Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400652 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
http://www.waeco.com/pages/products/auto/04.htm

Valaki szakértõ megnézné ezt az oldalt ? Tempomat utólagos beszerelésérõl lenne szó. Itthon is kapható 43e Ft körül, de a cég azt mondja, hogy csak úgy érdemes megvenni, ha õk szerelik. Úgy viszont 110e (reggeltõl délutánig tart a szerelés www.transaurus.hu) Az e-bay-en 115 Euro körül megy újonnan a csomag. Mekkora durranás lenne ezt házilag beszerelni ? Ûrhajós végzettség elég hozzá ? Kollégám Corollájában van, szinte nem is használ gázpedált annyira szereti, másik kollégám Hondájában is van, el sem tudná képzelni nélküle.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1 Dátum: 2005.01.12 09:35:02 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
http://www.waeco.com/pages/products/auto/04.htm

Valaki szakértő megnézné ezt az oldalt ? Tempomat utólagos beszereléséről lenne szó. Itthon is kapható 43e Ft körül, de a cég azt mondja, hogy csak úgy érdemes megvenni, ha ők szerelik. Úgy viszont 110e (reggeltől délutánig tart a szerelés www.transaurus.hu) Az e-bay-en 115 Euro körül megy újonnan a csomag. Mekkora durranás lenne ezt házilag beszerelni ? Űrhajós végzettség elég hozzá ? Kollégám Corollájában van, szinte nem is használ gázpedált annyira szereti, másik kollégám Hondájában is van, el sem tudná képzelni nélküle.


Ez egy elég komolynak tűnő kit. Amennyiben valóban fullos user manualt, illetve szerelési utasítást adnak hozzá, akkor szerintem megbirkózol vele. Igaz legalább egy napba kerül, hogy minden pontosan ott legyen ahol kell.
Én másodmagammal belevágnék. A Másod, akár lehetnél Te is.  :wink:

Gyanítom, hogy célszerzsám nem kell hozá, legfeljebb blankoló-fogó, meg hasonló kütyü. Nem árt tarcsiba, néhány saru, meg plusz drót is, mit lehessen tudni.... A torpedólemezen meg biztos találs olyan helyet, ahol elfér még a vezetékelés, ha nem akor bizpny meg kell fúrni valahol...

Egy melegebb 7végén megcsinálható. Szerintem. :-)
Húsvét.

Apropó, miért ebben a topicban van ez a hozzászólás????????

Mi van a tolatóradar projettel? Az melyik fófumban is volt???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #2 Dátum: 2005.01.12 09:44:54 »
Tényleg rossz helyre írtam, bocsika. A "beszélgessünk"-ben volt a radar, meg ezt is oda szántam. Radar elnapolva, amíg a tempomat nem tisztázódik. Amennyiben ez összejönne, akkor közülünk sokan belevágnának szerintem. Nagyon kényelmes dolog ám, ennyiért biztos lenne kereslet. (e-bay)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #3 Dátum: 2005.01.12 09:54:39 »
Megpróbálom, akkor áttenni az utóbbi kettő hozzászólást akkor a beszélgessünbk rovatba.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #4 Dátum: 2005.01.12 10:04:43 »
OK
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #5 Dátum: 2005.01.12 13:52:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Megpróbálom, akkor áttenni az utóbbi kettő hozzászólást akkor a beszélgessünbk rovatba.
Kerestem a megbeszélteknek megfelelően a folytatást a másik topicban, de nem találtam. Fiúk!!! Engem nagyon érdekel a dolog, mert szinte (90%) csak autópályázok és nagyon fárasztó tud lenni a vezetés. Rendszerint fáj a jobb térdem, ha hazaérek Zalaegerszegről Miskolcra. Szóval engem tényleg NAGYON NAGYON érdekelne a dolog. Régebben nekem azt mondták, hogy nem lehet megoldani ezt a problémát. Most komoly hifire szerettem volna beruházni, de ha erre lesz megoldás, akkor én is beszállnék egy szerelési tanfolyamba vagy egy együttszerelésbe. Kocsit hozok  :lol:  Sajnos a térdem fáj a sok vezetéstől a fülem még nem. Így tempomat lesz, ha megoldható.

Mindenképp szóljatok, ha van további infó. 20/341-9306
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #6 Dátum: 2005.01.12 14:37:28 »
Tehát akkor most már új helyen, és valóban a megérdemelt helyén, nem azt hiszem, hogy több kollégát is érdekel a tempomat.

Annyit még, hogy amikor megvettem az OFF autómat, akkor én is érdeklődtem e tárgyban, akkor még csak kizárólag mechanikus állítási lehetőséggel lehetett volna beszerelni, jelentős átalakítással, így azt elvetettem.

A magam részéről a következő - terveim szerint Corolla típusú - kocsimba szívesen beletenném, mert valóban nem egy luxuscikkről, hanem egy értelmes és okos kényelmi berendezésről van szó.

Az együttes beszerelésben benne vagyok, csak megfelelő hely és idő kell hozzá.

További kételyeim vannak az ebay vásárlással kapcsolatban is, lehet, hogy alaptalanul.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #7 Dátum: 2005.01.12 18:48:02 »
Egy baratom jol beszel nemetul es tobb dolgot rendelt mar onnan. 2 autoradio, 2 erosito, stb.. Altalaban 3-5 nap alatt megjott minden. Az atutalas volt kicsit draga (2-3e Ft) Beszelek vele este.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #8 Dátum: 2005.01.12 19:03:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"

További kételyeim vannak az ebay vásárlással kapcsolatban is, lehet, hogy alaptalanul.


