Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400461 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #615 Dátum: 2008.11.13 19:28:27 »
Ránézésre ez a gyári kapcsoló és a gyári helyre is került be.
Szerintem vidd vissza és jelezd az észrevételeidet.

Igen, ez tényleg gyári (aminek nagyon örülök). Megnéztem az Auris kezelésijét, a tempomat fejezet alatt totál ugyan ilyen bajuszkapcsolót ábrázolnak.  :clap:

A fickó ki sem engedte fizetni, azt mondta, próbáljam ki és jöjjek vissza majd 1-2 nap múlva.

Nohát, ez felhívás egy keringőre. teljesen biztos, hogy valami nem normálisan működik. Vidd vissza, mert ez így azon túl, hogy nem jó, balesetveszélyes is lehet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #616 Dátum: 2008.11.13 20:41:26 »
Pénteken viszem vissza.

Amúgy valami nem tiszta nekem. Az Auris CAN-BUS rendszerű, vagyis amolyan PLUG&PLAY. :clap: Mit tudtak elrontani a GYÁRI (!) tempomattal, mit dugtak rossz helyre, hogy 3 pontban nem működik úgy, ahogy kellene? Ti értitek?


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #617 Dátum: 2008.11.13 20:43:15 »
Pénteken viszem vissza.

Amúgy valami nem tiszta nekem. Az Auris CAN-BUS rendszerű, vagyis amolyan PLUG&PLAY. :clap: Mit tudtak elrontani a GYÁRI (!) tempomattal, mit dugtak rossz helyre, hogy 3 pontban nem működik úgy, ahogy kellene? Ti értitek?
Nem feltétlen a "dugással" van a baj. Lehet, hogy szoftveresen nem rendesen állították be. Nekem is mókoltak a laptoppal az SC-n, amikor aktiválva lett a kezelő beszerelését követően. Szerintem most is itt lehet a bibi. De majd meglátjuk....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #618 Dátum: 2008.11.13 20:53:11 »
Vagy mondjuk a kuplungpedálhoz be kellett volna rakni egy kapcsolót. Mert aligha rakják be minden kocsiba default.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #619 Dátum: 2008.11.14 09:02:12 »
én a helvox.hu oldalon nézegetnék, aztán ha megvan a kiszemelt darab írjál egy PÜ-t és mondom a nagyker pontost, és a többit.

Írtam üzit, bár nem látom nyomát neki, hogy el is küldte volna a rendszer.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #620 Dátum: 2008.11.14 14:21:54 »
Voltam ma a Toyotánál, elmondtam nekik a 3 fő hibát. Annyi kiderült, hogy nem maga a tempomat a gyári, hanem csak a bajuszkapcsoló. De ez is több a semminél. Arra, hogy 0.0 L/100 km-es fogyasztás miért nem "él" lejtőn lefelé haladva, a munkafelvételis azt felelte, hogy biztos azért, mert adagolni kell neki a gázt, hogy legyen motorfék... Szerintem ez nem igaz. Szerintetek? Azt mondták, jövő héten hívnak, addigra kiderítik, orvosolhatók-e a problémák.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #621 Dátum: 2008.11.14 14:27:23 »
Voltam ma a Toyotánál, elmondtam nekik a 3 fő hibát. Annyi kiderült, hogy nem maga a tempomat a gyári, hanem csak a bajuszkapcsoló. De ez is több a semminél. Arra, hogy 0.0 L/100 km-es fogyasztás miért nem "él" lejtőn lefelé haladva, a munkafelvételis azt felelte, hogy biztos azért, mert adagolni kell neki a gázt, hogy legyen motorfék... Szerintem ez nem igaz. Szerintetek? Azt mondták, jövő héten hívnak, addigra kiderítik, orvosolhatók-e a problémák.

Nem ertem ezt a problemat  :no:
Ugyanazon a leejton eddig pl 3-ikban nem nyomtal semmi gazt es nem valtozott a tempod? Most ugyanott, ugyanabban a fokozatban es temponal meg van 0.5-1 literes fogyi ha tempomatot hasznalsz?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #622 Dátum: 2008.11.14 14:30:24 »
Voltam ma a Toyotánál, elmondtam nekik a 3 fő hibát. Annyi kiderült, hogy nem maga a tempomat a gyári, hanem csak a bajuszkapcsoló. De ez is több a semminél. Arra, hogy 0.0 L/100 km-es fogyasztás miért nem "él" lejtőn lefelé haladva, a munkafelvételis azt felelte, hogy biztos azért, mert adagolni kell neki a gázt, hogy legyen motorfék... Szerintem ez nem igaz. Szerintetek? Azt mondták, jövő héten hívnak, addigra kiderítik, orvosolhatók-e a problémák.

Nem ertem ezt a problemat  :no:
Ugyanazon a leejton eddig pl 3-ikban nem nyomtal semmi gazt es nem valtozott a tempod? Most ugyanott, ugyanabban a fokozatban es temponal meg van 0.5-1 literes fogyi ha tempomatot hasznalsz?


Röviden: hosszabb lejön gurulva, lakott területen kívül, 5-ikben gurultam kb. 1 km-t, 0,0 pillanatnyi fogyasztás közben. Most meg ugyanazon a lejön, tempomattal, 90-nel 0,2-0,5-1 litert ír ki kb. Vagyis folyamatosan adagolja az üzemanyagot.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #623 Dátum: 2008.11.14 14:36:40 »
Voltam ma a Toyotánál, elmondtam nekik a 3 fő hibát. Annyi kiderült, hogy nem maga a tempomat a gyári, hanem csak a bajuszkapcsoló. De ez is több a semminél. Arra, hogy 0.0 L/100 km-es fogyasztás miért nem "él" lejtőn lefelé haladva, a munkafelvételis azt felelte, hogy biztos azért, mert adagolni kell neki a gázt, hogy legyen motorfék... Szerintem ez nem igaz. Szerintetek? Azt mondták, jövő héten hívnak, addigra kiderítik, orvosolhatók-e a problémák.

Nem ertem ezt a problemat  :no:
Ugyanazon a leejton eddig pl 3-ikban nem nyomtal semmi gazt es nem valtozott a tempod? Most ugyanott, ugyanabban a fokozatban es temponal meg van 0.5-1 literes fogyi ha tempomatot hasznalsz?


Röviden: hosszabb lejön gurulva, lakott területen kívül, 5-ikben gurultam kb. 1 km-t, 0,0 pillanatnyi fogyasztás közben. Most meg ugyanazon a lejön, tempomattal, 90-nel 0,2-0,5-1 litert ír ki kb. Vagyis folyamatosan adagolja az üzemanyagot.

Es nem lehet, hogy regen pl. csak 88-al mentel, most 90-el? Vagy regen lassult egy kilometeren 1 km/h-t ami fel se tunt akkor. Most epp volt egy kis szembeszel, vizes ut, alacsonyabb kereknyomas? Raadasul ilyen alacsony fogyasztasnal (0-1 kozotti tartomany) a BC pontossagara sem mernek palinkat inni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #624 Dátum: 2008.11.14 14:54:18 »
Voltam ma a Toyotánál, elmondtam nekik a 3 fő hibát. Annyi kiderült, hogy nem maga a tempomat a gyári, hanem csak a bajuszkapcsoló. De ez is több a semminél. Arra, hogy 0.0 L/100 km-es fogyasztás miért nem "él" lejtőn lefelé haladva, a munkafelvételis azt felelte, hogy biztos azért, mert adagolni kell neki a gázt, hogy legyen motorfék... Szerintem ez nem igaz. Szerintetek? Azt mondták, jövő héten hívnak, addigra kiderítik, orvosolhatók-e a problémák.

Már bocsánat, de ekkora orbitális ba-romságot még nem hallottam. Méghogy gázt adni, hogy legyen motorfék.... :eek: :eek: :eek: :eek:
Jézus atyavilág!
Hombre (munkafelvételis), akkor van motorfék, ha sebességben van a kocsi és elveszed a gázt (lassul az autó), ha adod neki, akkor 0 (nulla) a motorfék!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #625 Dátum: 2008.11.14 15:29:59 »
Trotter66: egyetértek.

labiscsakl: másképp fogalmazok. Régen akár milyen aránylag hosszabb lejtőn haladtam GÁZELVÉTELLEL, 0.0 l/100 km volt a pillanatnyi fogyasztás. Most a 0.0 l/100 km pillanatnyi fogyasztás, mint olyan NINCS. Tempomattal nem képes az autóm 0 liter üzemanyaggal lejtőn lefelé gurulni, sebességi fokozattól függetlenül. Állandóan kapja a bezint.

A fed. comp. biztos, hogy pontos, mert 2x mértem eddig tanolásnál, decire annyi jött ki, mit amennyit ő írt ki.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #626 Dátum: 2008.11.14 15:41:10 »
A fed. comp. biztos, hogy pontos, mert 2x mértem eddig tanolásnál, decire annyi jött ki, mit amennyit ő írt ki.

OK! Holnap lecsekkolom en is, az gyari. Aztan kiderul, aminek ki kell.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #627 Dátum: 2008.11.14 17:54:17 »
Trotter66: egyetértek.

labiscsakl: másképp fogalmazok. Régen akár milyen aránylag hosszabb lejtőn haladtam GÁZELVÉTELLEL, 0.0 l/100 km volt a pillanatnyi fogyasztás. Most a 0.0 l/100 km pillanatnyi fogyasztás, mint olyan NINCS. Tempomattal nem képes az autóm 0 liter üzemanyaggal lejtőn lefelé gurulni, sebességi fokozattól függetlenül. Állandóan kapja a bezint.

A fed. comp. biztos, hogy pontos, mert 2x mértem eddig tanolásnál, decire annyi jött ki, mit amennyit ő írt ki.

Gondolom próbálja tartani a tempót...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #628 Dátum: 2008.11.14 21:33:38 »
Azért nagyon nem mindegy, hogy mekkora az a lejtő - nem a hossza, hanem a meredeksége...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #629 Dátum: 2008.11.15 17:10:18 »
OK! Holnap lecsekkolom en is, az gyari. Aztan kiderul, aminek ki kell.

Ma megneztem, tempomattal is tud 0.0-t kiirni. Igaz akkora volt a lejto, hogy gyorsult is az auto.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX