Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 403563 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #570 Dátum: 2008.09.04 07:49:54 »
Nem tudom nektek mit szereltek be, de biztosan nem gyári. A gyárihoz gyári kar jár, nem ilyen tekergetős...

Biztos hogy nem gyári, valami Dán cucc. Majd előkeresem a papírját.

Amúgy emelkedő után nem rángat.
orolla D-4D Luna MMT

Serzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #571 Dátum: 2008.09.04 17:55:57 »
Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. 2004-es évjáratú RAV4-esem van bőrös,nagy navis (B9001) és az a gondom hogy a navigáció elszált benne....
Ez úgy történt (a szerelő bevallása szerint) hogy szerelőnél volt az autó,az aksisarut levette,(gondolom ment a hifi benne) és azóta nem fogadja el a gyári navi dvd-t,sem az írottat.
Azóta se zene se navi se semmi...egy üzenetet ír ki folyamatosan,hogy kéri a megfelelő dvd-t.
Vittem már több szakszervízbe de egyik sem tudta megmondani mi lehet a baja.Ja még annyi hogy belgiumi az autó.
Ha valaki járt már így vagy tud valami spéci szerlőt vagy szervízet az kérem szóljon!

Köszönettel egy eltévedt!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #572 Dátum: 2008.09.04 20:21:44 »
semmi rángatás,pontos+/-1 km-es seb.tartás,kellemes gyorsítás,stb!

Emelkedő után nem gyorsít túl?

Nem ,sőt nagyon finoman "veszi vissza" a gázt.Szerintem kellemesebben "vezet" mint én.(lehet,hogy bennem van a hiba?)
Most jut eszembe:a tempomat elektronika dobozon van egy csatlakozó,olyan mint a telefonkészülékek "vonal" bemenete,ezen keresztül lehet szerintem software-módosítani!
De hogyan? :wacko:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #573 Dátum: 2008.09.04 22:01:39 »
semmi rángatás,pontos+/-1 km-es seb.tartás,kellemes gyorsítás,stb!

Emelkedő után nem gyorsít túl?

Nem ,sőt nagyon finoman "veszi vissza" a gázt.Szerintem kellemesebben "vezet" mint én.(lehet,hogy bennem van a hiba?)
Most jut eszembe:a tempomat elektronika dobozon van egy csatlakozó,olyan mint a telefonkészülékek "vonal" bemenete,ezen keresztül lehet szerintem software-módosítani!
De hogyan? :wacko:

Hmm, köszi az infót!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #574 Dátum: 2008.09.08 20:38:43 »
Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. 2004-es évjáratú RAV4-esem van bőrös,nagy navis (B9001) és az a gondom hogy a navigáció elszált benne....
Ez úgy történt (a szerelő bevallása szerint) hogy szerelőnél volt az autó,az aksisarut levette,(gondolom ment a hifi benne) és azóta nem fogadja el a gyári navi dvd-t,sem az írottat.
Azóta se zene se navi se semmi...egy üzenetet ír ki folyamatosan,hogy kéri a megfelelő dvd-t.
Vittem már több szakszervízbe de egyik sem tudta megmondani mi lehet a baja.Ja még annyi hogy belgiumi az autó.
Ha valaki járt már így vagy tud valami spéci szerlőt vagy szervízet az kérem szóljon!

Köszönettel egy eltévedt!

Csak feltételezés:valószínüleg a navi-software készítőkkel szeződött a Toyota és ezért a készülékük várja az eredeti DVD-t,amivel installálja a hardware-t és utána betölti a navigáció adatait is.Magyarul ez olyan eset,amikor mondjuk egy t-mobilos telefon nem fogadja el a vodás kártyát,mert a hardware kódolt! :alien:
Itt még szerzői-jogi problémák is vannak a háttérben. :wub:
Toyota support vonalon kéne elindulni.Biztosan kérik majd a fejegység gyári-számát,a cipőméretedet stb. :yes:

Üdv!

Ha igazán gyári a DVD-d,akkor meg lehet,hogy "service-modba" kell állítani és azután indítani.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.08 20:41:21 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #575 Dátum: 2008.09.15 06:19:13 »
Sziasztok!

2006-os Corolla WAGON 1.6VVT-i autómhoz keresek tempomat-ot, illetve szakszervízt Budapesten, ahol ezt szakszerűen utólag beépítik.
Infót tanácsot termékekről, és műhelyekről szívesen fogadok itt, vagy az ltarkan77@gmail.com e-mail-en.

