Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400662 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #871 Dátum: 2013.11.14 08:56:08 »
Amit én vettem, az ehhez nagyon hasonló és tök jól működik. Csak akkor pittyeg, ha van is vmi mögöttem, illetve, amikor élesedik (hátramenetbe kapcsoláskor).
Árban nevetséges, még, ha fizetsz is valakinek a beszerelésért, 5000Ft-ért berakja.

http://coolautoo.hu/kijelzovel/4250-tolatoradar-4-szenzoros-led-kijelzovel.html...


Én ha veszek, akkor 8 szenzorosat veszek.
A vezetékek elvezetését, elektromos rendszerre rákötést is Toyota végezte, vagy azt Te?



Mivel a Valeonál dolgozol, ezért nem lehet kérdés, támogasd a kenyéradódat. -)
Egyébként bármelyik olcsóbb is megteszi, max. ha elromlik tehetsz bele másikat, még mindig töredék áron.

Tempomatra esetleg valami konkrét ajánlott típust tudtok javasolni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #872 Dátum: 2013.11.14 09:41:49 »
A Vertex szerintem simán vállalható termék. Jól működik, de nem drága, teljesen korrekt.
Ahogy írtam is, egyedül a fúró szerszámával kell vigyázni, illetve, beszerelés előtt lemérni tolómérővel a szenzorok pontos átmérőjét és a fúró által fúrható lyuk átmérőjét. Addig, amíg ezt a mérést el nem végzitek, nem fúrjátok a lököst.  :excl:

Nekem csak a hátsó érzékelők vannak ugye, és azok a tolatólámpáról kapják az áramot a működéshez.

Az első szenzorokat a termék leírása tartalmazza, hogy hogyan kell/célszerű bekötni. Vásárlás nélkül is letöltheted és elolvashatod. Úgy tudom, azokat egy kis kapcsolóval tudod bekapcsolni, hogy működjenek, nem a tolatólámáról működnek (ez logikus is).

Tempomattal nem lesz egyszerű dolgod. Mivel a Te autódban már elektronikus a gázpedál, kb dupla árban van hozzá tempomat (a bowdenes gázpedálhoz képest, amilyen az enyém is).
Ha jól rémlik, márkakereskedésben olyan 120.000Ft-ba kerül, utángyártottban ez lehetne számodra jó megoldás.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #873 Dátum: 2013.11.14 09:43:39 »
A Vertex szerintem simán vállalható termék. Jól működik, de nem drága, teljesen korrekt.
Ahogy írtam is, egyedül a fúró szerszámával kell vigyázni, illetve, beszerelés előtt lemérni tolómérővel a szenzorok pontos átmérőjét és a fúró által fúrható lyuk átmérőjét. Addig, amíg ezt a mérést el nem végzitek, nem fúrjátok a lököst.  :excl:

Nekem csak a hátsó érzékelők vannak ugye, és azok a tolatólámpáról kapják az áramot a működéshez.

Az első szenzorokat a termék leírása tartalmazza, hogy hogyan kell/célszerű bekötni. Vásárlás nélkül is letöltheted és elolvashatod. Úgy tudom, azokat egy kis kapcsolóval tudod bekapcsolni, hogy működjenek, nem a tolatólámáról működnek (ez logikus is).

Tempomattal nem lesz egyszerű dolgod. Mivel a Te autódban már elektronikus a gázpedál, kb dupla árban van hozzá tempomat (a bowdenes gázpedálhoz képest, amilyen az enyém is).
Ha jól rémlik, márkakereskedésben olyan 120.000Ft-ba kerül, utángyártottban ez lehetne számodra jó megoldás.  ;)

Köszönöm a tippeket!
Az elsők nem tudnak valhonnan egy jelet levenni, hogy előre felé haladok? Hogy ne kelljen kapcsolagatni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #874 Dátum: 2013.11.14 09:48:36 »
Nem tudom. Valószínűleg létezik olyan is, de ezek az olcsóbbak egy egyszerű kis billenő kapcsolóval oldják meg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #875 Dátum: 2013.11.14 09:56:15 »
Köszönöm a tippeket!
Az elsők nem tudnak valhonnan egy jelet levenni, hogy előre felé haladok? Hogy ne kelljen kapcsolagatni?

Pedig több kocsiban gyárilag is egy kapcsoló van az első szenzoroknak. Gondolom, hogy ne zavarjon be még véletlenül se semmi miközben már normálisan mész.
Ami még tök jó lehetne, ha kb. 20km/h fölött automatán kikapcsolna az első radar. De az biztos még bonyolultabb lenne.


