Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400335 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #15 Dátum: 2005.01.13 12:12:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Akkor egy kis olvasnivaló németül értőknek a tárgybeli tempomatról:

És ez micsoda a németül nem értőknek? :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #16 Dátum: 2005.01.13 12:33:59 »
Van angol oldala is ugyanennek a terméknek a http://www.ebay.com alatt. :-) (bocsánat a javításért, de így soha senki sem fogja megtalálni, az e-baynél az adott termék oldalát érdemes csak belinkelni. Ear.)

Nem ígérem, hogy 7végén lefordítom, mert nem leszünk odahaza, de majd igyekezem, esetleg Palaczk, vagy Music kolléga segíthet benne.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #17 Dátum: 2005.01.13 12:51:37 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Van angol oldala is ugyanennek a terméknek a http://www.ebay.com alatt. :-)

Nem ígérem, hogy 7végén lefordítom, mert nem leszünk odahaza, de majd igyekezem, esetleg Palaczk, vagy Music kolléga segíthet benne.....
Azt én is megköszönném. Picit vakerok, meg a diplomához is kellett, de éppen csak ahhoz elég az angol tudásom, hogy nem adnak el.....

....szóval ezt is köszi előre....

Tök izgi már annyira szeretném.
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #18 Dátum: 2005.01.13 13:16:39 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Van angol oldala is ugyanennek a terméknek a http://www.ebay.com alatt. :-)

Rákerestem a Waeco cuccokra, de csak valami kamerát talált... :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #19 Dátum: 2005.01.13 14:46:25 »
Németek árulják, http://stores.ebay.de/Autex-World-Tuning-und-Beleuchtung_W0QQsspagenameZl2QQtZkm és cégek, Például:
Autexworld Int. Trading
Herr Chris Wiegand
Hauptstrasse 48
D-06311 Helbra
Germany
Umsatzsteuer-ID: DE171053113
Tel.: +49 34772 / 21994
Fax: +49 34772 / 20032
service@carhifiversand.com

ami fontos, mert náluk mindenféle garanciát lehet érvényesíteni. Az EU-s jogok már ide is érvényesek.


Aki pedig akar egy kis fordítás gyorssegítséget, annak itt a Babelfish:

Ilyen lesz az eredmény:

http://world.altavista.com/
A szállítást ne kérjétek légi postával (mert amúgy is azzal jön), de mindenképpen kérjétek, hogy legyen rajta biztosítás.

Pénz Németországba lehet simán küldeni a postával is, olyan 1500 forint körüli összegért, és ehhez nem kell semmilyen banki utalás, vagy hitelkártyaszám. A WU gyorsabb, de drágább. Neten meg kell kérdezni, milyen fizetési módokat fogadnak el.

Viszont ez a 130€ körüli ár azt jelenti, hogyha mondkuk 3-4-en összeálltok, akkor le lehet alkudni mondjuk 100-ra, vagy elengedik a postaköltséget.  

Angol oldala nincs ennek a tempomatnak, csak a különböző országok e-bay oldalain is fellehető, ha az eladó vállaja, hogy szállítja az árut oda is. Az ebay.de, az ebay.co.uk, az ebay.com, az ebay.at stb. mind más és más termékskálát jelenít meg, érdemes többfelé elnézegetni.

Akinek pedig fordítási gyorssegítség kell, annak ott a Babelfish: [/url]http://world.altavista.com/http://

Az eredmény nem jó, de sok infó kihámozható belőle:
WAECO Magic speed Tempomat speed governor MS-50 Functions: Speed set and set speed again call fine adjustment of the driving speed (TAP UP, TAP down) selbstdiagnose for the examination of the functions A/FROM for all vehicles with 12 V supply voltage attractive control element detailed fitting instruction e-examined Condition for installation: 12-V-Bordnetz, gas course or gas linkage, source of negative pressure Scope of supply: Vacuum servo equipment with bowden cable, electronics module, speed sensor, set of cables, clutch switch, universal control element, installation and operating instructions They receive an extensive assembly instruction with clear plans, numerous Tipps, which make the installation still easier, and much additional information for an optimal use to each product. available against surcharge of 47 euro: Tachwellengenerator for vehicles with screwed Tachowelle. The speed can be removed thereby directly to the Tachowelle. It replaces the acceptance the speed at the Kardan or drive shaft! Art. NR. MS-AA-144 (Tachowellengenerator, universally for many cars) Art. NR. MS-AA-DUC (Tachowellengenerator for Fiat Ducato Bj. 94 - 98) function mode: If you reached your desire speed, press completely simply the set key at the operating sector of Magic speed. The automatic controller compares now your speed constantly with the actual speed. The current speed is taken up with the help of a magnet sensor system, which is installed to the Kardan or drive shaft, and/or with the Tachowellengenerator. The speed governor gets an impulse, which serves as signal for the momentary speed. As soon as the momentary and the desired speed do not agree any more, this is corrected automatically. Magic speed switches itself off immediately automatically, if you operate one of your vehicle pedals, thus can one intervene immediately, if a dangerous Sitouation initiates itself. If you would like to again drive to it the speed wished last, press simply the RESET key of the operating sector. New commodity, calculation with proven VAT!! Dispatch against vorkasse for only 6, - euro insures!!

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #20 Dátum: 2005.01.13 14:53:22 »
www.amti.hu/tempomat.pdf

Itt is van hozzá némi szöveg. A szervízzel beszéltem, de nem ajánlják az első tipust, mert kicsit durván szabályoz szerintük. A többi sokkal kifinomultabb, viszont 100 alatt egyiket sem szerelik. Szerintem csak marketingduma, hogy a legolcsóbb nem jó, de akár igazuk is lehet.
Klímagép Kft.
(Budapest, XI. Kondorosi út 2/a. Tel: 481-0910),
Velük beszéltem. Valaki pesti esetleg nem ismerős arra ?
Itt is forgalmazzák.
Best Point Nissan Kft.
(Budapest, XVI. Veres Péter út 130. Tel: 407-7000)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #21 Dátum: 2005.01.13 15:07:03 »
Pfúúúúú, ti aztáén ráálltatok a melóra rendesen.

Jól van csak menjen az ügy, mert jó a cucc és kell.

Én amolyan "sznobnak" számítok szerintem, mert nem szeretem a legalapabb ccuccot megvenni semmiből, mert ha már valamire kiadok pénzt akkor az legyen tuti. Ezért van Toyotám is. Tehát, ha a szerelés nem a legbiztosabb, akkor én akár fizetek is csak legyen gazdája a bajnak, ha valami történne. Támogatom a jobb, dágább és kicsit többet tudó kütyüt, az alappal szembe.

Ami nagyon fontos lenne, hogy egy fordítás legyen a kezünkbe, mert lutrit nem akarunk venni gondolom. Persze én bízok a német tudásotokban, tehát ha mi megbeszéljük melyik mit tud, akkor tudok majd dönteni.
Üdv: Kishaver 74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #22 Dátum: 2005.01.13 15:09:21 »
Egy kérdés .

Vajon milyen hatással van a működő tempomat a fogyasztásra  :?:

Valahol mintha olvastam volna , hogy a tempomat (persze nem tudom , mindegyikre érvényes-e ez) mindig annyi gázt ad , hogy a sebesség épp ne növekedjen . Ez azzal jár , hogy a fogyasztás valamivel magasabb lesz , mint amit egy (odafigyelő) "humán" sofőr el tud érni . Persze csak egy-két decit említettek , és nekem ennyit biztosan megérne a plusz kényelem  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #23 Dátum: 2005.01.13 15:11:02 »
Idézetet írta: "kishaver"
Pfúúúúú, ti aztáén ráálltatok a melóra rendesen.

Jól van csak menjen az ügy, mert jó a cucc és kell.

Én amolyan "sznobnak" számítok szerintem, mert nem szeretem a legalapabb ccuccot megvenni semmiből, mert ha már valamire kiadok pénzt akkor az legyen tuti. Ezért van Toyotám is. Tehát, ha a szerelés nem a legbiztosabb, akkor én akár fizetek is csak legyen gazdája a bajnak, ha valami történne. Támogatom a jobb, dágább és kicsit többet tudó kütyüt, az alappal szembe.

Ami nagyon fontos lenne, hogy egy fordítás legyen a kezünkbe, mert lutrit nem akarunk venni gondolom. Persze én bízok a német tudásotokban, tehát ha mi megbeszéljük melyik mit tud, akkor tudok majd dönteni.


Szerintem nem kell aggódnod , a Waeco ismert , bevált márka az ilyen utólagosan beszerelhető kütyüket (tempomat , centrálzár , állófűtés stb) gyártó cégek között .

A beszerelés már más kérdés persze  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #24 Dátum: 2005.01.13 15:55:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy kérdés .

Vajon milyen hatással van a működő tempomat a fogyasztásra  :?:

Valahol mintha olvastam volna , hogy a tempomat (persze nem tudom , mindegyikre érvényes-e ez) mindig annyi gázt ad , hogy a sebesség épp ne növekedjen . Ez azzal jár , hogy a fogyasztás valamivel magasabb lesz , mint amit egy (odafigyelő) "humán" sofőr el tud érni . Persze csak egy-két decit említettek , és nekem ennyit biztosan megérne a plusz kényelem  :)

Egy ismerősömnek S40 T5 Volvojában – már ha jól emlékszem a típusra, mindenestrea turbós – a gyári tempomattal kisebb fogyasztást ér el, mint ha ő vezetne. De gondolom ez egyénfüggő is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #25 Dátum: 2005.01.13 16:01:19 »
A kollégáim szerint, ha tempomattal megy, akkor a fordulatszám rendre alacsonyabb ugyan olyan sebesség mellett, mint lábbal adagolva. Elvileg képtelenség.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #26 Dátum: 2005.01.13 16:04:50 »
Idézetet írta: "kishaver"
Pfúúúúú, ti aztáén ráálltatok a melóra rendesen.