                                                                                                            Köszönettel:ltarkan
ltarkan RAV4 2016

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #576 Dátum: 2008.10.17 20:43:24 »
Korábban tanácsot kértem, Priusba tempomattal kapcsolatban, mert az enyén nem volt felszerelve vele. Folyományok:
Ebayen megvettem a gyári kart (50$), bedugtam a csatit a helyére, de nem működött, a "Cruise" lámpa villogott, hibát jelezve. Szerviz -> diagnosztika -> a kar jeleit veszi az autó, hiányzik a féklámpa kapcsoló jele. Alkatrész jegyzék megnéz: kétféle kapcsoló van, tempomatos, nem tempomatos. Kábelköteg ellenőriz: 4 lába van a csatlakozónak. Tampomatos kapcsoló megrendel (12000), ma betesz, és működik!
Respect M+F Kiskőrös!
Köszönöm a topikosok tippjeit is!
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #577 Dátum: 2008.10.18 16:49:54 »
Korábban tanácsot kértem, Priusba tempomattal kapcsolatban, mert az enyén nem volt felszerelve vele. Folyományok:
Ebayen megvettem a gyári kart (50$), bedugtam a csatit a helyére, de nem működött, a "Cruise" lámpa villogott, hibát jelezve. Szerviz -> diagnosztika -> a kar jeleit veszi az autó, hiányzik a féklámpa kapcsoló jele. Alkatrész jegyzék megnéz: kétféle kapcsoló van, tempomatos, nem tempomatos. Kábelköteg ellenőriz: 4 lába van a csatlakozónak. Tampomatos kapcsoló megrendel (12000), ma betesz, és működik!
Respect M+F Kiskőrös!
Köszönöm a topikosok tippjeit is!

Ez hasonló volt, mint az enyémbe, igaz ott csak egy dobozkát kellett installálni. Gratulálok! Használd megelégedettségedre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #578 Dátum: 2008.10.20 18:55:20 »
Sziasztok!
Most vettem egy navit az autómba és nagy megelégedésemre használom.Kérdésem az volna,hogy a készülék által mutatott pillanatnyi sebességet mennyire lehet komolyan venni,azaz pontosabb-e mint az autó sebességmérője?Azért érdekes számomra a kérdés mert pl. a navi által mutatott 50 km/h sebesség az autónál 58 km/h-nak felel meg,ugyanakkor a helyi iskola mellé telepített digitális sebességmérő tábla is 58 km/h-t mutat.Az autón gyári méretű gumik vannak.
'93 Carina Xli 1.6

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #579 Dátum: 2008.10.20 18:57:19 »
A GPS a pontos. Az autógyárak általában 5-10%-kal magasabbra állítják a km órákat, azaz ennyivel többet mutat a valóságnál. Ez igaz az ilyen kihelyezett sebességmérőkre is.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #580 Dátum: 2008.10.20 19:54:35 »
Köszönöm a gyors választ,akkor ha a GPS-re hagyatkozom nem lehet problémám,az út mellett méricskélő fakabátokkal sem?
'93 Carina Xli 1.6

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #581 Dátum: 2008.10.20 20:02:23 »
Köszönöm a gyors választ,akkor ha a GPS-re hagyatkozom nem lehet problémám,az út mellett méricskélő fakabátokkal sem?

Nem.
De ha a kocsi kilometerorajara, akkor meg annyira se :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #582 Dátum: 2008.10.20 20:37:16 »
Ezek az utcai sebességmérők nincsenek hitelesítve. Az esetek nagyobb részében lehet nekik hinni, de elég sokszor tévednek, illetve kifejezett hülyeséget mutatnak.
Meg néha mókás dolgot tudnak művelni, az egyiknek a mérő része elfordult egy kicsit, így a járdán közlekedők sebességét mutatta...
music     

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #583 Dátum: 2008.10.20 21:09:45 »
Hát igen,pl. a mi esetünkben napelem működteti és kicsit borúsabb időben csak 22,33,44...stb. értéket mutat,természetesen össze-vissza!
'93 Carina Xli 1.6

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #584 Dátum: 2008.10.24 21:46:23 »
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az Aurisomba kb. mennyibe kerülne egy Toyota szalon által utólagosan beszerelt tempomat?

Köszi!