Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #840 Dátum: 2013.03.04 22:59:32 »
Inkább az eladó akarja a +-t kivenni, mert nem akarják megfizetni kfm kerék, csomagtartó, hifi...
Aztán utánna az eladó csak kerülgeti, mert csak kact, vagy eladja bagóért.

A kf. felni, meg a tetőcsomagtartó vagy box, nem teljesen ugyanaz, szerintem. Mert külső tartozék. Azt én sem fogom árában odaadni a kocsival, mert külön is eladható. A hifi részben igaz, ahogy írtam is.   :yes:
De az biztos, hogy nagyon sok vevőnél is megtalálható ez, amit írtál. Láttam nem egyet, hogy pl. az öreg mókus levette a kormányvédőt is a régi kocsiról (Samara), mikor beszámították neki egy Swiftbe  :?:
Szóval van eladó is meg vevő is, aki átesik a ló túloldalára. Ez már csak ilyen  ::)
Ja, és bocsánat az off -ért. Nem akarom szétbomlasztani a topikot   :flowers:

gysebi1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #841 Dátum: 2013.03.11 23:17:50 »
Ülésfűtésből a carbonszálas a jobb, vagy a hagyományos?
A Keetec CSH1 vagy a Kiyo AWHL -el van vkinek tapasztalata?
Itt a szezon vége, ilyenkor olcsón be lehet szerezni.

Nekem Kiyo van és nagyon jól működik! Én 25.000,- -ért vettem januárban készletkisöprő akcióban, de a normál ára is csak 29.900,-  2 első ülésre. A beépítésért tőlem 7.000,--et kértek. Mindenképpen megérte! Bátran ajánlom! :cool2: Amúgy már az előző autómba is ez volt és tökéletesen működik a mai napig is!
A 7 év garancia sem mellékes!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.11 23:20:55 írta gysebi1 »
Toyota Rav4 2,2 D4D 136Le (2007) antracitszürke

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld.

Do, or do not... there is no try.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #842 Dátum: 2013.03.18 11:07:54 »
A belerakott kényelmi kütyüket .... én és az autómban rajtam kívül még utazók élvezzék a hasznát.
Srácok! Az a személyautó nem biznisz. Nem nyereség üzemeltetni. Egyszerűen luxus. Munkaeszköznek elég lenne a legalapabb "mezítlábas" kocsi. Innentől kezdve jönnek a különböző igények. Természetesen biztonsági-, gyártói-, és reklám- sugallatra.
Itt azon múlik, hogy TE mennyit áldozol a kényelmedre.
Inni lehet vizet is ha szomjas vagy, meg lehet inni egy jó "érett" bort is ebéd után. minden azon múlik mennyire akarod élvezni az életet és mennyid van rá.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #843 Dátum: 2013.04.10 16:47:37 »
Ha valakit érdekel, elkészült a motormelegitőm!  :clap:

DEFA motor-előmelegítő Carina E (4A-FE).

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #844 Dátum: 2013.05.05 16:07:03 »
A leírásodból úgy értelmezem, hogy akár nyáron is szándékodban áll használni? Azért kérdezem, mivel nekem egy calix motormelegítő elfüstölt egy hónap használat után május 3-án.
A forgalmazó-beszerelő cég a +20 celsius fok feletti külső hőmérséklet miatt részben engem hibáztat. Mármint, hogy szerintük nem szabad ilyen melegben használni, mert leég. Tény, hogy meghibásodott, de nem tudom elfogadni, hogy a külső hőmérséklet miatt csapta le a biztosítékot 10 perc után. Ráadásul amikor újra rádugtam nagy szikrázással ismét levágta a biztit.
Márpedig a motortérben nem egészséges az elektromos szikra, ezért tovább nem is kísérleteztem vele. Egyébként még a műanyag rész is megolvadt egy kicsit.

Kérdezem, hogy szerintetek se szabadna melegben használni az előmelegítőt?

