Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 403234 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #825 Dátum: 2013.03.03 19:02:41 »
az autón történő értéknövelés ablakon kidobott pénz.
ezért kell még az elején megcsinálni, élvezni a használatát és nem számolni a + költséget eladáskor  ;)
20e Ft min. 10 évre számolva nem lenne nagy pénzkidobás. (Kár, hogy a gyerekek ezt 5 perc alatt leamortizálnák. :cry:)
Persze sok kicsi sokra megy. Már így is sok pénzt költöttem rá a vételáron felül.-(

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #826 Dátum: 2013.03.03 21:43:55 »
mondival értek egyet. az autón történő értéknövelés ablakon kidobott pénz.
Ha van értelme és használod hosszútávon akkor kidobott pénz. Az ülésfűtés nekem nem érné meg, mert évente 5-6 alkalommal kapcsolnám be.
De pl a ha a kormány bőre lekopik gond nélkül be fogom újra bőrőztetni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #827 Dátum: 2013.03.03 22:47:43 »
Ha van értelme és használod hosszútávon akkor kidobott pénz.
He, mi van??? :?:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #828 Dátum: 2013.03.04 09:21:14 »
He, mi van??? :?:
Mi értelme van egy olyan extra beszerelni, amit nem használsz? Ha használod, akkor nyilván az a fontos, és nem a megtérülés.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #829 Dátum: 2013.03.04 12:20:41 »
Mi értelme van egy olyan extra beszerelni, amit nem használsz? Ha használod, akkor nyilván az a fontos, és nem a megtérülés.
Semmi értelme autónál megtérülésről beszélni.
Senki ne várja, hogy vesz valamit, használja sokáig és eladáskor szeretné vissza látni a befektetett összeget  :whistling:
Akkor szereld ki, próbáld eladni használt áron. Miért várja bárki, hogy ugyanannyit kap érte így is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #830 Dátum: 2013.03.04 12:26:03 »
Ha van értelme és használod hosszútávon akkor kidobott pénz. Az ülésfűtés nekem nem érné meg, mert évente 5-6 alkalommal kapcsolnám be.
De pl a ha a kormány bőre lekopik gond nélkül be fogom újra bőrőztetni.
arra gondolsz, hogy "ha van értelme és használod hosszútávon, akkor NEM kidobott pénz". gondolom, ezt nem értette a kolléga

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #831 Dátum: 2013.03.04 12:45:52 »
Semmi értelme autónál megtérülésről beszélni.
Senki ne várja, hogy vesz valamit, használja sokáig és eladáskor szeretné vissza látni a befektetett összeget  :whistling:
Akkor szereld ki, próbáld eladni használt áron. Miért várja bárki, hogy ugyanannyit kap érte így is.
Nem várom, csak ezek az apró plusz dolgok megléte kevésbé ad okot alkura eladásnál. Addig, pedig használom, élvezem, így maga az alkatrész árát nem kell, hogy visszakapjam, mert az "érzés" ennyit számomra megér.
Egy kevésbé felszerelt autónak szerintem labilisabb az ára, mint egy olyannak, amiben benne vannak az ember számára a mindennapokban használatos kiegészítők (bluetooth, tempomat, ülésfűtés, radar...).
Én legalábbis úgy gondolkodom, hogy amennyiben az autóm eladási árát a hirdetésben korrektül belövöm, tehát, nem kérek érte túl sokat, de az árkategória felső tartományába helyezem, és benne vannak ezek a kiegészítők is, akkor azt mondanám az alkudozónak, hogy ezeket Neked már nem kell beleépítened. Tehát, ezek miatt az árból nem engedek. Ha más olyanba bele tud kötni az illető, aminek van valóság alapja (pl. egy kopott, vagy hullámosan fogó fék), akkor az lehet alku tárgya.
Szerintem, tehát, az alku pozíció mindenképpen kedvezőbb ezekkel a kütyükkel az eladó számára, mint a vevő számára. A kérdés csak az, hogy az eladónak mennyire sürgősen kell az autó ára, illetve a vevő számára mennyire megnyerő az autó, illetve, mennyit utazott érte, hogy megnézze.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #832 Dátum: 2013.03.04 12:59:34 »
Semmi értelme autónál megtérülésről beszélni.
Senki ne várja, hogy vesz valamit, használja sokáig és eladáskor szeretné vissza látni a befektetett összeget  :whistling:
Ha így nem is, de másképpen azért lehet megtérülés. Pl. ha egy tolatóradar miatt nem tolatsz neki valaminek és emiatt nem keletkezik kár a kocsid hátsójában, akkor ez ha nem is effektíve megtérülés, de megspórolt kiadás.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #833 Dátum: 2013.03.04 13:05:56 »
Én legalábbis úgy gondolkodom, hogy amennyiben az autóm eladási árát a hirdetésben korrektül belövöm, tehát, nem kérek érte túl sokat, de az árkategória felső tartományába helyezem, és benne vannak ezek a kiegészítők is, akkor azt mondanám az alkudozónak, hogy ezeket Neked már nem kell beleépítened. Tehát, ezek miatt az árból nem engedek.
Én simán megmondanám, hogy szedd ki belőle...  :D
Volt már a környezetemben ilyen alku, nem is született meg az adásvétel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #834 Dátum: 2013.03.04 13:22:36 »
Én simán megmondanám, hogy szedd ki belőle...  :D
Volt már a környezetemben ilyen alku, nem is született meg az adásvétel.
Ha ezt mondanád nekem, köztünk sem jönne létre biznisz.  :lol: ;)
Mellesleg, nem hiszem, hogy egy tényleg jól felszerelt autót, amennyiben számodra megfelelő állapotú, ott hagynád azért, mert az eladó nem enged az árból, vagy nem annyit, mint, amennyit szeretnél...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #835 Dátum: 2013.03.04 13:48:10 »
Persze nyilván nem, csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ez nem feltétlenül jó alkualap (mint eladó). Azért kell beletenni, mert szeretnéd, kényelmes stb, de arra ne számíts, hogy megtérül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #836 Dátum: 2013.03.04 13:49:17 »
Persze nyilván nem, csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ez nem feltétlenül jó alkualap (mint eladó). Azért kell beletenni, mert szeretnéd, kényelmes stb, de arra ne számíts, hogy megtérül.
:yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #837 Dátum: 2013.03.04 14:15:26 »
arra gondolsz, hogy "ha van értelme és használod hosszútávon, akkor NEM kidobott pénz". gondolom, ezt nem értette a kolléga
:yes:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #838 Dátum: 2013.03.04 21:47:31 »
Én úgy vagyok ezzel, hogy nagy ívben letojom, hogy a majdani második tulajnak mi tetszik a kocsimban, vagy mit talál praktikus dolognak benne. Nem neki vettem az autómat, hanem magamnak. A belerakott kényelmi kütyüket sem azért tettem bele, hogy majd milyen "baromi nagy üzlet" lesz később eladásnál, hanem azért, hogy én és az autómban rajtam kívül még utazók élvezzék a hasznát. Számomra hajtanak hasznot ezek a dolgok, ezért is igyekeztem még viszonylag új korában minden hasznosat beletenni, hogy sokáig használhassam.
Nyilván az eladásnál majd minimálisan képeznek felárat ezek a dolgok, ha egyáltalán jelent még bármi pluszt. Bár arról léteznek "tanulmányok" hogy melyek azok az extrák amiket hajlandó megfizetni a használt autót vásárló és miket nem. Emlékezetem szerint az ülésfűtést "megfizetik" de pl. egy komoly hifit nem.
Volt egyébként dolgom hasonló "akkor vedd ki belőle" hozzáállású vevőjelölttel, akit a mondat elhangzása után szépen kikísértem a portámról és elköszöntem tőle, ő meg nézett, hogy most akkor mi van.  ::) Aztán jött a következő jelölt, akinek jó volt úgy az autó ahogy volt és megvette, kifizette.  :szemez:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #839 Dátum: 2013.03.04 21:57:21 »
Én úgy vagyok ezzel, hogy nagy ívben letojom, hogy a majdani második tulajnak mi tetszik a kocsimban, vagy mit talál praktikus dolognak benne. Nem neki vettem az autómat, hanem magamnak. A belerakott kényelmi kütyüket sem azért tettem bele, hogy majd milyen "baromi nagy üzlet" lesz később eladásnál, hanem azért, hogy én és az autómban rajtam kívül még utazók élvezzék a hasznát. Számomra hajtanak hasznot ezek a dolgok, ezért is igyekeztem még viszonylag új korában minden hasznosat beletenni, hogy sokáig használhassam.
Nyilván az eladásnál majd minimálisan képeznek felárat ezek a dolgok, ha egyáltalán jelent még bármi pluszt. Bár arról léteznek "tanulmányok" hogy melyek azok az extrák amiket hajlandó megfizetni a használt autót vásárló és miket nem. Emlékezetem szerint az ülésfűtést "megfizetik" de pl. egy komoly hifit nem.
Volt egyébként dolgom hasonló "akkor vedd ki belőle" hozzáállású vevőjelölttel, akit a mondat elhangzása után szépen kikísértem a portámról és elköszöntem tőle, ő meg nézett, hogy most akkor mi van.  ::) Aztán jött a következő jelölt, akinek jó volt úgy az autó ahogy volt és megvette, kifizette.  :szemez:
Inkább az eladó akarja a +-t kivenni, mert nem akarják megfizetni kfm kerék, csomagtartó, hifi...
Aztán utánna az eladó csak kerülgeti, mert csak kact, vagy eladja bagóért.