Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400395 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #75 Dátum: 2005.01.21 08:22:07 »
A legfontosabb kérdések.
- Vákumhoz jutás (gondolom fékszervo T elággal, de vajon ez benne van a csomagban ?)
- Sebességérzékelő (a leírás szerint benne van a csomagban, de a kicsomagolt fényképeken nem látni)
- Mennyire kell speciális tudás a beszereléshez vagy elég, ha összedugom a csatikat.
- Mekkora nyílás kell a tűzfalon, hogy a kábelköteg átférjen.
- Milyen hosszú a vezérlő vezetékezése és hova kell azt felszerelni. (motortér, utastér)
- Kell e valami plusz dolog a működéshez, ami nincs minden háztartásban (vezeték, saru, Geiger-Müller számláló, stb..)
- Mennyire finoman szabályoz a készülék (rángatások, reakcióidő, stb..)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #76 Dátum: 2005.01.21 08:47:50 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
A legfontosabb kérdések.
- Vákumhoz jutás (gondolom fékszervo T elággal, de vajon ez benne van a csomagban ?)
- Sebességérzékelő (a leírás szerint benne van a csomagban, de a kicsomagolt fényképeken nem látni)
- Mennyire kell speciális tudás a beszereléshez vagy elég, ha összedugom a csatikat.
- Mekkora nyílás kell a tűzfalon, hogy a kábelköteg átférjen.
- Milyen hosszú a vezérlő vezetékezése és hova kell azt felszerelni. (motortér, utastér)
- Kell e valami plusz dolog a működéshez, ami nincs minden háztartásban (vezeték, saru, Geiger-Müller számláló, stb..)
- Mennyire finoman szabályoz a készülék (rángatások, reakcióidő, stb..)


Lehet, hogy kérdezek hülyeségeket, de ez csak a hozzá nem értésemből adódik. Bocs.
Mennyire igényel speciális szerelést az egyes autókban? (Yaris kontra diesel Yaris; Corolla kontra 6 éves Corolla; Corolla kontra Yaris; stb stb) Mondjuk fékszervó kábel biztosan nem egyforma a Corollába és a Yarisba. Hogyan tudjuk majd az ilyen jellegű problémákat orvosolni? Szétszedjük, akkor látjuk mi van és akkor irány a bolt egy megfelelő T elágazásért?

Nem kellene inkább valakire (akár cégre) ezt rábízni, aki (ami) fel van készülve rendesen. Van különböző 1000 T elágazása és csak tudja, hogy simán mi kell nem ott vakarózik a szétborított verda felett.
Ti ezt vérkomolyan gondoljátok, hogy neki esünk a méreg drága verdáknak valakinek a garázsába vagy udvarába???? :oops:  :?:
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #77 Dátum: 2005.01.21 09:20:06 »
Széjjelszedni valami a kocsiban, és betenni valamit, ez nem okozhat problémát. Idáig mindíg magam oldottam meg az ilyentípusú tunningolásokat. Ködlámpa, fejegység, hangszóró, némi elektromos update, vagy hasonló nem okozott problémát, csak legfeljebb nem 10 percig tartott egy művelet, hanem hosszabb ideig.
Újabban, mvel nem lettem időmilliomos, ezért a barátom műhelyében tunningoltatom alkalmasint a verdát, de volt már rá példa, hogy ketten berheltünk. Ez utóbbi azért is jó, mert odahaza a garázsban nincsen mindenféle apró anyag, nála viszont alaptartozék, a késes és sarus csatik mindenféle méretben.

A pestieknek felajánlhatom, mint beszerelőhelyet.

Szvsz túl speciális hozzáértést nem igényelhet, mert javarészt eletromos szerelést igényel, kivéve ugye az a bizonyos vákuum "találás". Ehez viszont Hillar és csapatának tanácsa szükséges, különös tekintettel a még gars gépekre. Úgy gondolom, hogy a vákuumcső elágaztatása se egy bonyolult probléma.

Min már mondtam, jövő 7en nemleszek, így fordítást nem tudom bevállalni, legfeljebb február elején.

Talált valaki e-mailcímet egy eladóhoz?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #78 Dátum: 2005.01.21 09:49:01 »
T-elágazás van a csomagban, legalábbis az audis szerint 3 különböző méretű is (amiből persze egyik sem volt jó neki :)). Az elágazás bekötéséhez egyébként nem kell elvágni a gyári csövet, ugyanúgy a végére is be lehet toldani a T-t.
A sebesség méréséről nem írt részleteket, de a termék oldalán található rajzból nekem úgy tűnik, hogy a kilométeróra környékén az autó által adott jelet kéne megcsapolni valahogy  :?

Kishaver: én komolyan úgy gondoltam, hogy nekiesünk aztán vakarjuk a fejünket :) Épp ezért szeretnék még előtte tisztázni a leírtakhoz hasonló alapvető kérdéseket. A beszerelést elvégző műhelyektől eddig két árat hallottam, mindkettő a horror kategóriába tartozik. Hillaréknál nyilván más a cucc ára is, amit hajlandóak berakni, de az elsőként említett cégnél a pofám leszakad, hogy a cucc magyar árának kétszeresét kérik el munkadíjként (hiszen anyagköltsége nincs a beépítésnek). Ennyi pénzért (ennél kevesebbéri is) igen, szétszedem az autómat és megcsinálom magamnak, lehetőleg kopjon fel az álluk mielőbb  :evil:
OFF: hogy csináltad, hogy naponta pont PI hozzászólásod van?  :lol: ON

Mondjuk azt én se szeretném, hogy a cucc esetleg hirtelen padlógázt adjon egy váratlan helyzetben, vagy esetleg elmenjen a fékszervóm emiatt. De gondolom, ezek mások fejében is megfordultak (pl. a gyártónál), és megvan rájuk a megoldás, csak még nem tudjuk.
Ebből a szempontból az elektromos szervós lenne a tuti megoldás (MS-700), de az audis azt írta, hogy az ára több mint duplája az MS-50-nek (ha jól emlékszem, 90£ vs 200£).
Végső esetben egyébként van nekem is autóvillamossági szerelőm, aki riasztót, vonóhorgot meg hasonlókat szerelt az autómba, őt megkérdezhetem, hogy mennyiért vállalna egy ilyet, esetleg van-e tapasztalata.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #79 Dátum: 2005.01.21 09:54:32 »
Idézetet írta: "kishaver"

Ha veszek valamit akkor az legyen kafa, megbízható, működjön jól. Az ár legyen korrekt, ami lehet drága ( akár 80-100e környéke), de ezért komoly elvárásaim vannak.


Most vagy nekiálssz magad, és kijön olcsón, vagy elviszed egy műhelybe, ahol ezt megcsinálják, de akkor meg nem lesz olyan olcsó, mint ahogy szeretnéd. Van a forumon több ár is a kész, beszerelt tempomatra.

Hogy valaki dugjon is, meg szűz is maradjon, az azért nem nagyon szokott sikerülni. :oops:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #80 Dátum: 2005.01.21 09:56:28 »
A beszerelés legnagyobb buktatója a megfelelő sebesség jel összepasszítása lehet a szerkezettel. Ez a szivatások valóságos tengere lehet.

A többi, a mechanikus rész, az nem nagy kunszt.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #81 Dátum: 2005.01.21 09:58:32 »
Idézetet írta: "Ear"

Hogy valaki dugjon is, meg szűz is maradjon, az azért nem nagyon szokott sikerülni. :oops:


Attól függ, hogy hova dugod és hol marad szűz. :oops:
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #82 Dátum: 2005.01.21 11:18:12 »
Idézetet írta: "Ear"
A beszerelés legnagyobb buktatója a megfelelő sebesség jel összepasszítása lehet a szerkezettel. Ez a szivatások valóságos tengere lehet.


Pont ezért kell megkérdezni, mert az alapcsomag leírásában benne van a jeladó. A képen viszont nem látni, melyik a jeladó és hogyan működik. Infrás nem nagyon lehet a kosz miatt, valami Hall-elemesnek kéne lenni, amit forgó alkatrészre szerelnek. (hova, hogyan ?) A szervízzel beszélve nem volt egyértelmű, mert valam 8e Ft-os külön megvehető jeladó dologról beszélt, amit régi tipusú kocsikhoz ajánlanak. Az újabbakban már benne van (pl. rádiót hangerőt lehet vezérelni) Ear ! Az ISO csatiba ez be van kötve, ha létezik ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #83 Dátum: 2005.01.21 11:27:50 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "kishaver"

Ha veszek valamit akkor az legyen kafa, megbízható, működjön jól. Az ár legyen korrekt, ami lehet drága ( akár 80-100e környéke), de ezért komoly elvárásaim vannak.


Most vagy nekiálssz magad, és kijön olcsón, vagy elviszed egy műhelybe, ahol ezt megcsinálják, de akkor meg nem lesz olyan olcsó, mint ahogy szeretnéd. Van a forumon több ár is a kész, beszerelt tempomatra.

Hogy valaki dugjon is, meg szűz is maradjon, az azért nem nagyon szokott sikerülni. :oops:
Azért amíg mások 60e környékén beszélnek teljes költségről, addig én 80-100e körül, tehát dugni fogok az már tuti  :lol:

Értsétek meg, ha most esetleg megspórolok, 20-30 ezret egy normális áron szerelő embertől, akkor esetleg egy fékszervó meghibásodás esetén összehozhatok egy totálkárt :cry:  NA ezt akarom elkerülni.

Csak magamat ismerve fosok az ügytől, mert nem hiszem, hogy helyettem valaki majd összerakja a kütyüt, pedig nekem erre lesz szükségem. Nem is tudom, hogy zajlana egy szerelés egyébként?? Összejövünk valakinél és egymástól ellesve egyszerre több autó párhuzamosan készül vagy lesz egy főkolompos, aki azért mer majd kábelt átvágni és tudja a vágással párhuzamosan, hogy mi történik???
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #84 Dátum: 2005.01.21 11:52:34 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Az újabbakban már benne van (pl. rádiót hangerőt lehet vezérelni) Ear ! Az ISO csatiba ez be van kötve, ha létezik ?


Ez talán megmagyarázza, hogy mit keres a rádió képe a kilométeróra mellett a bekötési rajzon. De az audis valami mágneses jeladóról beszélt, amit a motortérben kell rögzíteni. Vállalkozó szelleműek  itt olvashatják a beszélgetést.
Nem értek pontosan mindent, és a szótárban sincs benne 1-2 dolog (erre egyébként a nemtommilyen nyelvű "nagyon részletes" beszerelési leírás kapcsán is fel kell készülni - előfordulhatnak benne olyan szakszavak, amiket talán még magyarul sem ismernénk, más nyelvről lefordítani pedig szinte lehetetlen :)). Számomra úgy tűnik, hogy a bicikliken levő kilométerórához hasonló elvű sebességmérő tartozik a szetthez, ami egy jeladóból és egy szenzorból áll. Ebben az esetben a jeladót a kerékre kéne rögzíteni, a szenzort pedig valahová a motortérbe. Ez elvileg univerzális megoldás, hiszen a cuccnak nem kell tudnia a pontos sebességet km/h-ban, csak azt, hogy mit kell tartania. De ez mind nem biztos!
Korábban írtam, hogy az ebay.at-n valaki épp árverezi az MS-50-ét, neki lehetne konkrét kérdéseket feltenni németül!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #85 Dátum: 2005.01.21 12:17:13 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Ear"

Hogy valaki dugjon is, meg szűz is maradjon, az azért nem nagyon szokott sikerülni. :oops:


Attól függ, hogy hova dugod és hol marad szűz. :oops:
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Nyissunk erre egy új fórumot?  :assshaking:

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #86 Dátum: 2005.01.21 13:44:43 »
Esetleg valaki budapesti elmenne a szervízbe és megnézne egy komplett dobozt kibontva és megkérdezne egy-két dolgot ? Nekem nincs kedvem 150 km-t kocsikázni, meg délutánra be is zárna a szervíz. 4-ig dolgozom sajna.
(Tudom, más farkával verni a csalánt nagy élvezet ám :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #87 Dátum: 2005.01.21 14:04:10 »
Idézetet írta: "kishaver"

Értsétek meg, ha most esetleg megspórolok, 20-30 ezret egy normális áron szerelő embertől, akkor esetleg egy fékszervó meghibásodás esetén összehozhatok egy totálkárt :cry:  NA ezt akarom elkerülni.

Szerelésből nem lehet hiba szerintem. A T elágazás egyből a vákumegységhez kapcsolódik, az meg gondolom eléggé le van tesztelve. Akkor lenne gond, ha ez az egység hibásodna meg. (elengedné a vákumot)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #88 Dátum: 2005.01.21 14:20:05 »
Ha tartozék a T elágazás, akkor a vákuum szerelésével sem lehet baj. Ha kell, akkor idehaza is lehet apró anyagot beszezerni. pl: bilincs, vagy saru...

Más:

Itt egy cím az értékesítő nevével:

Firmenadresse:

AutoTeileVertrieb Schiffke

Wolfgang Schiffke

Am Pulverturm 10

47669 Wachtendonk

tel.02836-900460
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #89 Dátum: 2005.01.21 20:29:16 »
Irtam egy levelet délben a Waeco mélcímére, mert már elnézést, de ez a bénázás ami ez üügyben megy, kicsit meglepett, gondoltam kérek én beszerelési infót.

Ez jött válasznak, kisvártatva:

Köszönjük érdeklődését a WAECO tempomatok iránt. Ezzel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy - lévén a WAECO magyarországi forgalmazói - mindhárom tempomat típust és azok fontosabb kiegészítőit folyamatosan tartjuk raktáron, így munkanapon akár azonnal is elvihető bármelyikük. A WAECO tempomatok univerzálisak, azaz bármely autóba - így a Toyota Avensisbe is - beépíthetők. Ha felhív minket a fejlécben megadott telefonszámokon (vagy e-mailben megadja saját telefonszámát), beszerelő műhelyeket is tudunk Önnek ajánlani, de elvileg bármelyik autószerviznek meg kell tudni birkózni a feladattal.
 
A tempomatok műszaki jellemzőiről és árairól részletes - akár le is tölthető - tájékoztatást talál ideiglenes honlapunk alsó régióiban a http://www.transaurus.hu web-címen.
 
További tájékoztatással készséggel állunk szíves rendelkezésére.
 
Üdvözlettel:
 
 
Papp Attila
termékmenedzser

És az árak, bruttóban természetesen:

MS 50 - 43 600.-
MS 300 -  63 800.-
MS 600 - 89 830.-
Bajuszkapcsoló: 13 470.-

Azt hiszem az eljárás több, mint biztató, az árak meg jók.