(Az más kérdés, hogy van-e értelme 20 fok felett előmelegíteni, de csak fél órára akartam rádugni.)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #845 Dátum: 2013.05.05 21:08:52 »
A leírásodból úgy értelmezem, hogy akár nyáron is szándékodban áll használni? .. nekem egy calix motormelegítő elfüstölt egy hónap használat után május 3-án.
A forgalmazó-beszerelő cég a +20 celsius fok feletti külső hőmérséklet miatt részben engem hibáztat. Mármint, hogy szerintük nem szabad ilyen melegben használni, mert leég. ... Az más kérdés, hogy van-e értelme 20 fok felett előmelegíteni
A kérdés ugyan nem nekem szólt, de érintett vagyok,mert a Yarisomba nekem is Calix üzemel, igaz nem"merülőforralós, hanem a blokk gyári furatába illeszkedő kontakt (RE528).

Most tavasszal is használom, és nyáron is fogom. A használati utasítás nem korlátozza az alkalmazását 20C alatti hőmérsékletre. 20C ból 1h alatt kb 45C produkál (350W).  50 fölé nem fűt,azt még nem mértem meg,hogy hővédelem miatt vagy sem. A csövek tapintásából úgy tűnik nálam ekkor kezd részlegesen nyitni a termosztát. Ezért rövid távokon még most is részleges hűtő takarást használok.

A Calixnak nincs hivatalos Magyarországi képviselete. Azt, hogy azért mert az általad említett hozzáállást nem tolerálták, vagy más okból azt nem tudom. Azonban ebben a helyzetben a garanciális ügyintézés problémás, főleg bent ragadt raktárkészletről vásárolt termék esetén. -(
A gyártó3 év garit ad,(hőfok megkötés nélkül).Agyőricégnélcsak1 évet adnak, amit évente meg lehet hosszabbítani a cekasz árának kb.50% -áért amihez a győriműhelyűkbe kellutazni. A hosszabbítás 2x végezhetőel, tehát a melegítő 3 éves garival a vételár kb2.5xosébe kerül. Ügyes, úgy is mondhatnám,hogy extra profitot szeretnének, és/ vagy csökkenteni a gari időt.-(
Amennyiben nem sikerül megegyezned velük, vedd fel a svédekkel a kapcsolatot.

A 20C elég messze van az üzem meleg állapottól, tehát van értelme. Akinek van,az általában nem csak télen használja.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.05 21:11:22 írta Agyarka »

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #846 Dátum: 2013.05.06 04:49:46 »
Az enyém szintén a blokkba szerelt, a fagydugó helyére, nem is a szereléssel van a gondom. Két év garancia van a szerkezetre, legalábbis a cég honlapján ez szerepel, de a javítás után kérek róla papírt is (most csak a számla van).

Egyébként kicserélik bár igaz, hogy csak ősszel, mivel akkor kapnak új szállítmányt.

Köszönöm, hogy megerősítettél abban, hogy nem a külső hőmérséklet miatt hibásodott meg, így nem érzem magam kellemetlenül, a cég állítása miatt, hogy valamiképpen hozzájárultam a tönkremeneteléhez. Bár nem tudom, hogy lehet eszt rosszul használni?

Mindenesetre írtam a Calix cégnek is, csak nem tudom, hogy a magyar szöveg google általi svéd nyelvre fordítása mennyire lesz érthető?

Azért nem ártana, ha megvizsgálná a Calix cég, hogy mi történhetett, mert ilyen szikrázásnak nem szabadba lennie a motortérben, nehogy valakinek még leégjen az autója.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #847 Dátum: 2013.05.06 11:35:35 »
Mindenesetre írtam a Calix cégnek is, csak nem tudom, hogy a magyar szöveg google általi svéd nyelvre fordítása mennyire lesz érthető?
Az szerintem nem lesz túl jó fordítás, de ha tudsz angolul, akkor nyugodtan írjál nekik. Amikor Stockholmban voltam a külvárosi villamoson is beszélt angolul az ellenőr.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #848 Dátum: 2013.05.06 19:29:56 »
Már reggel válaszoltak, de csak annyit, hogy írjam meg angolul mert sajnos nem értik a google fordítást :) . Azt hiszem előbb meg kell tanulnom angolul, így aztán erről ennyit.
Egy defa előmelegítő forgalmazásával foglalkozó céggel beszéltem és a válasz egyértelműen az volt, hogy a külső hőmérséklet nem befolyásolhatta a tönkremenetelében. Annyit mondtak, hogy ha szakszerűen volt beszerelve és hűtővíz is volt akkor csak valamilyen meghibásodás történhetett.

Ezért nem is haragszom, mert ami el tud romlani az el is romolhat. Csak az első reakció bántott, hogy mindjárt én voltam a hibás, mert melegben használtam, de már túltettem magam a dolgon.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #849 Dátum: 2013.05.06 20:28:44 »
Két év garancia van a szerkezetre, legalábbis a cég honlapján ez szerepel, ... Egyébként kicserélik bár igaz, hogy csak ősszel, mivel akkor kapnak új szállítmányt.
Melyik céget kell elkerülni? Két év, tavasztól őszig meg nem jár a posta?
mi történhetett, mert ilyen szikrázásnak nem szabadba lennie a motortérben,
Túlfeszültség, anyaghiba? Azét a Calixot északabbra elég nagy szériában használják. Már rég nem működne a cég, ha csak ránézésre lenne jó, és a Toyota gyári beszállítója sem lehetne. 
A szerelést hol és hogyan csinálták?

Egy defa előmelegítő forgalmazásával foglalkozó céggel beszéltem .... Annyit mondtak, hogy ha szakszerűen volt beszerelve és hűtővíz is volt akkor csak valamilyen meghibásodás történhetett.
Ügyes válasz. [rohog] Minden lehetőséget lefed, a fogalmunk sincs elegáns megfogalmazása.

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #850 Dátum: 2013.05.07 19:53:57 »
Érthető, hogy nem tudta a konkrét hibát látatlanban megállapítani ezért csak tippelgetett, de felajánlotta, hogy menjek el hozzájuk és megnézik. A távolság miatt azonban nem volt kedvem oda menni.
Egyébként cégnevet nem írok, mert leszámítva a külső hőmérsékletű próbálkozást nincs velük semmi bajom, a beszerelést is korrekt módon végezték, már amennyire ezt én meg tudom határozni.
Azért az mindenképpen zavar, hogy elektromos szikra keletkezett!
Csere után elgondolkozok azon, hogy merjem-e használni, de ahhoz meg drága, hogy ne használjam és akkor minek is szereltettem be?
Ez a dilemma, mert ha meg legközelebb leég az egész kocsi a garázzsal és a házzal együtt? Ajaj... Mi legyen?
Ezt azért biztonságosabbra kellene gyártani!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #851 Dátum: 2013.05.07 20:37:00 »
Egyébként cégnevet nem írok, mert leszámítva a külső hőmérsékletű próbálkozást nincs velük semmi bajom, a beszerelést is korrekt módon végezték, már amennyire ezt én meg tudom határozni.
A fórum egyik lényeges eleme, az információk megosztása. Sajnálom, hogy másként gondolod.-(
Különösen úgy, hogy nincs semmi bajod az érintett céggel. Akkor már az eset utáni képek hiányáról ne is beszéljünk.

Azért az mindenképpen zavar, hogy elektromos szikra keletkezett!
Csere után elgondolkozok azon, hogy merjem-e használni, de ahhoz meg drága, hogy ne használjam és akkor minek is szereltettem be?
Akkor ne szereltesd be ismét. Hibás teljesítés, érdekmúlás, a pénzt adják vissza.

Elkezdtem olvasni a svéd és a finn Toyotás fórumot. Talán ott több infót össze lehet szedni a Calix/ Defa vagy más előmelegítőkről.
Ez az ember is nagyban nyomja.

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #852 Dátum: 2013.05.08 05:05:22 »
Csak arra voltam kíváncsi, hogy a külső hőmérséklet befolyásolhatta vagy sem a szerkezet tönkremenetelét. Itt és egyéb helyen megkaptam erre a választ.

Köszönöm!

Az információmegosztásról pedig annyit, hogy bárki beírhatja a google-ba, hogy calix, én is így találtam meg őket. Túl sok cég nem szerel be Calix előmelegítőt nálunk és ez a fenti kérdés megválaszolását nem befolyásolta.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #853 Dátum: 2013.05.08 12:08:30 »
Az információmegosztásról pedig annyit, hogy bárki beírhatja a google-ba, hogy calix, én is így találtam meg őket. Túl sok cég nem szerel be Calix előmelegítőt nálunk és ez a fenti kérdés megválaszolását nem befolyásolta
Köszönöm szépen, hogy megosztottad kis közösségünkkel ezt a nagyon tartalmas információt!

Google barátunk nélkül is kb. 28 céget tudok felsorolni, ahol Yarishoz 2 év garanciával forgalmaznak és szerelnek be Calix előmelegítőt. Náluk nem szokott elfüstölni.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #854 Dátum: 2013.05.08 18:48:25 »
A leírásodból úgy értelmezem, hogy akár nyáron is szándékodban áll használni? Azért kérdezem, mivel nekem egy calix motormelegítő elfüstölt egy hónap használat után május 3-án.
A forgalmazó-beszerelő cég a +20 celsius fok feletti külső hőmérséklet miatt részben engem hibáztat. Mármint, hogy szerintük nem szabad ilyen melegben használni, mert leég. Tény, hogy meghibásodott, de nem tudom elfogadni, hogy a külső hőmérséklet miatt csapta le a biztosítékot 10 perc után. Ráadásul amikor újra rádugtam nagy szikrázással ismét levágta a biztit.
Márpedig a motortérben nem egészséges az elektromos szikra, ezért tovább nem is kísérleteztem vele. Egyébként még a műanyag rész is megolvadt egy kicsit.

Kérdezem, hogy szerintetek se szabadna melegben használni az előmelegítőt?

(Az más kérdés, hogy van-e értelme 20 fok felett előmelegíteni, de csak fél órára akartam rádugni.)

üdv kistukesz!


Elnézést, nem olvastam a topicot!
Igen én minden elindulás előtt (garázs), amikor tudom mikor kell menni és van idő, használom a melegítőt! Sajnos elég "sok" időt vesz igénybe a 600W-os forraló is, véleményem szerint ebből ha minimum 2, de inkább 3 darab lenne a motorban, azzal lehetne hamar meleget csinálni!  :D

Node mivel csak 1 db van, az kb 2óra alatt melegit fel ~50°C-ra ilyen időben. A temosztátot tuti, hogy nem nyitja ki sosem, mert azok jellemzően 80-100°C-nál nyitnak, ezek a forralók erre nem képesek sajnos.

Ha előre tudom, hogy menni kell, előzőleg beállitom az analóg időkapcsolóval, hogy indulás előtt 2-3 órával kezdje el melegiteni a motort.
Nem méregettem, ilyen nyári kánikulában talán kevesebb idő is elég lesz, de biztosra akartam menni.  ;)

kérdésem:
Te szerelted be a melegitőt? Használni egyáltalán nem tudtad?
Fontos, amit nem láttam egyetlen helyen sem, a forgalmazó sem emlitette, hogy beszerelés után rögtön nem szabad használni, mert tönkre fog menni, ha nem érintkezik a fűtőszál teljes egészében a hűtőfolyadékkal, egész egyszerűen szétég, mivel nem tudja leadni a termelődő hőt!!
A lényeg, hogy beszerelés után be kell melegiteni a motort, termosztát is nyisson, ventilátor induljon és a legfontosabb, hogy biztosan levegőmentes legyen a rendszer, de a blokk biztosan, mert csak így működhet a forraló biztonságosan!

(((megjegyezném, ha beszerelted és egyből a légtelenités nélkül használtad, előfordulhat, hogy amiatt ment tönkre, de erről a gyártónak pssszt!!  :nono: :wacko:)))
A gyártó melegre hivatkozó érve elég fals, mert a motor üzemelegen jóval forróbb, főként a kipufogó környékén, mint amire a cucc képes, ettől nem lesz baja! Ha levegőmentes a forraló környéke és jól van beépitve, túlmelegedni sem tud, mert egyszerűen nem képes annyira felmelegiteni a blokkot a hőveszteség miatt, hogy ebből baja legyen!

Van-e értelme használni 20°C felett?
Igen! Főleg városi, rövidtávozások során. Valahol láttam egy grafikont, ott szemléltették, hogy a hidegindítás utáni jónéhány km után is még vastagon érezhető a dúsítás miatti többletfogyasztás. Ezt, minél jobban előmelegítjük a motort, annál nagyobb %-ban ki lehet küszöbölni  :)
Nekem érezhetően alacsonyabb az alapjárat melegités után, szinte üzemmeleghez közeli a fordulat, a vízmutató beáll középre 1 km-en belül!
Van olajhőmérőm is, az olajat kevésbé érinti a melegitő, mint a vizet, illetve csak a "vason" karteren/blokkon átadódó hő jut oda.
Amúgy jellemzően 24°C körül indul a mérés és ~ 3-4 km óvatos vezetéssel már üzemmeleg 60-70°C az olaj is!  :otlet: