Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400631 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #930 Dátum: 2013.12.04 08:46:56 »
:D
A ruha már melegít valamennyit.  ;)
De sok helyről hallom ezt "a bőr nagyon hideg" sztorit, láttam olyan lakást, ahol a majd 800e Ft-s bőrgarnitúrán is dísztakaró van, mert hideg, és nem jó ráülni. Bakker, akkor minek kellett megvenni?  :devil:

Nők.  :whistling: :innocent: ;) :hug:

 :clap: :clap:
Nyáron meg beleragad a t*köm.  :D :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #931 Dátum: 2013.12.04 11:07:03 »
Azért gondolkodtam el róla, mert egyik rendszeresnek nevezhető hölgy utasom mindig panaszkodik a hideg bőrre (bár neki a 22-23C-os lakás hőmérséklete is hideg...  :wacko: ), és mindig úgy alakul, hogy hátul foglal helyet. Meg van oldva a dolog egy takaróval, az van ráterítve az ülésre, de nem éppen esztétikus (de persze jóval olcsóbb megoldás) látvány, illetve a rendszeres takaró ki-be rakásától is száll belőle a por, meg minden egyéb, amit összeszed vele az ember.
Xtrem!

Mit csináltok ti ott a hátsó ülésen?  :D  :D
Ha kiragadok pár dolgot amit írtál (rendszeresnek nevezhető hölgy utasom... mindig úgy alakul, hogy hátul foglal helyet... Meg van oldva a dolog egy takaróval ... takaró ki-be rakásától is száll belőle a por, meg minden egyéb, amit összeszed vele az ember), akkor kellemes dolgokra is tudnék gondolni.  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #932 Dátum: 2013.12.04 11:35:11 »
Rossz aki rosszra gondol.  :D
Takaró esetén elég sok port össze tud szedni magában, hiába porolod ki 100x is. Illetve van egy kutyus a házban, neki evidens, hogy takaró van leterítve, amikor az autóban utazik.  ;)

Autóban ülve általában mindig az a felállás, hogy a férfiak elől, hölgyek meg hátul. Nekik megvan a saját témájuk (és néha a világuk is  :D ), ahogy nekünk is - szóval egyszerűbb ez az ülésrend, nem "zavarjuk" egymás beszélgetését, nem kell hátraszólni, vagy hátrapillantva keresztbe beszélni.
Ahogy teltek az évek úgy vált ez egyre megszokottabbá, és nálunk jól működik.  :yes:

Egyébként én már aludtam az Avensisben, bár akkor a hátsó üléstámla le volt döntve.  :yawn:  ;)

Kényelmi szempontból talán lenne értelme a hátsó ülésfűtésnek, az autó értékét nem növelné igazán, hiszen a 2.4-es benzines eleve eladhatatlan itthon.
Nem egyforma az emberek hőérzete, én eddig 1 kezemen meg tudom számolni a 8 év alatt hányszor használtam az ülésfűtést. Van olyan utasom, aki meg ahogy beül már azonnal csavarja az ülésfűtés tárcsáját.
Számomra nem hidegebb a bőr, de mivel annyian fanyalognak rá, így talán "bennem van a hiba".  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #933 Dátum: 2013.12.04 11:50:31 »
Rossz aki rosszra gondol.  :D

Megfordítva lehet nem él a szabály, de úgy gondolom, hogy mivel jó dologra gondoltam, így nem lehetek rossz ember sem.  :D

Az autó esetleges eladhatatlansága pedig nem biztos, hogy kérdés. Bár nálam nem akkora motor van benne, de az is benzines.
Én úgy gondolom, hogy ha az autó fogyasztását el lehet fogadni, és az ember le tudja magában győzni azt a fogyasztói vágyat, hogy mindig az új, "jobb" felé törekszik, akkor ezek az autók nagyon sokáig még jók lehetnek.
Mi nagyon elégedettek vagyunk vele, jó állapotú, megkímélt, kényelmes, csendes és jól felszerelt. Meg se fordult a fejemben, hogy csere lenne. Mire is cserélném le? Tökéletesen megfelel az igényeinknek az általunk autóra kiadható ársávon belül.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #934 Dátum: 2013.12.04 12:24:22 »
 :D

Én is meg vagyok elégedve az autóval, szerintem amíg menni tud meg lesz tartva.  :wub:
A fogyasztás meg olyan, hogy én pl nem dohányzom, szóval ami elfolyik a kasszából pluszban az egyik oldalon, az "visszajön" a másikon.

Egyébként itthon továbbra is él az a téves felfogás, hogy az autó kötelező biztosítása 2000 cm3 fölött rohamosan megugrik. Ez talán így volt régen, de manapság már nem.
Pl az Opelnek is létezett egy finom kis 2.2-es 4 hengeres benzinese (főleg a Vectrákban, Zafira), de itthon gyakorlatilag olyan ritka, mint a fehér holló. Mert nagy köbcentis, és akkor biztos sokat fogyaszt...  :no: :whistling: :hmmmm:
Amíg ez a beidegződés benne van az emberekben (ahogy az is, hogy egy autó 100e km feletti futás után széthullik), addig nem lehet sok jóra számítani.  :no:

De hogy ne legyek OFF, a hátsó ülésfűtés téma egyelőre jegelve lesz, azt hiszem. Marad a takaró.  :devil: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #935 Dátum: 2013.12.09 15:40:35 »
Reggel bevittem a Toyota márkaszervizbe az autót a pakoló radar beszerelésére.
E-mailben kértem előtte egy ajánlatot, amiben elküldtem ezt a linket.
Felhívtam őket, mert eddig nem szóltak. Pont avval beszéltem, aki küldte az ajánlatot. Erre azt mondja, hogy igen elkészült az autó, de több munka volt vele, mint gondolták, mert Én az e-mailben ezt írtam: "Árajánlatot szeretnék kérni egy tolatóradar beszerelésére." és hogy ez nem csak tolatóradar, hanem előre is érzékeli a teret, ezért elől is kellett szerelniük, és a link, amit küldtem, arról nem tudták beazonosítani pontosan, hogy előre is kell érzékelőt tenni... :wacko:
Végül is csak 5-6 helyen leírva összesen, hogy "8 szenzoros", ill. "elöl/hátul" van benne érzékelő.
Erősítsetek meg benne, hogy ilyen esetben az általuk adott árajánlat az érvényes.
Kíváncsi leszek mi lesz a vége...
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.09 15:42:10 írta Pomk »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #936 Dátum: 2013.12.09 15:50:53 »
Reggel bevittem a Toyota márkaszervizbe az autót a pakoló radar beszerelésére.
E-mailben kértem előtte egy ajánlatot, amiben elküldtem ezt a linket.
Felhívtam őket, mert eddig nem szóltak. Pont avval beszéltem, aki küldte az ajánlatot. Erre azt mondja, hogy igen elkészült az autó, de több munka volt vele, mint gondolták, mert Én az e-mailben ezt írtam: "Árajánlatot szeretnék kérni egy tolatóradar beszerelésére." és hogy ez nem csak tolatóradar, hanem előre is érzékeli a teret, ezért elől is kellett szerelniük, és a link, amit küldtem, arról nem tudták beazonosítani pontosan, hogy előre is kell érzékelőt tenni... :wacko:
Végül is csak 5-6 helyen leírva összesen, hogy "8 szenzoros", ill. "elöl/hátul" van benne érzékelő.
Erősítsetek meg benne, hogy ilyen esetben az általuk adott árajánlat az érvényes.
Kíváncsi leszek mi lesz a vége...

És azt nem vették észre, hogy "több" a munka vele, mint az árajánlatban kiajánlottal???
Ilyenkor illenék felhívni a kuncsaftot a munka előőt, vagy közben: hogy ez van, hogy mi a vele járó többletmunka, mert ilyen a radarszett stb., plus az ajánalthoz képest ennyiért tudnánk vállalni. Jó ez így, mehet-e?
Én így gondolom, hogy így lenne normális. Viszont utólag - ha semmi félreérthető nem volt az általad kértekben - nem szabadna módosítani.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #937 Dátum: 2013.12.09 15:52:46 »
És azt nem vették észre, hogy "több" a munka vele, mint az árajánlatban kiajánlottal???
Ilyenkor illenék felhívni a kuncsaftot a munka előőt, vagy közben: hogy ez van, hogy mi a vele járó többletmunka, mert ilyen a radarszett stb., plus az ajánalthoz képest ennyiért tudnánk vállalni. Jó ez így, mehet-e?
Én így gondolom, hogy így lenne normális. Viszont utólag - ha semmi félreérthető nem volt az általad kértekben - nem szabadna módosítani.

Erre nem is gondoltam, de ez is jogos.
Adtak egy ajánlatot, minden adat tudatában. Ha rosszul becsülték fel, az az Ő bajuk.
Ha meg többnek gondolják, akkor valóban illene felhívni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #938 Dátum: 2013.12.09 15:57:50 »
hagyd a brébe,balfaxok.
pengesd ki a megdumált lét és hozd el a kocsit;)
az ilyen utólagos cigánykodást soha nem csíptem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #939 Dátum: 2013.12.09 16:20:43 »
Annyit mondhatsz hogy itt az árajánaltuk egyértelmü benne minden ha nem tetszik meglehet kérdezni a fogyasztóvédelmiseket is :)

De hat igen ha valami több lesz mint ami odavan irva szóljanak elötte.
Vagy mond neki hogy ok, köszi akkor inkább nem kell.... nem hiszem hogy kiszerelnék és új lökösöket adnának...
 

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #940 Dátum: 2013.12.09 16:28:28 »
Rossz aki rosszra gondol.  :D
Takaró esetén elég sok port össze tud szedni magában, hiába porolod ki 100x is. Illetve van egy kutyus a házban, neki evidens, hogy takaró van leterítve, amikor az autóban utazik.  ;)

Autóban ülve általában mindig az a felállás, hogy a férfiak elől, hölgyek meg hátul. Nekik megvan a saját témájuk (és néha a világuk is  :D ), ahogy nekünk is - szóval egyszerűbb ez az ülésrend, nem "zavarjuk" egymás beszélgetését, nem kell hátraszólni, vagy hátrapillantva keresztbe beszélni.
Ahogy teltek az évek úgy vált ez egyre megszokottabbá, és nálunk jól működik.  :yes:

Egyébként én már aludtam az Avensisben, bár akkor a hátsó üléstámla le volt döntve.  :yawn:  ;)

Kényelmi szempontból talán lenne értelme a hátsó ülésfűtésnek, az autó értékét nem növelné igazán, hiszen a 2.4-es benzines eleve eladhatatlan itthon.
Nem egyforma az emberek hőérzete, én eddig 1 kezemen meg tudom számolni a 8 év alatt hányszor használtam az ülésfűtést. Van olyan utasom, aki meg ahogy beül már azonnal csavarja az ülésfűtés tárcsáját.
Számomra nem hidegebb a bőr, de mivel annyian fanyalognak rá, így talán "bennem van a hiba".  :innocent:

A snóbliban mi rossz van?? Ott is csak dugni köll, és majd kiderül, hogy ki nyer a végén!! :D ;) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #941 Dátum: 2013.12.09 17:04:17 »
hagyd a brébe,balfaxok.
pengesd ki a megdumált lét és hozd el a kocsit;)
az ilyen utólagos cigánykodást soha nem csíptem.

Lehet ezt így csinálni, de szerintem Pomk nem akarja elrontani a kapcsolatot a szervízzel.
Ép ésszel csak meg tudják érteni, ill. meg lehet nekik magyarázni, hogy nem voltak figyelmesek az árajánlat adásnál.

Tényleg Pomk! Mennyi a felár? Ha jól emlékszem 23eFt volt az ajánlat (bruttó).

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #942 Dátum: 2013.12.09 17:14:38 »
Lehet ezt így csinálni, de szerintem Pomk nem akarja elrontani a kapcsolatot a szervízzel.
Ép ésszel csak meg tudják érteni, ill. meg lehet nekik magyarázni, hogy nem voltak figyelmesek az árajánlat adásnál.

