Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 408000 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #270 Dátum: 2005.02.08 13:21:33 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzaboZE"
Sziasztok!

Kishaver: szerintem még gyári tempomatot se túl ésszerű emelkedőn használni :)

SzaboZE
Wow, na ezt még senki nem mondta! Ebből azt vélem kitalálni, hogy neked már volt dolgod tempomattal, nekünk viszont nem nagyon??? Vagy hogy is van ez? Fejtsd ki, hogy miért nem ésszerű használni tempomatot emelkedőn?



Nem, nem ezt mondtam. Nekem Mazda6 tempomattal volt közelebbi kapcsolatom és bizony manuális váltóval nem túl egészséges nekiindulni egy komolyabb emelkedőnek :) Szegény csak küzd a gázzal, mivel visszaváltani ugye nem tud :)
ww.mazdaklub.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #271 Dátum: 2005.02.08 14:12:54 »
OFF Egy 626os Mazda volt az első Japán kocsim, akkor döntöttem a Japán kocsik mellett.
A végén a nyári találkozónk nem "csak" nemzetközi lesz, hanem "Nemzetközi Japán Autós Találkozó". ON
 :lol:  :lol:  :lol:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #272 Dátum: 2005.02.08 14:12:55 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Nem, nem ezt mondtam. Nekem Mazda6 tempomattal volt közelebbi kapcsolatom és bizony manuális váltóval nem túl egészséges nekiindulni egy komolyabb emelkedőnek :) Szegény csak küzd a gázzal, mivel visszaváltani ugye nem tud :)
Jaaa, értem, erről volt már szó nálunk is. Még talán pont én tettem fel a kérdést ezzel kapcsolatban. Akkor azt mondták, hogy küszködik, küszködik és nyomja a gázt és nyomja a gázt. Mondjuk remélhetőleg ezzel nálam kisebb gond lesz, mint egyéb benzines :toy: társaknál. Azért, ha nyomizok egy kövéret a domb közepén, akkor a turbo megindít, nem kell megvárnom, míg elérem az áhított 4-5 ezres fordulatot. Persze domb függő, meg terhelés függő. Meg körülmények, egyéb résztvevők, stb, stb.

Azt hittem, hogy tudsz majd valami egyedit mondani. :?

No problem.

Te szívesen megbontod a vákuumod, hogy a kütyü tudjon dolgozni?
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #273 Dátum: 2005.02.08 14:20:09 »
Na, most aztán jól felkevertem a iszapot :-) A fénykép meggyőzött, én is az amerikai változatra szavazok (meg az anyagiak miatt is). Akkor a lista.

Waeco
- Kishaver MS 300/600
- Zénóka MS-300/600
- Pamacs MS-50

Amerikai változat:
- i.Blasius (indexről)
- KIZSBusz (indexről)
- KIZSBusz innen +1 db esetleg KIZS néven
- atompyka
- xeri
- Amtibácsi

Jelezzétek, hogy igaz e.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #274 Dátum: 2005.02.08 14:29:51 »
Idézetet írta: "Misi"
OFF Egy 626os Mazda volt az első Japán kocsim, akkor döntöttem a Japán kocsik mellett.
A végén a nyári találkozónk nem "csak" nemzetközi lesz, hanem "Nemzetközi Japán Autós Találkozó". ON
 :lol:  :lol:  :lol:
Én pl örülnék neki. Nagyon a szívemben van a Mazda 3 és az új civic is. Nem kellene egy topicot nyitni nekik? Nektek (SzaboZE)? Felvetés a topiccal kapcsolatosan indult a moderátoroknak..... válasz gondolom hamarosan.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #275 Dátum: 2005.02.08 14:33:59 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Na, most aztán jól felkevertem a iszapot :-) A fénykép meggyőzött, én is az amerikai változatra szavazok (meg az anyagiak miatt is). Akkor a lista.

Waeco
- Kishaver MS 300/600
- Zénóka MS-300/600
- Pamacs MS-50

Amerikai változat:
- i.Blasius (indexről)
- KIZSBusz (indexről)
- KIZSBusz innen +1 db esetleg KIZS néven
- atompyka
- xeri
- Amtibácsi

Jelezzétek, hogy igaz e.
.....szószó..... :?

Persze nem haragszom, mert a pénz nagy úr és biztosan megbeszéljük Zénókával, hogy mi legyen. :?  :(  Pamacs meg gondolom még nem olvasta a topicban újfent írtakat, de egész biztosan átpártol hozzátok disznók :lol:

Jelentkezünk hamarosan....
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #276 Dátum: 2005.02.08 14:36:21 »
Egyébként nekem nem tetszik a Rostra kapcsolója. Hol fog az még elférni. Mit kell majd kifúrni hozzá? Meg még mindig a vákuum..... :?
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #277 Dátum: 2005.02.08 14:36:38 »
Egy japán autós topicra gondoltál, vagyis mv. szinten?

Talán a beszélgessünk topicba ki kellne kérni a véleményt a többiektől is, mert ezt a szegmenst, kevesen szörfözzük, lévén céltopic.

ÉN a magam részéről támogatom, persze ehhez az kell, hogy ne csak mi beszélgessünk ot, hanem a többi japáni cartárs.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #278 Dátum: 2005.02.08 14:47:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Egy japán autós topicra gondoltál, vagyis mv. szinten?

Talán a beszélgessünk topicba ki kellne kérni a véleményt a többiektől is, mert ezt a szegmenst, kevesen szörfözzük, lévén céltopic.

ÉN a magam részéről támogatom, persze ehhez az kell, hogy ne csak mi beszélgessünk ot, hanem a többi japáni cartárs.
SzaboZE szerintem el tudja indítani a lavinát, ha akarja. Ebből még egész nagy találkozók is kisülhetnek. Na meg persze viták, beszélgetések, versenyek. A topical kapcsolatos kérdést már megfogalmaztam a Csináljunk topicot vagy valami hasonló nevű topicban.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #279 Dátum: 2005.02.08 14:59:14 »
Idézetet írta: "kishaver"
Egyébként nekem nem tetszik a Rostra kapcsolója. Hol fog az még elférni. Mit kell majd kifúrni hozzá? Meg még mindig a vákuum..... :?

A bal oldalon a kormány és az index közé gondoltam befúrni. Szerintem a hossza pont jó, vagyis az indexkar sokkal hosszabb.

Egy dolgot próbálj ki a kocsin. 80 körül nyomj padlógázt és bal lábbal óvatosan pumpáld a féket. Egy idő után felkeményedik és nem fog semmit, mert a padlógáz miatt eltűnik a vákum. Úristen, te egy ilyen autóval jársz ? :-))
A próbát folytathatod a következőképpen. Padlógáz, bal lábbal pumpálás, felkeményedés és nyomod a féket. (ekkor már hatástalan) Ha most elengeded a gázt, olyat bólint az autó, hogy kirepülsz a szélvédőn. (közben beesik a pedál)
Mikor cseréled le egy elektromos fékkel ellátott tipusra ? :-)))
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #280 Dátum: 2005.02.08 15:11:38 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
A próbát folytathatod a következőképpen. Padlógáz, bal lábbal pumpálás, felkeményedés és nyomod a féket. (ekkor már hatástalan) Ha most elengeded a gázt, olyat bólint az autó, hogy kirepülsz a szélvédőn. (közben beesik a pedál)


Majd szóljatok, amikor ezt csináljátok, felvenném a repülést :)

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #281 Dátum: 2005.02.08 15:14:26 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzaboZE"


No problem.

Te szívesen megbontod a vákuumod, hogy a kütyü tudjon dolgozni?


Hát nem, én nem is érdeklődtem a tempomat után, inkább ugyanazon cégnél a gyári üléshuzat alá telepíthető ülésfűtés érdekelt, így cseppentem a témába :)
ww.mazdaklub.hu

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #282 Dátum: 2005.02.08 15:16:30 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én pl örülnék neki. Nagyon a szívemben van a Mazda 3 és az új civic is. Nem kellene egy topicot nyitni nekik? Nektek (SzaboZE)? Felvetés a topiccal kapcsolatosan indult a moderátoroknak..... válasz gondolom hamarosan.


Mazda3 topik van az indexen, ha arra gondolsz :)
ww.mazdaklub.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #283 Dátum: 2005.02.08 15:18:27 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Idézetet írta: "kishaver"
Én pl örülnék neki. Nagyon a szívemben van a Mazda 3 és az új civic is. Nem kellene egy topicot nyitni nekik? Nektek (SzaboZE)? Felvetés a topiccal kapcsolatosan indult a moderátoroknak..... válasz gondolom hamarosan.


Mazda3 topik van az indexen, ha arra gondolsz :)



Ő arra gondol, hogy itt a Toyota Fórumon belül nyitnánk egy "Egyéb Japán Autók" topicot.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #284 Dátum: 2005.02.08 15:19:44 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Mazda3 topik van az indexen, ha arra gondolsz :)
Szerintem hamarosan lesz nálunk is szerveződés, mert már két helyen is elindítottam a dolgot. Csak keresd majd. Persze, ha érdekel.

Igen Misi, ahogy írod. Nálunk gondoltam.
Üdv: Kishaver 74