Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 404165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #630 Dátum: 2008.11.16 08:48:38 »
OK! Holnap lecsekkolom en is, az gyari. Aztan kiderul, aminek ki kell.

Ma megneztem, tempomattal is tud 0.0-t kiirni. Igaz akkora volt a lejto, hogy gyorsult is az auto.

Látod, erre gondoltam. Akkor mégis csak van valami gond nálam. Én is jó nagy lejtőkön próbáltam. A héten kiderül mit mondanak a hibákra a Toyotánál.

Köszi!


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #631 Dátum: 2008.11.16 10:14:18 »
OK! Holnap lecsekkolom en is, az gyari. Aztan kiderul, aminek ki kell.

Ma megneztem, tempomattal is tud 0.0-t kiirni. Igaz akkora volt a lejto, hogy gyorsult is az auto.

Látod, erre gondoltam. Akkor mégis csak van valami gond nálam. Én is jó nagy lejtőkön próbáltam. A héten kiderül mit mondanak a hibákra a Toyotánál.

Köszi!

Figy, ahhoz pontosan egy bizonyos lejtőszög kell, hogy az autó egy adott sebességnél, egy adott fokozatban, gázelvétellel, lassulás és gyorsulás nélkül ugyanakkora sebességgel guruljon. A tempomat meg ugye igyekszik a sebességet szinten tartani. Tehát az szvsz normális, hogy motorféknél nem nulla a fogyi. Kivéve, ha közben gyorsul is az autó, mert akkor ugye nyilvánvaló, hogy teljes gázelvételre lenne szükség, de ezt a rendszer mégsem teszi meg.

(Amúgy gigantikus ökörség a szervízes duma arról, hogy motorfékhez gázadás kell.)

Ami a visszajelző hiányát illeti - hát, nyilván nem cseréltek emiatt komplett műszercsoportot. Márpedig ha az autód nem tempomatos (és ugye nem az), akkor a műszercsoportjában gyárilag nincs tempomat-visszajelző lámpa.

Kikuplungolásra felpörgés: kifelejtették a kapcsolót a kuplungpedálnál  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #632 Dátum: 2008.11.16 10:24:30 »
Palaczk, köszi a kimerítő választ!

Arra a válaszra vártam, hogy ez a 0.0 l/100 km-es fogyasztás hiánya tempomat mellett szinte mindig normális jelenség. Legalább amiatt nyugodt lehetek, hogy ez a része nem rossz. Amúgy figyelgetem 200-300 km megtétele után az átlagfogyasztást és nem nőtt szerencsére, vagyis tényleg úgy tűnik, hogy semmi baj.

Úgy hallottam valahol, hogy gyárilag be nem szerelt tempomatos autókban is benne vannak a tempomatos LED-ek, csak nincsenek bekötve. Amúgy egyikőtöknél sem világítanak a LED-ek, amelyikőtöknél utólag lett tempomat beszerelve?

Igen, a kuplungos dolog a legbosszantóbb.  :eek:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #633 Dátum: 2008.11.16 10:58:26 »
Palaczk, köszi a kimerítő választ!

Arra a válaszra vártam, hogy ez a 0.0 l/100 km-es fogyasztás hiánya tempomat mellett szinte mindig normális jelenség. Legalább amiatt nyugodt lehetek, hogy ez a része nem rossz. Amúgy figyelgetem 200-300 km megtétele után az átlagfogyasztást és nem nőtt szerencsére, vagyis tényleg úgy tűnik, hogy semmi baj.

Úgy hallottam valahol, hogy gyárilag be nem szerelt tempomatos autókban is benne vannak a tempomatos LED-ek, csak nincsenek bekötve. Amúgy egyikőtöknél sem világítanak a LED-ek, amelyikőtöknél utólag lett tempomat beszerelve?

Igen, a kuplungos dolog a legbosszantóbb.  :eek:

A kuplung tutira abnormális. Oda kellett volna tegyenek egy deaktiváló kapcsolót.

LED: nekem nyáron kellett foglalkoznom ezzel a kérdéssel, mert az Avénkban műszercsoportot kellett cserélni, és bontottan egy olyat sikerült találni, ami nem tempomatos autóból való. Persze nem is világít a visszajelző. Mondtam a szervízben, hogy nem baj, biztos benne van a LED, csak be kell kötni. Mondták, hogy lófaxt, mert a LED ugyan lehet, hogy tényleg benne van, de a bekötés szinte lehetetlen (ill. iszonyat drága lenne), lévén mások az áramkörök meg minden.

Ezt a lejtő-dolgot egyszerűen tudod tesztelni. Ha akkora a lejtő, hogy az adott fokozatban gyorsul az autó a bekapcsolt tempomat ellenére, és a fogyasztás mégsem nulla, akkor az nem normális. Ha ilyenkor nulla, akkor oké. Bár ha az átlagod nem nőtt meg, akkor ugye nagy gond nem lehet :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #634 Dátum: 2009.01.01 13:30:26 »
Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek elektromos motor előmelegítővel?
Az autóm kinn fagyoskodik és én is, amikor elindulok vele. Így -10-ben nem valami kellemes, meg az autó sem ürölhet túlzottan neki. Amit tudok, hogy a fagydugó helyére raknak egy "merülő vízforralót". Van bármi tippetek, mire kell figyelni, vigyázni a témánál?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #635 Dátum: 2009.01.01 13:53:49 »
Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek elektromos motor előmelegítővel?
Az autóm kinn fagyoskodik és én is, amikor elindulok vele. Így -10-ben nem valami kellemes, meg az autó sem ürölhet túlzottan neki. Amit tudok, hogy a fagydugó helyére raknak egy "merülő vízforralót". Van bármi tippetek, mire kell figyelni, vigyázni a témánál?


Szia!

Én meglehetősen körbejártam a témát, de végül is elvetettem annak idején, nem volt rá meg a keret. Szerencsére én garázsban állok, a melóhelyen meg nincsen 220V-os lehetőség a parkolóban, így nekem nem érte volna meg a beruházás.

Én nem javallanám a nomane termékeket, inkább nézz körül itt többször beszéltem az ürgével, teljesen korrekt és hozzáértő benyomását keltette. Úgy vélem, hogy egy beszélgetést mindeféleképpen megérne Neked is!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #636 Dátum: 2009.01.01 21:15:26 »
Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek elektromos motor előmelegítővel?
Az autóm kinn fagyoskodik és én is, amikor elindulok vele. Így -10-ben nem valami kellemes, meg az autó sem ürölhet túlzottan neki. Amit tudok, hogy a fagydugó helyére raknak egy "merülő vízforralót". Van bármi tippetek, mire kell figyelni, vigyázni a témánál?


Én egy ideje erősen gondolkodom rajta, mert az alapkészlet + beszerelés kb. 45 ezres árát szvsz csak üzemanyagban elég hamar (kb. egy év alatt) megspórolná a kocsi, és akkor ehhez jön még a kopás nagymérvű csökkenése, nomeg a kényelmi plusz és az időnyereség (pl. ablak-kapirgálás kvázi kiesésével, lévén rögtön tudsz meleg levegő fújatni a szélvédőre).

Amúgy igen, alapesetben az egyik fagydugó helyére szerelik be a cuccot. Itt van róla egy cikk a Totalcaron, ez pedig a forgalmazó oldala. Ők azt a Defa nevű norvég készüléket forgalmazzák, ami Skandináviában milliónyi autóban dolgozik - ott az autók nagy többségében van ilyen előmelegítő. Tudnak valamit  :) ...

Hogy mire kell vigyázni? Hát szvsz nem sokra. Magyar közbiztonsági viszonyokat tekintetbe véve nyilván arra, hogy az autódra ne valahol az utcán legyen rádugva a kábel. Meg persze a villanyszámla nyilván kicsit nagyobb lesz, de szerintem odafigyeléssel, időkapcsoló használatával ez kordában tartható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #637 Dátum: 2009.01.01 21:21:26 »
Szia!
Én nem javallanám a nomane termékeket, inkább nézz körül itt többször beszéltem az ürgével, teljesen korrekt és hozzáértő benyomását keltette. Úgy vélem, hogy egy beszélgetést mindeféleképpen megérne Neked is!
Köszi a linket, de ők sajna nem foglalkoznak benzinessel. Hogy mi a különbség ebben az esetben, fogalmam sincs.

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #638 Dátum: 2009.01.01 21:26:15 »
Amúgy igen, alapesetben az egyik fagydugó helyére szerelik be a cuccot. Itt van róla egy cikk a Totalcaron, ez pedig a forgalmazó oldala. Ők azt a Defa nevű norvég készüléket forgalmazzák, ami Skandináviában milliónyi autóban dolgozik - ott az autók nagy többségében van ilyen előmelegítő. Tudnak valamit  :) ...
Én is erre indultam be...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #639 Dátum: 2009.01.01 21:32:27 »
Amúgy igen, alapesetben az egyik fagydugó helyére szerelik be a cuccot. Itt van róla egy cikk a Totalcaron, ez pedig a forgalmazó oldala. Ők azt a Defa nevű norvég készüléket forgalmazzák, ami Skandináviában milliónyi autóban dolgozik - ott az autók nagy többségében van ilyen előmelegítő. Tudnak valamit  :) ...
Én is erre indultam be...

Akkor mi tart vissza :) ? Vállalható összeg. Engem csak egyvalami tántorítana el határozottan tőle: ha nem lenne hol rádugni normálisan a kábelt. Tehát ha pl. utcán parkolna a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csöppy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #640 Dátum: 2009.01.27 17:12:52 »
Korábban tanácsot kértem, Priusba tempomattal kapcsolatban, mert az enyén nem volt felszerelve vele. Folyományok:
Ebayen megvettem a gyári kart (50$), bedugtam a csatit a helyére, de nem működött, a "Cruise" lámpa villogott, hibát jelezve. Szerviz -> diagnosztika -> a kar jeleit veszi az autó, hiányzik a féklámpa kapcsoló jele. Alkatrész jegyzék megnéz: kétféle kapcsoló van, tempomatos, nem tempomatos. Kábelköteg ellenőriz: 4 lába van a csatlakozónak. Tampomatos kapcsoló megrendel (12000), ma betesz, és működik!
Respect M+F Kiskőrös!
Köszönöm a topikosok tippjeit is!

Sziasztok, én vadi új vagyok, de már 14 éve Toyotát hajtok. :-)
A múlt héten lettem egy 2001-es Prius boldog tulajdonosa, és én is szeretnék tempomatot rakni bele.
Látom az új Priusba könnyedén be lehet rakni.
Van valakinek tapasztalata régi Priussal?

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #641 Dátum: 2009.01.27 18:38:54 »
Az index-es prius fórumon keresd micimacho-t ,ha jól emléxem neki volt i-es prius hátha tud valamit segíteni!

Egyébként üdvözöllek a prius tulajok között!

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #642 Dátum: 2009.02.07 16:34:06 »
Sziasztok
'97-es Carina E-be szeretnék tükörfűtést.
Kérdésem, hogy lehet-e venni utólagosan vmi "fűtőfóliát", amit a tükör hátlapjára lehet ragasztani?
Vagy esetleg fűthető nagyobb tükörlapot lehet üvegessel méretre vágatni?

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #643 Dátum: 2009.08.22 22:12:00 »
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata tempómattal yarissal? Egyáltalán lehet bele rakatni?
Mivel nagyrészt autópályán használom a kocsit,ezért jól jönne egy. :helpsmilie:
Yaris Ts 05'

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #644 Dátum: 2009.08.23 16:19:12 »
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata tempómattal yarissal? Egyáltalán lehet bele rakatni?
Mivel nagyrészt autópályán használom a kocsit,ezért jól jönne egy. :helpsmilie:

Utólagost biztosan be lehet tetetni. A Waeco megbízható márka.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.