Tényleg Pomk! Mennyi a felár? Ha jól emlékszem 23eFt volt az ajánlat (bruttó).

Végeztem. "Rendesek" voltak.
Árajánlatban így szerepelt: "A parkolás segítő rendszert bruttó 22560 Ft-ér tudnánk beszerelni."
Végül 3 órát számláztak ki, 7.000 Ft/óra munkadíjjal + Áfa. A vége segédanyaggal(400 Ft) 27.070,-Ft lett. Elfogadtam. Nem állok neki cirkuszolni 5.000,-Ft miatt. Félmegoldásnak vettem. Ha nagyon kukacoskodni akartam volna, még azt az 5.000-et is lealkudtam volna.
Az ügyintéző azt mondta, hogy 8-tól 14:00-ig szerelték, és csak 3 órát számláztak ki. És ez így is van rendjén szerintem.
Az már más kérdés, hogy amikor fél4 körül beszéltem avval az illetővel, aki az árajánlatot adta, azt mondta, hogy épp most lettek kész vele és hívni is akartak. Most akkor fél4, vagy 2?! :D
Mindegy. Beírattam a szervizkönyvbe, megköszöntem illendően és elköszöntem.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #943 Dátum: 2013.12.09 17:20:19 »
@Pomk
Jo, hogy végül megoldodott, de a klienst se nézzék hülyének, mert ennyi erövel elvihetted volna màshova is, ahol arra adnak àrajànlatot amit be is szerelnek...
Valoban, legalàbb felhivhattak volna, hogy ennyivel kerülne többe és, hogy rendben van-e igy, vagy hozzà se fogjanak?
De szerintem az ilyen helyzeteket nem szabad annyiban hagyni (bàr most a te esetedben én is ùgy jàrtam volna el, ahogy Te is tetted). En szégyelljem nem kifizetni azt, amit Ök nem szégyellnek elkérni? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #944 Dátum: 2013.12.09 18:56:48 »
Végeztem. "Rendesek" voltak.
Árajánlatban így szerepelt: "A parkolás segítő rendszert bruttó 22560 Ft-ér tudnánk beszerelni."
Végül 3 órát számláztak ki, 7.000 Ft/óra munkadíjjal + Áfa. A vége segédanyaggal(400 Ft) 27.070,-Ft lett. Elfogadtam. Nem állok neki cirkuszolni 5.000,-Ft miatt. Félmegoldásnak vettem. Ha nagyon kukacoskodni akartam volna, még azt az 5.000-et is lealkudtam volna.
Az ügyintéző azt mondta, hogy 8-tól 14:00-ig szerelték, és csak 3 órát számláztak ki. És ez így is van rendjén szerintem.
Az már más kérdés, hogy amikor fél4 körül beszéltem avval az illetővel, aki az árajánlatot adta, azt mondta, hogy épp most lettek kész vele és hívni is akartak. Most akkor fél4, vagy 2?! :D
Mindegy. Beírattam a szervizkönyvbe, megköszöntem illendően és elköszöntem.

Pomk!

Örülök, hogy jó vége lett.
De te is érzed, hogy vmi kis zizi van a dologban az áron kívül is, pl. hogy mikor lettek készen vele.
Én is hasonlóan tettem volna a helyedben, de espero1-nek is igaza van. Az se normális, hogy ők tök simán többet kértek érte.
Ezt a részét én lebeszéltem volna, és ahogy a beszélgetés hozta volna, lehet belealkudtam volna a következő szervízbe a felárat, vagy most télvíz idején kértem volna cserébe vmit, pl. ablaktörlőlapátot. Biztos van most vmi akciójuk, amivel kompenzáli lehetett volna.
De persze ez már belemagyarázás.

Lényeg a lényeg, hogy rendben van a dolog és nem volt drámai a felár.
És amúgy milyen a radarszett? Majd megnézem élőben is, kíváncsi vagyok rá.  :)