Vettem az e-bayről vagy 20 dolgot. Kifejezetten működő valami, nem kell tartani tőle, csak néhány szabáyt betartani.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #9 Dátum: 2005.01.13 06:30:23 »
Még 1 x mondom: kérelek titeket, hogy ha valami készülődik én pedig nem vagyok net közelben, akkor csörrenjetek meg a 20/341-9306-on, mert nekem is nagyon kellene a motyó a kis gépbe

Köszi előre!

(Azért figyelek majd.....)
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #10 Dátum: 2005.01.13 07:39:01 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Trotter66"

További kételyeim vannak az ebay vásárlással kapcsolatban is, lehet, hogy alaptalanul.


Vettem az e-bayről vagy 20 dolgot. Kifejezetten működő valami, nem kell tartani tőle, csak néhány szabáyt betartani.


Na akkor ha időd engedi ismertess meg vele engem (benünket)!

A másik kérdés, hogy én csak angol nyelvű ebay oldalt láttam még, de a hozzászólások alapján van német nyelvű is. Azzal azért khm, jobban elboldogulnék. :-)  :idea: Valaki tud egy linket nyomni? Vagy csak mafla voltam és nem találtam meg a nyelvválasztót?? :oops:

Az árról: Ha jól emlékezem 135 EUR körüli összegért lehetne beszerezni. Ez uszkve 30.000.- HUF-ba áll meg sacc/kb.

És kishaver :arrow: :   Nem leszel elfelejtve :!:  :!:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #11 Dátum: 2005.01.13 08:46:04 »
www.ebay.de
Neue suche: waeco tempomat

A legtöbb találat 114 Euro lesz. Itt már nem érdemes licitálni. Ezek nyílván cégek (vagy egy cég) hirdetései. Erre jön még a 6-16 Euro postaköltség és 2-3e Ft átutalási pénz a banknak. Az lenne jó, ha valakinek lenne kint rokona és az venné meg. Persze ezzel csak a bankköltséget lehetne megúszni.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #12 Dátum: 2005.01.13 10:56:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"
És kishaver :arrow: :   Nem leszel elfelejtve :!:  :!:
Köszike!! :lol:  Akkor még 1x már nem jegyzem meg, hogy ne felejtsetek el,ha.... :crazy:  [smilie=sm43.gif]
Üdv: Kishaver 74

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #13 Dátum: 2005.01.13 11:29:19 »
En rendszeresen rendelek ebay-rol, es minden siman megy. Csak neha ki kell menni az osszegyult cuccokert...
Az uj corollaba pedig van gyari tempomat, en mast nem tennek bele!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #14 Dátum: 2005.01.13 11:29:30 »
Akkor egy kis olvasnivaló németül értőknek a tárgybeli tempomatról:
(csak, hogy ne kelljen ebay-t nézegetni :-))

WAECO Magic Speed Tempomat
Geschwindigkeitsregler MS-50

Funktionen: Geschwindigkeit setzen und gesetzte Geschwindigkeit wieder aufrufen
Feinanpassung der Fahrgeschwindigkeit (Tap up, Tap down)
Selbstdiagnose zur Überprüfung der Funktionen
EIN/AUS
Für alle Fahrzeuge mit 12 Volt Versorgungsspannung Attraktives Bedienelement Ausführliche Einbauanleitung E-geprüft
Einbauvoraussetzung:
12-V-Bordnetz, Gaszug oder Gasgestänge, Unterdruckquelle

Lieferumfang:
Vakuum-Servogerät mit Bowdenzug, Elektronikmodul, Geschwindigkeitssensor, Kabelsatz, Kupplungsschalter, Universal-Bedienelement, Einbau- und Bedienungsanleitung

Sie erhalten zu jedem Produkt eine umfangreiche Montageanleitung mit übersichtlichen Plänen, zahlreichen Tipps, die den Einbau noch leichter machen, und vielen zusätzlichen Informationen für eine optimale Nutzung.
 
lieferbar gegen Aufpreis von 47 Euro:
Tachwellengenerator für Fahrzeuge mit geschraubter Tachowelle. Die Geschwindigkeit kann damit direkt an der Tachowelle abgenommen werden. Es ersetzt die Abnahme der Geschwindigkeit an der Kardan- oder Antriebswelle!

Art.-Nr. MS-AA-144
(Tachowellengenerator, universell für viele Pkws)

Art.-Nr. MS-AA-DUC
(Tachowellengenerator für Fiat Ducato Bj. 94 – 98)
Funktionsweise:

Wenn Sie Ihre Wunschgeschwindigkeit erreicht haben, betätigen Sie ganz einfach die SET-Taste am Bedienteil von Magic Speed. Der Regler vergleicht nun Ihre Geschwindigkeit ständig mit der tatsächlichen Geschwindigkeit.

Die aktuelle Geschwindigkeit wird mit Hilfe eines Magnetsensorsystems, das an der Kardan oder Antriebswelle montiert wird, bzw mit dem Tachowellengenerator aufgenommen. Der Geschwindigkeitsregler bekommt einen Impuls, der als Signal für die momentane Geschwindigkeit dient. Sobald die momentane und die gewünschte Geschwindigkeit nicht mehr übereinstimmen, wird dies automatisch korrigiert.

Magic Speed schaltet sich sofort automatisch ab, wenn Sie eines Ihrer Fahrzeugpedale betätigen, somit kann man sofort eingreifen, wenn sich eine gefährliche Sitouation anbahnt. Möchten Sie danach die zuletzt gewünschte Geschwindigkeit wieder fahren, drücken Sie einfach die RESET-Taste des Bedienteils.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.