Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400567 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #810 Dátum: 2013.03.01 12:53:13 »
A gondom az, hogy ránézésre a Keetec nem tűnik sűrűn vezetékezettnek, persze az ára sem csúcskategóriás mint pl. a Waeco MSH-100-nak, ami valóban szövetszerűen vezetékelt.
A hagyományos fűtőszál javítása nem túl bonyolult, ott sajnos a szétszedés-összerakás a macera.
Biztos elovastad, annyit ír a Carbon szálasnál, hogy maximum a sérülés körül pár cm-en nem fűt, mindenhol máshol továbbra is fűt. Ez azért szerintem szerencsésebb, mint újra szétszedni, megjavítani és összerakni.
Én minden bizonnyal ezt választanám, de minőségre biztos, hogy a Kiyo is rendben van.
Elgondolkodtam azon, hogyan sérülhet meg egy ilyen... Hááát... láttam már olyat, aki úgy száll be az autóba, hogy az öklével támaszkodik az ülőlapon és a bütykeivel nyomja azt be. A farzsebemben sosincs semmi, amikor kocsiba ülök, mert zavar. Hirtelen behuppanva az autóba, megint nem jelent gondot, mert a fenék az egy széles felületen érintkezik az ülőlappal, igazából nem tudom elképzelni, hogy így szakadjon meg a szál. Más nem jut az eszembe azon kívül, hogy sok év után magától tönkre megy a cucc.

Szóval, ha olyan lenne az ülés kialakításod, hogy vágni kellene a fűtő lapot, akkor talán a Carbon szálas felé billenne a mérleg nyelve, de tudtommal sem a Corolla, sem a Yaris ülése nem egy egyedi méretű, szóval, ez a lehetőség is kizárható a döntésből.
Így marad az egyéni mérlegelés...
Ahogy elnézem a két típust, a fűtőlapokon kívül nem látszik másban jelentős különbség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #811 Dátum: 2013.03.01 12:53:57 »
Tescoban 1500-2000ért szokott lenni, amit ráteszel az ülésre, és fűt. A páromnál 2-3 évig szokta egy ilyen bírni, de azt mondja, hogy ha évente újat venne, akkor is olcsóbban jönne ki, mint a legolcsóbb beépíthetővel.
Ja, ez a lehető leggagyibb, de működő megoldás. Egy céges autóba elég is, de a sajátomba soha...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #812 Dátum: 2013.03.01 12:55:21 »
Ja, ez a lehető leggagyibb, de működő megoldás. Egy céges autóba elég is, de a sajátomba soha...
Mi a baj vele, most komolyan? Lehet, hogy gagyi, de melegít, és ha évente kidobod akkor is bőven megéri.
Jövőre én is fogok venni, mert elég sokat fáztam idén télen. Nekem nem ér 50-60 ezer forintot egy olyan cucc, amit évente 10-12 alkalommal használok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #813 Dátum: 2013.03.01 13:04:28 »
Mi a baj vele, most komolyan? Lehet, hogy gagyi, de melegít, és ha évente kidobod akkor is bőven megéri.
Jövőre én is fogok venni, mert elég sokat fáztam idén télen. Nekem nem ér 50-60 ezer forintot egy olyan cucc, amit évente 10-12 alkalommal használok.
Csak egy fűtőhuzat nem növeli az autód értékét, viszont egy korrektül beépített ülésfűtés igen. Legalábbis az én szememben biztosan.  ;)
Nekem is volt, SZÁMOMRA kénylemetlen volt és meg is égette az ülés kárpitot OFF autón.  :wacko: A most kaphatók már túlmelegedés elleni védelemmel vannak ellátva, de én nem bízom ezekben. Lehet, hogy rosszul teszem.
A rendes ülésfűtő rendszerekben egy termosztát figyeli, hogy a 2 fokozat (35, illetve 45 fok) közül egyik se lépje túl a kívánt hőfokot, egyszerűen kikapcsol a fűtés.  :yes: Ez azért sokkal biztonságosabb és nem utolsó sorban elegánsabb megoldás. Persze, költségesebb is.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #814 Dátum: 2013.03.01 13:08:33 »
Csak egy fűtőhuzat nem növeli az autód értékét, viszont egy korrektül beépített ülésfűtés igen.
Kíváncsi vagyok a használtpiacon mennyire jelenik meg értéknövelő tényezőként... Szerintem érdemben nem. Ahogy az én autómnál sem számított az árban, hogy tolatóradar meg bluetooth kihangosító van benne. Ezek apróságok. Ami számí az árban: légkondi, légzsákok száma, tempomat, bőrkárpit, napfénytető, és a biztonsági cuccok (kipörgésgátló, ilyenek). Az ülésfűtés kb egy kategória a bluetooth kihangosítóval, vagy a bőrkormánnyal.

