Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400378 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #885 Dátum: 2013.11.14 16:38:02 »

Meg kérdeztem a Toyota Márkaszervizt itt Veszprémben.
A komplett tempomat csomag ára ~100.000 Ft + beszerelési munkadíj. Ha van az autómban tempomat előkészítés, akkor csak a kapcsolót kell meg venni, aminek ~45.000 Ft + beszerelési munkadíj.
Hát mit ne mondjak...elég drágán mérik ez a portékát.  :wacko:

Lehet, hogy tudok segíteni. Pontosa típus, évjárat kellene.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #886 Dátum: 2013.11.15 07:23:17 »
Hacsak kapcsoló kellene, akkor íme:
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-AVENSIS-TEMPOMATSCHALTER-TEMPOMAT-SCHALTER-CRUISE-CONTROL-195-0Z83-/400599792720?pt=DE_Autoteile&hash=item5d459bbc50
Aztán programozzák be.

Szerintem azt derítsd ki, hogy megvan-e az előkészítés. Ha igen, akkor a fenit kar + beszerelés lehet talán egy megoldás.
Ha nincs előkészítés, akkor - bár nem a legszebb dolog ezt írni egy tempomat fórumban - de én elgondolkoznék, hogy ennyit megér-e.

Köszi!
Így tényleg olcsóbb. Csak meló helyen nem tudom megnézni eBay-t, amikor haza érek, akkor meg mindig elmarad. :)

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #887 Dátum: 2013.11.18 21:04:25 »
Az én TS-emhez be lehet rakni tempomatot. Gyárit esetleg? Azt tudom hogy a haverom most vett H Astrát és csak a bajuszkapcsolót kellett megvenni és aztán rá is programozták.

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #888 Dátum: 2013.11.18 23:11:02 »
Én toyotás szakit kérdeztem meg (őt Trotter javasolta  :yes: ), ő azt mondta (bár autót nem látta, csak séróból  :clap: ), hogy olyan 110-120 eFt  beszerelve, mert sanszos, hogy nincsen előkészítés.
Hamarosan megy az autó egyéb kis finomságokkal hozzá, akkor majd megkérem, hogy kukkantsa meg, hátha...:hmmmm:  ::)


Meg kérdeztem a Toyota Márkaszervizt itt Veszprémben.
A komplett tempomat csomag ára ~100.000 Ft + beszerelési munkadíj. Ha van az autómban tempomat előkészítés, akkor csak a kapcsolót kell meg venni, aminek ~45.000 Ft + beszerelési munkadíj.
Hát mit ne mondjak...elég drágán mérik ez a portékát.  :wacko:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #889 Dátum: 2013.11.26 09:12:18 »
Megrendeltem Valeo alkalmazottként azt a Valeós Beep&Park/Keeper "tolató radart".
Hol érdemes ezt beszereltetni ahhoz, hogy szép is legyen a beszerelés, és jól is működjön? Márkaszervizben?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #890 Dátum: 2013.11.26 10:07:25 »
Ha van ismerősöd bent, akkor mindenképpen, de egy normális független szervizben is elvégzik a műveletet. Arra kell vigyázni, hogy a lökhárító - függőlegesen - felső harmadába helyezzék a szenzorokat, hogy minden fűszálra ne jelezzen be.

pl. így...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #891 Dátum: 2013.11.26 10:12:28 »
Megrendeltem Valeo alkalmazottként azt a Valeós Beep&Park/Keeper "tolató radart".
Hol érdemes ezt beszereltetni ahhoz, hogy szép is legyen a beszerelés, és jól is működjön? Márkaszervizben?

