Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400381 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #705 Dátum: 2011.10.13 19:57:14 »
Még annyit, hogy az első opcióként kikapcsolható és átlagosan 30-40 km felett stand by-ba áll, míg a hátsó nem. (mondjuk minek is, hiszen a hátrameneti lámpaszál kapcsolja be.)

Ráadásul én úgy szoktam beszerelni a csipogókat, hogy az elsőét a műszerfal alá, a hátsóét pedig a bal B oszlopba, így a hátsót hátulról hallod, az első elölről...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #706 Dátum: 2011.10.14 08:47:21 »
Ráadásul én úgy szoktam beszerelni a csipogókat, hogy az elsőét a műszerfal alá, a hátsóét pedig a bal B oszlopba, így a hátsót hátulról hallod, az első elölről...

Perfect!  :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #707 Dátum: 2011.10.14 19:31:42 »
Perfect!  :clap: :clap:

Ennél már csak a BMW gyárija jobb, ott még azzal is meg van spékelve hogy pl. ha az első szenzor jobb oldalt érzékel akadájt akkor a műszerfal jobb oldaláról hallod a csipogást, ha bal részről akkor pedig onnan jön a csipogás is  :D
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #708 Dátum: 2011.10.15 09:30:05 »
Azért találtam ilyet is - igaz, meg is van az ára... :
VALEO kit no4:   (Beépítve bruttó 56900 Ft-tól)
Négyérzékelős első radar, a kit no1 és kit no2 kiegészítőjeként védi az autó első részét, megkönnyíti a két autó közé történő beállást.
Az első lökhárítóba épített szenzorok a hátramenetbe kapcsolást követően 30 másodpercig aktívak lesznek, és hangjelzéssel figyelmeztetnek az autó elejénél lévő akadályokra.
A kit no4 első radar csak hangjelzéssel figyelmeztet, nem bővíthető kijelzővel!
Hozzátenném, hogy a hátsó radar is ennyibe fájna.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #709 Dátum: 2012.05.07 16:34:26 »
Voltunk múlthéten egyik céges autóval külföldön (VW transporter). Benne tolató(parkoló?) radar.

Ami a legjobban megtetszett (és eddig nem láttam ilyet), hogy a radar csipogó hangja abból az irányból jött, ahol a rendszer érzékelte az akadályt. Magyarán, az autó rendes hangszóróit használta a jelzéshez, ugye 4 hangszórós az autó, ennek megfelelően irányítottan jött a hang (tehát nem csak elöl/hátul, hanem jobb/közép/bal irány). Nagyon jó volt.

Kérdés: az utólagos tolató/parkolóradaroknak saját hangszórójuk van, vagy a gyári hangszórókra is tudnak dolgozni?



« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 16:37:15 írta robi »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #710 Dátum: 2012.05.07 17:46:35 »
Voltunk múlthéten egyik céges autóval külföldön (VW transporter). Benne tolató(parkoló?) radar.

Ami a legjobban megtetszett (és eddig nem láttam ilyet), hogy a radar csipogó hangja abból az irányból jött, ahol a rendszer érzékelte az akadályt. Magyarán, az autó rendes hangszóróit használta a jelzéshez, ugye 4 hangszórós az autó, ennek megfelelően irányítottan jött a hang (tehát nem csak elöl/hátul, hanem jobb/közép/bal irány). Nagyon jó volt.

Kérdés: az utólagos tolató/parkolóradaroknak saját hangszórójuk van, vagy a gyári hangszórókra is tudnak dolgozni?

Ilyesmit csak a gyáriak tudnak, épp 2 hozzászólással ezelött írtam, hogy a BMW gyárija is ilyen.
Az utólagosnál egy max 2 db hangszóró van. Tehát utóbbinál is csak elöl-hátul van megkülönböztetve!
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #711 Dátum: 2012.05.07 23:02:32 »
A Versoban a Toyota gyárija van. Az ugyan mindig egy helyről csipog, viszont a műszerfalon középen van egy kis piktogram, és azon piros fény mutatja, hogy melyik szenzor csipog.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #712 Dátum: 2012.05.07 23:40:48 »
Én ekkora problémát nem csinálnék belőle.
Nekem gyári van - de utólag - és csak egy helyről csipog. Viszont tolató radartól függetlenül nézem a tükröket is, így nem hiányzik az irányított csipogás.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #713 Dátum: 2012.05.08 09:35:46 »
Én ekkora problémát nem csinálnék belőle.
Nekem gyári van - de utólag - és csak egy helyről csipog. Viszont tolató radartól függetlenül nézem a tükröket is, így nem hiányzik az irányított csipogás.
Így van. A radar nem helyettesíti az ember figyelmét, csak kiegészíti azt. A BMW kütyüje jó pofa, csak, amikor hátrafordulva tolatsz, vajon mindig egyértelműen tudja az ember, melyik csipog? Biztos nem téved (mármint az ember)?

Az enyém is egy helyről csipog, de legalább pontos, vonóhorog előtt kb 5cm-rel jelez folyamatos sípolással. Nekem nem adna több, illetve hasznosabb infót sem a piktogram, sem a több hangszóró, mert, ha jelez, hogy van vmi, akkor megállok és korrigálok, azt kész...nem az érdekel, hogy melyik sarkon van akadály, hanem az, hogy VAN akadály, tehát megállok.  :)

A legjobb megoldás a nagy kijelzős gyári kamera, de az is csak 99%-os, igaz, Mickey?  ::) :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #714 Dátum: 2012.05.08 09:38:17 »
Én szeretem a tolatóradart, de szerintem sem szabad túlpörögni a kérdést.
Tegnap vezettem a párom berlingoját és mivel telibe van fóliázva az oldala és a hátulja, az ablakok ilyen lyukacsos fóliával, amiből esélytelen kilátni ha az esőcseppek beleülnek a lyukakba, így tükörből kellett minden megoldani és sikerült.  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #715 Dátum: 2012.05.08 09:42:22 »
A legjobb megoldás a nagy kijelzős gyári kamera, de az is csak 99%-os, igaz, Mickey?  ::) :D
Degenyóóó! [rohog] :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #716 Dátum: 2012.05.08 09:58:33 »
Degenyóóó! [rohog] :D
Nem degenyó, csak utalás egy jelenségre, hogy a technika megléte nem garancia semmire, csak egy jelentős segítség.
Továbbá, mindannyian emberek vagyunk, és amíg ez így van, hibáz(hat)unk...  :hug: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #717 Dátum: 2012.05.08 16:17:49 »
Nekem az első magasabb hangon csipog, a hátsó mélyebb hangon. Ha egyszerre szólnak akkor is nagyon könnyen megkülönböztethető.
Nincs túlbonyolítva, de tökéletesen működik.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #718 Dátum: 2012.05.22 12:57:17 »
sziasztok sracok,

az avensisembe szeretnek lehetoleg gyari bontott tempomatot tetetni.mar telefonaltam ket bontoba is de nincs nekik komplett szett.szerintetekerdemes keresgelnem gyarit hozza?

az egyik helyen azt mondtak h nem vallaljak azt h osszeszedik a cuccokat hozza mert eleg sok kis kutyunek kellene passzolnia egymashoz.

mindenkepp szeretnek egy tempomatot a kocsiba de ezek szerint akkor meg kell elegednem masfajtaval, nem a gyarival :cry: :cry: :cry:

tudtok esetleg vmi jo megoldast? milyen gyartmanyt erdemes beszereltetni szerintetek?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #719 Dátum: 2012.05.23 14:47:58 »
sziasztok sracok,

az avensisembe szeretnek lehetoleg gyari bontott tempomatot tetetni.mar telefonaltam ket bontoba is de nincs nekik komplett szett.szerintetekerdemes keresgelnem gyarit hozza?

az egyik helyen azt mondtak h nem vallaljak azt h osszeszedik a cuccokat hozza mert eleg sok kis kutyunek kellene passzolnia egymashoz.

mindenkepp szeretnek egy tempomatot a kocsiba de ezek szerint akkor meg kell elegednem masfajtaval, nem a gyarival :cry: :cry: :cry:

tudtok esetleg vmi jo megoldast? milyen gyartmanyt erdemes beszereltetni szerintetek?

... hááát, én szakszervizbe mennék, ha ott is negatív, akkor keresnék csak más alternatívát... ::)

www.doverkft.hu
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.23 14:57:27 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)