Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400636 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #105 Dátum: 2005.01.26 10:37:40 »
Tegnap úton voltam, de a mai topic végigolvasás sok örömöt hozott.

Külön köszönöm mindenkinek, aki a témában eljárt!

DE

MS-50?? Én inkább a nagyobb testvérek egyikére szavaznék. HA már veszek valamit, akkor az legyen igazán jó, mivel sokat fogom használni. Már csak azt kell eldönteni, hogy a fékszervóhoz nyúlok-e? Merem vállalni azt, hogy esetleges szerelési pontatlanságból adódó szervóvesztést ki tudom majd küszöbölni a meghibásodás pillanatában. Szóval vívódok az MS-300 és MS-600 között a sima kezelőszervvel. Ezt a döntést persze az is befolyásolni fogja, hogy a mennyien jövünk össze az egyes termékekre.

Szóval én inkább egy másik csapathoz tartoznék vásárlási szándékommal. Ezúton kérdem meg a kollégákat, hogy ki, mit akar? Mert most már mindent tudunk, ami a döntéshez elég lehet. A 4 db-os vásárlás pedig már baráti.
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #106 Dátum: 2005.01.26 11:02:04 »
Idézetet írta: "kishaver"
Tegnap úton voltam, de a mai topic végigolvasás sok örömöt hozott.

Külön köszönöm mindenkinek, aki a témában eljárt!

DE

MS-50?? Én inkább a nagyobb testvérek egyikére szavaznék. HA már veszek valamit, akkor az legyen igazán jó, mivel sokat fogom használni. Már csak azt kell eldönteni, hogy a fékszervóhoz nyúlok-e? Merem vállalni azt, hogy esetleges szerelési pontatlanságból adódó szervóvesztést ki tudom majd küszöbölni a meghibásodás pillanatában. Szóval vívódok az MS-300 és MS-600 között a sima kezelőszervvel. Ezt a döntést persze az is befolyásolni fogja, hogy a mennyien jövünk össze az egyes termékekre.


Ha figyelmesen végigolvastad a leírtakad, akkor látod, hogy az MS-50 és az MS-300 között mindössze annyi a különbség, hogy az előbbi a saját mágneses érzékelőjét használja a sebesség mérésére, az utóbbi pedig a járműben valahol megtalált elektromos jelet. Ja, és a kapcsolója is más, de nekem az 50-esé jobban tetszik :) Tehát a helyedben legfeljebb az MS-50 és az MS-600 között vívódnék, mert azok már tényleg alapjaikban különböző konstrukciók (az az érdekes, hogy a sokkal drágább nem biztos, hogy sokkal jobb is).
Az előbb írtam, hogy leegyszerűsítve idézem a kedvezményeket, mert táblázatot nem tudok rendesen beszúrni, meg azt is, hogy a legkisebbre adták a legnagyobb engedményt. Konkrétan úgy néz ki, hogy:

MS50 | MS300 v. 600 | engedmény
 2db...+.....1db............... 4%
 2db...+.....2db................7%
 3db...+.....1db................9%
 4db...+.....0db...............11%

 2db...+.....3db................9%
 3db...+.....2db...............11%
 4db...+.....1db...............13%
 5db...+.....0db...............15%

Úgyhogy szerintem vegyél te is MS-50-et, mert az nekünk jó  :lol:  8)

Idézet
Szóval én inkább egy másik csapathoz tartoznék vásárlási szándékommal. Ezúton kérdem meg a kollégákat, hogy ki, mit akar? Mert most már mindent tudunk, ami a döntéshez elég lehet. A 4 db-os vásárlás pedig már baráti.


Mint írtam, a kedvezmény többé-kevésbé a személyes varázsomnak is köszönhető  :oops: (konkrétan úgy fogalmazott az ügyvezető, hogy "az Ön zászlaja alatt egyidejűleg beérkező x darabos  megrendelésre az alábbi engedményeket ajánlom fel"). Ezt csak azért jegyzem meg, mert nem magától értetődő a fenti kedvezmény, és nem 100%, hogy mindenkinek automatikusan megadják ugyanezt (egy másik idézet a leveléből: "A lehetséges enegdménnyel kapcsolatos kérdésére válaszolva megsúgom, hogy az ilyen - végsősoron tartós fogyasztási cikknek számító - műfajban 5 db-os mennyiségnél még nemigen szokás - mi sem szoktunk - mennyiségi engedményt adni...")

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #107 Dátum: 2005.01.26 12:08:29 »
Vettem az adást. A "más csapathoz tartoznék" csak annyiban igaz, hogy én inkább más kütyüt vennék. Viszont nyilván minnél hamarabb, tehát veletek. Nyilván való, hogy a személyes varázsodat a maximális mértékben ki akarom használni. :lol:  :lol:

Ha nagyon gyorsan kell dönteni, akkor MS-600 a saját kis kezelő szervével. Ha még hagytok időt dönteni, akkor vívódok az MS-300-on. Az említett mágnes ragaszgatás probléma miatt és a fékszervóról való vákuum varázslás miatt.

Mennyi időm van még "tutulni a kütyün"?  :lol:  :lol:

Illetve nem csináltunk még a tempomatnak reklámot. Vagyis én nem tudok róla (bár nem is nagyon olvasok sok topicot idő híján). Biztos, hogy minden luxus és temészetesen egyéb :toy: tulaj tud a lehetőségről??? Gyanusan kevesen repesünk az örömtől. Az ember azt hinné, hogy sokan közülünk azonnal belevág egy ilyen jó üzletbe aztán tessék, 2-3 ember nehezen röffen össze. Pedig meg vagyok győződve róla, hogy sokan autópályázunk, meg arról is, hogy sokan nem vettek 200-250e környékén tempomatot.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #108 Dátum: 2005.01.26 12:19:25 »
Hú, itt aztán van fejlődés!

MOst csak gyorsba tudom akkor írni, hogy Pest közelieknek mindjárt megkédezem a barátomat, hogy a szerelés mibe fájna nála a fűtött műhelyben, hogy ezen a froton is haladjunk előre. Itt gondolom, hogy a több autó olcsósítaná a beszerelési költséget. Telefonálok, és visszajövök legkésőbb holnap.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #109 Dátum: 2005.01.26 12:33:19 »
Na nem is hittem, hogy ilyen gyorsan megy:
Felhívtam, és azt mondta, hogy minden további nélkül vállalja.

Az elsőnél biztos hosszabb ideig fog tartani a beszerelés, mert nem csinált ilyen beépítést, de a szaxerűségért és a hozzáértésért magam szavatolok.
Ismerem a képességeit és a műhelye felszereltségét, arról nem is beszélve, hogy mint már korábban említettem több alkalommal szerelt(ünk) elektronikai cuccokat az aktuális verdáimba, mindenféle utólagos hiba és kellemetlenség-mentesen.

Legutóbb egyébként ülésfűtésgarnitúrákat hajingált be 6-os szériákban. Itt is az első volt a hosszadalmasabb, a harmadik már rutinból ment.

Szóval ennyit erről, senkit nem akarok rábeszélni, de én a majdani Toyotámba, biztos nála fogom szereltetni.

Mennyiség esetén olcsóbb lehet. Lehet gondolkodni, holnapra lesz ár is, azt bizton állítom, hogy kedvezőbb lesz, mint másutt.

Uff, én beszéltem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #110 Dátum: 2005.01.26 12:44:53 »
Létszámprobléma. Szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy minek az. Ők biztosan nem próbálták. Eddig én sem, de a sógor Ivecojában nekem nagyon megtetszett. Az autópályás dolog sem igaz. Gyakorlatilag folyamatosan lehet használni lakott területen belül is. A barátom a Corolla Versoban szinte nem is használ gázpedált. Még előzni is szokott vele :-) (persze, ha van elég hely) Szóval aki még nem evett kiwit, az honnan tudja, hogy sz@r ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #111 Dátum: 2005.01.26 12:51:54 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Létszámprobléma. Szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy minek az. Ők biztosan nem próbálták. Eddig én sem, de a sógor Ivecojában nekem nagyon megtetszett. Az autópályás dolog sem igaz. Gyakorlatilag folyamatosan lehet használni lakott területen belül is. A barátom a Corolla Versoban szinte nem is használ gázpedált. Még előzni is szokott vele :-) (persze, ha van elég hely) Szóval aki még nem evett kiwit, az honnan tudja, hogy sz@r ?

Persze ez teljesen jogos, de én bizti nem tudnám kihasználni, mert 1 év alatt 10000 km, ebből 1000 km volt autópálya, 6000km vidék, de rövid 10km-es távok. Mire beállítanám a tempomatot, már beérek a következő városba/ faluba, ott megint állítani, aztán addigra kiérek a faluból, megint állítani. Egyébként a kocsihoz se szeretek nagyon hozzányúlni, mert nem az enyém, anyukám meg úgysem hagyná   :D
Laco 73 :D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #112 Dátum: 2005.01.26 12:58:25 »
Kíváncsi leszek a csoportos beszerelési tarifára :) Elfogadható összeg esetén én is inkább rábízom egy szakemberre a dolgot.
Trotter66: te beszállsz most, vagy megvárod a következő verdádat? Ha igen, melyik modell kéne?
kishaver: nem fényezni akartam magam, tényleg ezt írta a csákó. Gondolkodni addig van időd, amíg össze nem jön a megfelelő létszám. Nem tudom, hol kéne hirdetni, elvileg bárhol lehet, hisz univerzális cuccról van szó és más autótípusok is nyugodtan jelentkezhetnek. Ha van még fórum, ahol megfordultok, esetleg érdemes megemlíteni a dolgot.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #113 Dátum: 2005.01.26 13:04:23 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Létszámprobléma. Szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy minek az. Ők biztosan nem próbálták. Eddig én sem, de a sógor Ivecojában nekem nagyon megtetszett. Az autópályás dolog sem igaz. Gyakorlatilag folyamatosan lehet használni lakott területen belül is. A barátom a Corolla Versoban szinte nem is használ gázpedált. Még előzni is szokott vele :-) (persze, ha van elég hely) Szóval aki még nem evett kiwit, az honnan tudja, hogy sz@r ?
Ehhez csak annyit tennék, hogy nem vezettem még tempomatos autót és még is úgy ragaszkodok hozzá, mint állat. Egyszerübb eset, mint a kiwi :lol: , mert itt a józan paraszti ész is azt diktálja, hogy tuti a kütyü azoknak, akik sokat autópályáznak.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #114 Dátum: 2005.01.26 13:29:03 »
Idézetet írta: "xeri"
kishaver: nem fényezni akartam magam, tényleg ezt írta a csákó. Gondolkodni addig van időd, amíg össze nem jön a megfelelő létszám. Nem tudom, hol kéne hirdetni, elvileg bárhol lehet, hisz univerzális cuccról van szó és más autótípusok is nyugodtan jelentkezhetnek. Ha van még fórum, ahol megfordultok, esetleg érdemes megemlíteni a dolgot.
Nos. Nem bántani akartalak :lol: , sőőőt viszont tényleg ki akarom használni a személyes varázsodat, mert 10-15 % azért nem semmi.

Kicsit várjunk ezzel a rendelés dologgal, mert úgy néz ki, hogy én MS-600-ra szavazok és lehet, hogy mást is tudok pont erre a példányra. Ha viszont ti összejöttök 3-an MS-50-re és mi pedig 2-en az MS-600-ra akkor nektek is 11% lesz a 9 helyett, de ha ti 4-en lesztek, akkor a táblázatod alapján már 13% akkor is ha csak egyedül leszek. Szóval azt hiszem, hogy én sietek a legjobban, most mégis inkább türelmere intenék mindenkit. ILLETVE nagyon fontos lenne, hogy az egyes topicokban is megjelenjen az infó a kütyüről. Sokan csak a saját autójukhoz kapcsolódó témákat olvassák (én is gyakran csak azokat figyelem) idő híján.

A corollások figyelmeztessenek mindenkit a corolla csoportnál ill. mindjárt küldök egy privit a Mickey-nek, hogy a főkobra is értesüljön és a saját kis eszközeivel gyorsabban és pontosabban értesíthessen mindenkit.
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #115 Dátum: 2005.01.26 13:44:29 »
Na, akkor mindenki hozzon magával még egy embert, és meg is vagyunk :)
Úgy fest, hogy az egyik kollégámat sikerült beizzítani (90%), és a hwsw fórumára is feldobtam a témát. A végén még kineveznek disztribútornak  :lol:

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #116 Dátum: 2005.01.26 14:20:54 »
Mit benaztok mar annyit???? Nem tudtok osszeszedni 5 embert :D ???
Pedig erosen gondolkodom en is a dolgon....
Na jol van, nekem is kell ha tenyleg olyan tuti lesz mint kiwit enni  :D
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #117 Dátum: 2005.01.26 14:27:32 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Mit benaztok mar annyit???? Nem tudtok osszeszedni 5 embert :D ???
Pedig erosen gondolkodom en is a dolgon....
Na jol van, nekem is kell ha tenyleg olyan tuti lesz mint kiwit enni  :D


Ezt nem tudom biztosra ígérni. De mondjuk ha a kiwit nem hámozod meg, akkor EZ biztosan jobb lesz, mint kiwit enni  :lol:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #118 Dátum: 2005.01.26 14:42:33 »
Az előbb beszéltem a kedvenc autóvillamossági szerelőmmel, aki megígérte, hogy benéz ide valamikor, úgyhogy mindenki mosolyogjon :)

Hétfőre ígért árat is a ("csoportos") beszerelésre. Kíváncsi leszek  8)

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #119 Dátum: 2005.01.26 15:40:34 »
Idézetet írta: "Batyuka"

Na jol van, nekem is kell ha tenyleg olyan tuti lesz mint kiwit enni  :D

Vigyázz, mert ha olyan emberrel beszéltél, aki szőröstül ette a kiwit, az szídni fogja :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18