Ennek örülök :) Majd számolj be az eseményekröl ill a használhatóságról, mindenröl :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #892 Dátum: 2013.11.26 13:40:12 »
Megrendeltem Valeo alkalmazottként azt a Valeós Beep&Park/Keeper "tolató radart".
Hol érdemes ezt beszereltetni ahhoz, hogy szép is legyen a beszerelés, és jól is működjön? Márkaszervizben?
Itt van némi segítség a szenzorok elhelyezésével kapcsolatban.
He nem pont ez való a tiedhez, akkor itt tudsz keresni a tiedhez is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #893 Dátum: 2013.11.27 12:29:54 »
Nekem ugyanazt (fizető vásárlőként  :tt2: ) Trotter javasolta autóvillamossági szerelő fogja berakni, mert ugye illeszteni kell és nem mellesgleg fényezni a szenzorokat (amit meg a közelben lévő vele együtt is dolgozó) szakember fényezi le.

Megrendeltem Valeo alkalmazottként azt a Valeós Beep&Park/Keeper "tolató radart".
Hol érdemes ezt beszereltetni ahhoz, hogy szép is legyen a beszerelés, és jól is működjön? Márkaszervizben?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #894 Dátum: 2013.11.27 13:00:58 »
Megrendeltem Valeo alkalmazottként azt a Valeós Beep&Park/Keeper "tolató radart".
Hol érdemes ezt beszereltetni ahhoz, hogy szép is legyen a beszerelés, és jól is működjön? Márkaszervizben?
mennyiért kaptad meg igy?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #895 Dátum: 2013.11.27 13:05:51 »
Nekem ugyanazt (fizető vásárlőként  :tt2: ) Trotter javasolta autóvillamossági szerelő fogja berakni, mert ugye illeszteni kell és nem mellesgleg fényezni a szenzorokat (amit meg a közelben lévő vele együtt is dolgozó) szakember fényezi le.

Helyileg hol van az a szerelő?
Tartok tőle, hogy a márkaszervíz elég borsos óradíjat számlázna ki. Már nem az óradíj lenne magas, hanem a ráfordított órák száma. :)
Van egy pár direkt tolatóradarokat forgalmazó cég itt Veszprémben, szerintem őket is meg keresem egy beszerelési árajánlat erejéig.

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #896 Dátum: 2013.11.27 13:51:08 »
Budapesten, a 18. ker-ben. A másik fontos, hogy fényezni is kell (ha nem akarsz fekete érzékelőket) és jobb egyszerre elintézni.

MÁS: megkérdeztem megint, a tempomat 1.6-1.8 T25-höz 120 körül van, felette olyan 50, mert azokban benne van az előkészítés, ami a "kicsikből" hiányzik.

Helyileg hol van az a szerelő?
Tartok tőle, hogy a márkaszervíz elég borsos óradíjat számlázna ki. Már nem az óradíj lenne magas, hanem a ráfordított órák száma. :)
Van egy pár direkt tolatóradarokat forgalmazó cég itt Veszprémben, szerintem őket is meg keresem egy beszerelési árajánlat erejéig.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #897 Dátum: 2013.11.27 16:05:17 »
Budapesten, a 18. ker-ben. A másik fontos, hogy fényezni is kell (ha nem akarsz fekete érzékelőket) és jobb egyszerre elintézni.

MÁS: megkérdeztem megint, a tempomat 1.6-1.8 T25-höz 120 körül van, felette olyan 50, mert azokban benne van az előkészítés, ami a "kicsikből" hiányzik.

Fekete az autóm, és az érzékelő is fekete lesz. :)
Én saját autómra kaptam egy 99.000-es ajánlatot beszerelve.  :cool2:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #898 Dátum: 2013.11.27 18:40:37 »
Fekete az autóm, és az érzékelő is fekete lesz. :)
Én saját autómra kaptam egy 99.000-es ajánlatot beszerelve.  :cool2:

Ez nagyon vicces.  :D :D
Ha kell a szerelő kontaktja PÜ-ben keress. Köszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #899 Dátum: 2013.11.27 20:39:35 »
Fekete az autóm, és az érzékelő is fekete lesz. :)
Én saját autómra kaptam egy 99.000-es ajánlatot beszerelve.  :cool2:

Ki volt az a kedves, aki ennyiért vállalná a munkát? Ráadásul egy hozott rendszer beszereléséről szólt az ajánlat?