Amúgy ha nekem alkudozáskor ezzel jönne, simán megmondanám neki, hogy vedd ki belőle, és add olcsóbban...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #815 Dátum: 2013.03.01 13:49:41 »
Pech, hogy pont a Keetec-el nincs senkinek személyes tapasztalata.
Nem kell nagy összegekben gondolkodni, most 10-15e/db. Az első a szénszálas 1év garival, a 2.a hagyományos 7-el. A szerelés meg nem bonyolult, inkább csak időigényes.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #816 Dátum: 2013.03.01 13:52:16 »
Bepi:  szálszakadás jellemző oka, amikor a jobb egyben ülő szárnyas beletérdepel az ülőlapba, hogy hátul matasson.....

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #817 Dátum: 2013.03.01 13:57:53 »
Nálam ezen felül az ugráló törpök is okozhatják, ez eléggé ellene szól a projektnek.  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #818 Dátum: 2013.03.01 14:25:15 »
Kíváncsi vagyok a használtpiacon mennyire jelenik meg értéknövelő tényezőként... Szerintem érdemben nem. Ahogy az én autómnál sem számított az árban, hogy tolatóradar meg bluetooth kihangosító van benne. Ezek apróságok. Ami számí az árban: légkondi, légzsákok száma, tempomat, bőrkárpit, napfénytető, és a biztonsági cuccok (kipörgésgátló, ilyenek). Az ülésfűtés kb egy kategória a bluetooth kihangosítóval, vagy a bőrkormánnyal.

Amúgy ha nekem alkudozáskor ezzel jönne, simán megmondanám neki, hogy vedd ki belőle, és add olcsóbban...  :D
Szerintem, pedig a sok kicsi sokra megy. Összebenyomásilag mindenképpen vonzóbb egy ülésfűtéssel IS felszerelt autó. Számomra pl. a napfénytető hanyagolható, de a multikormány, ülésfűtés, bluetooth, így együtt igenis értékes extrák. Egyenként nyilván kevésbé azok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #819 Dátum: 2013.03.01 14:26:24 »
Bepi:  szálszakadás jellemző oka, amikor a jobb egyben ülő szárnyas beletérdepel az ülőlapba, hogy hátul matasson.....
Na, ebben az esetben úgy vágoma  satuféket, hogy uhaj...  :lol: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #820 Dátum: 2013.03.01 14:28:47 »
ja,akkor még szélvédőt is cserélhetsz!:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #821 Dátum: 2013.03.01 16:43:02 »
Ülésfűtésből a carbonszálas a jobb, vagy a hagyományos?
A Keetec CSH1 vagy a Kiyo AWHL -el van vkinek tapasztalata?
Itt a szezon vége, ilyenkor olcsón be lehet szerezni.

Keetec-et már szereltem párat.
Még nem volt gond soha vele.
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #822 Dátum: 2013.03.01 17:47:37 »
Keetec-et már szereltem párat.
Még nem volt gond soha vele.
:clap: Köszi!
Most olyan jó árban van (10e /db szlval, garival) hogy elgondolkodtam rajta. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.01 18:08:50 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #823 Dátum: 2013.03.03 18:54:28 »
Szerintem, pedig a sok kicsi sokra megy. Összebenyomásilag mindenképpen vonzóbb egy ülésfűtéssel IS felszerelt autó. Számomra pl. a napfénytető hanyagolható, de a multikormány, ülésfűtés, bluetooth, így együtt igenis értékes extrák. Egyenként nyilván kevésbé azok.
mondival értek egyet. az autón történő értéknövelés ablakon kidobott pénz. ezért nem jutottam el (még?) soha egyetlen kocsimmal sem odáig, hogy csináltassak bele pl. egy jobbféle zenét. bár egyszer egy autókárpitossal áthúzattam egy teljes belsőt  :whistling: fantasztikus volt. és az utolsó fillérig ablakon kidobott pénz, amikor eladtam  :devil:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #824 Dátum: 2013.03.03 18:56:24 »
mondival értek egyet. az autón történő értéknövelés ablakon kidobott pénz. ezért nem jutottam el (még?) soha egyetlen kocsimmal sem odáig, hogy csináltassak bele pl. egy jobbféle zenét. bár egyszer egy autókárpitossal áthúzattam egy teljes belsőt  :whistling: fantasztikus volt. és az utolsó fillérig ablakon kidobott pénz, amikor eladtam  :devil:
ezért kell még az elején megcsinálni, élvezni a használatát és nem számolni a + költséget eladáskor  ;)