Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400502 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #135 Dátum: 2005.01.28 19:58:09 »
Rozsomák: király vagy a leírással, én meg telhetetlen: kéne egy az MS-50-hez is :) 8)
Zénóka: neked milyen autóba lesz? Kíváncsi vagyok, melyik jelet hol fogod megtalálni (persze főként akkor érdekes, ha hasonló az enyémhez).
A bütyköléssel kapcsolatban megértem az álláspontodat, de úgy néz ki, hogy sajnos nekem legközelebb nyár végén lesz annyi időm (talán), hogy nekiálljak egyedül (ezért még mindig szorgalmazom a közös beépítést vagy a szervizt - mennyi is lesz?). Másrészt a leírásban mindenhol úgy fogalmaznak, hogy fúrhatsz is vagy használhatod a kétoldalú ragasztót, amit adnak. Egyébként pl. a vezérlő elektronikát szerintem akár kábelkötegelővel is rögzítheted a műszerfal mögött. Szerintem a műhelyben sem fúrnak, ha nem muszáj, sokkal egyszerűbb megoldások is vannak. :)
Amtibácsi: bármelyik barkácsboltban vagy bevásárlóközpontban. FBS a neve, tubusban van, mint a fogkrém, és adnak hozzá szűkítőt is.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #136 Dátum: 2005.01.28 20:04:51 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Ezt az FBS-t hol kell keresni ? Mi a neve, mekkora kiszerelesu es mennyibe kerul ? Autohifihez is jo lenne.


Autósbolt, festékbolt ilyesmi... tecsóban, nagyobb áruházakban nincs.Fogpasztatubus-méret kiszerelésü, 300-400 ft. Hasonló mint a gumiámpaszta ha azt esetleg ismered, ez is a levegö nedvességtartalmára köt, színtelen, 5-10 perc alatt már "húz", 2-3 óra alatt "végleges". Rugalmas marad kiszáradás után is, rezgéseket jól bírja, viszont ha nagy erövel és sokáig oldalirányban húzom a ragasztott tárgyat (nyírás) akkor szép lassan elenged. A maradékot pedig az ujj hegyével dörzsölve símán eltávolítható. Semmilyen nyomot nem hagy. (zsír-ilyesmi)
A pontos neve FBS ragasztó-tömítöanyag. Zöld tubusban van, bliszteres csomagolásban. ( A tubus benne van egy ilyen felakasztható papír-fólia akármiben )


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #137 Dátum: 2005.01.28 20:18:25 »
Idézetet írta: "xeri"

Zénóka: neked milyen autóba lesz? Kíváncsi vagyok, melyik jelet hol fogod megtalálni (persze főként akkor érdekes, ha hasonló az enyémhez).


Yaris 1.0
ennek van egy saját sebesség jeladója (digit müszerfal miatt)
ford.sz.jel ugyanezen elv alapján, most még nem tudom hol van, de addigra meg lesz. Toyota szervízes barát  :)
fékpedál jel: ez a legegyszerübb és a beszerelés-leirás is ezt javasolja a fékpádel fölött van a féklámpa kapcsoló...innen
a kuplung már komplikáltabb: a készletben van 1 mágneses kapcsoló, amit egy konzolon a pedál közelébe kell aplikálni (persze vhol felül)  és van hozzá 1 mágnes amit a pedál mozgó részrére kell rögzíteni. Ha ezek 10mm-en belül vannak van jel, ha nem akkor nincs... innen van a jel. Ezt egyébként lehet hogy 1xübb elöl a motortérben, a váltó felett a kuplung mozgó részeinél összehozni... ezt majd akkor meglátjuk.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #138 Dátum: 2005.01.28 21:55:01 »
Zénóka
Mindenféle müanyag kütyüt Tesa kétoldalas ragasztószalaggal is érdemes rögzíteni! Szintén nyom nélkül eltávolítható, de szinte hihetetlen mit meg nem bír tartani... Persze csak megfelelően tisztított felületen!
Amúgy ha saját beszerelésre adod a fejed, akkor felajánlom szíves segítségem! Toyota elektronikás ismerős van, és azért ha én sem tudok mindent, de ketten sokmindenre rájönnénk!
Meg aztán nekem is tanulságos lenne!
Xanyi

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #139 Dátum: 2005.01.29 00:21:30 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "xeri"

Zénóka: neked milyen autóba lesz? Kíváncsi vagyok, melyik jelet hol fogod megtalálni (persze főként akkor érdekes, ha hasonló az enyémhez).


Yaris 1.0
ennek van egy saját sebesség jeladója (digit müszerfal miatt)
ford.sz.jel ugyanezen elv alapján, most még nem tudom hol van, de addigra meg lesz. Toyota szervízes barát  :)
fékpedál jel: ez a legegyszerübb és a beszerelés-leirás is ezt javasolja a fékpádel fölött van a féklámpa kapcsoló...innen
a kuplung már komplikáltabb: a készletben van 1 mágneses kapcsoló, amit egy konzolon a pedál közelébe kell aplikálni (persze vhol felül)  és van hozzá 1 mágnes amit a pedál mozgó részrére kell rögzíteni. Ha ezek 10mm-en belül vannak van jel, ha nem akkor nincs... innen van a jel. Ezt egyébként lehet hogy 1xübb elöl a motortérben, a váltó felett a kuplung mozgó részeinél összehozni... ezt majd akkor meglátjuk.


Akkor ez rám nem nagyon vonatkozik, van 2 generáció- meg egy kategória-különbség :)
Egyébként szvsz a kuplungkapcsolónak a pedálnál keress helyet. A váltónál sokkal kisebbet mozog, nehezebb lesz megbízhatóan belőni a távot.
Vákumot találtál már?  :lol:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #140 Dátum: 2005.01.29 01:37:37 »
Vákumot? Az elektromoshoz? :D
Amúgy ha már vákum kéne akkor én elöbb piszkálnám a fékszervót, mintsem a szívó oldalt.


xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #141 Dátum: 2005.01.29 08:36:03 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Vákumot? Az elektromoshoz? :D
Amúgy ha már vákum kéne akkor én elöbb piszkálnám a fékszervót, mintsem a szívó oldalt.

Nem tudtam, hogy végleg eldöntötted a dolgot :)
Lehet, hogy azért nem azt javasolják elsősorban, mert az emberek nagyobb része a féket inkább békén hagyja  :roll:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #142 Dátum: 2005.01.29 12:01:00 »
Idézet
Lehet, hogy azért nem azt javasolják elsősorban, mert az emberek nagyobb része a féket inkább békén hagyja

Miért féltek ennyire ettöl a fékszervó dologtól. Semmi másról nincs szó, minthogy a motor szívóoldaláról megy egy cső a fékrásegítőre, ami ugye vákum... Ebbe kell beleiktatni egy T elágazást. Ebből mi lehet a bibi? Beteszed a T elágazást, és még csak bilincs sem kell rá (mivelhogy vákum nincs benne nyomás ami lenyomná a csövet), de mindenki megnyugtathatja magát azzal, ha tesz rá bilincset. Egyébként ez a fékrásegítő, nem a fék. Igaz ha az elmegy, nehéz fékezni...
Xanyi

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #143 Dátum: 2005.01.29 15:23:09 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Lehet, hogy azért nem azt javasolják elsősorban, mert az emberek nagyobb része a féket inkább békén hagyja

Miért féltek ennyire ettöl a fékszervó dologtól. Semmi másról nincs szó, minthogy a motor szívóoldaláról megy egy cső a fékrásegítőre, ami ugye vákum... Ebbe kell beleiktatni egy T elágazást. Ebből mi lehet a bibi? Beteszed a T elágazást, és még csak bilincs sem kell rá (mivelhogy vákum nincs benne nyomás ami lenyomná a csövet), de mindenki megnyugtathatja magát azzal, ha tesz rá bilincset. Egyébként ez a fékrásegítő, nem a fék. Igaz ha az elmegy, nehéz fékezni...


Félreértettél, nem félek én még a fékszervótól sem  8)  :lol:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #144 Dátum: 2005.01.29 16:49:04 »
Itt én vagyok egyedül a félös   [smilie=sm01.gif]
Mondjuk más autójában engem sem zavar ha elvágunk 1 csövet, meg furunk 1 lukat meg stb...
Csak valahogy a sajátomban zavar a dolog. Végülis igazad van, hogy nem egy nagy dolog az egész vákumszerzés kérdés. Még 1 dolog miatt vivódom az elektromos mellett. Még a waeco-s fazon is elismerte, hogy "elvileg finomabb szabályozást tesz lehetövé", igaz egyböl mondott ellenpéldát is, meg azért legalább egy 20-assal több is, de valahogy... :pal1: na gyözzetek meg  :wink:


xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #145 Dátum: 2005.01.29 17:12:10 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Itt én vagyok egyedül a félös   [smilie=sm01.gif]
Mondjuk más autójában engem sem zavar ha elvágunk 1 csövet, meg furunk 1 lukat meg stb...
Csak valahogy a sajátomban zavar a dolog.  


Én speciel a saját autómban előbb vágom el a csövet, vagy előbb fúrom ki a lyukat, ha nincs más megoldás, mint bárki máséban. Valószínűleg az a baj, hogy mindketten azt gondoljuk, mindenki úgy gondolja, ahogy mi.  :?

 
Idézet
Végülis igazad van, hogy nem egy nagy dolog az egész vákumszerzés kérdés. Még 1 dolog miatt vivódom az elektromos mellett. Még a waeco-s fazon is elismerte, hogy "elvileg finomabb szabályozást tesz lehetövé", igaz egyböl mondott ellenpéldát is, meg azért legalább egy 20-assal több is, de valahogy... :pal1: na gyözzetek meg  :wink:


Előbb meséld el nekem, hogy az 50-es és a 300-as közül miért a nagyobbat választanád :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #146 Dátum: 2005.01.29 17:29:02 »
Idézet
Mondjuk más autójában engem sem zavar ha elvágunk 1 csövet, meg furunk 1 lukat meg stb...
Csak valahogy a sajátomban zavar a dolog. Végülis igazad van, hogy nem egy nagy dolog az egész vákumszerzés kérdés. Még 1 dolog miatt vivódom az elektromos mellett. Még a waeco-s fazon is elismerte, hogy "elvileg finomabb szabályozást tesz lehetövé", igaz egyböl mondott ellenpéldát is, meg azért legalább egy 20-assal több is, de valahogy...

A fúrunk egy lyukat az egész más dolog. Mert az akárki akármit mond, akárhogy is le van kezelve, elöbb kezd el rohadni, mint az autó többi része. Az meg kinek kell?  :(
De egy cső elvágása azért egész más dolog... Az helyreállítható, ha szükség lenne rá!
De ha az elektromosat választod, akkor ilyen probléma sincs!  :wink:
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #147 Dátum: 2005.01.29 19:13:55 »
Xeri:
50 kontra 300: 1. a yarisban van 1 nagyon egyértelmü és jól hozzáférhetö sebesség jel. (kár lenne kihagyni) :D
2. Volt régen egy peugeot partnerem (diesel) amibe raktam ford.sz. méröt. Na annak kellett mágneses indukciós jeladó, 2 mágnest kellett felragasztani a fötengely szíjtárcsájára. Igaz, hogy ezek még olyan békebeli korabeli jó nagy mágnesek voltak és hát az én ragazstási technikám sem volt tökélyre fejlesztve, de azok állandóan elröpültek és ezzel annyi rossz emléket okoztak, hogy ebben kizárt, hogy meg lehessen gyözni :(
Biztos vagyok benne, hogy egy finom kis mágnest fel lehet ragasztani úgy, hogy soha semmi probléma nem lesz vele, de én túl sokat szívtam vele akkoriban.

Xanyi: A közös szerelés jó ötlet, úgyis tompaládonyba terveztem a mütétet, onnan meg már csak egy ugrás a szombathely :D
Az utólagos lyukfurással nagyon a lelkemhez szóltál, egyetértés 100% :D
Ha maradok az elektromosnál, akkor meg  [smilie=sm59.gif] legfeljebb elvágjuk a tiédben a vákumcsövet, nem olyan nagy dolog az hidd el :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #148 Dátum: 2005.01.30 03:57:38 »
Idézet
Xanyi: A közös szerelés jó ötlet, úgyis tompaládonyba terveztem a mütétet, onnan meg már csak egy ugrás a szombathely
Az utólagos lyukfurással nagyon a lelkemhez szóltál, egyetértés 100%

Tompaládony nincs messze, úgyhogy oda szerintem bármikor tudok menni segíteni!  :lol:  Ugyis kiváncsi vagy a vendéglődre...  :wink:  :drinkers:
Idézet
Ha maradok az elektromosnál, akkor meg  legfeljebb elvágjuk a tiédben a vákumcsövet, nem olyan nagy dolog az hidd el

OK, nem gond, hiszen ugyis lesz ott kéznél egy szép kék Yaris, amiből utána át tudjuk rakni a vákumcsövet!  :wink:  :lol:
Xanyi

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #149 Dátum: 2005.01.30 07:46:18 »
A magnes felragasztasa nem olyan veszelyes, mint a  fotengelyes ragasztas. Ott 5-6 ezret is forog, mig a feltengely ilyen fordulatnal  800 km/h sebesseget erne el. :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18