Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400392 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #765 Dátum: 2013.01.04 23:08:33 »
Hol láthattam?

Sehol nem láthattad, hiszen vakít! :D p.v.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #766 Dátum: 2013.01.05 10:43:34 »
35 és 55w szokott lenni.
Az 55w olyan kékebb kék színt ad.
Szemezek énis az 55w 6000K verzióval,siemens trafóval.

Na akkor tegyük tisztába ismét a dolgokat, hamár nem tetszett elolvasni a tunning/világítás fórumot.  :D

Az adott HID cső (ez nem izzó, legalábbis a hagyományos értelemben nem) színhőmérséklete - kiadott "fénye" - nem függ a rendszer teljesítményétől (35 vs 55 W), hanem a benne lévő gázok és egyéb összetevők arányától, fajtájától. 3000 Kelvintől 10-12.000 K-ig szóródik az általam ismert gyártási spektrum a sárgától az ibolyáig bezárólag.  A gyári csövek jellemzően 4000-4500 K körül mozognak, az legáltalánosabb a 4300K-s cső.

Minél magasabb a színhőmérséklet, annál kevésbé lehet éjszaka látni velük, ez lefordítva azt jelenti, hogy minél "kékebb" a színe, annál rosszabb lesz a töksötétben az országúton a teljesítménye.  Ez az emberi szem sajátos tulajdonságai miatt van így, ebben most nem mennék bele.

A 4500K-s csövek, mint a gyári (D2S, D2R), mint pedig az utólagos szettek (halogén izzók helyére HID cső) esetében elérhetőek.

A 35 vs 55W közötti utólagos szettek esetében az magasabb teljesítményűeket a bizonyos CAN busz rendszerrel  típusok követelték meg, ahol van izzófigyelés a BC irányából. Hagyományos autóknál édesmindegy melyik szettet vesszük meg.

További döntési helyzet a slim trafós szettek, melyeket elsősorban a szűk motorterű autókhoz fejlesztették ki, illetve  a motorokhoz.

Én személy szerint nem pártolom az FF tükrös rendszerekhez az utólagos xenon beépítését, túl azon, hogy a hatóságok harapnak rá.
Sajnos rendkívül sok szórt fényt ad, ami nagyon vakít.  Részletekbe most nem mennék bele.

A vetítőlencsés fényszórókkal már más a helyzet, jóllehet ezekben sem legális az utólagos szett elhelyezése, ugyanis a halogénre és a HID-re kialakított vetőlencse belső terelőlemeze más és más kialakítású, ebből adódóan a vetített fény képe más.  Itt azonban legalább a szórt fény nem jelentős, nem vakít.

Ha valami érdekel még szívesen válaszolok, ez a pár sor, csak a jéghegy csúcsa volt, nagyon szerteágazó téma ez (is).

De a folytatást a tunning/világítás szaktopicban folytassuk!


 

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #767 Dátum: 2013.01.05 10:44:14 »
35 és 55w szokott lenni.
Az 55w olyan kékebb kék színt ad.
Szemezek énis az 55w 6000K verzióval,siemens trafóval.

Minek az 55W?
Annak semmi köze a kékséghez. A színhőmérsékletet a K érték határozza meg...
Az 55W-ost csak azért árulják, mert annak a teljesítménye (W-ban, nem fényerőben) megfelel a sima halogén izzó teljesítményének, így a modern autók nem érzékelik úgy hogy kiégett az izzó. Ilyen elektronika viszont egy Toyotában sincs, tehát bármelyik Toyotába jó a 35W-os.

Ha látni szeretnél és azt hogy minél később vegyenek ki a rendőrök, akkor 4300K. A 6000-es kékebb, kevésbé látni vele.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #768 Dátum: 2013.01.05 10:45:42 »
No Trotterrel nagyjából együtt írtunk. A lényeg ugyanaz...
Xanyi

vmike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #769 Dátum: 2013.01.05 20:49:55 »
Sziasztok!

Két hónapja lettem egy 2006-os benzines Corolla Verso tulajdonosa.
A kocsiban nincs tempomat, de néhány külföldi fórum szerint az elektromos gázpedálos Corollákba viszonylag egyszerűen, gyári alkatrészekkel (tempomat kar, kapcsolók) be lehet építeni, mert az ECU-ban a funkció benne van. Számításom szerint néhány tízezer forintból ki lehet hozni a dolgot.

Nem tudom, hogy valaki próbálkozott-e ezzel?

Már megrendeltem az alkatrészeket, ha érdekel valakit, beszámolhatok a projekt előrehaladásáról.


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #770 Dátum: 2013.01.05 20:52:40 »
A kocsiban nincs tempomat, de néhány külföldi fórum szerint az elektromos gázpedálos Corollákba viszonylag egyszerűen, gyári alkatrészekkel (tempomat kar, kapcsolók) be lehet építeni, mert az ECU-ban a funkció benne van. Számításom szerint néhány tízezer forintból ki lehet hozni a dolgot.
Ha jól tudom márkaszervízben valami 90 ezer körül van az ára, de majd Xanyi kijavít, ha nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #771 Dátum: 2013.01.05 21:11:23 »
Ha jól tudom márkaszervízben valami 90 ezer körül van az ára, de majd Xanyi kijavít, ha nem.
Nekem is ilyen árat mondtak + beszerelés.
Mechanikusba kb a fele.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #772 Dátum: 2013.01.05 21:14:07 »
Ha jól tudom márkaszervízben valami 90 ezer körül van az ára, de majd Xanyi kijavít, ha nem.
Az előkészítés/ könnyű beszerelhetőség úgy emlékszem évjárat függő.
Egy Cartársnak a YHSD-be márkaszervizes szereléssel együtt volt 46e a gyári. A munkadíj, anyagköltség megosztást nem tudom. A bajuszkapcsoló mind1-iken egyforma, kábelköteget meg gazdaságtalan lennek különfélét gyártaniuk.
Már megrendeltem az alkatrészeket, ha érdekel valakit, beszámolhatok a projekt előrehaladásáról.
Szerintem sokunkat érdekelne. (Engem is, pedig már van)
Cikkszámokkal, hozzáadott szerelési utasítással, szükséges szerszámokkal, fényképes dokumentációval, beépítési tapasztalatokkal, anyagi és munkaerő ráfordítással. :surrender: :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #773 Dátum: 2013.01.05 21:24:50 »
Nekem is ilyen árat mondtak + beszerelés.
Mechanikusba kb a fele.
Az enyém bowdenes és azt mondták, hogy ebbe nem lehet tempomatot tenni. Az 1.6-os villamos gázpedállal megy, abba lehet.
Direkt megkérdeztem, mert nekem még ezt az árat is megérte volna.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #774 Dátum: 2013.01.05 21:58:02 »
Az enyém bowdenes és azt mondták, hogy ebbe nem lehet tempomatot tenni. Az 1.6-os villamos gázpedállal megy, abba lehet.
Direkt megkérdeztem, mert nekem még ezt az árat is megérte volna.
Össze vissza beszélnek ezek :lol:
Nekem meg azt mondták a mechanikust be lehet szerelni még az enyémbe is ,csak furkálni kell. Na azt nem akartam, mert nem tünt profi megoldásnak.
Én az  obudaiM&M Hondás melletti autóelektronikai cégnél érdeklődtem, de most nem tudom a nevüket.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #775 Dátum: 2013.01.05 22:28:27 »
Én a márkaszervízben. Ez olyan cucc, amiből csak gyárit tennék be...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #776 Dátum: 2013.01.05 22:51:14 »
Én a márkaszervízben. Ez olyan cucc, amiből csak gyárit tennék be...
Nekünk már nem éri meg :hmmmm: 6 évet kibirtam nélküle :szemez:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #777 Dátum: 2013.01.06 08:24:29 »
Mostmár nekem sem éri meg, mert már nem kell annyit autópályáznom a munkám miatt, mint korábban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #778 Dátum: 2013.01.06 08:47:15 »
Én a beszerelésben tudok segíteni, de ahogy nézem, mindenki maga kívánja applikálni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #779 Dátum: 2013.01.06 08:59:01 »
Engem gyári megoldás érdekelt volna korábban, de nem elérhető és már amúgy is tárgytalan.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...