Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400350 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #675 Dátum: 2010.03.24 23:19:23 »
Gondolkoztam, hogy melyik topic ban kellene feltenni a kérdést.

TETŐABLAK.  Az elöző autómban volt, és most /mivel megszoktam/, hiányzik.
 Ajánlás,  tippek,  tapasztalat,  szervíz, stb.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #676 Dátum: 2010.03.25 12:22:43 »
Én inkább megbarátkoznék a hiányával, mint megbontani egy amúgy jól működő autót. :whistling:
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #677 Dátum: 2010.03.25 20:36:28 »
http://www.webastoszerviz.hu/

A beszerelése is le van írva lépésről lépésre, mármint hogy hogyan csinálják... Vállalható, mert a Wabesto jó minőség!
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #678 Dátum: 2010.03.26 09:23:38 »
"Gyari", par honapja utolag beszerelheto tempomatrol kis tapasztalat:
A karja nem mozgathato es eleg tokkelutott a logikaja szamomra: van rajta 1 gomb meg egy fel/le csavarhato henger. Felcsavarva elesitem a rendszert, lefele kikapcs. A gombbal mondom meg, hogy akkor innentol kezdve tartsa a sebesseget. Ez eddig talan rendben. Nade a gyorsitas: a hengert kell felcsavarnom, lassitasra meg a gombot min. ketszer megnyomni, hat szerintem tok illogikus.
A nagyobbik gond a sebessegtartasaval van. Sik uton semmi gond, de hegyes-volgyes reszen elojon egy csunya problema: nem reagal eleg gyorsan a sebesseg valtozasara. Pl: ut elkezd emelkedni, kocsi elkezd lassulni, sebesseg visszaesik mondjuk 95-rol 89-re kb 3-4 mp alatt, ekkor rajon, hogy gyorsitani kellene, elkezdi nyomni a gazt es az emelkedon megprobal visszagyorsitani 95 korulre, ami vagy megy, vagy nem (yaris 1.0-nal inkabb nem:). A legnagyobb problema, hogy var jo par mp-et, mire reagalna, pedig ha mar 93-nal elkezdene nyomni a gazpedalt, nem esne vissza 89-re. Ugyanez van, miutan az ut visszamegy sikba: gazt ugy nyomja meg jo par mp-ig, mintha emelkedo lenne, aminek hatasara 100 fole megyek siman. Technikai szempontbol a mintavetelezest kellene megnovelni, hogy most a keszulek toketlenkedi el vagy a buszon eleve lassan jon az info, azt nemtom, de ez igy hegyen-volgyon hasznalhatatlan. A duhito az, hogy a regi 15 eves kocsimban mindez ugy mukodott, hogy a max elteres +- 2 km/h volt minden esetben, pedig ott se elektromos gazpedal, se can-bus.

Nekem kb 2 hónapja működik egy utánszerelt Yaris II-specifikusan programozott tempomat.El-Pas márkáju mint a tied.(valszeg)
A kocsi 1,3-as.A beépítés két lépcsőben történt: az első elektronika "sztrájkolt."Rendeltek egy újat,rádugták a már előtte bekötött csatlakozókra és azóta szuper!(Toy-Sopron)
A vezérlés tök ua. mint ahogy írod,de semmi rángatás,pontos+/-1 km-es seb.tartás,kellemes gyorsítás,stb!Olvastam valahol,hogy -valamilyen, a karról adható utasításokkal -programozható a tempomat viselkedése:gyorsítás,gázadagolás,seb.tartás,dinamika stb.?
Körbe kellenéd járni ezt a kérdést és talán csiszolható a kütyü.
Sokat autózom országúton és pályán ,ezért nagyon szeretem !
Még mindig ez a véleményem az utólag beépített Toyotás temomatomról.Nagyon jól szolgál! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #679 Dátum: 2010.04.20 00:14:08 »
Üdv!
Segítségre lenne szükségem, vettem egy sv21-es camry-t amiben volt tempomat (alkatrésznek vettem) . Átszereltem a sajátomba, (bajuszkapcsoló, cruise gomb, speed control doboz, és magát az actuatort ami húzogatja a bowdent) de nem üzemel, mármint annyit csinál ha kb 20-25 alatt megyek és benyomom a cruise gombot akkor világít zölden, ha a bajuszkapcsolót 3x set (le) felé kapcsolom akkor villog míg el nem érem a 20-25km/h-t de hiába csinálok bármit is akár 50-nél is nem tartja a sebességet. mi lehet az oka? ill valamit nem jól csinálok? bekapcsolásnál esetleg? ha valaki tudna segíteni azt előre is köszönöm!

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #680 Dátum: 2010.05.12 15:41:07 »
Üdv!
Segítségre lenne szükségem, vettem egy sv21-es camry-t amiben volt tempomat (alkatrésznek vettem) . Átszereltem a sajátomba, (bajuszkapcsoló, cruise gomb, speed control doboz, és magát az actuatort ami húzogatja a bowdent) de nem üzemel, mármint annyit csinál ha kb 20-25 alatt megyek és benyomom a cruise gombot akkor világít zölden, ha a bajuszkapcsolót 3x set (le) felé kapcsolom akkor villog míg el nem érem a 20-25km/h-t de hiába csinálok bármit is akár 50-nél is nem tartja a sebességet. mi lehet az oka? ill valamit nem jól csinálok? bekapcsolásnál esetleg? ha valaki tudna segíteni azt előre is köszönöm!

Megoldva

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #681 Dátum: 2010.07.18 23:04:29 »
Egy hülye kérdés:
tempomatot (gyári) hogy kell aktíválni?
a leírás szerint - de ez franciául van, azt meg elvileg nem értem - benyomom a kis gombot; kipróbáltuk, és nem történt semmi. Kell közben nyomni  gázt, vagy épp ellenkezőleg, avagy van valami visszajelző, amin meg kell jelennie a stabilizált számadatnak, és csak onnantól műxik?
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #682 Dátum: 2010.07.19 09:03:50 »
Gondolom ez a Verso gyári tempomatja. Elvileg úgy működik, ahogy mondod. Viszont egy bizonyos sebsség alatt nem működik - ne kérdezd mekkora ez a sebesség, talán 30.
Azt biztos tudod, hogy kuplung, gáz, fék oldja. Szóval gomb benyomása után leveszed a lábad a gázról és elvileg ennyi. A visszajelzőn meg kéne jelennie a tempomat ikonnak - de lehet egy kis lámpa a kapcsolón is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #683 Dátum: 2010.07.19 09:14:35 »
Egy hülye kérdés:
tempomatot (gyári) hogy kell aktíválni?
a leírás szerint - de ez franciául van, azt meg elvileg nem értem - benyomom a kis gombot; kipróbáltuk, és nem történt semmi. Kell közben nyomni  gázt, vagy épp ellenkezőleg, avagy van valami visszajelző, amin meg kell jelennie a stabilizált számadatnak, és csak onnantól műxik?
Ha benyomod a gombot a vegen, akkor csak bekapcsolod, kvazi keszenletbe helyezed. Utana a kivant temponal lefele kell nyomni az egesz kart, mikozben elengeded a gazpedalt. Kis gyakorlas utan teljesen siman lehet bekapcsolni, sebesseg valtozas nelkul  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #684 Dátum: 2010.07.19 14:57:52 »
kösz, igen a Verso.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #685 Dátum: 2010.07.19 15:30:53 »
Azt biztos tudod, hogy kuplung, gáz, fék oldja.
A gaz nem oldja fel. Tehat ha 100ra van allitva, elozesnel beletaposol, majd elveszed a labad, akkor 100-ra ter vissza. Kenyelmes  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #686 Dátum: 2010.07.19 15:35:22 »
Ha jól értem - ami nem biztos -, a könyv szerint az oldja fel, ha magad felé húzod a kart, mint a reflektor-villogtatásnál, de még akkor is vissza lehet térni az előző sebességhez, teljesen végleges oldást a kikapcsolás ad.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #687 Dátum: 2010.07.19 15:37:43 »
Ha jól értem - ami nem biztos -, a könyv szerint az oldja fel, ha magad felé húzod a kart, mint a reflektor-villogtatásnál, de még akkor is vissza lehet térni az előző sebességhez, teljesen végleges oldást a kikapcsolás ad.
Igy van, tudsz Te franciaul  ;) A kuplung vagy a fek lenyomasa ugyanezt csinalja. Meg visszaterhetsz az elotte beallitott tempohoz, ha a kart felfele tolod. Kiveve, ha 40 ala esik a sebesseg, vagy a vegen levo gombbal kikapcsolod. Ekkor elfelejt mindent.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #688 Dátum: 2010.07.19 15:40:52 »
Igy van, tudsz Te franciaul  ;)
Ha képek vannak, minden nyelvet beszélek... :lol: :lol: :lol:
A kuplung vagy a fek lenyomasa ugyanezt csinalja. Meg visszaterhetsz az elotte beallitott tempohoz, ha a kart felfele tolod. Kiveve, ha 40 ala esik a sebesseg,
ennél 30-at ír, de sztem ember nem megy tempomattal ilyen lassan
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #689 Dátum: 2010.07.19 15:42:32 »
Igy van, tudsz Te franciaul  ;)
Ha képek vannak, minden nyelvet beszélek... :lol: :lol: :lol:
A kuplung vagy a fek lenyomasa ugyanezt csinalja. Meg visszaterhetsz az elotte beallitott tempohoz, ha a kart felfele tolod. Kiveve, ha 40 ala esik a sebesseg,
ennél 30-at ír, de sztem ember nem megy tempomattal ilyen lassan

Dehogynem.... Én 40-nél már használom. Traffipax ellen halálosan jó dolog. :surrender: Nálam 30 km/h a határ, az alatt nem aktiválja magát.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.19 15:43:09 írta music »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.