Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400470 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #900 Dátum: 2013.11.27 20:57:44 »
MÁS: megkérdeztem megint, a tempomat 1.6-1.8 T25-höz 120 körül van, felette olyan 50, mert azokban benne van az előkészítés, ami a "kicsikből" hiányzik.

Jó dolog a tempomat, de ennyiért...
Talán az utóbbiért megérheti kiadni a pénzt...de ebben az esetben is erősen talán...

Ha ezen gondolkodnék, akkor előbb azt dönteném el magamban, hogy kihasználnám-e. Fut-e annyit az autó pl. autópályán, hogy ez valóban megérné-e.
Mindkét esetben sok pénz ez érte, de az első esetben ráadásul értelmetlennek látom ennyiért.

Nekünk van a kocsiban, de ritkán használom, tartósan szinte csak pályán van értelme, országúton meg csak kisebb szakaszokon lehet használni, a forgalom úgyis kikapcsoltatja.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #901 Dátum: 2013.11.28 15:53:00 »
Ki volt az a kedves, aki ennyiért vállalná a munkát? Ráadásul egy hozott rendszer beszereléséről szólt az ajánlat?

Hegyi Autóelektronika Kft. adta az ajánlatot. Anyag + szerelés együtt ennyi.
De akit érdekel, inkább kérjen személyre szabott ajánlatot.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #902 Dátum: 2013.11.28 16:47:14 »
Hegyi Autóelektronika Kft. adta az ajánlatot. Anyag + szerelés együtt ennyi.
De akit érdekel, inkább kérjen személyre szabott ajánlatot.

Én azt hittem, hogy a tolatóradarra vonatkozik az árajánlat.
De ez a tempomatszerelés sem olcsó. Kérdés,  hogy kinek ér meg ennyit.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #903 Dátum: 2013.11.28 16:48:12 »
Én azt hittem, hogy a tolatóradarra vonatkozik az árajánlat.
De ez a tempomatszerelés sem olcsó. Kérdés,  hogy kinek ér meg ennyit.

Akkor lehet, hogy félre értettük egymást.  :innocent:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #904 Dátum: 2013.11.28 19:54:21 »
Sziasztok,

Nem talàltam jobb helyet a kérdésemhez, igy ide irom.

Egyre inkàbb foglalkoztat a gondolat, hogy feltetessek profi mühelyben ilyen sötétebb àrnyalatù foliàt a szélsö és hàtso ablakokra.

Elöre mindenképp a legvilàgosabb àrnyalatot tenném, de azon gondolkodom, hogy hàtra is ugyanolyan menjen, vagy egy àrnyalattal sötétebb? (de semmiképp sem a szinte teljesen fekete...)

Egy vilàgos kék ("csillagkék") autora, ha ez szàmit, szerintetek melyik vàlasztàs nézne ki jobban?

Szeretném, ha a hàtul ülök is kilàtnànak (föleg kiràndulàsokkor) ezért gondoltam, hogy hàtra is lehet elég lenne a vilàgos, de màsrészt lehet a sötétebb àrnyalatù dizàjnosabb lenne, hogy egy kicsit elüt az elsö ablakoktol...

Nektek mi a véleményetek?

Pedig van: Tuning/fólia!  Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.29 18:04:19 írta Trotter66 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #905 Dátum: 2013.11.28 21:52:35 »
Szerintem az elsőre legálisan nem tudsz túl sokfélét tenni - ha egyáltalán van olyan amit fel lehet tenni. A kilátásról lehet látni képeket, belülről nem zavaró még egy sötét fólia sem.
Amúgy van erre is topik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #906 Dátum: 2013.11.28 22:04:05 »

Sziasztok,

Nem talàltam jobb helyet a kérdésemhez, igy ide irom.

Egyre inkàbb foglalkoztat a gondolat, hogy feltetessek profi mühelyben ilyen sötétebb àrnyalatù foliàt a szélsö és hàtso ablakokra.

Elöre mindenképp a legvilàgosabb àrnyalatot tenném, de azon gondolkodom, hogy hàtra is ugyanolyan menjen, vagy egy àrnyalattal sötétebb? (de semmiképp sem a szinte teljesen fekete...)

Egy vilàgos kék ("csillagkék") autora, ha ez szàmit, szerintetek melyik vàlasztàs nézne ki jobban?

Szeretném, ha a hàtul ülök is kilàtnànak (föleg kiràndulàsokkor) ezért gondoltam, hogy hàtra is lehet elég lenne a vilàgos, de màsrészt lehet a sötétebb àrnyalatù dizàjnosabb lenne, hogy egy kicsit elüt az elsö ablakoktol...