Jól van csak menjen az ügy, mert jó a cucc és kell.

Én amolyan "sznobnak" számítok szerintem, mert nem szeretem a legalapabb ccuccot megvenni semmiből, mert ha már valamire kiadok pénzt akkor az legyen tuti. Ezért van Toyotám is. Tehát, ha a szerelés nem a legbiztosabb, akkor én akár fizetek is csak legyen gazdája a bajnak, ha valami történne. Támogatom a jobb, dágább és kicsit többet tudó kütyüt, az alappal szembe.

A szerelő szerint kifinomultabb a drágább. Az alaptipust Zsiguliba és Trabiba ajánlotta, mert azok úgyis össze-vissza mennek :-) Javaslom, hogy hívd fel őket és győzesd meg saját magadat, hogy Neked melyik a jobb. Azt fogják mondani, hogy a 110 ezres.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #27 Dátum: 2005.01.13 17:06:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Vajon milyen hatással van a működő tempomat a fogyasztásra  :?:
Ez engem is nagyon foglalkoztat, bár szerintem tuti, hogy hosszútávon megtérül a dolog. Tehát nekem kell.
Idézetet írta: "Palaczk"

Valahol mintha olvastam volna , hogy a tempomat (persze nem tudom , mindegyikre érvényes-e ez) mindig annyi gázt ad , hogy a sebesség épp ne növekedjen . Ez azzal jár , hogy a fogyasztás valamivel magasabb lesz , mint amit egy (odafigyelő) "humán" sofőr el tud érni . Persze csak egy-két decit említettek , és nekem ennyit biztosan megérne a plusz kényelem  :)
Ezt nem annyira értem. Én is pont annyi gázt adok, hogy ne gyorsuljon, mert ha annyit nem adok, akkor lassul és az sem jó. Persze az ember nem tudja pontosan tartani a tempót bár rendszeresen szórakozok azzal a pályán, hogy minnél tovább próbálom ugyanazon a sebességen tartani az autót. Istennek hála a digit jelzőért ilyen esetben, mert nagyon pontosnak tűnik. Remélem az is. Szóval szerintem ezért jó a tempomat, mert az folyamatosan egy tempón tartja és nem ingadozik. A folyamatos gyorsítás lassítás (persze itt +- 3-5 km/h-ról beszélek) eszi meg az üzemanyagot. Mivel ha azt kijelölöm, hogy 130-al akarok menni és nem figyuzok vagy fáradok és 135-re gyorsulok akkor az plussz üzemanyag, hogy azt a tempót elértem, persze feleslegesen, mert csak 130-al akartam menni. Mondjuk ezek már olyan kis apróságok, hogy ne vitázzunk rajta. Sokkal fontosabb, hogy a komfort fokozat jobb lesz. Persze az is benne van a pakliba, hogy könnyebb elaludni így, de azért próbáljuk ki.

Számomra sokkal érdekesebb, hogy mi van akkor, ha jön egy bazi nagy emelkedő jól megpakolva a verdának én meg beállítottam a kis yarisnak egy 150-et. Akkor ott biztosan rohadásig tömi üzemanyaggal, hogy tudja tartani a tempót, holott ilyen esetben nekem szimpibb lenne az, ha csak "átvergődnék" 130-al a dombon aztán újra felgyorsulok 150-re. Gondolom a kocsinak is jobb. Nos??? Lehet, hogy buta kérdés, de akkor sem tudom.
Üdv: Kishaver 74

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #28 Dátum: 2005.01.13 17:20:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Vajon milyen hatással van a működő tempomat a fogyasztásra  :?:


Amikor Amerikában dolgoztam, szinte minden autó, amivel mászkáltam, tempomatos volt. Nálam - kizárólag saját tapasztalat (bár szerintem általánosságban is ez mondható el) - kevesebbre jött ki a fogyasztás, mint amikor lábbal nyomtam a pedált. Azonban történtek érdekes dolgok is. Emelkedőn pl volt olyan, hogy az autó visszaváltott, habár a tempót tartotta, de a computer úgy érezte jónak, hogy visszakapcsoljon. Ebben az esetben, ha nem akartam, hogy jobban pörögjön a motor, akkor kénytelen voltam kikapcsolni a tempomatot. Összességében azonban nagyon pozitív benyomásom volt a kütyüvel kapcsolatban.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #29 Dátum: 2005.01.13 21:46:18 »
Idézetet írta: "kishaver"
Számomra sokkal érdekesebb, hogy mi van akkor, ha jön egy bazi nagy emelkedő jól megpakolva a verdának én meg beállítottam a kis yarisnak egy 150-et. Akkor ott biztosan rohadásig tömi üzemanyaggal, hogy tudja tartani a tempót, holott ilyen esetben nekem szimpibb lenne az, ha csak "átvergődnék" 130-al a dombon aztán újra felgyorsulok 150-re.

Hát amíg tudja, addig tartja a sebességet. Ha az 150, akkor azt.
De elég könnyű kikapcsolni a tempomatot. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius