Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400386 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #600 Dátum: 2008.11.05 04:56:44 »
Tudja valaki, hogy 2004-es 1.4 VVTi-be miert nem ajanlanak ilyent?...

Azt hiszem azért, mert ez elektromos gázpedállal működik. (Nem tudom a tiéd milyen.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bszemethy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #601 Dátum: 2008.11.05 18:26:34 »
Aha, értem. Akkor bizonyára Toyota Hungary-nál kell keresnem egy kontaktot, ők tudnak válaszolni a kérdésemre, és ők is szerelik be a tempomatot.

Köszönöm az infomációt!

bszemethy! Ezt nem egy bizonyos kereskedés hirdeti. Ez egy országosan kiadott Toyota akciós újság.
'04.Corolla Wagon Terra 1,4VVTI 4ZZ-FE

bszemethy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #602 Dátum: 2008.11.05 18:29:43 »
Tudja valaki, hogy 2004-es 1.4 VVTi-be miert nem ajanlanak ilyent?...

Azt hiszem azért, mert ez elektromos gázpedállal működik. (Nem tudom a tiéd milyen.)

Az enyém még nem elekromos gázpedállal működik, egy bowdennel mozgatja a pillangószelepet...
Az 1.6 VVTi-t már 2004-ben elekromos gázpedállal forgalmazták? Érdekes...

'04.Corolla Wagon Terra 1,4VVTI 4ZZ-FE

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #603 Dátum: 2008.11.05 18:36:24 »
Aha, értem. Akkor bizonyára Toyota Hungary-nál kell keresnem egy kontaktot, ők tudnak válaszolni a kérdésemre, és ők is szerelik be a tempomatot.

Köszönöm az infomációt!

bszemethy! Ezt nem egy bizonyos kereskedés hirdeti. Ez egy országosan kiadott Toyota akciós újság.

Inkább valamelyik márkakereskedést keresd meg, mert az importőr biztos nem fogja beszerelni...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #604 Dátum: 2008.11.12 11:07:43 »
Egy kis segítség kellene:
belerongyoltak az Avensis hátsójába, a vége egy komplett hátsó lökhárító csere lett. Viszont a korábbi tolatóradar-szenzorokat tették vissza az új lökhárítóba. Csak később derült ki, hogy ezek közül a balesetben megsérült 3 db. 2 egyáltalán nem mutat semmit, 1 pedig állandóan jelez ha rükvercbe kapcsolunk.
A nagyon jól bevált kis Spal radar van benne (kijelzővel), és a nagy kérdés akkor az lenne, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Gondolom csak szenzorokat nem lehet utólag venni, meg kellene venni a komplett szettet.
Ahogy láttam már létezik ebből a kivitelből kisebb átmérőjű szenzoros is (unokatesóm Avensisébe már ilyet szereltek idén), az viszont ugye nagy lenne a már megfúrt lyukakba.
Szóval a kérdés hogy még forgalmaznak-e a képen is látható méretű szenzorokat a Spal radarból, és hogy akkor a csere miként orvosolható? Jobb lenne az egész kábelezést újrakötni és betenni az összes szenzort, vagy elég csak azt a 3 érzékelőt cserélni (ha egyáltalán lehet) egy színrefújás után?
És persze kellene egy jó kontakt, ahol viszonylag jó áron tudnék venni egy ilyen radart.
Előre is köszönet a hasznos infókért.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.12 11:09:48 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #605 Dátum: 2008.11.12 20:34:52 »
Hát, ha minden kötél szakad radarban tudok segíteni. Jó lenne tudni az átmérőt a miheztartás végett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #606 Dátum: 2008.11.13 10:23:17 »
Sajnos nincsen hozzá leírás és semmilyen papír (a márkakereskedés szerelte be 0 km-es korában), és az autó sem áll a garázsban, hogy lecsekkoljam.
A másik Avensisünkön hasonló radar van, annak a kis könyve szerint 22-es a furat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #607 Dátum: 2008.11.13 12:49:53 »
Sajnos nincsen hozzá leírás és semmilyen papír (a márkakereskedés szerelte be 0 km-es korában), és az autó sem áll a garázsban, hogy lecsekkoljam.
A másik Avensisünkön hasonló radar van, annak a kis könyve szerint 22-es a furat.
Azt hiszem a 22mm a szabványméret, ilyen az enyém is.
Most a vezetéknéküli 12E+ÁFA körül mozog, négyszenzoros.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #608 Dátum: 2008.11.13 12:56:00 »
Nem tudom a vezetéknélküli párosítható-e az eddigi rendszerhez.
Ha jól rémlik a kábelezés a hátsó ülések alatt, majd a burkolat mögött bújtatva fut előre a kijelzőhöz. A fő dobozka meg valahol a csomagtartó burkolata mögött van, abba fut bele a 4 érzékelő 1-1 kábele.
Szóval ha a szenzorok helyére vezetéknélküli kerülne, akkor az hogyan kommunikálna a kijelzővel? Lehet hülye kérdés, nem értek ezekhez a dolgokhoz. ;)

A szenzorokat meg majd színre kell fújni, elég bénán nézne ki 4 fekete korong egy ezüst színű lökhárítón.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #609 Dátum: 2008.11.13 13:01:20 »
Nem tudom a vezetéknélküli párosítható-e az eddigi rendszerhez.
Ha jól rémlik a kábelezés a hátsó ülések alatt, majd a burkolat mögött bújtatva fut előre a kijelzőhöz. A fő dobozka meg valahol a csomagtartó burkolata mögött van, abba fut bele a 4 érzékelő 1-1 kábele.
Szóval ha a szenzorok helyére vezetéknélküli kerülne, akkor az hogyan kommunikálna a kijelzővel? Lehet hülye kérdés, nem értek ezekhez a dolgokhoz. ;)

A szenzorokat meg majd színre kell fújni, elég bénán nézne ki 4 fekete korong egy ezüst színű lökhárítón.
Az a baj, hogy a szenzorok a meglévő rendszerhez majdnek biztosan nem illeszthetőek. Tehát új rendszerben kellene gondolkodni.  Sajnos nekem is ez volt a NIssannál. Ott ráadásul a háromszenzorosból négyszenzoros lett, igaz ezek kijelző nélküliek voltak, csak csipogtak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #610 Dátum: 2008.11.13 13:13:16 »
A lényeg, hogy jól működjön. A kébelezést meg ki lehet venni, szóval az sem gond.
Akkor egy komplett 4 szenzoros (amit színre lehet fújni) rendszer kellene, kijelzővel.

Esetleg tudnál mondani egy helyet, ahol jó áron tudnék ilyet venni?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #611 Dátum: 2008.11.13 13:55:52 »
A lényeg, hogy jól működjön. A kébelezést meg ki lehet venni, szóval az sem gond.
Akkor egy komplett 4 szenzoros (amit színre lehet fújni) rendszer kellene, kijelzővel.

Esetleg tudnál mondani egy helyet, ahol jó áron tudnék ilyet venni?
én a helvox.hu oldalon nézegetnék, aztán ha megvan a kiszemelt darab írjál egy PÜ-t és mondom a nagyker pontost, és a többit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #612 Dátum: 2008.11.13 17:33:13 »
Sziasztok!

Ma tették bele a tempomatot az Aurisomba. Ez a kép a kinézetésről és a kezelési útmutatójáról.
http://images.netbag.hu/20081113/17153458380.JPG
http://images.netbag.hu/20081113/17154423987.JPG

Egyelőre nagyon teszik, de van 1-2 zavaró dolog:
- kuplungra nem kapcsolja ki a tempomatot. Pedig a leírás szerint arra is kéne. Mentem 55-tel lakott területen és ki akartam próbálni ezt a fajta deaktiválást. Erre egy pillanat alatt felpörgött a motor 4500-as fordulatra. Még szerencse, hogy be volt már melegedve a motor.  :eek:
- lejtőn lefelé haladva, amikor csak tisztán motorfékkel haladnék 0.0 literes pillanatnyi fogyasztással, folyamatosan fogy az üzemanyag: 0,5-1,5 liter közt ingadozva.  :eek:
- a műszerfalon nem jelenítődik meg egy LED által sem, hogy maga a tempomat be van-e kapcsolva vagy sem...  :eek:

Várom a reakciókat Tőletek! Köszi!


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #613 Dátum: 2008.11.13 17:36:43 »
Ránézésre ez a gyári kapcsoló és a gyári helyre is került be.
Szerintem vidd vissza és jelezd az észrevételeidet.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #614 Dátum: 2008.11.13 17:59:42 »
Ránézésre ez a gyári kapcsoló és a gyári helyre is került be.
Szerintem vidd vissza és jelezd az észrevételeidet.

Igen, ez tényleg gyári (aminek nagyon örülök). Megnéztem az Auris kezelésijét, a tempomat fejezet alatt totál ugyan ilyen bajuszkapcsolót ábrázolnak.  :clap:

A fickó ki sem engedte fizetni, azt mondta, próbáljam ki és jöjjek vissza majd 1-2 nap múlva.