Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400583 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #150 Dátum: 2005.01.30 08:22:19 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
A magnes felragasztasa nem olyan veszelyes, mint a  fotengelyes ragasztas. Ott 5-6 ezret is forog, mig a feltengely ilyen fordulatnal  800 km/h sebesseget erne el. :-)


Ráadásul a leírás alapján nem ragasztásról van szó, hanem bilinccsel (pl. kábelkötegelő) kell rögzíteni a két mágnest. Ezzel egyrészt oldhatóvá válik, tehát az említett féltengely-cserénél nem bukod a jeladót, másrészt nem hiszem, hogy normál körülmények között magától le tudna esni.
Ezzel kapcsolatban az audis fórumon arról beszéltek, hogy érdemes lenne a motorhoz minél közelebb rögzíteni a mágneseket és a jeladót, mert a féltengely vége elég nagyot tud rugózni, és jó sok kábelt kéne ráhagyni, hogy el ne szakadjon (pl. kerékcserénél).

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #151 Dátum: 2005.01.30 11:19:25 »
Idézetet írta: "xeri"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
A magnes felragasztasa nem olyan veszelyes, mint a  fotengelyes ragasztas. Ott 5-6 ezret is forog, mig a feltengely ilyen fordulatnal  800 km/h sebesseget erne el. :-)


Ráadásul a leírás alapján nem ragasztásról van szó, hanem bilinccsel (pl. kábelkötegelő) kell rögzíteni a két mágnest. Ezzel egyrészt oldhatóvá válik, tehát az említett féltengely-cserénél nem bukod a jeladót, másrészt nem hiszem, hogy normál körülmények között magától le tudna esni.
Ezzel kapcsolatban az audis fórumon arról beszéltek, hogy érdemes lenne a motorhoz minél közelebb rögzíteni a mágneseket és a jeladót, mert a féltengely vége elég nagyot tud rugózni, és jó sok kábelt kéne ráhagyni, hogy el ne szakadjon (pl. kerékcserénél).


Hiába ezt teszi, mikor az ember csak futólag olvas el egy leirást. Tényleg a féltengelyre javasolja, elnézést érte, hogy hülyeségeket írtam.
Igy jobban megnézve a dolgot viszont a féltengelyre rögzitett mágnestöl 3-5 mm "távolságra" kell rögzíteni a jelfogót amihez ugye a fent emlitett vezeték kell. Szerintem azért javasolja a leirás, hogy minél közelebb a tövéhez rögzítsük a mágnest, hogy a féltengely rugózásakor ne távolodjon el egymástól túlzottan a mágnes a jeladótol. A jelfogó a váltón, vagy az alvázhoz van rögzítve, igy az nem rugózik sehova.

Xanyi: felhívom figyelmedet, hogy a csárdába az ajtónálló (én) csak az üres gyomorral érkezö egyéneket engedi be, úgyhogy feltétlenül javaslom a fenti állapotban való érkezésedet :mrgreen:  :mrgreen:


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #152 Dátum: 2005.01.30 13:58:10 »
Idézet
Ráadásul a leírás alapján nem ragasztásról van szó, hanem bilinccsel (pl. kábelkötegelő) kell rögzíteni a két mágnest. Ezzel egyrészt oldhatóvá válik, tehát az említett féltengely-cserénél nem bukod a jeladót, másrészt nem hiszem, hogy normál körülmények között magától le tudna esni.
Ezzel kapcsolatban az audis fórumon arról beszéltek, hogy érdemes lenne a motorhoz minél közelebb rögzíteni a mágneseket és a jeladót, mert a féltengely vége elég nagyot tud rugózni, és jó sok kábelt kéne ráhagyni, hogy el ne szakadjon (pl. kerékcserénél).

A belső féltengelycsukló fix részéhez kell műanyag kábelkötegelővel rögzíteni a mágneseket, és akkor biztos nem lehet vele gond! Szvsz így is írják elő... Mert ha már a rugózó féltengelyre teszed, ott valamennyire mindig lesz a rugózásból adodó távolodás, ami pedig nem fog jó jeleket adni...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #153 Dátum: 2005.01.30 14:01:17 »
Na megnéztem a lentebb belinkelt beszerelési útmutatóban, és ott is így írják elő ahogy mondtam. Belső féltengelycsukló fix rész... Így nem lehet vele gond, és lerepülni sem tud!  :wink: Ott a képen közvetlenül ahogy kijön a váltóból a féltengely.
Tehát aki az olcsóbbikat válassza, ettől nem kell félnie...
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #154 Dátum: 2005.01.30 15:05:34 »
Biztos, hogy akarunk mi tempomatot?

http://totalcar.hu/rhirek/?main:2005.01.28&209602

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #155 Dátum: 2005.01.30 15:25:38 »
Idézetet írta: "Misi"
Biztos, hogy akarunk mi tempomatot?

http://totalcar.hu/rhirek/?main:2005.01.28&209602


Naná, a mienket nem a ford gyártja :) Ezek szerint te is akarsz?  :lol:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #156 Dátum: 2005.01.30 15:28:54 »
Idézetet írta: "xeri"
Idézetet írta: "Misi"
Biztos, hogy akarunk mi tempomatot?

http://totalcar.hu/rhirek/?main:2005.01.28&209602


Naná, a mienket nem a ford gyártja :) Ezek szerint te is akarsz?  :lol:


Nagyon gondolkozom rajta, akárcsak a Kacsabi.
De, hogy melyiket, még nem tudom.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #157 Dátum: 2005.01.31 07:25:42 »
NOS, Én amondó vagyok, hogy most már vagyunk elegen ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot tudjuk használni a vétel során.

Lépjünk a tettek mezejére!!

A topic is megállt picit, ezzel együtt az érdeklődés is. Akinek szüksége van a kütyüre az már tud róla és jelentkezett.
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #158 Dátum: 2005.01.31 08:52:19 »
Idézetet írta: "kishaver"
NOS, Én amondó vagyok, hogy most már vagyunk elegen ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot tudjuk használni a vétel során.

Lépjünk a tettek mezejére!!

A topic is megállt picit, ezzel együtt az érdeklődés is. Akinek szüksége van a kütyüre az már tud róla és jelentkezett.


Én a műhelyek árajánlatára várok még. Trotter is ígért egyet, és én elvileg ma tudok egy másikat mondani. Pamacs kollégám például egész biztosan nem kezd saját beszerelésbe, így neki a vásárlása is függ attól, hogy milyen árat mondanak.

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #159 Dátum: 2005.01.31 09:09:51 »
Sziasztok, nekem 2 dolog meg "hianyzik":
1, a biztonsag kedveert megkerdeztem hillart a garanciarol.....
2, 66-os rajtszamu versenyzonk beszerelesi ajanlata.....

Ha ezek megvannak tolem mehet a cucc (ha leszunk tobben a jobbra akkor az, ha nem akkor a masik)
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #160 Dátum: 2005.01.31 09:13:28 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Sziasztok, nekem 2 dolog meg "hianyzik":
1, a biztonsag kedveert megkerdeztem hillart a garanciarol.....
2, 66-os rajtszamu versenyzonk beszerelesi ajanlata.....

Ha ezek megvannak tolem mehet a cucc (ha leszunk tobben a jobbra akkor az, ha nem akkor a masik)


Ez a garancia dolog engem is érdekel. Lécci írd meg majd, hogy mit mondott a Hillar!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #161 Dátum: 2005.01.31 09:57:50 »
Idézetet írta: "xeri"

Árban: ha eljutunk a 15%-os kedvezményig, akkor

MS-50 kb. 37000Ft
MS-300 kb. 54300Ft

Ja, és a 300-ashoz kb. 13ezerért vehetsz pluszban bajuszkapcsolót is, a kisebbhez nem.


Találtam egy táblázatot a satsystem illetve a transaurus oldalán is, itt az van, hogy az MS-50hez is lehet bajuszkapcsolót rendelni. A bemásolt táblázat az elöbbi oldalról van, de a transaurusén is ezek az adatok szerepelnek, csak ott olcsóbbak a cuccok.
"
   TEMPOMATOK      
MS-50   MAGIC SPEED tempomat, alapkivitel régebbi autókhoz   vákuum szervó, elektromágneses sebesség jeladó   45 910 Ft
MS-300   MAGIC SPEED tempomat, komfort kivitel   vákuum szervó   66 950 Ft
MS-600   MAGIC SPEED tempomat, elektromos kivitel   elektromos szervó,   95 640 Ft
MS-BE1   Magic Speed tempomat kezelőpanel   kiegészítő MS-300-hoz és MS-600-hoz   13 090 Ft
MS-IF-02   Magic Speed adapter interfész gyári tempomatkarhoz      9 560 Ft
MS-AA-144   Magic Speed sebesség jeladó, univerzális      14 650 Ft
MS-BE2   Magic Speed tempomat bajuszkapcsoló   kiegészítő MS-300-hoz és MS-600-hoz (MS-50-hez is!)   14 880 Ft
"

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #162 Dátum: 2005.01.31 11:05:35 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Itt én vagyok egyedül a félös   [smilie=sm01.gif]
Csatlakozok a félősök csapatához. Ezzel együtt a voksom egyre biztosabb az MS-600 mellett.

Megjegyzem, hogy egyszerübb lesz beszerelni (reményeim szerint) és ezzel talán majd szerelési zsozsit spórolok.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #163 Dátum: 2005.01.31 11:09:27 »
Idézetet írta: "Zénóka"

Xanyi: A közös szerelés jó ötlet, úgyis tompaládonyba terveztem a mütétet, onnan meg már csak egy ugrás a szombathely :D
Halihó!!! Ki ne hagyjatok már!! :partyman:
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #164 Dátum: 2005.01.31 11:10:32 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Zénóka"
Itt én vagyok egyedül a félös   [smilie=sm01.gif]
Csatlakozok a félősök csapatához. Ezzel együtt a voksom egyre biztosabb az MS-600 mellett.

Megjegyzem, hogy egyszerübb lesz beszerelni (reményeim szerint) és ezzel talán majd szerelési zsozsit spórolok.

Annyival lesz egyszerűbb, hogy nem kell a T idomot feltenni a vákumcsőre. Így a szerelési idő közel 1 perccel lesz rövidebb :-) A félelmedet elfogadom, de nem értem. Ha csak egy baleset is lett volna ebből a cég vezetése már régen a Sing-Singben kapná a reggelit vagy a Zalatnay tartana nekik karácsonyi misét :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18