Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400390 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #60 Dátum: 2005.01.19 14:23:26 »
Amtibácsi:

Ezt itten kiszerkesztettem. A privát levelezést ajánlanám inkább.  Ear

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #61 Dátum: 2005.01.19 15:01:05 »
Ez a hivatalos német Corolla tartozékok között található VDO Tempostat.  [smilie=sm52.gif]  



Haló haló TMH [smilie=sm66.gif] nálunk ilyen mé nincs ?????????
007

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #62 Dátum: 2005.01.19 16:31:47 »
Nem nagyon figyeltem eddig, hogy kinek kell a kütyü. Azt hiszem, hogy a nagytestvért (Mickey-t) fogom megkérni arra, hogy okosan publikálja ezt a dolgot. Mármint a tempomat vásárlás lehetőségét. Nyilván az a cél, hogy egyszerre vegyük meg, mert ha csak (ahogy látom 3-5 vagyunk), akkor nem számíthatunk sok jóra alku téren. Meg annyiért nem is nagyon éri meg "kiszaladni".

Szerintem még cégeknek (SUPER-Hillar) is jól jönne ez a beszerzés. Sőt rajtuk keresztül is mehetne, mert mégis csak nagyobb az esélye az árcsökkenésnek egy cégnek, mint egy klubbnak. ....szerintem.... De ez csak privát vélemény. Érdemes elbeszélgetni erről is. Engem még az se érdekelne, ha Hillar fog rajta 2-3%-ot, ha az ár pont ennyivel esetleg neki jobb, mint a klubnak magának. Viszont akkor a bonyolítás része az övé valamilyen szinten. Nagy előny lenne nekünk, hogy egy kézben fut a szervezés és biztos, hogy neki is megérné a késöbbi kapcsolatért.



Mickey???
Hillar???

Vélemény???
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #63 Dátum: 2005.01.19 17:07:52 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Ez a hivatalos német Corolla tartozékok között található VDO Tempostat.
Haló haló TMH [smilie=sm66.gif] nálunk ilyen mé nincs ?????????


Ettől meg megint csak a szívem fájdul meg. De jó lenne, ha a mi kis utólagos kütyünk is valami szép visszafogott kezelő szervet kapna.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #64 Dátum: 2005.01.20 08:41:56 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem nagyon figyeltem eddig, hogy kinek kell a kütyü. Azt hiszem, hogy a nagytestvért (Mickey-t) fogom megkérni arra, hogy okosan publikálja ezt a dolgot. Mármint a tempomat vásárlás lehetőségét. Nyilván az a cél, hogy egyszerre vegyük meg, mert ha csak (ahogy látom 3-5 vagyunk), akkor nem számíthatunk sok jóra alku téren. Meg annyiért nem is nagyon éri meg "kiszaladni".

Szerintem még cégeknek (SUPER-Hillar) is jól jönne ez a beszerzés. Sőt rajtuk keresztül is mehetne, mert mégis csak nagyobb az esélye az árcsökkenésnek egy cégnek, mint egy klubbnak. ....szerintem.... De ez csak privát vélemény. Érdemes elbeszélgetni erről is. Engem még az se érdekelne, ha Hillar fog rajta 2-3%-ot, ha az ár pont ennyivel esetleg neki jobb, mint a klubnak magának. Viszont akkor a bonyolítás része az övé valamilyen szinten. Nagy előny lenne nekünk, hogy egy kézben fut a szervezés és biztos, hogy neki is megérné a késöbbi kapcsolatért.



Mickey???
Hillar???

Vélemény???


Meggondolandó a dolog, de ehhez mindenféleképpen kellene Hillar. Na és az sem mind1, hogy a THM mit szólna ahhoz, hogy a Hillarék nem eredeti Toyota beszállítótól vennének nem eredeti beszálítói pótkütyüt.

Mellesleg amit én néztem Waeco tempomatot, annak szerintem jópofa kezelője volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #65 Dátum: 2005.01.20 08:42:50 »
Lehet kapni hozzá ilyen kart 13740 Ft. MS-BE2 a tipusa.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #66 Dátum: 2005.01.20 10:23:00 »
Hali!

Trotter szólt, hogy nézzek be ide is!
Nos!
Jó hírem van ám: már bármelyik (nem túl koros) típushoz van (lehet)utólag tempomat!
A  szállító a T.A.G. - egy svéd cég, amelyik az ülésfűtéseket is gyártja - a TMH által (bár ők jótékonyan hallgatnak) is preferált cég. Típusfügetlen tkp a cucc.
Az ára netto 140e, tehát a kedvezményünket érvényesítve a dolog beszereléssel együtt olyan 195e full.

Csendben csak azt kérem, hogy ha valakit télleg ez érdekel, tegye meg, hogy a Márkakereskedők/Toyota Super (Újpest) topicba ír, mer' aztat olvasom rendszeresen és azon "rendelek" - idő híján, csak.

Köszi!!

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #67 Dátum: 2005.01.20 12:25:52 »
Na, pont ettől féltünk :-(
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #68 Dátum: 2005.01.20 12:53:28 »
Csak csendesen jegyzem meg, hogy sejtettem. Nos akkor marad az ebay és társai - gondolom.

Én a jövő 7en nem leszek, valaki összefofghatné a dolgot, vagy ha jó február első hetében is, akkor megcsinálhatom az összegzést.

Addig is kellene küldeni egy édeklődő e-mailt az egyik forgalmazónak. De azt is ki kellne választani, hogy konkrétan melyik típust helyezitek előtérbe. Vagyis ha megvártok, akkor egy hetetek van ara, hogy a típusban megegyezzetek, és akor el tudom küldeni az e-mailt esetleg töb helyre is. Aki ráér az szörfözhet és gyűjthet e-mailcímeket az ebayon, vagy akár máshonnan is.

Egyszóval közös stratégiát kellene elfogadni.

OFF
Kishaver:

Elküldtem a mélt a sógorékhoz alkatrészügyben, várom a választ.
A címem egyébként Höflein, csak azt nem tudom, hogy a három közül melyik.(an der Donau, an der Hohen Wald, bei der Bruck an der Leitha ....) Az irányítószámát tudom, de ez nekem kevés: 2465.
Nem tudsz véletlenül egy osztrák oldalt, amit az IRSZ-k rajta vannak???

Öööö, már okafogyottá vált, azonosítottam: Bruck an der Leitha, az nincs is messze.... :-)

ON
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #69 Dátum: 2005.01.20 17:01:33 »
Most volt egy pár percem, és végre megnéztem az első hozzászólásban szereplő linket :)
A véleményem: az e-bay.de-n a legelső cuccot (MS-50) találtam meg az említett 114eurós áron, a többi modell áráról nem tudok semmit. A gyártó oldala szerint a két fejlettebb modell (MS400 és MS700) annyival tud többet, hogy:
- automatikus tanulási rendszer segítségével hozzáigazítja magát a jármű paramétereihez, pl. a sebesség-jelhez (gondolom ez olyasmit jelenthet, hogy kevésbé rigolyás a kapott jelek minőségére vagy milyenségére)
- látható és hallható öndiagnosztikát végez.
Ettől eltekintve az MS400 hasonló vákuum-szervós bowdenes vezérlőt használ, mint az MS-50, míg az MS-700-ban elektromos szervóvezérlés működteti a bowdent.
Plusz, a két nagyobbhoz háromféle kezelőszerv közül lehet választani: egy bajuszkapcsolóként felszerelhető, egy középkonzolra való és egy infrás távirányító közül.

Ezek alapján, ha nem kerül sokkal többe a szett, akkor nekem a bajuszkapcsoló lenne a favoritom, amit a 400-as vagy 700-as csomaghoz lehet kérni (bár a rögzítésre szolgáló rész nem látszik a képen). Mindamellett nem csúnya az MS-50 kapcsolója sem, ezért pl. dupla árat már nem fizetnék a nagytesókért. Persze a legjobb az lenne, ha jönne valaki és megmondaná, hogy használat közben milyen különbségek vannak a típusok között :)

Összességében a magam részéről azt gondolom, hogy a korábban elhangzott 60 ezres felső határ a limit számomra is. Ennél komolyabb összeget nem szánnék rá, leginkább azért, mert nincs :) Ha viszont ez alatt jön ki a vége, akkor számíthattok rám. Szükség esetén segíteni tudok angol oldalak vagy leírások fordításában, és a véleményemet is szívesen elmondom :)

Ja, és még egy gondolat: az összefogás tök jó dolog, olcsóbb lehet elhozni a cuccot, ha valaki kimegy érte, meg nem kell a pénzzel bajlódni, de szerintem olyan tételt nem fogunk tudni összehozni, amire kint komoly kedvezményt adnának. 1-2-3% pedig szinte mindegy (ez nem jelenti azt, hogy milliárdos vagyok :)). Az összefogás lényege szerintem a beszerelésben rejlik: ne kelljen mindenkinek ugyanazokon a buktatókon átvergődnie magát, ugyanazokat a bakikat elkövetnie, és saját kárán megtanulni, hogy legközelebb hogyan csinálná jobban. Inkább összejönnénk pár hétvégén, és sorban együtt megcsinálnánk mindenki autóját (pl. itt a ház előtt elfér 2-3 autó egyszerre, ha elég sokan vagyunk). Gondolom kishaver lenne az első, mert neki sürgős, aztán az övéből okulva a többi már gyerekjáték lesz  :lol:  8)

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #70 Dátum: 2005.01.20 17:18:14 »
Adjunk fel hirdetést, hogy olyan embert keresünk, akinek van ilyen beépített (MS-50) szerkezete. Biztos elmondaná a tapasztalatait. Esetleg a szervíztől is lehetne kérni ügyfél telefonszámot, de ennek kicsi a valószínűsége.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #71 Dátum: 2005.01.20 17:37:45 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Adjunk fel hirdetést, hogy olyan embert keresünk, akinek van ilyen beépített (MS-50) szerkezete. Biztos elmondaná a tapasztalatait. Esetleg a szervíztől is lehetne kérni ügyfél telefonszámot, de ennek kicsi a valószínűsége.


Esetleg valaki feltehetne az ebay-en az eladóknak egy ilyesmi kérdést:
"Mennyire bonyolult egy ilyen szett beszerelése? Érdemes laikusként hozzákezdenem, vagy forduljak inkább szakszervizhez, mert esetleg valami kárt okozok?"
Szándékosan fogalmaztam naivra, mert esetleg a sok eladó közül egy a "persze, persze" mellé talán leír pár konkrétumot magáról a beszerelésről, és annyival is előrébb lennénk.
A fenti "valakinek" persze kéne tudnia pár szót németül :)
Egyébként megnéztem az angol ebay-en is, de ugyanazok a német tájékoztatók vannak ott, mint az osztrák és német oldalakon :( Mondjuk az osztrákon valaki épp most árul egy MS-50-et és 40 eurónál jár a licit, talán neki vannak tapasztalatai... Sajnos én németből nem játszom  :oops:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #72 Dátum: 2005.01.20 18:06:22 »
Kicsit keresgéltem, de sajnos a találatok túlnyomó többsége német vagy egyéb ismeretlen nyelven van. Egy érdekességet viszont találtam: egy OFF audi ON tulajdonosa tavaly ősszel belevágott egy MS-50 beszerelésébe, és ezzel kapcsolatosan beszélt meg pár dolgot a mienkhez hasonló fórumon.

Azt hiszem, túlértékeltem a felkészültségemet a témában. Most derült ki ugyanis, hogy a vákuumos vezérléshez a waeco nem ad vákuumot, azt nekünk kell előteremteni, illetve megkeresni az autóban, merthogy valahol már úgyis biztosan van. A fenti autó esetében a fékrásegítő vákuumcsövébe kellett betoldani egy T-elágazást, és onnan bekötni a waeco-féle vezérlő egységet. Sajnos az utolsó üzenet még a munka elkészülte előtt született, tavaly októberben, ezért nem tudom, milyen tapasztalatokat szerzett az illető, de úgy tűnt, hogy ha problémája lett volna vele, akkor biztosan ismét beír.

Esetleg valaki, német háttérrel és sok szabadidővel egy hasonló keresést?

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #73 Dátum: 2005.01.20 19:40:11 »
Most kapcsolok. A legjobb cimbimnek a nővére Németországba ment férjhez, anyanyelvi szinten beszéli a németet, plusz ráadásul Toyotaszalonban dolgozik. Hagytam a srácnak üzenetet, hogy küldje át a nővére emailcímét.... Addig fogalmazzátok meg a kérdéseket, elküldöm neki, valami majd kisül a dologból....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #74 Dátum: 2005.01.21 08:18:34 »
HI!

Nagy örömömre szolgált, hogy két nap kihagyás után igazi tömeget kell olvasnom a témában.  :lol:

Hillar féle megoldás  :shock:  Azért köszi.

Sajnos én a csak a hozom viszembe tudnék segíteni, mert időm szörfözni, fordítgatni (ami amúgy sem az erősségem)..... . A munkaköröm is futkozós :( főleg most a határidős munkáim miatt.

A lényeg a lényeg. Én is inkább valami közép komoly kütyüben gondolkodom, viszont nagyon komoly átalakításhoz nem igazán van kedvem a késöbbi meghibásodások miatt. Tehát az fontos lenne, hogy ne kelljen össze vissza vagdosni, meg csatlakkoztatni mindent, aztán meg ha valami utólagos kötés elenged meglazul, akkor megkergüljön alattam a ló vagy rosszabb esetben megálljon az isten háta mögött.

Az infrás távirányító nem érdekel, mert csak beszívja a porszívó meg elhagyom. (Fölösleges parasztvakítás.) A kar és a középkonzolos megoldás jó lehet nekem.

Ha veszek valamit akkor az legyen kafa, megbízható, működjön jól. Az ár legyen korrekt, ami lehet drága ( akár 80-100e környéke), de ezért komoly elvárásaim vannak.
Üdv: Kishaver 74