Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 403339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #945 Dátum: 2013.12.09 19:05:16 »
Végeztem. "Rendesek" voltak.
Árajánlatban így szerepelt: "A parkolás segítő rendszert bruttó 22560 Ft-ér tudnánk beszerelni."
Végül 3 órát számláztak ki, 7.000 Ft/óra munkadíjjal + Áfa. A vége segédanyaggal(400 Ft) 27.070,-Ft lett. Elfogadtam. Nem állok neki cirkuszolni 5.000,-Ft miatt. Félmegoldásnak vettem. Ha nagyon kukacoskodni akartam volna, még azt az 5.000-et is lealkudtam volna.
Az ügyintéző azt mondta, hogy 8-tól 14:00-ig szerelték, és csak 3 órát számláztak ki. És ez így is van rendjén szerintem.
Az már más kérdés, hogy amikor fél4 körül beszéltem avval az illetővel, aki az árajánlatot adta, azt mondta, hogy épp most lettek kész vele és hívni is akartak. Most akkor fél4, vagy 2?! :D
Mindegy. Beírattam a szervizkönyvbe, megköszöntem illendően és elköszöntem.

Én is azt mondom, hogy a béke megér 5000,- forintot...de: nálunk a cégemnél az árajánlatnál a +/- 10% eltérés volt a szabály. Ha ezt nem tudtuk teljesíteni, azt mi buktuk, de az ügyfélnek nem árultuk el, hogy mi nem voltunk elég "pengék" a felmérésnél, mert az csak minket minősített volna...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #946 Dátum: 2013.12.09 19:09:05 »
Melyik szerviz volt ez pontosan?

Csak hogy be ne tévedjek oda... Ez szimpla gerinctelenség, és sajna hülyére vettek...  :no:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #947 Dátum: 2013.12.09 19:31:16 »
Melyik szerviz volt ez pontosan?

Csak hogy be ne tévedjek oda... Ez szimpla gerinctelenség, és sajna hülyére vettek...  :no:

Én ismerem őket, és ezt azért nem állítanám róluk.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #948 Dátum: 2013.12.09 19:42:36 »
Miért, ezt mi másnak lehet nevezni? Ha korrektek akkor felhívnak, és egyeztetnek. Vagy ha már ezt "elfelejtik", akkor tartják magukat a megbeszélt árhoz.

Ez szimpla lehúzás/átverés volt, mert ha ezt az árat írják az árajánlatba, akkor jó eséllyel nem őket választja a kolléga. Így meg még a vásárló érzi magát kellemetlenül, hogy a jogtalanul kért összeget nem akarja befizetni, illetve még hálás lehet, hogy csak 5 ronggyal veszik le. Nagyon nincs ez így jól.  :no:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #949 Dátum: 2013.12.09 19:45:15 »
Én ismerem őket, és ezt azért nem állítanám róluk.
Szó melyik vala??
Csak azért, hogy mi is (ne)ismerhessük!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #950 Dátum: 2013.12.09 19:56:21 »
Mivel nem én vittem oda az autóm, így nem vagyok 100%-ban biztos, de Pomk korábban írta, hogy onnan kért ajánlatot, tehát Veszprém.

Ne értsetek félre, én sem azt mondom, hogy ez így volt jó, ahogy történt.
De egy dolog miatt ne általánosítsunk!
Pl. velem, mikor lámpát cseréltünk, iszonyú rendesek voltak, mind emberileg, mind ár szempontjából is. Ha passzolt volna a kocsimba a felajánlott lámpájuk, még azt is adtak volna kölcsön egy-két hétre.
És ez a segítőkészség, hozzáállás minden alkalommal megvolt, mikor náluk voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.09 19:59:26 írta András1980 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #951 Dátum: 2013.12.09 20:12:45 »
Mivel nem én vittem oda az autóm, így nem vagyok 100%-ban biztos, de Pomk korábban írta, hogy onnan kért ajánlatot, tehát Veszprém.

Ne értsetek félre, én sem azt mondom, hogy ez így volt jó, ahogy történt.
De egy dolog miatt ne általánosítsunk!
Pl. velem, mikor lámpát cseréltünk, iszonyú rendesek voltak, mind emberileg, mind ár szempontjából is. Ha passzolt volna a kocsimba a felajánlott lámpájuk, még azt is adtak volna kölcsön egy-két hétre.
És ez a segítőkészség, hozzáállás minden alkalommal megvolt, mikor náluk voltam.

Én is csak jókat tudnék írni.  Szó nélkül segítettek az offos járgányommal, amikor kisebb kiigazításra szorult a nagytestű kutyából kifolyólag.  Igaz csak szerszámmal segítettek, de nekem nagyon jól esett, nem tudtam volna visszatenni a rendszámtáblát, meg megigazítani az elejét.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 05:23:32 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #952 Dátum: 2013.12.09 20:19:58 »
Hát akkor vagy új embert vettek fel, vagy változott a jutalom/fizetés rendszer.

Mindenesetre nagyon nem ok, amit csináltak. Ha az ember rendelne tőlük egy autót, aztán átvételnél benyögné, hogy jah, a magasabb felszereltségi szintre nincs pénzem, adják mán oda ennyiért. Kíváncsi lennék a reakcióra.  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #953 Dátum: 2013.12.09 21:11:11 »
Én ismerem őket, és ezt azért nem állítanám róluk.
a nyári kis incidensem alapján en is a veszprémi szerviz Mellett(!) állok.
Megesik az ilyen bárhol, ahol emberek dolgoznak. Nem kell ezt annyira felfújni.
En is kifizettem volna az 5000-et, mert tudom, hogy csak egyetlen lökhárító (hátsó) radarosítása volt 2,5 óra márka szervizben. A két lökhárítóra számolt idő es az alapján a munkadíj korrekt, pláne, hogy hivatalos munkalap is nyílt a muvelethez, tehát, később is lekerdezheto.
Nincs ezzel semmi baj. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.09 21:13:51 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #954 Dátum: 2013.12.10 00:17:08 »
Igyekszem mindenre válaszolni. :)
Az egész ügynek nem volt átverés szaga, ezért is nem álltam neki kukacoskodni. Elképzelhető, hogy én is hibáztam az árajánlat kérésben. Konkrétan nem írtam le, milyen radar ez, mit tud, mennyi szenzor van benne. Egy linket másoltam be, gondoltam elég. Véleményem szerint egyébként meg sem nyitották a linket, csupán a "tolatóradar" szóra koncentráltak. Ettől függetlenül tuti, hogy nem 3 óra volt a művelet. Első, hátsó lökhárítóba befúrni az érzékelőket, vezérlőt beszerezni, lebontani mindent, bekábelezni, vissza szerelni mindent. Mégis "csak" 3 órát számláztak ki. Ami tegyük hozzá, hogy több volt, mint a megajánlott összeg. Viszont ezen kívül volt egy rezonáló hang is, azt is megcsinálták. Az pedig a légszűrő takaró lemez volt. Szerelő srác kapásból mondta, mikor annyit mondtam, rezonáló hangot hallok. :)
Szóval van is igazság abban ami történt és nincs is. Nem érzem úgy, hogy lehúzták volna.

Vélemény a szervizről. Ez a 3. alkalom, hogy náluk voltam. Ebből 2. alkalommal tulajként. A tapasztalatom mindenképp pozitív. Két szerelőt ismertem meg eddig. Mindkettő segítőkész, barátságos volt. Elmagyaráztak, megmutattak mindet, amit kérdeztem. Félreértés ne essék, nem kívánom rossz hírüket kelteni. Csak informálódni próbáltam mielőtt oda megyek átvenni a munkát és fizetni.

A radarról annyit, hogy egyenlőre jól végzi a dolgát. Rükvercbe kapcsolva magátol bekapcsol, addig ki van kapcsolva. Mutatja, hogy melyik zóna aktív(első vagy hátsó). A zónákon belül melyik érzékelő érzékel valamit. Ott látszanak csak a csíkok, a többinél nem. Ill. közelség függvényében több-kevesebb csík van. Ez mellett számmal is kiírja a távolságot és sípol ha közelít valami. Majd egyre sűrűbben ahogy közeledek, és folyamatosan, ha 20cm-re vagyok a mögöttem levőtöl.
Előre felé ugyan ugy mutat mindent. Ott viszont csak akkor kapcsol be, ha érzékel valamit előttem. Alapból aktív, de nem kapcsol be a kijelző csak akkor, ha érzékel valamit. Pittyeg, vissza számol, sípol folyamatosan.
Az "őr" funkciót még nem tudtam tesztelni. Ehhez kéne egy másik  autó ami megközelíti. :) Lehet, hogy épp Andrásé lesz az. :)
Ha valaki igényli, szívesen készítek akár egy videót is a szenzorokról, beszerelésről, működéséről.

Remélem mindenre válaszoltam. :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #955 Dátum: 2013.12.10 05:27:13 »
Kérlek a videóbemutatón felül, hogy néhány sorban - vagy a HSz-ed copyzásával - a fórum szervizes vonatkozó topicjában is tegyél említést a dologról. Azt olvassák, reagálnak is, valamint szeretik a visszajelzést empéék.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #956 Dátum: 2013.12.10 08:11:24 »
Kérlek a videóbemutatón felül, hogy néhány sorban - vagy a HSz-ed copyzásával - a fórum szervizes vonatkozó topicjában is tegyél említést a dologról. Azt olvassák, reagálnak is, valamint szeretik a visszajelzést empéék.

Videóra van igény? Készítsek?
HSZ.-t bemásoltam a kért helyre. ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #957 Dátum: 2013.12.10 09:06:47 »
Nem rossz cikk, bár kíváncsi vagyok, hogy ha beteszem az 5%-os fóliát az első szélvédőre a Speed Viewer progi miatt, mennyi ideig maradok rendőrszűz, vagy 130-nál pötyögni fogom a gyanús autó rendszámát :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 09:09:05 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #958 Dátum: 2013.12.10 11:56:45 »
Videóra van igény? Készítsek?
HSZ.-t bemásoltam a kért helyre. ;)


 van :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #959 Dátum: 2013.12.10 12:41:31 »

 van :)

Ok, akkor igyekszem összedobni valamit.
Bár az első figyelmeztetésre még rá kell jönnöm hogy is működik pontosan. Majd lesek pár youtubeos videót róla.