Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400566 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #645 Dátum: 2009.08.23 19:49:01 »
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata tempómattal yarissal? Egyáltalán lehet bele rakatni?
Mivel nagyrészt autópályán használom a kocsit,ezért jól jönne egy. :helpsmilie:

Utólagost biztosan be lehet tetetni. A Waeco megbízható márka.

Köszönöm!
Márkaszerviz vagy esetleg van valami jó szakszerviz erre?
Yaris Ts 05'

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #646 Dátum: 2009.08.23 20:04:39 »
www.doverkft.hu
Megbízható, és igényesen be is szerelik!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.23 21:00:54 írta kleingy »
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #647 Dátum: 2009.08.23 20:32:38 »
köszi a választ de átrágtam magam a fórumon bő egy óra alatt  :eek:  és én is erre a megoldásra jutottam...kicsit húzós h 100 felett van beszerelve...bár a dover-nél pont nincs ár.Az enyém e-gázas vagy bovdenes?
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.23 21:00:43 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #648 Dátum: 2009.08.23 20:49:37 »
Bovdenes.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #649 Dátum: 2009.09.13 15:52:06 »
Elég nagyot zuhant a szememben a GPS a múlt heti ausztriai úton  :nonono: ... Odafelé elvitt minket vmi lehetetlen útvonalra, 30 km rövidítés kedvéért (egy nagyságrendileg 700 km-es távon) egy időben jóval hosszabb útvonalat választott, holott az lett megadva neki, hogy a legrövidebb ideig tartó útvonalat dobja ki  ::) ... Visszafelé meg épp ellenkezőleg: Graz és Hegyeshalom között mindenáron a Bécset érintő útvonalat erőltette, holott van egy elég kézenfekvő rövidítés (Eisenstadt érintésével, az ember a Neusiedl am See-i letérőnél tér újra vissza a Bécs-Hegyeshalom autópályára), de arra az Istennek sem akart rávinni - csak akkor, amikor közvetlenül a letérő előtt kértünk tőle (sokadszor) kitérő útvonalat  :wacko: ...

Egy Garmin Nüviről van szó egyébként, nemtom milyen típus, de nem lehet annyira alap, mert nemrégen vették 50-ért.

Igazából csak az tetszett benne, hogy kijelzi a sebességet, átlagot számol, menetidőt stb. Persze, ha valakinek lövése nincs az útvonalról és lusta térképet nézegetni, annak biztos jó, mert végül is elvisz oda, ahova szeretnéd... De tényleg nem tetszett, hogy ezt ilyen bután csinálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #650 Dátum: 2009.09.13 17:03:54 »
Elég nagyot zuhant a szememben a GPS a múlt heti ausztriai úton  :nonono: ... Odafelé elvitt minket vmi lehetetlen útvonalra, 30 km rövidítés kedvéért (egy nagyságrendileg 700 km-es távon) egy időben jóval hosszabb útvonalat választott, holott az lett megadva neki, hogy a legrövidebb ideig tartó útvonalat dobja ki  ::) ... Visszafelé meg épp ellenkezőleg: Graz és Hegyeshalom között mindenáron a Bécset érintő útvonalat erőltette, holott van egy elég kézenfekvő rövidítés (Eisenstadt érintésével, az ember a Neusiedl am See-i letérőnél tér újra vissza a Bécs-Hegyeshalom autópályára), de arra az Istennek sem akart rávinni - csak akkor, amikor közvetlenül a letérő előtt kértünk tőle (sokadszor) kitérő útvonalat  :wacko: ...

Egy Garmin Nüviről van szó egyébként, nemtom milyen típus, de nem lehet annyira alap, mert nemrégen vették 50-ért.

Igazából csak az tetszett benne, hogy kijelzi a sebességet, átlagot számol, menetidőt stb. Persze, ha valakinek lövése nincs az útvonalról és lusta térképet nézegetni, annak biztos jó, mert végül is elvisz oda, ahova szeretnéd... De tényleg nem tetszett, hogy ezt ilyen bután csinálja.

Van direkt GPS tocsik az OFF-ban, ott biztosan megszakértenék a guruk.  Én csak a saját tapasztalatomat tudom átadni, az enyém Müchenben olyan kis utcákon navigált a csúcs közepén, mialatt a honos derék polgárok álltak a Stauban, hogy egy ideig bizonytalanul követtem az utasításokat, de a végén nyertem 20 percet.  :1eye:  Ugyanez délen elvitt olyan egysávos, de kétirányú hegyi úton, ami 20 kilómétrt jelentett mínuszba a szokásos országút-pálya vonalhoz képest.

Nekem nagyon bejött és használom lelkesen. Igaz IGO8 szoftvert használok. A Garminnal is van egy esetem, két autóval mentünk uganarra a címre, én messzebbről indultam. Már régen a címen voltam, a másik kocsit láttam, hogy az utca egyik végén, majd a másik végét haladt el. Kiderült, hogy nem vitte be őket a célutcába, pedig a térképén rajta volt. Innentől a Garmin által használt térképről megvan a saját különbejáratú véleményem.  :cool2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #651 Dátum: 2009.09.13 17:32:24 »
Van direkt GPS tocsik az OFF-ban, ott biztosan megszakértenék a guruk.  Én csak a saját tapasztalatomat tudom átadni, az enyém Müchenben olyan kis utcákon navigált a csúcs közepén, mialatt a honos derék polgárok álltak a Stauban, hogy egy ideig bizonytalanul követtem az utasításokat, de a végén nyertem 20 percet.
Opsz, azt a topikot nem szúrtam ki  ::) ...

Ja, ismeretlen városban nagyon jó lehet a cucc, ez nem vitás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #652 Dátum: 2009.09.13 17:39:14 »
Van direkt GPS tocsik az OFF-ban, ott biztosan megszakértenék a guruk.  Én csak a saját tapasztalatomat tudom átadni, az enyém Müchenben olyan kis utcákon navigált a csúcs közepén, mialatt a honos derék polgárok álltak a Stauban, hogy egy ideig bizonytalanul követtem az utasításokat, de a végén nyertem 20 percet.
Opsz, azt a topikot nem szúrtam ki  ::) ...

Ja, ismeretlen városban nagyon jó lehet a cucc, ez nem vitás.

Nagyon fontos a szoftver, sőt! Elég jól beleástam magamat ebbe mostanság, ugyanis újítok. Nade menjünk a szaktopicba!  :yes: ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #653 Dátum: 2009.12.28 20:01:42 »
Ha valakit érdekel bármiféle kiegészítő a Toyotájához, annak érdemes megnéznie a Toyota Europe honlapját. Én találtam az Avémhoz motor előmelegítőt - 38e HUF: ár a márkakareskedéstől -, de pl Palczknak hasznos lehet a gyári oktató kit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #654 Dátum: 2009.12.28 20:14:23 »
Köszi afekete!  :clap: Naszóvalakkor wishlist: :sorcerer: :D

Itt vannak a csipogóim, ilyen hűtőmaszkom van ezüstben, a csomagtértálca végülis nem lenne rossz ötlet, a méretpontos gumiszőnyeg és alufelni meg pláne...

Ez a CD tartó tényleg csak tartó vagy összeköttetésben van a rádióval? Mert ha csak tartó, akkor ebből kéne kettő az állandóan letörős ajtajú 2 DIN-es tárolóm helyére...  :helpsmilie:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 20:53:24 írta kleingy »
         

Satriani

  • Vendég
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #655 Dátum: 2009.12.28 20:24:21 »
Az csak tartó. Feleségem újabbik Coltjában van ilyen, kiváló szolgálatot tesz. Amúgy biztos lehet kapni bagóért, Toyota logo nélkül is.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #656 Dátum: 2009.12.28 20:51:44 »
Komolyan van még, aki nem ismerte ezt az oldalt? Már egy csomószor linkeltem régebben is.
 :eek:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #657 Dátum: 2009.12.29 09:23:00 »
Én még nem néztem meg ilyen tételesen a saját autómhoz elérhető kiegészítőket.  :flowers:


Ha szerválnék két db 1 dines CD tartót (vagy egy darab 2 dinest), ahhoz kellene beépítő keret (tartok tőle, igen)? Ha igen, olyat honnan? Bontó? Létezik  :?:
Neten valahogy nem találtam használható megoldást, se beépítő keretet a kocsimhoz.  :no:
         

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #658 Dátum: 2010.01.20 10:28:28 »
Sziasztok!

2003/11 havi 1.8 VVTI Sol elegant Ave II-höz miképpen és mennyiért lehetne megoldani utólag a tempomatot? Mennyire nehéz mutatvány?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #659 Dátum: 2010.01.20 10:33:12 »
Sziasztok!

2003/11 havi 1.8 VVTI Sol elegant Ave II-höz miképpen és mennyiért lehetne megoldani utólag a tempomatot? Mennyire nehéz mutatvány?

Hát csak viszonyítási alapként tudom mondani, hogy kb ennyi idő corollához egy klubbtársnak 60ezer ft körül volt úgy hogy ő szerelte be 1-két óra alatt.