Nektek mi a véleményetek?
Elölre Nem rakhatsz semmiféle fóliát legálisan. A szélvédőn 75%, az első oldal ablakokon 70% ateresztesnek kell meglenni.
A gyári szinezes kb ennyi, teljesen színtelen védő fólia, pedig, nem létezik.
B oszloptol hatra gyakorlatilag bármilyen sötét fóliát felrakhatsz legálisan.
Ha Skyfol műhelyben csinaltatnad, akkos vagy a Shark HP20, vagy a sötétebb, 15-ős típust javaslom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #907 Dátum: 2013.11.28 22:50:51 »
Az elsö szélvédöre tudtam, hogy semmi féle foliàt nem lehet tenni. Ezek szerint az elsö két ablakra sem (a vezetö és utas felölin se) ?

Valahol mintha làttam volna, hogy létezik ilyen biztonsàgi àtlàtszo folia (ami megneheziti az ablak betörését), vagy tévedek? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #908 Dátum: 2013.11.29 08:51:09 »
Ez így ebben a formában nem igaz. Én most csináltattam sötétítést és oldal ablakra előre uv védő fólia került.
Na jó 1 százalékkall csökkent,igy 73 elöl. :devil:
Egyébként a skyfol shark tényleg jó. Oldalt 15ös hátul 20as van és ezzel még este is jól lehet látni.

A gyári szinezes kb ennyi, teljesen színtelen védő fólia, pedig, nem létezik.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #909 Dátum: 2013.11.29 09:05:02 »
M@rci, műszerrel be lett mérve az üveged?

A jogszabály gyárilag színezett üvegre tiltja mindenféle fólia felhelyezését.  :excl:
Révén, hogy a ma Magyarországon kapható legvilágosabb fólia is 80%-os áteresztésű, ezért az oldalablakok gyári 70%-os áteresztése fóliával kb 60%-ra esik, tehát illegális.
Olyan, hogy UV-védő fólia - magában - nincs. Az is sötétített, még, ha szemmel nem is látszik.

Félreértés ne essék: az én autóm első oldalablakai is fóliázottak és nem érdekel, hogy nem lehetne, de ettől még nem mondom azt, hogy lehet. Nem lehet. Aki megcsináltatja, annak vállalnia kell a felelősséget, ha belekötnek.  :surrender: ::)

A jogszabály szerint csak olyan autónak lehet fóliázni az első üvegfelületeit is, aminek gyárilag NEM színezett és azokat is csak akkora mértékben, hogy a 75%-nak (szélvédő) és a 70%-os (első oldalablak) értékeknek megfeleljenek!

A B oszloptól hátra is csak akkor szabad a választás sötétítésben, ha az autó rendelkezik mindkét oldali külső visszapillantó tükörrel.

Aki ezektől eltérőt mond jelenleg, az nem ismeri a jogszabályt, vagy rosszul értelmezi. Persze, én is és még sok mindenki reménykedünk abban, hogy ez a több évtizedes jogszabály hamarosan változik, hiszen a mai fóliák összehasonlíthatatlanul jobb minőségűek, mint anno, amikor a jogszabályt hozták. A mai fóliák bentről kifelé sokkal jobban átláthatók, mint kintről befelé nézve. Így egy nem túl sötét fóliát az üvegre helyezve sem éjszaka, sem ködben nem korlátozza a kilátást. A jogszabály EZT a tényt hagyja jelenleg figyelmen kívül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #910 Dátum: 2013.11.29 09:12:37 »
remélem meg fogják hamarosan módosítani ezt az idióta 40éves szabályt.
manapság már leég a karodról a bőr,ha uta.zol egy órát és a nap oldalról éri.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #911 Dátum: 2013.11.29 09:37:18 »
Jaja. Nyáron qrva jó volt úgy utazni, hogy nem égett a karunk xarrá, és a gyerek keze-lába sem pirult meg utazás közben. Szerencsére azért nem mondhatjuk, hogy annyira vadásznának a yardok a fóliásokra, legalábbis felénk nem.  :surrender: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #912 Dátum: 2013.11.29 09:43:37 »
bizony. vissza is sírtam a corit néha.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #913 Dátum: 2013.11.29 10:28:48 »
M@rci, műszerrel be lett mérve az üveged?

A jogszabály gyárilag színezett üvegre tiltja mindenféle fólia felhelyezését.  :excl:
Révén, hogy a ma Magyarországon kapható legvilágosabb fólia is 80%-os áteresztésű, ezért az oldalablakok gyári 70%-os áteresztése fóliával kb 60%-ra esik, tehát illegális.
...
Ez azért nem teljesen így van...  ;) LLumar SCL SR PS4 89 % fényáteresztéssel bír  :yes: Ez ugyan biztonsági autóüveg fólia, egy picit sötétít is :) Ebből érdemes lenne egy darabot kérni, aztán egy helyre felragasztva leméretni az üveg fényáteresztő képességét...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #914 Dátum: 2013.11.29 10:51:04 »
Van valakinek ülésfűtés a hátsó üléseken beszerelve?

Kíváncsiságból nézelődtem, és a Kiyo AWHL termékről egész jókat lehet olvasni. Teflonszálas vezeték, 3 állású kapcsolóval (2 fokozatú lehet a fűtés). 27e Ft a 2 ülésre, +10e-ért be is szerelik .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61