Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400328 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #165 Dátum: 2005.01.31 11:14:38 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Xanyi: felhívom figyelmedet, hogy a csárdába az ajtónálló (én) csak az üres gyomorral érkezö egyéneket engedi be, úgyhogy feltétlenül javaslom a fenti állapotban való érkezésedet :mrgreen:  :mrgreen:
Xanyi: A fent írtakat nyugodtan tarthatod (üres gyomorral érkezz!), mert már többször próbáltam a csárda ételeit és még élek. Sőőőt. Ha javasolhatok valamit és leveses vagy, akkor a Zénóka majd tudja, hogy mit szoktam enni nála. Azt kérd, hidd el korrekt lesz!!!
Üdv: Kishaver 74

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #166 Dátum: 2005.01.31 11:19:49 »
Aha, Misi irasa felvilagositott (persze hetvegen nem volt idom evvel foglalkozni) hogy az elektronyos szervohoz csak a 600-s megy... vagyis a tobbi nekem szoba sem johet  :(

Viszont ha sokan leszunk 600-ra es a gari + a szereles OK akkor majd meglatom, addig pihenteto uzemmodba kapcsolok.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #167 Dátum: 2005.01.31 11:48:29 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Annyival lesz egyszerűbb, hogy nem kell a T idomot feltenni a vákumcsőre. Így a szerelési idő közel 1 perccel lesz rövidebb :-) A félelmedet elfogadom, de nem értem. Ha csak egy baleset is lett volna ebből a cég vezetése már régen a Sing-Singben kapná a reggelit vagy a Zalatnay tartana nekik karácsonyi misét :-)
+ mágnes ragasztgatás vagy bilincselgetés. Továbbá egyéb fék meghibásodás esetén a problémás helyek száma egyel nő, ha még élek és a kocsi is javítható állapotban van.

Lehet, hogy sznob vagyok, de akkor sem veszek meg egy közepesen jó dolgot, ha számomra elérhető a legjobb is. Pláne, ha még a biztonságérzetem is nő tőle vagy, ha a meghibásodásos lehetőségek közül akár egyet is kizárok.
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #168 Dátum: 2005.01.31 12:03:05 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Aha, Misi irasa felvilagositott (persze hetvegen nem volt idom evvel foglalkozni) hogy az elektronyos szervohoz csak a 600-s megy... vagyis a tobbi nekem szoba sem johet  :(

Viszont ha sokan leszunk 600-ra es a gari + a szereles OK akkor majd meglatom, addig pihenteto uzemmodba kapcsolok.


Szerintem félreértettél valamit :)
Az igaz, hogy az MS-600-ban van elektromos szervóval meghajtott vezérlő (ami a bowdent húzgálja), de ez semmilyen módon nem függ attól, hogy milyen autóba szereled be. Vagy te elsősorban az elektromos szervóhoz ragaszkodsz? Mert akkor valóban csak a 600-as jöhet szóba.

A kedvezményt az eddigiek alapján nem tudom pontosan megmondani előre, mert azt gondoltam, az 50-es lesz a favorit. De ha 5-nél többen is összejövünk végül, akkor jó szerintem eséllyel pályázhatunk a 15%-ra akkor is, ha a nagyobb modellekből lesz több.  8)

Az MS-50-hez való bajuszkapcsoló azért furcsa, mert sem a gyártó oldalán, sem az importőr oldalán vagy levelében nem szerepel ilyen lehetőség, sőt mintha ennek ellenkezőjét olvastam volna valahol.  :?:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #169 Dátum: 2005.01.31 12:42:37 »
Idézetet írta: "xeri"

Az MS-50-hez való bajuszkapcsoló azért furcsa, mert sem a gyártó oldalán, sem az importőr oldalán vagy levelében nem szerepel ilyen lehetőség, sőt mintha ennek ellenkezőjét olvastam volna valahol.  :?:


Pedig mint látod két oldalon is azt találtam, hogy jó hozzá.
Én nem értek hozzá, csak azt írtam ide amit találtam. 8)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #170 Dátum: 2005.01.31 13:02:18 »
Ha már annyira kérdezgetitek, hogy miért akarok egy Yaris-ba  :shock:  elektromos vezérlésű tempomatot.

Nos, szerintem legalább annyira egyedi dolog, mint a legolcsóbb modellhez egy bajúszkapcsoló.

Remélem senkit nem bántottam, mert nem az a cél. Ez egy emberi dolog. Valaki ez alapján dönt, valaki meg az alapján dönt így vagy úgy.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #171 Dátum: 2005.01.31 13:09:25 »
Uraim, akor itt az ajánlat a barátomtól:

Beszerelési irányárár 40.000.- HUF. Azért irányár, mert potosan majd akkor tudja megmondani, ha előtte a kütyü és látja, hogy mennyit kell vele tökölni. Az ár eltérítési mértéke  +/-  2-5E HUF.

 :idea: Ezért vállal 1 év beszerelési garit is.

 :!: A beszerelés helye Budapest, X. ker.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #172 Dátum: 2005.01.31 13:28:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Uraim, akor itt az ajánlat a barátomtól:

Beszerelési irányárár 40.000.- HUF. Azért irányár, mert potosan majd akkor tudja megmondani, ha előtte a kütyü és látja, hogy mennyit kell vele tökölni. Az ár eltérítési mértéke  +/-  2-5E HUF.

 :idea: Ezért vállal 1 év beszerelési garit is.

 :!: A beszerelés helye Budapest, X. ker.
Ez azt jelenti, hogy 8-10 órás szerelésről van szó??? (Mert ugye azt feltételeztük, hogy baráti az ár....)
Üdv: Kishaver 74

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #173 Dátum: 2005.01.31 13:29:58 »
Ez "márkaszervíz árban" kb. 6 órányi munkadíj.
Nem sok ez egy kicsit?

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #174 Dátum: 2005.01.31 13:31:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Uraim, akor itt az ajánlat a barátomtól:

Beszerelési irányárár 40.000.- HUF. Azért irányár, mert potosan majd akkor tudja megmondani, ha előtte a kütyü és látja, hogy mennyit kell vele tökölni. Az ár eltérítési mértéke  +/-  2-5E HUF.

 :idea: Ezért vállal 1 év beszerelési garit is.

 :!: A beszerelés helye Budapest, X. ker.


Én egy óra múlva tudom a másikat mondani. Ez elég lehangoló, ha a másik is ennyi, akkor a barátom biztosan kiesett  :(

Még 8-10 óra esetén sem neveznék barátinak egyébként egy 4000-es feletti óradíjat. Remélem, nem csak az volt a célja, hogy a szerződéses műhely ára alatt maradjon kicsivel  :evil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #175 Dátum: 2005.01.31 13:35:10 »
Vagy ez az ár az összes kocsira vontakozik?
 :lol:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #176 Dátum: 2005.01.31 13:41:18 »
Idézetet írta: "Misi"
Vagy ez az ár az összes kocsira vontakozik?
 :lol:

Hopp, erre nem gondoltam :) Így tényleg baráti  :lol:

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #177 Dátum: 2005.01.31 13:41:50 »
Idézetet írta: "kishaver"
Lehet, hogy sznob vagyok, de akkor sem veszek meg egy közepesen jó dolgot, ha számomra elérhető a legjobb is. Pláne, ha még a biztonságérzetem is nő tőle vagy, ha a meghibásodásos lehetőségek közül akár egyet is kizárok.

Meghibásodási lehetőségek:
- Fékhatás eltűnése (kizárva)
- Elektroszervo megszorulása (nincs kizárva). Autó jelentősen elkezd gyorsulni, vezető bepánikol.
Lehetséges megoldások:
..1. Kiugrani a kocsiból
..2. Bentmaradni és bízni a légzsákban
........1. lágzsák nem nyílik ki
........2. légzsák csak részben nyílik ki.
........3. légzsák kinyílik, de nem vagyok bekötve.

- Elektroszervo jól működik, de cunami támad az autóra:
Lehetséges megoldások:
..........:-))

Hidd el, hogy csak az irigység beszél belőlem, hogy nincs 150e Ft-om a vásárlásra és a beszerelésre. :-) Szívem szerint én is azt venném bajuszkapcsolóval együtt.
Ezt a 40-t kicsit húzósnak találom, de nem ismerem az óradíjakat. Ennyiért a többi Kft is megcsinálja, nem ? Nekem 110-et mondtak a közepesre számla nélkül. Azt hiszem, hogy magam fogom beszerelni. :-(
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #178 Dátum: 2005.01.31 13:43:10 »
Idézetet írta: "xeri"
Idézetet írta: "Misi"
Vagy ez az ár az összes kocsira vontakozik?
 :lol:

Hopp, erre nem gondoltam :) Így tényleg baráti  :lol:
Úgy nekem is megfelel  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."