás meg a gyári sablonokkal gyerekjáték, talán túl könnyű is, és ezért nem csinált az újabbakhoz a Toyota.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1047 Dátum: 2014.01.23 16:05:38 »
UTÓLAGOS SZERVÁSÍTÁSÁHOZ???
Szia, üdv a fórumon!
Gondolom a kormányszervóra gondolsz. Nem vagyok benne biztos, hogy a komplett kormánymű csere egyáltalán műszakilag megvalósítható, de abban igen, hogy az ára egy 1999-es autóhoz mérhető lenne, ezért tuti gazdaságtalan.

tomcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1048 Dátum: 2014.01.23 16:41:13 »
Köszi,pedig jó lenne tudni...;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1049 Dátum: 2014.01.23 17:18:25 »

Olcsón kapható HUD-os megoldás is, amiből létezik sebesség kijelzős verzió is.


Ez nagy királyság lehet...
Telóra szedtem le ilyen HUD-os sebességmérő alkalmazást, baromi kényelmes.  :yes: