Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400337 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #45 Dátum: 2005.01.14 21:28:58 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az én tapasztalataim tempomattal, egy 3.0 V6 Dodge Grand Caravannal: jobbra jön ki a fogyi, mint tempomat nélkül. Emelkedőn akkor se kapcsol ki, ha padlógázt kell adnia - miért is tenné. Csak nyomja neki tövig, és akár vissza is vált, ha kell. Nem zavarja, ha csökken a sebesség és képtelen tartani - csak nyomja és nyomja :)  Lejtőn pedig a gáz teljes elvételével, motorfékkel, esetleges visszakapcsolással lassít. Hegyi úton nem volt alkalmam tesztelni...


Autó és rendszer függő. Kisebb kocsiknál és motoroknál simán kikapcsol.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #46 Dátum: 2005.01.15 01:29:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mivel injektorosan a célgépek, így a fojtószelep nem igen rúg labdába....


Injektoros autókban is van fojtószelep . Annak az állását szabályozza a gázpedállal az ember gyereke . És annak a házát szokás pl. tisztítani , ha rángat az alapjárat vagy valami egyéb hasonló zrí van . Stb  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #47 Dátum: 2005.01.15 21:39:44 »
Fogyasztáshoz:
A sebesség épp ne növekedjen - épp ne csökkenjen. Szerintem ez a két fogalom egyenlö az egyenletes haladással. A fizika oldaláról közelítve a dolgot egy test 3 féle módón haladhat: Lassul, gyorsul, egyenletes sebességgel halad. Márpedig ezek alapján nem fogyaszthat többet egy épp nem gyorsuló autó, egy épp nem lassulónál...  persze csak szerintem :D


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #48 Dátum: 2005.01.17 07:46:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Mivel injektorosan a célgépek, így a fojtószelep nem igen rúg labdába....


Injektoros autókban is van fojtószelep . Annak az állását szabályozza a gázpedállal az ember gyereke . És annak a házát szokás pl. tisztítani , ha rángat az alapjárat vagy valami egyéb hasonló zrí van . Stb  :)



Akkor jó.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #49 Dátum: 2005.01.18 22:09:00 »
Úgy látom, még időben érkeztem :) Ha a szerelés valóban megoldható házilag, ennyiért én is beszállnék a buliba. Mit gondoltok, szentségtörésnek számít pl. hillar kolléga véleményét kikérni az ügyben? Vagy valaki már beszélt is vele erről?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #50 Dátum: 2005.01.18 23:17:59 »
Idézetet írta: "xeri"
Úgy látom, még időben érkeztem :) Ha a szerelés valóban megoldható házilag, ennyiért én is beszállnék a buliba. Mit gondoltok, szentségtörésnek számít pl. hillar kolléga véleményét kikérni az ügyben? Vagy valaki már beszélt is vele erről?


Miért, gondolod ő már szerelt Webasto tempomatot?  :lol:

Körbe kérdeztem ez ügyben több céget és embert. Azt mondták, szinte mindegy, milyen a szerkezet, ha sikerül pontos és jó sebességjelet kapni, akkor a többi már nem nehéz. Ezt a modern, buszos elektronikájú kocsikon kis fekete 50-60 000 forintba kerülő dobozkákkal lehet megkaparintani, a régebbi típusokon ez egyszerűbb. A rendelésnél erre rá kell kérdezni.

Amúgy a vezérlés igen egyszerű, de egybehangzó vélemények szerint még a bowdent huzogatós változat is jól, és strapabíróan működik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #51 Dátum: 2005.01.19 08:38:58 »
Idézetet írta: "Ear"

Miért, gondolod ő már szerelt Webasto tempomatot?  :lol:

Idézet


Miért a Webasto is gyárt? Mert az ebayon csak a Waeco tombol. Ha igen, akor érdemes lenne ezt a céget is megszondzni nemde?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #52 Dátum: 2005.01.19 09:21:52 »
Miért, gondolod ő már szerelt Webasto tempomatot?  :lol:

Idézet


Miért a Webasto is gyárt? Mert az ebayon csak a Waeco tombol. Ha igen, akor érdemes lenne ezt a céget is megszondzni nemde?


Tegnap láttam a Webasto dobozában árult szerkezetet. Igaz, nem gyártja csak forgalmazza valakiét.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #53 Dátum: 2005.01.19 11:56:17 »
Nagyon türelmetlen típus vagyok! Több kérdés merül fel bennem!

Ki az aki összefogja a tárgyalásokat?
Mikorra várható nagyjából a bóóót?
Milyen cuccok közül lehet, érdemes választani?
Ki az aki benne akar lenni? De komolyan, nem csak az odavetem "Persze, hogy kell tempomat!", amikor meg fizetni kéne, akkor csak a "Most nem jó!" válasz jön és persze soha nem lesz a kocsiba kütyü, mert soha sem jó az időpont.
Kell-e valamilyen segítség? (Igaz nem forgok olyan körökben, és biztosan nem én vagyok a legjobb barátságban Hillarral, de ha bármiben tudok, akkor szívesen segítek. Mondjuk elmegyek németbe a cuccokért, ha kell. Nekem lesz a legkisebb költségem az úttal és 15-20 doboz befér a Yarisba is!)
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #54 Dátum: 2005.01.19 12:15:08 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nagyon türelmetlen típus vagyok! Több kérdés merül fel bennem!

Ki az aki összefogja a tárgyalásokat?
Mikorra várható nagyjából a bóóót?
Milyen cuccok közül lehet, érdemes választani?
Ki az aki benne akar lenni? De komolyan, nem csak az odavetem "Persze, hogy kell tempomat!", amikor meg fizetni kéne, akkor csak a "Most nem jó!" válasz jön és persze soha nem lesz a kocsiba kütyü, mert soha sem jó az időpont.
Kell-e valamilyen segítség? (Igaz nem forgok olyan körökben, és biztosan nem én vagyok a legjobb barátságban Hillarral, de ha bármiben tudok, akkor szívesen segítek. Mondjuk elmegyek németbe a cuccokért, ha kell. Nekem lesz a legkisebb költségem az úttal és 15-20 doboz befér a Yarisba is!)


Nekem, mint már írtam most nem kell, mert csak a jövendő Corollámba akarok majd. Én a beszerelésben tudok aktívan segíteni.
Viszont a kiutazásban partner lennék, ha addig sikerül fixálni azt az alkatrész, ami nekem kell. Elvileg a sógoréknál lenne. Ezen a 7en elküldöm a mailt az én dolgommal kapcsolatban. Ha sikerül, akkor mennék, én társulnék be Hozzád, ha egy irányban lenne a két célállomás.

Abben egyetértek Veled, hogy a Tiéddel kisebb a költség... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #55 Dátum: 2005.01.19 12:32:18 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem

Nekem, mint már írtam most nem kell, mert csak a jövendő Corollámba akarok majd. Én a beszerelésben tudok aktívan segíteni.
Viszont a kiutazásban partner lennék, ha addig sikerül fixálni azt az alkatrész, ami nekem kell. Elvileg a sógoréknál lenne. Ezen a 7en elküldöm a mailt az én dolgommal kapcsolatban. Ha sikerül, akkor mennék, én társulnék be Hozzád, ha egy irányban lenne a két célállomás.

Ebben egyetértek Veled, hogy a Tiéddel kisebb a költség... :-)
Nem tudom, hogy hová kell menni sógoréknál, de mondjuk, ha Zalához közel, akkor lejössz Egerszegre, beállsz a garázsomba és az enyémmel meg tova haladunk.....és kiba gyorsan megfordulunk, majd az árut a tiédbe átpakoljuk és irány Bp.

Ez tuti eddig! Már csak azt kellene lezsírozni, hogy legyen kütyü, amit megveszünk, mert nekem nagy szükségem lenne rá. (azért is vagyok ilyen agresszív)
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #56 Dátum: 2005.01.19 13:24:03 »
Kishaver:

Ez nagyon jól hangzik. Holnapra benavigálom a helységnevet az MS Autoroute-val :-), aztán mondom, hogy hova kellene menni. Ete talán lesz annyi időm odahaza, hogy összerakom a német levelet a fószerkámnak, aztán csak a választ kell várni, hogy mennyibe fájna ottan az alkatrész, mert idehaza qva drága.. :-(
Ha tudok biztosat, akkor privizek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #57 Dátum: 2005.01.19 13:31:14 »
Kishaver:
Nekem biztosan kéne 1 db a yarisba. Ha van lista felirhatsz  :lol:
Én a némettel tudnék segíteni. Mondjuk levelezésböl nem vállalok 5 oldalt, de egy email, vagy föleg telefonbeszélgetés nem probléma. A duma nagyon megy, csak a nyelvtannal vannak gondjaim (nem csak a németben :D ) ezért nem szeretek levelezgetni.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #58 Dátum: 2005.01.19 13:48:18 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Kishaver:
Nekem biztosan kéne 1 db a yarisba. Ha van lista felirhatsz  :lol:
Én a némettel tudnék segíteni. Mondjuk levelezésböl nem vállalok 5 oldalt, de egy email, vagy föleg telefonbeszélgetés nem probléma. A duma nagyon megy, csak a nyelvtannal vannak gondjaim (nem csak a németben :D ) ezért nem szeretek levelezgetni.


Valahogy én is így vagyok ezzel..... Vajh, miért?? :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #59 Dátum: 2005.01.19 14:19:52 »
Hétvégén én is elmennék szívesen. Házszámszintű navigációt tudok felajánlani egész Európára.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18