Olvasva itt a tempomat érdeklődét. Nem kérdezed meg a Toyotát, hogy vállalnak-e utólagos beszerelést, illetve hogy miként és mennyiért lenne megoldható?
OFF. De nekem az előző autómba utólag került bele gyári tempomat. Lehet hihetetlen, de 13 eFt volt az egész és ugyanazt tudta, mint amit a mostani. 10eFt-ért vettem egy másik, vadiúj tempomatos indexkart (ott azon van rajta) és 3eFt volt a márkaszervízes beszerelés és felprogramozás. Itt nagyon-nagyon előny volt, hogy elektromos volt a gázpedál, illetve, hogy az autó rendszere is eleve tudta, csak azon a felszeretségi szinten nem akarták engedélyezni neki a vezérlő rendszerben.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #876 Dátum: 2013.11.14 09:58:20 »
Pedig több kocsiban gyárilag is egy kapcsoló van az első szenzoroknak. Gondolom, hogy ne zavarjon be még véletlenül se semmi miközben már normálisan mész.
Ami még tök jó lehetne, ha kb. 20km/h fölött automatán kikapcsolna az első radar. De az biztos még bonyolultabb lenne.


Olvasva itt a tempomat érdeklődét. Nem kérdezed meg a Toyotát, hogy vállalnak-e utólagos beszerelést, illetve hogy miként és mennyiért lenne megoldható?
OFF. De nekem az előző autómba utólag került bele gyári tempomat. Lehet hihetetlen, de 13 eFt volt az egész és ugyanazt tudta, mint amit a mostani. 10eFt-ért vettem egy másik, vadiúj tempomatos indexkart (ott azon van rajta) és 3eFt volt a márkaszervízes beszerelés és felprogramozás. Itt nagyon-nagyon előny volt, hogy elektromos volt a gázpedál, illetve, hogy az autó rendszere is eleve tudta, csak azon a felszeretségi szinten nem akarták engedélyezni neki a vezérlő rendszerben.
Alighanem VW lehetett.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #877 Dátum: 2013.11.14 11:00:11 »
Alighanem VW lehetett.  ::)

Nem, egy H Astra volt.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #878 Dátum: 2013.11.14 11:11:46 »
Korábban írta vki, hogy a YIII-ba utólag márkaszerviz a gyári tempomatot összesen 40-e körül rakta be, minden ki van építve hozzá.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #879 Dátum: 2013.11.14 11:24:42 »
olvasd el itt

Toyota Klub Magyarország Egyesület  -  Fórum » Mindenféle » Csináld magad! » Sebességváltó és tengelykapcsoló

A tempomatos részt.

Amúgy a sebeség jelet simán lelehet szedni (persze nem olyan simán mint egy kapcsoló azt kész) és ha jól tudom akkor a valeo-s azt csinálja igy x km/h alatt automatikusan bekapcsol ill ki...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #880 Dátum: 2013.11.14 11:29:22 »
Nem, egy H Astra volt.
Igen, az is van a családban.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #881 Dátum: 2013.11.14 11:30:46 »
Korábban írta vki, hogy a YIII-ba utólag márkaszerviz a gyári tempomatot összesen 40-e körül rakta be, minden ki van építve hozzá.
Kérdés, hogy van-e (és, ha igen, miben) különbség egy régebbi fejlesztésű T25 Avensis és egy jóval újabb Yaris között? Mindenképpen megérne egy kérdést a márkaszervizben.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #882 Dátum: 2013.11.14 12:36:10 »
Kérdés, hogy van-e (és, ha igen, miben) különbség egy régebbi fejlesztésű T25 Avensis és egy jóval újabb Yaris között? Mindenképpen megérne egy kérdést a márkaszervizben.  :yes:

Szerintem most ebéd szünetük van, de du. mindenképp fel hívom őket.
Kíváncsi vagyok mit mondanak az árra.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #883 Dátum: 2013.11.14 15:42:00 »
Szerintem most ebéd szünetük van, de du. mindenképp fel hívom őket.
Kíváncsi vagyok mit mondanak az árra.


Meg kérdeztem a Toyota Márkaszervizt itt Veszprémben.
A komplett tempomat csomag ára ~100.000 Ft + beszerelési munkadíj. Ha van az autómban tempomat előkészítés, akkor csak a kapcsolót kell meg venni, aminek ~45.000 Ft + beszerelési munkadíj.
Hát mit ne mondjak...elég drágán mérik ez a portékát.  :wacko:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #884 Dátum: 2013.11.14 16:19:51 »

Meg kérdeztem a Toyota Márkaszervizt itt Veszprémben.
A komplett tempomat csomag ára ~100.000 Ft + beszerelési munkadíj. Ha van az autómban tempomat előkészítés, akkor csak a kapcsolót kell meg venni, aminek ~45.000 Ft + beszerelési munkadíj.
Hát mit ne mondjak...elég drágán mérik ez a portékát.  :wacko:

Hacsak kapcsoló kellene, akkor íme:
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-AVENSIS-TEMPOMATSCHALTER-TEMPOMAT-SCHALTER-CRUISE-CONTROL-195-0Z83-/400599792720?pt=DE_Autoteile&hash=item5d459bbc50
Aztán programozzák be.

Szerintem azt derítsd ki, hogy megvan-e az előkészítés. Ha igen, akkor a fenit kar + beszerelés lehet talán egy megoldás.
Ha nincs előkészítés, akkor - bár nem a legszebb dolog ezt írni egy tempomat fórumban - de én elgondolkoznék, hogy ennyit megér-e.